Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

2 Senedir Greencard sahibiyim Amerikada yasiyorum ve kiz arkadasim ile Amerikada evlilik yapip onun icin Greencard'a basvurmayi dusunuyoruz. Ogrendigimiz bilgilere gore basvurudan sonra kiz arkadasim icin greencard'in gelmesi 2-3 sene civarinda bir bekleme suresinden sonra oluyormus.
    Greencard basvurusu ile ayni anda calisma ve seyehat izni basvurusu detaylari hakkinda bilgi verebilirmisiniz rica etsem? surec nasil ilerliyor aceba? (kiz arkadasimin turist statusu var)

• @Kemal-Binici, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Merhabalar,

2 Senedir Greencard sahibiyim Amerikada yasiyorum ve kiz arkadasim ile Amerikada evlilik yapip onun icin Greencard'a basvurmayi dusunuyoruz. Ogrendigimiz bilgilere gore basvurudan sonra kiz arkadasim icin greencard'in gelmesi 2-3 sene civarinda bir bekleme suresinden sonra oluyormus.
    Greencard basvurusu ile ayni anda calisma ve seyehat izni basvurusu detaylari hakkinda bilgi verebilirmisiniz rica etsem? surec nasil ilerliyor aceba? (kiz arkadasimin turist statusu var)

Aşağıdaki başlığın ilk iletisini okuyun isterseniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1689627220538

• Arkadaşlar merhabalar bi sorum olacak 2021 mayıstan buyana ilk onayım daha gelmedi bu süreçte bir evladımız oldu eşim şuan vatandaş olursa bebeğimiz için de yeni bir süreç başlatmamız gerekiyor mu bu şekilde beklemek mi daha mantıklı sizce ? Cevap verirseniz çok mutlu olurum biraz uzun oldu kusura bakmayın

• @lina merhabalar bizimde aynı sizin gibi oldu çocuğumuz için ds 260 formuna bilgilerini gireceğiz avukat demişti başka şekilde bir başvuru var ise bilgilendire bilirseniz çok iyi olur

• @lina
    Eşiniz vatandaş olursa bebeğiniz için I-130 doldurup tüm süreci yeniden beklemeniz gerekiyor. Eşiniz vatandaş olmadan siz mülakatı aldıktan sonra (mülakat mektubundan sonra) bebeğinizi kendi dosyanıza ekletip beraber mülakata girebilirsiniz diye biliyorum.

İki ucu (keskin) bıçak..

Eşiniz vatandaş olursa bülteni beklemeden mülakat alabiliyorsunuz ama çocuk için yeniden beklemek gerekiyor.
    Vatandaş olmazsa bültenin güncel olmasını beklemeniz gerekiyor.

USCIS'e sürekli hızlandırma talebinde bulunun. Çocuğunuzun olduğunu söyleyin

• @49leon

Bu şekilde yaparsanız DQ tarihiniz ötelenebilir, dikkat edin. Onun yerine mülakat mektubundan sonra çocuğu dosyanıza ekletmek de bir seçenek gibi

• @ICu , @lina Benim başvurumun başından beri çocuğum vardı ama yinede vatandaş olunca tekrar başvuru yaptı çocuğuğa avukat neden prosedür mü öyle neden bilmiyorum 1 ay oldu hala bir onay yok size geldiği gibi bir güncelleme geldi sadece 1.5 yıl önce geldiği gibi aktif inceleniyor diye onuda size yazmıştım.Aynı süreçte aynı service center da dosyası dosyası olan Bazı arkadaşlara 1 ayda onay gelip nvc sürecine geçmişler bizde hala bir ses yok 😔😔😔

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   F Fırat ERKAL 

• @ICu çok teşekkür ederim ozaman bekleyeceğiz başka çare yok gibi görünüyor

• @yasmin982 iki yöntemde de beklenecek ben artık gerçekten umudumu kaybettim 38 ay yazıyor işlem süresi zaten 27 aydır bekliyorum bu kadar acımasız bir sistem olamaz

• @49leon başka bir yöntem yok galiba bulursam yazarım size de

• Merhabalar biz bebeğimize green card aldık doğumundan sonra annesiyle ülkeye 4 aylık iken giriş yapıp aldık biz sadece evliliğimizi çocuk üzerinden dosyamızı büyük bir kanıt olacağını için bunu sistemde görünüyormu acaba bize kolaylık sağlarlarmı uscıs onayı baya uzun sürdü hızlandırma yapmamız mümkün müdür cevaplarınız için teşekkür ederim

• @acgx bu sorunu cvp bende merak ediyorum teşekkürler

• @lina merhabalar ,avukatıma bunu sormuştum onay geldikten sonra ds260 formuna çoçuğunuzuda ekliyorsunuz bir sorun olmuyor demişti

• Merhaba ben bir senedir Green Card ile Amerikada yasiyorum. Nisanlim Nisan ayinda H2B vizesi ile amerikaya geldi ve Temmuz ayinda Amerika'da evlendik. Simdi gocmenlik islemlerini baslatmak istiyoruz. I-130 formunu online olarak doldurmaya basladik. Ancak I-130'u online gonderip alindi belgesiyle birlikte I-485'i posta yoluyla yollamak mi bizim icin daha iyi olur, yoksa iki formu da kagit formatta beraber mail olarak gondermemiz mi daha mantikli olur bilemiyoruz. Bu konuda onerisi, deneyimi olan arkadaslar bizimle dusuncelerini paylasabilirse cok seviniriz.

• Herkese selam, eşim amerikada 2,5 senedir Greencard'lı 1 senedir evliyiz ve 1 senedir F2A başvurumuz aktif şekilde sürüyor. 1-2 tane sorumuz olacaktı.

1. Forumda konuşulan bülten konusunu nereden ve nasıl öğrenebilir ya da anlayabiliriz? Biz bülten konusunda biraz bilgisiz kaldık 😕
    2. F2A sürecimiz devam ederken turist vizesine başvurabiliyor muyuz?
      şimdiden kıymetli cevaplarınız için çok teşekkürler.

• @hilal-goktug merhaba anladığım kadarıyla siz sürece amerikada devam edeceksiniz. Bu konuda bir deneyimim yok ama aşağıdaki başlığı incelemeniz faydalı olacaktır. Özellikle basliklarin ilk sayfalarında detaylı bilgiler oluyor sürecin isleyisiyle ilgili okumanızı tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1689627220538

• @cengizhan turist vizesini vermiyebilirler, ds160 da soruyorlar eşiniz adınıza green kart başvurusu yaptı mı diye, eğer yalan söylerseniz sıkıntı söylemezseniz geri dönmez diye vermeyebilirler 2 hafta önce red yedim aynı durumdayız:(

• @kıvanç
    Rica etsem mülakatınızdan ve profilinizden biraz bahsedebilir misiniz? Çalışıyor musunuz? Görevliye açıkça geri döneceğinizi belirttiniz mi? Tr'den mi başvuru yaptınız?

• @ecom Merhaba, evet biz Amerikada surece baslayacagiz. Bircok basligi inceledim ancak sorumun cevabini bulamadigim buraya yazdim. Tesekkur ederim ilginiz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lina, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Arkadaşlar merhabalar bi sorum olacak 2021 mayıstan buyana ilk onayım daha gelmedi bu süreçte bir evladımız oldu eşim şuan vatandaş olursa bebeğimiz için de yeni bir süreç başlatmamız gerekiyor mu bu şekilde beklemek mi daha mantıklı sizce ? Cevap verirseniz çok mutlu olurum biraz uzun oldu kusura bakmayın

Surece yeni baslamadiginiz icin esinizin vatandaslik islemlerini geciktirmesini tavsiye ederim.

Dediginiz gibi eger esiniz vatandas olursa ABD vatandasi cocuklari IR-2 vizesi aldiklari icin yeni bir I-130 ile sureci baslatmaniz gerekiyor.

Ama GC sahiplerinin cocuklari F2A alacaklari icin kendi F2A dosyaniza ekleyebiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |