DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Valeria-Kaneva Thank you so much 🙏🏻

• Merhaba, Sn. @gucarslan Eb3 kategorisinden Ap’ye kalmıstım 25 Mayıs’ta. Agustos visa bulletin’de EB3 final action date May’20 ye gerilemiş. Bizim PD’miz 21 July 2020. Bu durumda Ap sürecim sonuclansa bile, vizemi alabilmek için bu tarihin ilerlemesini mi beklemem gerekecek? Eylül’den sonra ilerleme olur mu? Öngörünüzü belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• National visa centeri arasak cevap alabilirmiyiz acaba. Yoğunluktan geçen mayıs durdurmuşlardı telefonla durum sormayı göçmen olmayan vizeler için 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dpdemir dosyanız işlem gördüğü için beklemenize gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum ancak; konsolosluk NVC'den vize numaranızı talep ettiğinde nasıl bir dönüş olur bilmek güç.
    bekleyip görmek lazım.

• @gucarslan Cevabınız için çok teşekkürler. Umarım sürecim Ağustos’a kalmadan, bu ay sonuçlanır.

• @Valeria-Kaneva, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@dpdemir Hi!

26/05/2023 - date of the interview
    23/06/2023 - we received an email that administrative processing had been completed
    03/07/2023 - the day we sent our documents (the first working day of the PTT after holidays)

Hello!

I hope this information may be useful for someone:
    Our statuses changed from Refused to Administrative Processing 12/07/2023 (around 4 pm).

I've read all the messages in this thread already so I know, that for some of applicants this status changes within a day or two to "Issued".

We have not had any update since that so it seems that this time also varies from person to person.

• Merhaba, AP’ye 13 Nisan’da kalan babam sorgu maili attı fakat dönüş alamadı hala, bir haftadan fazla oldu, Ankara ([email protected]) daha mı yavaş İstanbul’a göre sanki geri dönüşlerde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asa hangi vize türü içindi işleminiz?
    öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan IR5, tamamdır.

• merhaba @gucarslan bey normalde 10 gün sürmesi gereken ap süresi daha uzun sürebiliyor mu? mali yılın bitmesine az kaldı bütün ap ye kalanları bilerek biriktirip eylülde kesinleştirme ihtimalleri var mı

• 25 Mayis’ta AP’ye kalmistim. Esim ve oglumun vizeleri Issued oldu. Ben hala bekliyorum.
    17 Temmuz’da konsolosluga AP surecimle ilgili mail atmistim. Once autoreply maili geldi. Bugun de boyle bir mail aldim.
    Dear Sir/Madam,

We received the DS-5535 form you provided and already took necessary action an a timely manner. The case is still undergoing the required administrative processing. Please be assured that your case will progress as rapidly as permitted by law. As soon as the result is received, we will notify you by email. Unfortunately, it is not technically possible for us to inform you the additional time it may require.

We recognize that individual applicants may experience inconvenience and hardship if their application takes longer to process than they expected. We are doing everything possible to meet the legitimate needs of prospective travelers consistent with our security and legal responsibilities. We will contact you by email if we need any additional information or documentation that could expedite or finalize the processing.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Ankara

• @dpdemir olumsuz bir şey söylememişler sabırla beklemekten başka çaremiz yok maalesef çünkü benim de eşim ap ye kaldı ve harekete geçemiyoruz onu bekliyoruz. peki rica etsem gönderdiğiniz maili benimle de paylaşır mısınız ben de göndereyim çünkü bizimki kısa sürede sonuçlanacaktı ama olmadı

• @Neslihan-Yaşar yazdigim maili mesaj olarak gondermek istedim size ama kisitli mesajlariniz.

• @dpdemir kusura bakmayın otomatik öyle olmuş sanırım tekrar deneyebilir misiniz

• @dpdemir merhaba, hangi adrese atmıştınız? [email protected] dönmedi bize.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• @asa Paylastiginiz adrese attim. Daha once esimin mail adresinden (tum yazismalar oradan oldugu icin) gonderdik, autoreply geldi. En son kendi mailimden gonderdim. Yukaridaki cevap geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Neslihan-Yaşar "normalde 10 gün" diye bir kural yok, 4-5 yıl bekleyen AP dosyaları var bazı vize türlerinde.
    dv özelinde bu süre 30 eylül'e kadar sınırlıdır. hiçbir yerde X gün diye bir kural, bilgi bulunmaz.
    sabırla dosyanızın sonuçlanmasını beklemelisiniz. 30 eylül'e kadar sonuçlamayan dv dosyaları için vize hakkı ne yazık ki kalmamaktadır.
    umuyorum ki, o tarihe kadar AP durumunuz çözülür. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asa ankara sadece göçmen vizeler için işlem yaptığından ve şuan aşırı yoğun olduğundan dönüşleri biraz yavaş evet.

• @gucarslan teşekkür ederim

• Arkadaşlar göçmen vizesi randevumuza çocuklarımla 19 Temmuz da girdik onların pasaportları bugün geldi vizeli bir şekilde. Benim dosya durumumda idari işlem gözüküyor bu neden olur? Çocuklara verilirken benimkini neden işleme aldılar? Lütfen bilgisi olan bana cevap verebilirmi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |