DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yasmin982
    Vatandaşlarla iltica edenleri kastetmişlerdir belki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şehriban-Tut, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar greencard ile aile birleşimi ne kadar sürüyor ortalama ?
    Babam greencard aldı 1 yıl olacak evraklar başlayalı 7 ay kadar oldu en son bi mektup geldi ek kanıt vs yazıyordu avukat hazırlayıp gonderdi mektupta 60 iş gününde geri dönüş olacağı yazıyordu olmaz ise onlarla iletişime geçmemiz gibi birşey yazıyordu. Evrakı göndereli 1 ay olacak

F2B kategorisinden mi basvuru yapti size? Imzanizi guncellemeyi ve cizelgeyi doldurmayi unutmayin: bit.ly/F2AveF2BBasvuruTakibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells merhaba, F2B başvurusunu maalesef yapmadık.cunku abd de iş konusunda biraz sorun yaşadık. Kizim icinde TR ye geldiginde F1 vizesini uzatmak veya yeniden almak isterse sorun yasamasin istedim.Yaşım 58 İngilizcem yeterli olmadığı için zor işlere dayanamadım ve ocak 2023 ayında TR ye döndüm.Fakat şimdi tekrar abd ye gitmeye karar verdim. Orada ne olursa olsun lyft uber gibi işler de calisacam.Sorum şu;

1. 06 temmuzda abd ye gidecem. Tekrar hersey yolunda giderse F2B basvurusu
      yapacam. Kızım abd de master yapıyor ve Şu an da abd de yaşıyor.. Süreci ortalama kaç yıl sürer? Yani TR dışında olmasi veya abd de olması arasında süre açısından bir fark var mı?
    2. Başvuruyu yaptık diyelim, mülakat verildiğinde kızımin green card almasi için yıllık gelirimin yeterli olup olmadığına bakılıyor mu?
    3. Kizim seneye doktoraya başlamayı planlıyor ve TR ye dönüp İstanbuldan F1 vizesini alıp öyle devam etmeyi düşünüyor. Bu durum biraz sakıncalı görünüyor gözüme, F2B basvurusu yaptığımız için. Yaz tatilinde TR ye gelmek istiyor.
      Bu durum mümkün mü? Ne tavsiye edersiniz?

Tesekkurler.

Kiziniz F1 vizesini ne zaman ve nasil aldi? Gecerli bir vizesi var mi? Eger mumkunse ve cok uzun yillar Turkiye'ye geri gitmesine gerek yoksa bu sekilde I-20 ile ABD'de kalmaya devam edebilir.

Su an F2B kategorisinde "1 Ocak 2017" de basvuruyu baslatmis olanlar, Green Card surecini ABD'de baslatiyorlar.

Ayrica bekleme surelerini suradan takip edebilirsiniz:

ABD icinde olmasi bence daha avantajli, cunku konsolosluktan randevu beklemeden bultende sirasi geldiginde I-485 ile AOS surecini baslatabilir. Fakat doktora surecinde ABD'yi terk etmemesi gerekecek.

Eger iyi bir doktora programindan yani ciddi bir kurumdan kabul alirsa, o durumda vize almasi da kolaylasacaktir. Yillik gelirinizin yeterli olup olmamasi Green Card mulakatinda onemli olacak. Ilk I-130 basvurusunu yaparken gelirinizin bir onemi yok. Yani su anki geliriniz degil, bundan 5-6 yil sonraki gelirinizin yeterli olmasi gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clandestine2711, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhabalar, Yesilkart sahibiyim , kiz arkadasim ve cocugu amerikaya turist vizesi ile gelecek. Okula yazdirma ve evlilik olaylarini nasil yapmam lazim? Nasil bir yol izlemek lazim?

Ayni sorulari ardi ardina sormaniza gerek yok. Evliligi yasadiginiz belediyeye giderek resmi olarak halletmelisiniz. Ancak resmi olarak evlendikten sonra F2A surecinizi baslatabilirsiniz.

Okul ile ilgili olarak su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/669/amerikan-vizeleri-ile-ilkokul-ortaokul-ve-lise-egitimi-almak-gocmen-olmayan-vizeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sibel-Demir, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom ben deprem bölgesindeyim ,hızlandırma talebinde bulunduk ,hızlandırma yerine en uzun servise verdiler 😔

Surecinizde bol sanslar dilerim, USCIS asamasinda oldugundan bu hizlandirma isteginizin kabul edilme ihtimali biraz daha dusuk, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Selamlar herkese,
    Dosyalar transfer oluyor, bilgiler gelmiyor, bültenler değişiyor, bitiyor karmaşasında bir şey danışmak istemiştim. Nvc eksik evrak demişti. Tamamlayıp gönderdik ancak 10 mayıstan beri ses yok. Öncesinde evrak yükleyince nvc sayfasında 2 haftada eksik bilgisi geliyordu. Şimdi bilgi yok. Tahminen evrak onayı ne zaman gelir?

Tum eksik belge ve bilgileri yuklediginize emin misiniz?

NVC sitesinde tarih 24 Haziran olarak gorunuyor... yani 24 Haziran veya oncesinde belge yuklediyseniz size donus yapmalari lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@acgx, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

july bulettininde acikca soylemisler bir retrogression daha geliyor diye. benim de gozumden kacti.

consular process icerisindeyken us'e giris yapip AOS'a cevirmenin bir yolu var mi biliyor musunuz?

Herhangi bir Amerikan vizeniz mevcut mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@gizemaö evet malesef avukatlar dahil kimse net bir şey söyleyemez önümüzdeki ay 3 yıl ilerleyebilir yada geri gidebilir.
    Hali hazırda turist vizesi olup süreci devam ederken rahatça giriş çıkış yapan örnekler cok ama göçmen dosyası olupta turist vizesi alabilen hiç duymadım biraz boşa harcanan vakit ve para kaybı oluyor. Umarım alabilirsiniz

Evet, gocmenlik sureci devam ederken gocmen olmayan vize almaniz mumkun... Onemli olan ABD'ye ne amacla seyahat ediyorsunuz ve Turkiye'ye geri donecek misiniz?

Forumun farkli basliklarda bu duruma dair ornekler var; ben de gocmenlik surecindeyken 2 tane ayri gocmen olmayan vize alip (B ve J) ABD'ye giris yaptim ve sonra planlarima uygun olarak ABD'den ciktim...

Benim Turkiye'ye donmemi gerektiren ciddi nedenler vardi, bu da konsolosu ABD'de kalmayacagima ikna etmisti. Konsolos da bunu onemsiyor, yani vizeleri amacina uygun olarak kullanip kullanmayacaginizi...

( @ICu )

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@gizemaö evet malesef avukatlar dahil kimse net bir şey söyleyemez önümüzdeki ay 3 yıl ilerleyebilir yada geri gidebilir.
    Hali hazırda turist vizesi olup süreci devam ederken rahatça giriş çıkış yapan örnekler cok ama göçmen dosyası olupta turist vizesi alabilen hiç duymadım biraz boşa harcanan vakit ve para kaybı oluyor. Umarım alabilirsiniz

Evet, gocmenlik sureci devam ederken gocmen olmayan vize almaniz mumkun... Onemli olan ABD'ye ne amacla seyahat ediyorsunuz ve Turkiye'ye geri donecek misiniz?

Forumun farkli basliklarda bu duruma dair ornekler var; ben de gocmenlik surecindeyken 2 tane ayri gocmen olmayan vize alip (B ve J) ABD'ye giris yaptim ve sonra planlarima uygun olarak ABD'den ciktim...

Benim Turkiye'ye donmemi gerektiren ciddi nedenler vardi, bu da konsolosu ABD'de kalmayacagima ikna etmisti. Konsolos da bunu onemsiyor, yani vizeleri amacina uygun olarak kullanip kullanmayacaginizi...

( @ICu )

Evet yeni gördüm @ICu arkadaşımızda yazmış sizinde dediğiniz gibi ülkeye dönmek için sağlam nedenlerimiz olduğu sürece alinabilme ihtimali var. Bende almak isterdim ama gösterebilecegim böyle bir nedenim olmadığı için denemedim bile. Bu başlık altında çok red alan olduğunu okuduğum içinde oldukça düşük ihtimal gibi geliyor. Ama tabi herkesin durumu kendine özel böyle sağlam nedenleri olan dosya sahipleri bencede deneyebilir.
    @gizemaö hanımın durumu bu kriterlere uygunsa denemekte fayda var. Aksi vakit ve para kaybı oluyor. Teşekkürler bilgilendirme için.

• Arkadaşlar 2017 tarihinden itibaren bekleyen Var mıdır ki biraz saçma değil mi? Bence bu aya özel ve farklı bir durum vardır. Bu süreç tamam uzun sürüyor ama 2017 den beri bekleyen birisi var mı burada yazsa biliriz en azından. İnşallah süreçlerimiz biran önce tamamlanır gerçekten yorulduk sürekli yeni bir şeyler çıkıyor:(

• @crazycells evet eşimin süreç öncesinden alınmış turist vizesi var 4yıl daha geçerli. benim de vatandaş olmama 2 yıl kaldı, acaba turist vizesiyle yanıma gelse I485 AOS yapabilir miyiz? Bildiğim kadarıyla çalışamıyor bu şekilde ama en azından AOS doldurulduğu için turist vizesiyle fazla kalışı overstay sayılmıyor doğru mudur?

• @ICu o nasıl oluyor vatandaşlarla iltica hiçbir bilgim yok aman olmasında

• @yasmin982
    Yani ihtimali söyledim sadece. Aile birleşimini hızlandıracağız derken vatandaşlar ve iltica edenlerin ailelerini kastetmiş olabilirler demek istedim. Onlar kotaya tabi değiller sanırım (en azından vatandaşlar değil, eminim). Böylece az bir süre bekleyip mülakat alabiliyorlar

• @acgx @crazycells bu konuyu ben de merak ediyorum.
    Bizi aydinlatirsaniz cok seviniriz. Tabii Amerikada durumlar nasil o da bir soru isareti ?
    Amerikan vatandasi ile evli, suan amerikada olan bir arkadasim 17 aydir green cardini alamadi.

• @itsmebb buda ilginç bir durum amerikada olduğu halde alamadı derken Amerikada yasal bir statüde ise 6 ayda alıyordu en son ama orda ilticaya başvurup sonra evlilik yoluna gitmişse onu bilemeyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@acgx, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@crazycells evet eşimin süreç öncesinden alınmış turist vizesi var 4yıl daha geçerli. benim de vatandaş olmama 2 yıl kaldı, acaba turist vizesiyle yanıma gelse I485 AOS yapabilir miyiz? Bildiğim kadarıyla çalışamıyor bu şekilde ama en azından AOS doldurulduğu için turist vizesiyle fazla kalışı overstay sayılmıyor doğru mudur?

( @itsmebb )

Bu konuda daha ayrintili bilgi icin AOS basligini incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Turist vizesiyle AOS basvurusu yapmak hassas bir surec, cunku turist vizesiyle ABD'ye bu amacla giris yapamazsiniz; ancak vizeyi amacina uygun bir sekilde kullanarak yani turistik amacla ABD'ye girerseniz o durumda bir sansiniz olabilir, fakat bu durumda ilk giris amacinizin gocmenlik sureci olmamasi lazim; o nedenle forumdaki tavsiye genel olarak turist vizesi ile ABD'de AOS yapmak zorunda kalan kisilerin ABD'ye giris yaptiktan sonra ilk 90 gun bu basvuruyu yapmamasi yonunde... Daha sonra neden AOS yapmaya karar verdiginizi de aciklayabilecek durumda olmalisiniz.

Statu bitmeden AOS sureci baslamis olmali, bu konuda dediginiz gibi istisnalar sadece ABD vatandasi eslerine saglanmis durumda. Yani GC sahibi esi olarak hem statunuz olmali hem de statuyu ihlal edecek bir aktivitede bulunmamalisiniz. Ama ABD vatandasi iseniz bu tur konularda istisnalar saglaniyor.

• @yasmin982 iltica etmedi, calisma izni cikti ancak seyehat izni ve green cardini alamadigi icin 17 aydir Turkiyeye gelemiyor.
    Ikimizinde dosyalari pandemi surecine denk geldi bence arada kayniyor bu dosyalar.
    Amerikada olup da, amerikali ile evli olup bu kadar beklemesi bana da cok garip geldi.
    Suanda Abd esleri Turkiyeden basvurdugunda bile gordugum kadariyla 1 senede aliyorlar Green cardini.

• Merhaba

Noa 1 geldikten sonra posta yoluyla başka bir belge geliyor mu çünkü evimi değiştirmek zorunda kalabilirim.

Eksik evrak bildirimi genelde hangi aşamada oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usdreamgirl, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Merhaba

Noa 1 geldikten sonra posta yoluyla başka bir belge geliyor mu çünkü evimi değiştirmek zorunda kalabilirim.

Eksik evrak bildirimi genelde hangi aşamada oluyor?

Adres degisikligi yaptiginizda suradan bildirim yapmalisiniz:

ayrica USPS'e de bu bildirimi yapmanizi tavsiye ederim, bu sekilde postanizi forward edebilirler.

• @crazycells size minnettarım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |