Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@SERDAR-AVCI Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Konsolsoluk karar veriyor, kimisi ister kimsi istemez.

• @ayşebirkadın US Embassy Oman resmi sitesine girip inquiry form üzerinden iletişim kurmaya çalışın. Normal maillere çok nadir cevap veriyorlar.

• @ozzgedenizz Belgelerini sunun, yapılan yazım hataları mülakatta kolaylıkla düzeltiliyor.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar ben Frankfurt'tan bir hafta sonra mail aldım. Otururum ve alman ulusal vizem olmasına rağmen Frankfurt bana doğrudan KCC ile iletişime geçmem gerektiğini, kendilerinin hâlen KCC'de olan dosyalarla ilgili olarak bir işlem yapamayacaklarını söyledi. Ama bildiğim ve gruptan okuduğum kadarıyla case numaramız cut-off içinde iken KCC ile değil doğrudan konsoloslukla iletişime geçiyoruz. Frankurt'u ikna etmem mümkün mü? Frankfurt'a nasıl bir mail yazabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• @Ahmet-Furkan-Sorkun Merhaba, aynen bunları yazmalısınız. Dosyanızın cut-off içinde olduğunu, oturum izninizin olduğunu, TR değil DE de girmek istediğinizi, cut-off içinde olan dosya taşımaların ilgili konsolosluk tarafından KCC den talep edilmesi gerektiğini ve bu konuda yardım etmelerini rica eden detaylı bir mail. Oturum izninizi ve ulusal vizenizi ekleyin maile. Eğer hala KCC den talep edin derlerse KCC ye mail atıp gelen cevabı tekrar Frankfurta yollayın.

• @aliispi satmak yerine evin güncel maliyetini gösteren gelir belgesi alabilirsiniz. bir de süreci lütfen imzanıza taşıyın

• @Mr-Yavuz cevap için çok teşekkürler. Şu maili yazdım, umarım ikna edici olur: "According to information given by KCC my case number is in the allocation cut-off number for Europe and only the relevant consulate should transfer my case. It can be seen in the Visa Bulletin for August. As seen in my previous mail my case number is 27XXX for Europe and allocation cut-off number is 32.000 for Europe. That's why only the consulate can transfer my case, not KCC",

Ayrıca KCC'ye de mail attım onlar da cevap yazarsa onu da göndereceğim. Bizim bildiğimiz bu bilgiyi Almanya Amerika Konsolosluğu nasıl bilmez, hayret. Anlaşılan herkes topu birbirine atıyor ve kimse iş yapmak istemiyor maalesef...

• @aliispi Vizenizi almadan evi satmak yerine evinizin tapusunu ve değerini gösteren belgeleri sunabilirsiniz. Vizeyi aldığınızda abd'ye giderken satacağınızı ve bu parayı kullanacağınızı belirtebilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @Ahmet-Furkan-Sorkun Bu atmış olduğum mesaja da Frankfurt tarafından olumsuz dönüş geldi. Tek cümleyle kestirip atmışlar alamayız demiş ve sebep bile belirtmemişler. Hala yapılacak bir şey var mı arkadaşlar?

• ⭐⭐

@Ahmet-Furkan-Sorkun Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Baska konsolsoluklari da deneyin, ozellikle son haftalarda kapi acan yerler olabiliyor gecen sene olan deneyimlere gore.

• Ummana dosyamı taşımaya çalışıyorum. Inquiry formda "Employer Information or Petitioner’s Name (LAST Name, First M.)(Required)" böyle bir şey diyor. Anlayamadım ne anlama geliyor?

• Merhaba, dosya taşıması için bir çok yerden olumsuz dönüş aldık. Daha artık mail göndermemize gerek var mıdır? Olumsuz dönüş yapanlara belli bir süre sonra tekrar mail ilettik ama yine istediğimiz cevabı alamadık. Çoğu kapasite yok diyorlar. Daha önce bu durumda olup, sonrasında olumlu olarak dönüş alıp, dosyasını taşıyabilen oldu mu acaba? 2 ay gibi az bir süre kaldı...

• @ayşebirkadın Bu ifade, muhtemelen bir başvuru formunda veya belge setinde yer alan bir alanı açıklamaktadır. "Employer Information" veya "Petitioner’s Name" olarak adlandırılmış bu alan, belgeyi dolduran kişinin ya da başvuru sahibinin bilgilerini talep eden bir alandır. Formu tekrar doldurup kendinlerine iletin lütfen daha fazla ikna edici bir mail atmayı deneyin derim.

• ⭐⭐

@Begum Vazgeçmeyin. Geçtiğimiz yıllarda okuduğum deneyimlerde Ağustos sonu taşıyıp Eylül bitimine ramak kala vizesini alanlar var.

• @Serapp Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Umarım bizlere de dönüş sağlarlar.

• ⭐⭐

@Begum Basılabilecek vizenin artık sonlarına gelindiğini biliyoruz fakat bu sizin motivasyonunuzu düşürmesin son güne kadar denemeye devam edin.

• @achillesoag Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Umarım bizim gibi emek verip çabalayan herkes beklenen sonuca ulaşır.

• @mrozan tebrikler öncelikle, yerinizde olsam gidiş tarihimi erkene alırdım son dakikalar ülkesiyiz malum, ne olur ne olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |