Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @maranty Hocam hangi bölgedesiniz acaba? Lyft le bu rakamlara ulaşmak çok zordur herhalde aynı sürelerde deneme şansınız oldu mu acaba?İlk gelişte uber yapılamadığı için soruyorum.Teşekkürler.

• @teufel lyft hiç yapmadım o yüzden net birşey söyleyemem... south jersey deyim.

• Arkadaslar bu tarz isleri yapmak icin almamiz gereken en mantikli arac ne olur?

• @zeki-inci 4 kapili sedan bir arac, yakit tuketimi az olmali. Ben Toyota Camry ile yapiyorum. Honda Accord, Civic, Toyota Corolla yada Prius tercih edilebilir.

• Ben internetten araclara baktim da mesela camry e 2500 motor yaziyor.Nasil az yakiyor ki?Bir de su konuda karar veremedim.Prius bildigim kadariyla elektrikli.Madem benzin ucuz elektrikli araca ne gerek var ki?

• @zeki-inci Zeki bey, burda araclar ile ilgili fikirleriniz cok degisiyor. Piyasadaki araclarin cogu zaten 2.4 litre. Cok yakan araclar genelde 3.5 litre yada ustu araclar icin dusunebilirsiniz. Burda mesafeler cok fazla oldugu icin benzin ucuz da olsa yakit maliyeti yuksek olabiliyor. O yuzden Hibrid araclar cok fazla var trafikte. Ben gunde en az 100 mil yol yapiyorum. Aracim bir galonla tahmini olarak 30 mil yapiyor. 1 galon benzinde su aralar 2.5 dolar civari.

• Tesekkur ederim.Ben de bir arac almayi dusunuyoum geligimde ama dogru arac kimden nereden alinir karar veremedim.Bu konuda bir tavsiyeniz olabilir mi?Dealer lar varmis ama bazilari kesinlikle onlardan alinmaz kaziklanirsiniz demisler youtube da.Onlardan almayacaksak kimden alacagiz ki?

• @zeki-inci Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Tesekkur ederim.Ben de bir arac almayi dusunuyoum geligimde ama dogru arac kimden nereden alinir karar veremedim.Bu konuda bir tavsiyeniz olabilir mi?Dealer lar varmis ama bazilari kesinlikle onlardan alinmaz kaziklanirsiniz demisler youtube da.Onlardan almayacaksak kimden alacagiz ki?

Houston'a giderseniz @semavi bey var.

• @aytac59 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@zeki-inci Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Tesekkur ederim.Ben de bir arac almayi dusunuyoum geligimde ama dogru arac kimden nereden alinir karar veremedim.Bu konuda bir tavsiyeniz olabilir mi?Dealer lar varmis ama bazilari kesinlikle onlardan alinmaz kaziklanirsiniz demisler youtube da.Onlardan almayacaksak kimden alacagiz ki?

O beyefendi sadece 2017'lilere yardım ediyormuş:)))

• New Jersey de yaşayıp Uber lyft yapan varmı? Kazanç durumu nasıl paylasirsa sevinirim

• @paw-of-eagle Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@aytac59 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

var öyle bir şehir efsanesi :DD

• Bende bir iki tecrube paylasmak istedim...

En cok sorulan sorular...

1. Uber yada Lyft amerikan ehliyeti bir yildan az olunca kabul eder mi?
      Cevap: Etmem yazsa da genel olarak 1 aydan az sureli ehliyetleri Lyft kabul etti, uber ise etmedi.

2. Uber mi? Lyft mi?
      Cevap: Uber ile daha iyi kazandim. Ayrica X ve XL gibi ayrimlari uber ile yaparken, Lyft ile yapamiyorsunuz (Houstonda). Bu nedenle ne denk gelirse almak durumunda kaliyorsunuz...

3. Hangi araba?
      Cevap: hafta ici tam zamanli yapanlar icin az yakan bir seyler... Sadece haftasonu ek is yapanlar icin bence XL (cuma-Cumartesi ve Pazar gunleri.. Ozellikle geceleri )XL kazanci iyidir. Arabaniz 10bin motorda olsa daha fazla kazanirsiniz az yakan ve X yapilabilen bir arabaya gore... Eger bu isi bir ticaret olarak dusunuyorsaniz Black, Black Suv gibi luks siniflari denemelisiniz. Yani arac secimi, sizin bu ise bakis aciniz ile alakali. Bir dogru yok yine bu olayda da...

hadi ufak bir hesap yapalim... 10 dolarlik is aldiniz... yakitiniz az yakan araba ile 1 dolar olsun... genelde 13-15 mile civari olur bu is... Yani 9 kazanirsiniz.... Ayni isi XL olarak aldiginizda ise abartalim ve yakitinizi 5 dolar diyelim... Genel olarak Xin 2 katini kazanirsiniz... Yani arabasina ve X=XL-Black gibi hizmetlere gore bazen yakit hesabi yapilmaz... Yoksa 8 silindir araba ilede yaptim ve yine kazandim!

1. Guvenlik Sorunu:
      Cevap: ben yasamadim bugune kadar. Eglence cikisi olan gecelerde bazen sacma seylere sahit olabiliyorsunuz (asiri alkollu, degisik tercihlerini arabada hayata gecirmeye calisanlar vs 🙂 )

2. UBER&LYFT Onerir miyim?

Bir cogumuz buraya Uber Yada LYFT soforu olmak icin gelmedik ama ben bu isi cok onemsiyor ve oneriyorum... Neden mi? Belki yazmisimdir daha once...

cok az paralara kendinizi kullandirtmayin, her daim bu isten ev gecindirebileceginizi bilin (2-3 bin dolar civari) ve boyle bir can simidinizin oldugunu bilerek korkmadan adimlarinizi atin (kurs-egitim-yatirim vs) Yani ben tum gunumu bir baskasina calisarak gecirip, sirf birileri sordugunda X firmada calisiyorum diyebilmek icin 2bin 2500 dolara calisacagima uber ve benzeri, kendi planimi kendim yaptigim isleri tercih ederim... Cocugumu okula birakirim, alirim... Oglen yemegimi belki evde yerim... Patron sorunu yasamam yada 2500 dolara beni satinaldigini zanneden tiplere hizmet etmem 🙂 Buda sorunlu bir bakis acisi aslinda ama olayi dramatize edip neden boyle dusundugumu belirtmek icin yazdim bunlari 🙂

Yani yukarida ki maddeleri kendi durumunuza gore yorumlayabilirsiniz... Herkesin dogrusu dogrudur cunku birden cok dogru var...

• @aytac59 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@paw-of-eagle Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Size serdar Ortactan giybet sarkisini ashahadhsha 😃

Elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Turkan Soray kanunlarim var ama... Buraya gelip forumu unuturum. whatsapp guruplarindan cikar ve kimseye faydali olmam diyen var ise yardimci olmuyoruz arkadas gurubumuz olarak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi katiliyorum 🙂

• @semavi madde madde çok güzel açıklamışsınız teşekkürler. birde houstonda bu işi yapanlar ile bir video yapsanız daha güzel olurdu.

• @semavi bey çok güzel bir yazı olmuş yaşım 41 biraz tedirginliklerim var ama umut verici ve cesaretlendirici konuşmalarada ihtiyaç var 🙂 çok teşekkürler

• GC ile gidenlerin yaş-TR iş- USA-iş istatistiklerini çok merak ettim 🙂

• @caglaror 🙂 Aslında 41 yıldır ülkede mücadele edip sonunda hiçbir şeyin değişmeyeceğini görüp buna karar vermek ve bu yaşta hayatı sıfırdan tekrar inşaat etmeye çalışmak çok acı bir durum ama olay kendimle alakalı değil çocuğumunda bu düzene dahil olmasını istememekten geçiyor.. Aslında başlığa uygun bir konuşma olmadı kusura bakmayın 🙂 itiraf ideyim bende merak ettim yaş ortalamasını GC ler içinde 🙂

• Benim Yaş 36, Tr'de meslek; 16 Yıldır Muhasebeciyim. Kurumsal diyebileceğimiz şirketlerde çalıştım. Çok çok iyi bir kariyer hayatım var diyemesem bile Türkiye şartlarına göre kazancım 4-5K TL idi. Tr şartlarına göre iyi sayılır. (kişilere göre değişebilir)
    İngilizce seviyem: Temel seviyenin biraz üstü-
    Hedef: Abd' de tutunabilmek ve düzen kurabilmek için elimden gelen ne iş olursa yapmak, fırsat ve imkan olduğu taktirde kendi mesleğimi yapmak.
    Sonuç: Greencard kazandım ve %1.000.000 gitmeliyim. Sonucu ne olursa olsun gitmeden görmeden yaşamadan nasıl olacağını bilemeyiz. Biz istediğimiz kadar plan yapalım, oturup hesap kitap yapalım, kader ve şansta boş durmayacak :))

• @semavi Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Size serdar Ortactan giybet sarkisini ashahadhsha 😃

Elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Turkan Soray kanunlarim var ama... Buraya gelip forumu unuturum. whatsapp guruplarindan cikar ve kimseye faydali olmam diyen var ise yardimci olmuyoruz arkadas gurubumuz olarak 🙂

O zatın şarkılarını sevmiyorum ama sizden geliyorsa baş göz üstüne Kadir Bey:))) Hele bir çıksın da konuşuruz o zaman:))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |