DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar dosya taşıma için konsolosluklara gönderilen maillere ortalama kaç günde cevap geliyor? Yani kaç gün içinde cevap gelmezse umudumuzu keselim? Süreçle ilgili tecrübeli arkadaşlarımızın cevaplarını beklerim. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@snowflake61 Tebrikler, soyle bir guncelleme yapayim, gerci aylar oldu ama arada fark edilemeyebiliyor, dosyaniz icin bu linkten form doldurarak hizli bir sekilde guncelleme talep edebilirsiniz Ankara'dan.

• Ankara form ile artik yapiyor bazi islemleri, zaman kaybetmeyin.

• AIS kaydi icin dogru pasaport onemli ama saglik gorusmesi icin randevu almayi bekletmeyin. Her iki pasaportla gidersiniz. AIS kaydini da mulakata bir hafta kala bile yapabilirsiniz, acele etmenize hic gerek yok.

• Arsivli kayit aldiginizda cikiyorsa hatta cikmasa da evet tum mahkeme dosyalarinizi yeminli olarak Ingilizce diline cevirtmelisiniz, hizlica bu islemi yapmanizi oneririrm.

• Sonucu etkileyecek nitelikte ise kayitlariniz tabii ki etkiler. Bu konuyla ile ilgili link icin tiklayiniz.

• Merhabalar. Are you a health care worker seeking to perform such work in the United States but have not yet received certification from the Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools or from an equivalent approved independent credentialing organization? ds260 formunda boyle bir soru var. Ben lise hemsirelik mezunuyum bu soruya no cevabini vermistim fakat emin olamamistim. bu soruya evet mi demeliydim?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Y yakupkaplan 

• @orhant Biz de o şekilde almıştık. Herhangi bir problem olmadı 🙂 Başarılar dilerim 🙂

• @beyzakr
    bu soruların hepsi background check kısmında yani neredeyse tamamına no dediğimiz kısımda, lisanssız hemşirelik mi yapmayı planlıyorsunuz gibi bir anlamda olduğunu düşünüyorum.

• @afrkns nasıl bir mail ilettiniz acaba, örnek nerde bulabilirim

• @afrkns benim yazdıklarımın çoğu 5-6 güne cevap verdi, hiç cevap vermeyenlerde oldu.

• Arkadaşlar merhaba,

Dosya taşıyan biri bana yardımcı olabilir mi, başka konsolosluklara mail atmak istiyorum. Ya da burda dosya tşaımayla ilgili ek grup varsa beni yönlendirebilir misiniz

Çok sağolun.

• @heycan bende oyle dusunup no demistim. tesekkurler.

• @heycan çok teşekkürler bilgilendirme için.

• @bates7 Şöyle ki, ben youtube da dosyasını 2023'te Muscat'a taşıyan bir çiftin videosunu izledim. Çok bilgilendiriciydi size de yardımcı olur. Orada mail formatı da vardı biraz ekleyip çıkararak onu gönderebilirsiniz konsolosluklara. İlgili videoyu "dosya taşıma greencard dv 2023" yazarak bulabilirsiniz.

• @bates7 oturum izni talep etmeyen konsoloslukları araştırarak, dosya numarası, ds260 da belirttiğiniz şekilde ad soyad, doğum tarihi bilgilerinizi de mailinize ekleyerek, henüz mülakat almadığınızı ve mümkünse dosyanızı X konsolosluğa taşımak istediğinizi kısaca ve net belirten bir mail atabilirsiniz. Gidebileceğiniz, oturum izni talep etmeyen ya da oturum alabileceğinizi düşündüğünüz tüm konsoloslukları deneyin.

• @barb konsolosluk bununla ilgili bilgi paylaşmadı sadece tahmin ayrıca tekrar dağıtıp dağıtmamasını bilemeyiz tabii dağıtadabilir mali yılı bu şekilde de bitirebilir

• @crazycells merhaba geçen gün fark ettim ben de kızlık soy isim kısmına deniz yani kızlık soyismimi yazdım isim kısmına da özge Deniz yani hem ismimi hem kızlık soy ismimi yazmışım bu sıkıntı olur mu acaba (ana talihli eşim )

• @ozzgedenizz mülakata gittiğinizde belirterek düzelttirebilirsiniz.

• Merhaba, yakın zamanda dosyasını taşıyabilen oldu mu acaba? Yaklaşık mayıs ayının sonundan beri uğraşıyoruz ama hep olumsuz dönüş alıyoruz. Genellikle oturum izni veya personel yetersizliği nedeniyle taşıyamayacaklarını belirtiyorlar. Eylül ayına kadar zamanımız da kısıtlı.. Tekrar tekrar aynı konsolosluklarla belirli aralıklarla mail iletiyoruz ama olmuyor... Öneriniz var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Begum Benim için de maalesef aynı sorun söz konusu Almanya'da oturumum olmasına rağmen mailime dahi cevap alamadım diğer konsolosluklardan da cevap gelmiyor veya olumsuz cevap geliyor. Hala yapabilecek bir şey var mı? Yardımcı olabilenler yazabilirse sevinirim. Mesela doğrudan ABD vizesine başvurup gidilse kesin gc alınabilir mi?

• ⭐⭐

@afrkns Merhaba, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Mali yil bitmeden turistik vize randevusu alabiliyor musunuz once ona bakmalisiniz. Kaldi ki gocmenlik niyeti olan bir form doldurdugunuz icin vize alma sansiniz cok dusuk, yine de deneyin tabii ben teknik bir detayi aktariyorum. Bu dediginiz isleme AOS- Adjustment of Status- deniyor, isterseniz o basligi da inceleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

217

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |