Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Şubattan beri bekleyen var mı aceba aranızda, eşim 2 Şubatta DQ oldu ama hala randevu verilmedi, 6 ay olacak nerdeyse

• @ynsmry, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@meryem-b Merhabalar, eğer DQ olduysanız tavsiyem hiç talepte bulunmayın, kim talepte bulunduysa mülakat tarihi gecikti. aynı zamanda normal işleyişte olan arkadaşlara tam vaktinde verildi.

Ben de hızlandırma talebinde bulundum. Bu durumda hızlandırma talebinde bulunmayanlar randevu almış olmalıydı ama?

• Şubatta DQ olup hala randevu tarihi bekleyen var mı aranızda aceba?

• @Samet-Ünlü doğruluğundan emin değilim açıkcası gözlemlerime göre yorum yaptım. Forumdaki arkadaşlarımızın bir çoğu DQ’ dan 4 hafta sonra mülakat tarihi almış. Bizim talepte bulunmamız, onların evrak istemeleri, tekrar geri dönüş yapmaları (ki hep red gelmiş) ortalama 6 haftayı bulmuş bir daha mülakat için email atmaları derken çok uzuyor. Belki bayram haftası ve 4 temmuzda çalışmamaları da etkili olmuştur ama açıkçası talep etmemek sanki mantıklı. Bizde talep oluşturduk hiçbir dönüş olmadı.

• @meryem-b biz uscisteyken de Ankaraya yazmıştık Nisan ayında ilk deprem olduğu zamanlardı bize emailinizi aldık geri dönüş yapacağız demişlerdi ama yapılmadı. Normal süreçte DQ olduk etkilemedi.

• @ynsmry anladım çok teşekkür ederim 🙏hakkımıza hayırlısı olsun inşallah

• @sarah2023 Merhaba, eşiniz yurt dışında mı doğdu?

• Merhaba herkese, dün mülakatım vardı. konsolosluğa girdikten sonra 3 aşamada mülakatı tamamladım. Önce sıra numarası almak için bir bankoya gittim. Sonrasında evrakları teslim almak için sıra numaramla çağrıldım. çok fazla evrak götürmüşüm çoğunu almadılar. Adli sicil kaydım, nüfus kayıt örneğim, evlilik cüzdanımı ve götürdüğüm fotoğrafları aldılar. Bu belgeleri e devletten aldım. Islak imza yoktu. Sonra mülakat için bekledim. Mülakatım çok kısa sürdü. Eşiniz şu anda nerde, ne zaman gitti, nerde tanıştınız gibi basit sorular sordular. Götürdüğüm fotoğrafların çoğuna göz ucuyla baktı. Detaylı incelemedi. geçiştirirken arada usulen bu fotoğraf nerde çekildi diye sordu. Sonra hayırlı olsun demedi ama tüm belgelerinizi sistemde görüyorum ama bir belge daha isteyeceğim dedi. Güncel gelirle ilgili bir belgeydi. Sisteme yüklememi istediler. gün içinde yükledim. Pasaportum onlarda kaldı. Kapalı zarfta sağlık raporu gibi bir şey almam gerekli diye biliyorum ama bana vermediler. Aile içi şiddetle ilgili bir broşür verdiler. Umuyorum olmuştur. Herkese de şimdiden başarılar diliyorum.

• @baharg tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Aile birleşimi vizelerinde artık kapali zarf verilmiyor elektronik sisteme geçtiler.

• @baharg, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba herkese, dün mülakatım vardı. konsolosluğa girdikten sonra 3 aşamada mülakatı tamamladım. Önce sıra numarası almak için bir bankoya gittim. Sonrasında evrakları teslim almak için sıra numaramla çağrıldım. çok fazla evrak götürmüşüm çoğunu almadılar. Adli sicil kaydım, nüfus kayıt örneğim, evlilik cüzdanımı ve götürdüğüm fotoğrafları aldılar. Bu belgeleri e devletten aldım. Islak imza yoktu. Sonra mülakat için bekledim. Mülakatım çok kısa sürdü. Eşiniz şu anda nerde, ne zaman gitti, nerde tanıştınız gibi basit sorular sordular. Götürdüğüm fotoğrafların çoğuna göz ucuyla baktı. Detaylı incelemedi. geçiştirirken arada usulen bu fotoğraf nerde çekildi diye sordu. Sonra hayırlı olsun demedi ama tüm belgelerinizi sistemde görüyorum ama bir belge daha isteyeceğim dedi. Güncel gelirle ilgili bir belgeydi. Sisteme yüklememi istediler. gün içinde yükledim. Pasaportum onlarda kaldı. Kapalı zarfta sağlık raporu gibi bir şey almam gerekli diye biliyorum ama bana vermediler. Aile içi şiddetle ilgili bir broşür verdiler. Umuyorum olmuştur. Herkese de şimdiden başarılar diliyorum.
    Vizeniz hayırlı olsun darısı bize 🙃

• @ecom ceac visa status check sisteminden baktığımda refused görünüyor. Kafamı çok karıştırdı bu durum. Bilginiz var mıdır bu konuyla ilgili?

• @baharg güncelleniyor o pasaport kargoya verilene kadar. Endişe etmeyin

• I130 doldururken evlilik cuzdaninin cevirisini yuklemeye gerek var mi ? Uluslararasi deniliyor ama tam olarak ingilizce degil her yer.

• @Handan evet ama 10 yaşından beri Türkiyede yaşıyor, bununla mı alakalı sicze? sizinde öyle mi?

• @Mihok, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

I130 doldururken evlilik cuzdaninin cevirisini yuklemeye gerek var mi ? Uluslararasi deniliyor ama tam olarak ingilizce degil her yer.

Her sayfanın çevirisi mevcut ama siz yine de yeminli tercümana çevirtin 2 3 ay beklemekten iyidir. Orijinalinin her sayfasını dikey bir şekilde yüklediğinizden emin olun.

• @sarah2023 hi sarah i got DQ on february. I’m a foreigner. Still waiting for interview date

• @Barış-Metin 2022 IRS transkript henüz oluşmadıysa da en azından tax return belgesi vardır elinizde, onu ve arkasına 2022 yılına ait W-2 ekleyerek yanınızda götürün. Bu ikisinin yeterli olması lazım ama yine de transkriptin neden henüz oluşmadığını da sorabilirler yanıtlamaya hazır olmalısınız.

• @cedric benim randevum günün ilk randevusu (9:00) olmasına rağmen işim 11:30'da bitti. Ben olsam tüm gün ankarada olacak şekilde bilet alırım.

• Bu ileti silindi!

• @Naerys, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Mihok Evlilik cüzdanının ve üzerinde İngilizceden başka herhangi bir dil olan bütün belgeleri yeminli tercümana çevirtip noter onaylı bir şekilde sisteme yüklemeniz lazım. Noter onayı kısmı değişti mi bilmiyorum ancak biz başvuru yaparken (Mart 2022) kullanım kılavuzunda noter onayı da yazıyordu diye hatırlıyorum.

Noter onayına gerek yok yeminli tercümesi yeterli

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 654
  • 58
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |