DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ecom baktım süre geçmiş. Link üzerinden mesaj attım umarım dönerler. Mesajlarda da 10 mayısta gelen mesaj var. “The request to add …… (sponsor olan kisinin isimi yaziyor burada) as a sponsor has been approved.”
    Gönderdiğiniz linkte de
    “Current case creation time frame: As of 10-Jul-23, we are working on cases that were received from USCIS on 8-Jun-23.” Yazıyor.

Bekliyoruz umarım cevap hızlı gelir.
    Teşekkür ederim

• https://www.instagram.com/reel/CulSj0prWqJ/?igshid=MzRlODBiNWFlZA== Remzi bey böyle bir açıklama yapmış .bizim dosyalarda bir değişiklik olur mu acaba?

• @yasmin982 evet sistemde güncelleme olmuş ama değişen bişey yok aktif olarak inceleniyor diyo aynı diğerinde yazdığı gibi benimki de öyle yazıyor

• @lina evet benimkide öyle bizimki yine californiada yine sanırım en kısa zamanda onay gelir inşaallah benimki güya ır1 kategorisine geçti.Bakalım en kısa zamanda nvc aşamasına geçer ondan sonra sponsor işimiz var Allah tüm bekleyenlere ama fırıldak uygulamayıp bekleyenlere en kısa zamanda netice aldırsın Amin🤲🏼🤲🏼🤲🏼

• Ağustos ayı vize bülteni açıklandı F2A kategorisi 08.10.2017 görünüyor, bu ne anlama geliyor yani 3 yıl daha mı geriye gitti? yanlış girmiş olma ihtimalleri var mı, bu kategoride 6 yıldır bekleyen birisi olabilir mi gerçekten?

• @moonlight

Biz bir ümit ileri gider diye beklerken bu geri gidiyor. Tam kafayı yiyecek haldeyiz :))

• @ICu merhaba gerçekten geri mi gitti yoksa gelecek ay düzelir mi

• @usdreamgirl
    dea14baa-d3f0-4bae-bfdc-4f7c17a4fb12-image.png

Şu an geri gitti, 3 sene. Gelecek ay ne olur bilmiyoruz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ICu 

• Bu iş iyice saçma bir yere doğru gidiyor. 6 yıl nedir ya

• july bulettininde acikca soylemisler bir retrogression daha geliyor diye. benim de gozumden kacti.

consular process icerisindeyken us'e giris yapip AOS'a cevirmenin bir yolu var mi biliyor musunuz?

• @yasmin982, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@ICu evet oda var diğeri de var.

Ayrıca 2021 Ekim ayında paylaştığı bir tweet'inde https://twitter.com/curtismorrison/status/1451378894712438784?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1451380566901895177|twgr^17a5c1cd6af8317a57ddc4e5c9b861bb2585843d|twcon^s2_&ref_url=https%3A%2F%2Fyesilkartforum.com%2Fforum%2Ftopic%2F1424%2Ff2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari Avukat Morrison;

'aile birleşine ayrılan vizelerin vatandaş yakınlarını ön sıralara taşıyabilmek için kasıtlı olarak kullanılmadığını, bunun da gerilemeye yol açtığını' söylüyor.

Yani dediğine göre Abd hükümeti bu gerilemeyi planlı yapmış

• Ağustos visa bulletine göre şuanda 2017 yılındaki dosyalar işleniyor. Ben bu tarihin bu aya özel olduğunu düşünüyorum. Bence bu kadar bekleme süresi imkansız. 6 yıl çok uzun bi süre. Umarım bir an önce tarihlerde bir ilerleme olur.

• tek umudum ekim ayında yıllık kotanın yenilenmesi ve mülakatların yeniden kaldığı yerden devam etmesi yoksa durum baya sıkıntı

• aslinda cok az kota kalmisti mayistan sonra, buyuk ihtimalle kalanlar da bitti. ayda 10k issue ediliyordu. 65 ya da 75 bin tane available idi. 3-4 bin kalmisti. buyuk ihtimalle o da doldugunda komple durdurdular kategoriyi. visa bulettin agustos ayinda D basligi altinda benzer seyler yazmislar.

• @moonlight

Bende ekimde kotaların sıfırlanacağını düşünüyorum. 6 yıl bekleme süresi çok fazla. Kotalar tamamen bittiği için bi gerileme olmuş olabilir. Dua edelim öyle olsun.

• @gizemaö ekimde kota zaten sıfırlanır ama önemli olan verimli bir şekilde kullanılması o vizelerin. Avukatin iddiaları çok vahim ve düşündürücü. Dün ben twitterdan bu avukata mesaj attım ne önerirsiniz diye tek söylediği eşin biran önce vatandaş olsun ve üzgünüm demiş. F2a gitgide islevsiz bir vizeye dönüşmeye başladı. En kötü bültenler yayınlandığında bile geçmişte insanlar iki iki buçuk yılda alıyorlarmış vizelerini bizler üç yılda alsak sevinecek hale geldik. Hepimizin umutla bekledigi ekim ayına bir şey kalmadı umarım düşündüğümüz gibi olur.

• @ecom

Umarım bizi daha fazla sabretmek zorunda bırakmazlar. Bende dün avukatımla görüştüm. Vize bülteninin aylık yayınlandığını ve önümüzdeki aylarda ilerleme veya gerileme olabiliceğini söyledi. Tam net bir açıklama yapmadı. Turist vizesine başvurmak istediğimizi ilettim. Sürecimizi etkilemeyeceğini ama vize alabileceğimin garanti olmadığını söyledi. Geçmiş yıllara bakılırsa bizim kadar bekleyen pek olmamış gibi.

• @gizemaö evet malesef avukatlar dahil kimse net bir şey söyleyemez önümüzdeki ay 3 yıl ilerleyebilir yada geri gidebilir.
    Hali hazırda turist vizesi olup süreci devam ederken rahatça giriş çıkış yapan örnekler cok ama göçmen dosyası olupta turist vizesi alabilen hiç duymadım biraz boşa harcanan vakit ve para kaybı oluyor. Umarım alabilirsiniz

• @ICu seçim vaatlerinde herşeyi hızlandıracaklardı eşleri birleştireceğiz 6 aya düşecekti süreçler aklım iyice karıştı.😭🙄😔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |