Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zümrüt-Eryigit, mümkün olan ilk fırsatta ve en kısa sürede vizeyi pasaportta görmek lazım. Bu süreçte beklemek bence en çok yapılan ve en büyük hata. Biz de yaptık aynı hatayı ve bedeli ağır oldu ama vizelerimizi alabildik bir şekilde. Aklımıza gelmeyen ihtimaller gerçek olup hayalleri yıkmadan hiçbir yere bel bağlamamak lazım.

• Ankara dağıtım yaptı mı arkadaşlar???

• @zümrüt-Eryigit Evet dün 15K altına mulakat dagıtımı oldu.

• @kuzey benim 15.000 altı ama mülakat için mail almadım .

• @zümrüt-Eryigit DS-260 formunu hangi tarihte submit etmistiniz?

• @kuzey 26 Mayıs tarihinde 🙏

• @zümrüt-Eryigit Kazandığınızı ögrendiginiz yerden, dosya durumunuzu bir kontrol edin eğer etmediyseniz. Mulakat almasına rağmen mail gelmeyen bazı arkadaşlar olmuştu önceki dağıtımlarda.

• @kuzey kontrol ettim şimdi aynı mektup hali duruyor herhangi bir randevu tarihi yazılı sayfa çıkmadı.Sizin de bahsettiginiz kazaninca çıkan sayfaya bakmamı soylediniz değil mi?

• @zümrüt-Eryigit Evet, eğer mulakat gelmişse sayfanın alt kısmında mulakat bilgileriniz yazacaktır.

• @kuzey evet baktım mektup aynı duruyor herhangi bir mülakat tarihi yazmıyor.😔 dağıtım yapıldıysa ve benim durum değişmediyse mülakat verilmedi olarak degerlendiriyorum doğru mu?yani birkaç gün beklemek durumu gözlemlemek için mantıklı mı?

• @zümrüt-Eryigit Muhtemelen durumunuzun değişmesiyle ilgili dediginiz gibi. 10 binlerde olup aos surecinde olan bir arkadaşa da mulakat gelmemiş son iki dağıtımda.

• @kuzey ancak ben avukatimla görüşmustum Ankara dagitimi bekledigimi dosya file etmeyin dedim. AOS süreci Ankara randevu durumuna göre baslatilsin demiştim yani burdan uscis bir bilgi geçilmiş olamaz .

• @zümrüt-Eryigit Bazen dağıtımlarda atlamalar olabiliyor. 12 Mayıs'taki mulakat dağıtımında benden yüksek numaraya sahip bazı dosyalar mulakat almışken benim dosyam atlanmıştı. Bir sonraki dağıtımda mülakat alabildim.

• @zümrüt-Eryigit Forumdaki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama bence aos sürecinizi bir an once başlatmanız en mantıklı seçenek gibi duruyor.

• @lumos, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@mfd35 Merhaba, forum kurallari geregi sorulariniza daha detayli cevaplar alabilmek icin lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Eger DV2023 talihlisiyseniz, burada degil de DV2023 asamalariyla ilgili baslikta inceleme yapmanizi tavsiye ederim. Bir de Hangi kosolosluktaniz bilmiyorum ama DV2023 Excel tablosunu da de mutlaka inceleyin.

Merhaba, imzanızdaki bilgilere göre dosya numaranız 30 binlerde ve mülakat tarihinizin 25 Temmuz 2023 olduğunu görüyorum. Bizim dosya numaramız 17 binlerde ve halen mülakat tarihi alamadık. Acaba neler yaptınız? Bize bir tavsiyeniz olur mu?

Saygılarımla.

• Arkadaşlar selamlar tekrardan.

Bizim mülakat tarihi halen verilmedi. 2023 DV Talihlileri Durum Takibi Excell dosyasına baktığım zaman numaraları benden çok daha yukarıda olanlar mülakat tarihlerini almışlar. Nasıl oluyor anlamadım. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok yoruldum açıkçası.

Şimdi mülakat tarihleri Eylül ayından sonrasına da veriliyor mu? Yoksa Eylül ayına kadar mülakat tarihlerinin hepsinin bitmiş mi olması gerekiyor?

Diyelim ki 15 Ağustos 2023'de yeni mülakatlar açıklandığında, mülakat tarihlerini Ekim ya da Kasım ayına verebilirler mi? Yoksa Ağustosta açıklanacak mülakatlar için Eylül ayı son ay mı olmuş olacak?

Cevaplarınız için teşekkürler.

• @yakupkaplan 15K üzeri olup mulakat alanların tamamı dosyasını başka konsolosluklara taşıyanlar. 15K altı olanlardan da bircok kişi dosyasını taşıyarak mülakat aldı.

• @yakupkaplan vize son basım tarihi 30 eylül. daha sonra yıl kapanmış oluyor. o sürece kadar vize mülakatı alıp onaylatmanız gerekiyor.

• @kuzey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yakupkaplan 15K üzeri olup mulakat alanların tamamı dosyasını başka konsolosluklara taşıyanlar. 15K altı olanlardan da bircok kişi dosyasını taşıyarak mülakat aldı.

Mazur görün lütfen cahilliğimi.

Başka ülkelere taşımak bu kadar kolay mı? Çünkü başka ülkelere normal vize almak bile zorken bunu nasıl yapıyor insanlar? Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Benim bildiğim başka ülkelerde randevu almak için o ülkede oturumun olmuş olması gerekiyor doğru mudur?

• @yakupkaplan Ben dosyamı taşımadım, bu yüzden çok detay bilmiyorum. Forumda "dosya taşıma" diye aratarak dosyasını taşıyan arkadaşların tecrübelerine ulaşabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |