Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @roccorocco Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Benim Yaş 36, Tr'de meslek; 16 Yıldır Muhasebeciyim. Kurumsal diyebileceğimiz şirketlerde çalıştım. Çok çok iyi bir kariyer hayatım var diyemesem bile Türkiye şartlarına göre kazancım 4-5K TL idi. Tr şartlarına göre iyi sayılır. (kişilere göre değişebilir)
    İngilizce seviyem: Temel seviyenin biraz üstü-
    Hedef: Abd' de tutunabilmek ve düzen kurabilmek için elimden gelen ne iş olursa yapmak, fırsat ve imkan olduğu taktirde kendi mesleğimi yapmak.
    Sonuç: Greencard kazandım ve %1.000.000 gitmeliyim. Sonucu ne olursa olsun gitmeden görmeden yaşamadan nasıl olacağını bilemeyiz. Biz istediğimiz kadar plan yapalım, oturup hesap kitap yapalım, kader ve şansta boş durmayacak :))

Meslektaşız hocam sizle.10 yıldır bende bu meslekteyim maalesef.Mesleği icra edebileceğiniz en iyi ülkelerden biri sanırım ABD.Bizde ki gibi uşak gözüyle bakılmıyor sanırım orada meslek mensuplarına.Umarım hedefinize ulaşır mesleği icra eder hakkınızı da fazlasıyla alırsınız.Bir meslektaş kurtulmuş sevindim sizin adınıza.Hakkınızda hayırlısı.

• @barış Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@caglaror 🙂 Aslında 41 yıldır ülkede mücadele edip sonunda hiçbir şeyin değişmeyeceğini görüp buna karar vermek ve bu yaşta hayatı sıfırdan tekrar inşaat etmeye çalışmak çok acı bir durum ama olay kendimle alakalı değil çocuğumunda bu düzene dahil olmasını istememekten geçiyor.. Aslında başlığa uygun bir konuşma olmadı kusura bakmayın 🙂 itiraf ideyim bende merak ettim yaş ortalamasını GC ler içinde 🙂

Çocuğunuz açısından düşünceniz varsa kurtuluşunu sadece GC'a bağlamayın bence.Başvurun şansınızı deneyin tabi ki ama oldu ki çıkmadı en azından ileri ki yıllarda WAT programlarıyla bu tarz ekonomik ve sosyal yaşantısı daha rahat ülkeleri deneyimlemesini teşvik edin bence.Belkide güzel bir bölümden mezun olarak direk sponsorla kendisi bile gidebilecek duruma gelebilir.Bizleri çok yönlendiren olmadı bu konularda açıkçası.Benimde lise son sınıf öğrencisi bir kardeşim var ailem maalesef ki evden uzaklaşması konusunda sıcak bakmıyor kız olmasından da dolayı.Ama inşallah üniversiteyle birlikte bu ön yargıyı kırarak WAT programlarına kendim yazdıracağım.Oradaki yaşamı görürlerse daha hırslı olup TR'den daha hızlı bir şekilde yurt dışı yaşantılarını başlatmak adına heves olmuş olur diye düşünüyorum.Bizler bu zor şartlarda ilerliyoruz en azından onlar kendileri için bunu başarsınlar.

• @teufel Kız babası olmak kolay değilmiş 🙂 insan etrafta olan biten herşeyden endişe duyuyor ve korumaya çalışıyor WAT programını araştırmamıştım incelemeye başladım çok teşekkürler giderse de benimle olması beni daha çok rahatlatır açıkçası ...:) (Evet tipik pimpirik baba modeliyim) ama onun geleceği söz konusu olunca her şeyi bir kenara atabilirim.

• Uber ve Lyft Şoförlüğü hakkında merak ettiğim bir konu var güvenlik sorunu.. Güvenliğinizi nasıl sağlıyorsunuz..Burada bahsettiğim güvenlikten kasıt alkollü arabaya binen insanlar değil aldığınız kişi size zarar vermeye çalışırsa yani sonuçta hiç tanımadığınız bir insanla birliktesiniz.. Umarım Böyle bir şey kimsenin başına gelmez tabii.. Aldığınız güvenlik önlemleri varsa paylaşa bilirseniz bence herkes için çok faydalı olacaktır. Saygılarımla..

• @barış Umarım her şey gönlünüzce olur.

• ⭐⭐

alt metni

ABD'ye yeni giden ve henuz arabasi olmayan kisiler icin Lyft Express Drive'dan bahsetmek istiyorum. Eger 25 yasinin uzerindeyseniz (bir cok sehir icin zorunlu) ve gecerli bir ABD ehliyetiniz varsa, Lyft tarafindan size saglanan haftalik $229 karsiliginda kullanabileceginiz araclar var. Lyft Hertz veya Flexdrive gibi sirketlerden araclari leasing yaparak size sunuyor ve sonrasinda haftalik bir ucret karsiligi kullanmaniza olanak sagliyor. Ustelik herhangi bir mile siniri yok. Araclari sahsi isleriniz icin de kullanabilirsiniz. ABD'ye ilk gittigimde bunu yapmayi cok istemistim ancak 25 yas sinirina takilmamdan dolayi yapamadim. Ayni sistem Uber'de de var diye biliyorum. Uber'deki ismi yanlis hatirlamiyorsam Vehicle Solutions'du. Express Drive simdilik yalnizca asagidaki sehirler icin gecerli:

Atlanta
    Austin
    Baltimore
    Boston
    Charlotte
    Chicago
    Dallas/Fort Worth
    Denver
    Detroit
    Houston
    Las Vegas
    Los Angeles
    Miami
    Nashville
    New Orleans
    Orange County
    Orlando
    Philadelphia
    Phoenix
    Pittsburgh
    Portland
    Richmond
    Sacramento
    Salt Lake City
    San Antonio
    San Diego
    San Francisco
    San Jose
    Seattle
    Tacoma
    Tampa Bay
    Washington, D.C.

Kaynak: https://www.lyft.com/expressdrive

Iyi gunler dilerim.

• Arkadaslar lyft in sitesinden okudugum kadariyla lyft yapabilmek icin amblemini hem on hem de arka cama yapistirmak gerekiyormus ve ayni sitede havaalanlarina girdiginizde eger lyft yapmiyorsaniz o amblemleri cikarmaniz gerektiginden bahsediyor.Simdi hem uber hem lyft yapan birisi surekli sticker lari yapistir cikar mi yapacak?Ya da bu isleri yapan arkadaslar siz ne yapiyorsunuz?

• @Malkoç-Ömer abi selamlar. Bir fikrini almak isterim. Lyft için uzak mesafeden gelerek. San francisco için araba almak istesem. Hibrid bir sedan mı tavsiye edersin yoksa xl yapılacak yedi koltuklu bir suv ya da minivan mı tavsiye edersin. Hibrid arabalarla ilgim hiç olmadı bilemiyorum.
    Günlük yapacağım yol fazla ama 80 mil git geli var.

• @gkhanfeez Aslinda bunun cevabini o bolgede calismadan vermek zor.Bence oncelikle lyft yapmayi dusundugunuz bolge neresiyse lyft in sitesine girip orda lyft ve lyft xl in mil basina ve dakika basina verdigi ucretleri incelemelisiniz.Ve birbiriyle kiyaslarsiniz bu ucretleri.Ardindan soyle bir yorum yapilabilir belki bu bolgede kisa mesafeli fazla mil yapmadan goturdugum yolcu daha cok o zaman ben sunu yapayim ya da bu bana bu kadar mal olurken digeri bu kadara mal oluyor ve kazanci bu kadar gibi...Anlattiklarim belki size biraz karisik gelebilir o yuzden tavsiyem lyft in sitesine girip bi bakmaniz.

• @zeki-inci Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@gkhanfeez Aslinda bunun cevabini o bolgede calismadan vermek zor.Bence oncelikle lyft yapmayi dusundugunuz bolge neresiyse lyft in sitesine girip orda lyft ve lyft xl in mil basina ve dakika basina verdigi ucretleri incelemelisiniz.Ve birbiriyle kiyaslarsiniz bu ucretleri.Ardindan soyle bir yorum yapilabilir belki bu bolgede kisa mesafeli fazla mil yapmadan goturdugum yolcu daha cok o zaman ben sunu yapayim ya da bu bana bu kadar mal olurken digeri bu kadara mal oluyor ve kazanci bu kadar gibi...Anlattiklarim belki size biraz karisik gelebilir o yuzden tavsiyem lyft in sitesine girip bi bakmaniz.

Gozunuzden kacmis herhalde san francisco yazmıştım. Malkoç Ömer'in tecrübeleri sanırsam yeter bu soruyu cevaplamaya teşekkürler yine de.

• ⭐⭐

@edelweiss Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

alt metni

ABD'ye yeni giden ve henuz arabasi olmayan kisiler icin Lyft Express Drive'dan bahsetmek istiyorum. Eger 25 yasinin uzerindeyseniz (bir cok sehir icin zorunlu) ve gecerli bir ABD ehliyetiniz varsa, Lyft tarafindan size saglanan haftalik $229 karsiliginda kullanabileceginiz araclar var. Lyft Hertz veya Flexdrive gibi sirketlerden araclari leasing yaparak size sunuyor ve sonrasinda haftalik bir ucret karsiligi kullanmaniza olanak sagliyor. Ustelik herhangi bir mile siniri yok. Araclari sahsi isleriniz icin de kullanabilirsiniz. ABD'ye ilk gittigimde bunu yapmayi cok istemistim ancak 25 yas sinirina takilmamdan dolayi yapamadim. Ayni sistem Uber'de de var diye biliyorum. Uber'deki ismi yanlis hatirlamiyorsam Vehicle Solutions'du. Express Drive simdilik yalnizca asagidaki sehirler icin gecerli:

Atlanta
    Austin
    Baltimore
    Boston
    Charlotte
    Chicago
    Dallas/Fort Worth
    Denver
    Detroit
    Houston
    Las Vegas
    Los Angeles
    Miami
    Nashville
    New Orleans
    Orange County
    Orlando
    Philadelphia
    Phoenix
    Pittsburgh
    Portland
    Richmond
    Sacramento
    Salt Lake City
    San Antonio
    San Diego
    San Francisco
    San Jose
    Seattle
    Tacoma
    Tampa Bay
    Washington, D.C.

Iyi gunler dilerim.

$5000 ile iş görür bir araç satın alınabilirken haftada $229 ile Lyft için kiralama yapmayı bakım maliyeti ve mil hesabı yapmamak avantajlı hale getirmeye yetiyor mu sizce?

• ⭐⭐

@saulgoodman Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

229 ile Lyft için kiralama yapmayı bakım maliyeti ve mil hesabı yapmamak avantajlı hale g

Lyft ExpressDrive ile arac kiraladiginizda sigorta icin esktra odeme yapmiyorsunuz. Ayrica olasi bir kaza, arizalanma vs. durumlarinda da herhangi bir odeme yapmaniz gerekmiyor. Sahsi aracla yapmak elbette daha karli ancak yeni gelen, birikimi olmayan ya da toplu bir masraftan kacinmak isteyen kisiler icin bence gayet ideal bir cozum. Uzun vadede olmasada kisa vadede gunu kurtarabilecek ve hatta iyi miktarda kar yapabilmenizi saglayabilecek bir sistem.

• @saulgoodman Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@edelweiss Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

alt metni

Atlanta
    Austin
    Baltimore
    Boston
    Charlotte
    Chicago
    Dallas/Fort Worth
    Denver
    Detroit
    Houston
    Las Vegas
    Los Angeles
    Miami
    Nashville
    New Orleans
    Orange County
    Orlando
    Philadelphia
    Phoenix
    Pittsburgh
    Portland
    Richmond
    Sacramento
    Salt Lake City
    San Antonio
    San Diego
    San Francisco
    San Jose
    Seattle
    Tacoma
    Tampa Bay
    Washington, D.C.

Iyi gunler dilerim.

$5000 ile iş görür bir araç satın alınabilirken haftada $229 ile Lyft için kiralama yapmayı bakım maliyeti ve mil hesabı yapmamak avantajlı hale getirmeye yetiyor mu sizce?

Aslında bu seçenek sadece iyi iş yapan şehirlerde mantıklı geliyor bana. Hafta da 229 ödemiyorsunuz genelde. Size bonus vermiyor. Ekstraları kesip arabanın parasını orada çıkarmanıza yardımcı oluyor o zaman da 100-150 doalra hatta altına düşüyormuş. Birde şöyle düşünün ama 50-60 bin mil de bir sentra accent verso gibi bir arabaları 7-8 bine rahat alırsınız. O, 229'un yarısını arabanın masraflarına çıksanız ayda 500 dolardan yılda 6000 doları yine buluyor yani araba size bir nevi bedava gelecek. Km açısından da ayda 10 bin mil bile yapsanız en kötü iki sene kullanırsınız alacağınız arabayı. Çünkü çoğu araba 200-300 bini rahat görüyor. Ki bakarsanız fazlasınıda gider. Bana araba almak daha mantıklı geliyor. Bu işi ne kadar süre yaparım demeniz çok önemli aslında.

• @gkhanfeez Hocam sadece bir noktaya takildim, yilda 10 bin mil cok az bir rakam. Araba ile calisan biri olarak gunde en az 100 mil yapiyorum. 10 bin mili 3.5 ayda dolduruyorum.

• @mehmett Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@gkhanfeez Hocam sadece bir noktaya takildim, yilda 10 bin mil cok az bir rakam. Araba ile calisan biri olarak gunde en az 100 mil yapiyorum. 10 bin mili 3.5 ayda dolduruyorum.

Yanlış yazmışım düzelttim hocam ayda 10 bin demek istedim büyük şehirlerde hafta da 1000-2000 oluyormuş full time yaparsanız. Birde uzak yerden geliyorsanız daha fazla

• @mehmett bey ben uber ve lyft Türkiye'deki taksi mantığı ile düşünmüştüm ama dün izlediğim videolardan eğer arabanız uygunsa dolmuş gibi kullanıla bildiğini duydum bu konuyu biraz açabilirmisiniz.

Aynı güzargay üzerinde birden fazla insan almak mümkün mü.. Bu işlem için uygulama üzerinden aynı güzergaha bakıp o güzergahtaki yolcular ilk önce tek tek seçilip sonra yolcuları alıpmı devam ediliyor ve gitmek istedikleri yerlere bırakılıyor sanırım burada anladığım kadarıyla insanlarda bu duruma alışkın..

Birde araçların 2004 model ve üstü olması istendiğinden bahsedilmiş doğrumu..

• @barış Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@mehmett bey ben uber ve lyft Türkiye'deki taksi mantığı ile düşünmüştüm ama dün izlediğim videolardan eğer arabanız uygunsa dolmuş gibi kullanıla bildiğini duydum bu konuyu biraz açabilirmisiniz.

Aynı güzargay üzerinde birden fazla insan almak mümkün mü.. Bu işlem için uygulama üzerinden aynı güzergaha bakıp o güzergahtaki yolcular ilk önce tek tek seçilip sonra yolcuları alıpmı devam ediliyor ve gitmek istedikleri yerlere bırakılıyor sanırım burada anladığım kadarıyla insanlarda bu duruma alışkın..

Birde araçların 2004 model ve üstü olması istendiğinden bahsedilmiş doğrumu..

Doğrudur lyfte duymadım ama uber pool deniyor o dediğinize aynı güzargah üzerinde olan rotalardan 3-4 yolcu binebilir o zaman fiyat yolcular için düşüyor. Tabi bunu yolcunun seçmesi lazım yoksa uberin isteğine göre değil. Şoför de bu seçeneği kapatabilir isterse tamamen isteklerde bağlı. Zorunlu bir durum değil.

• @gkhanfeez teşekkürler

• NYC Taksi ve Lümuzinler komitesinin oylaması ile Uber ve Lyft sürücüleri için minimum kazanç olarak saatlik en az $27.86 ödenmesine karar verildi. Kural 20 gün içinde başlayacak. Diğer şehirlere örnek olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

NYC Taksi ve Lümuzinler komitesinin oylaması ile Uber ve Lyft sürücüleri için minimum kazanç olarak saatlik en az $27.86 ödenmesine karar verildi. Kural 20 gün içinde başlayacak. Diğer şehirlere örnek olabilir.

bu iki turlu de dusunulebilir.

Uber/Lyft soforleri icin iyi bir haber gibi gorunse de, taksi lobisi ve mafyasinin bu sektoru bitirmek icin koymaya calistigi bir uygulamaya benziyor. Eger ucretler artar veya soforlerin sayisi azalirsa, insanlar sari taksileri daha cok tercih edeceklerdir diye dusunuyorlar sanirim...

Bir de New York'taki sari taksiciler oldukca kaba ve terbiyesizler, hizmet kalitesi de 0'a yakin... Buna ragmen Uber/Lyft/Via/Juno'ya devam edecegim kesinlikle...

Benzer Başlıklar

• 140
  • 3
  • 5
  • 13
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |