Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys Sadece benim için başvuru yaptık. Kızımın Amerikan pasaportu var ama onu sisteme yüklememiştik. Bundan dolayı olabilir mi?

Kizinizin vatandasligi varsa zaten onun icin basvuru yapmaniza gerek yok. Derivative Status dedigi sey evlilik ya da 21 yas alti cocuklar icin olan basvuru. Sizin basvurunuzdaki beneficiary bu durumu kapsamiyor diyor mesajda. Yani 21 yas alti cocuk, es ya da anne/baba icin basvuru yapmamissiniz ancak yuklediginiz belgeler bunlardan birisi veya birkaci icin demek istiyor. Isterseniz adminlerle birebir iletisime gecin.

• @Naerys Evet dediğiniz gibi ona başvuru yapmadık ama acaba onun pasaportunu ek belge olarak yüklemedik ondan dolayı mı diye düşündüm ama ondan dolayı da olmamalı.
    Bu arada benim bütün belgelerim ‘accepted’ olarak görünüyor.

• @Naerys tesekkur ediyorum.

• @ahsenas Butun belgeleriniz onaylandigi halde boyle bir mesaj mi gonderdiler? Cok ilginc. Gerci bizde de esimin finansal belgelerini kabul edip sonra 1099 formunu da yukleyin diye mesaj gondermislerdi.. form yuklenmis olmasina ragmen.. yeniden yuklemistik, sonra birkac form da kendileri yuklemislerdi. Degisikler yani. Bence en iyisi dedigim gibi hem adminlerle birebir gorusun hem de NVC'ye mesaj atin ne istiyorlarmis diye. Umarim cozulur kisa zamanda.

• @Naerys Çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için umarım çözülür bir an önce 🌿🙏🏻

• @ahsenas Ne demek. Umarim herkesin isi bir an once cozulur de aileleriyle kavusur. Hepimiz beklemenin nasil oldugunu biliyoruz.. 😓 🌸

• 8 temmuz itibariyle biz de dq olduk arkadaşlar 🙂 randevu maili ne zaman gelir ortalama olarak. ( Bu arada Deprem nedeniyle hızlandırma talebime hala cevap gelmedi )

• @Naerys evet ben yaşadığımız durumu forumda anlatmıştım herkes için hayırlı olur inşallah

• Arkadaslar merhaba,
    Daha once mulakat sirasinda eslerin ve sponsorlarindan "2022 IRS Tax Return Transcript"lerini sisteme yuklemeleri istendigi yazilmisti.
    Esimin ve sponsorun 2021 ve oncesi icin olay transkriptleri yukledik, lakin 2022'nin belgeleri hala IRS tarafindan process edilmemis.
    Sadece IRS tarafindan 2022 tax formnun teslim alindigina dair belge mevcut kanit olarak. Bunu yuklesek kabul olur mu? Boyle bir sorunlar karsilasan oldu mu?

• Merhabalar 8 Mayıs'ta uscis'ten onay mesajı geldi i̇ki ay geçmesine rağmen nvc'den Welcome Letter Mail gelmedi beş gün önce nvc Mail attım hala bir cevap gelmedi iki ay geçmesine rağmen bu durum normal mi acaba teşekkür ederim

• @Taner-Akbulut genelde üç beş günde gelir normal olduğunu sanmıyorum bu durumun. Kayıtlı mail adreslerinizi kontrol ettiniz mi? Cunku o adrese geliyor. Genelde ya e maille ilgili yada sistemsel sorundan kaynaklanıyor böyle durumlar. Sistemsel ise nvc çözebilir sadece ulaşmaya çalışın hızla. Şimdiye kadar dq olunabilecek bir süre bu baya uzun. Ayrıca bir yıl işlem yapilmayan dosyalar otomatik düşer.

• @Taner-Akbulut, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar 8 Mayıs'ta uscis'ten onay mesajı geldi i̇ki ay geçmesine rağmen nvc'den Welcome Letter Mail gelmedi beş gün önce nvc Mail attım hala bir cevap gelmedi iki ay geçmesine rağmen bu durum normal mi acaba teşekkür ederim

8 Haziran 2023 tarihinde NVC'ye ulaşan dosyalar üzerinde çalışıyorlarmış. Buradan takip edebilirsiniz.

• @ecomteşekkür ederim

• @Naerys teşekkür ederim

• @crazycells Merhaba arkadaşlar 13 temmuzda ankarada görüşmemiz var. Bana gelen mailde amerikan vatandaşı olan kişinin(petitioner) amerikan konsolosluğuna alınmayacağı yazıyor. Görüşmeye giden arkadaşlar veya bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Sadece başvuru yapan eş mi girebilecek içeri? Eskiden böyle değildi çünkü diye biliyorum

• @ipek1907 evet sadece vize alacak olan kişiler giriyor içeriye.

• @ecom emin misiniz acaba? Çünkü izmirde yiz. Ona göre ben ankaraya gitmeyeceğim eşimle. Son dakika sorun yaşamayalım diye emin olmak istiyorum.

• @ipek1907 Sadece randevu sahibi içeriye girebilir. Başkası giremez. Yanınızda evraklarınız hariç hiçbir şey içeriye sokamazsınız. O nedenle birinin de başvuru sahibiyle gitmesini tavsiye ederim. Telefonunuzu dahi içeriye almıyorlar. Bu bilgiler büyükelçilik sayfasında da mevcut.

• Arkadaşlar selamlar. Randevu sırasında IRS belgeleri için hem eşimin hem de joint sponsorumun belgelerini mi götürmem lazım? Tax returnleri halihazırda götüreceğim ve IRS belglerinin son 2 yılın belgeleri mi olması gerekiyor?

• Merhaba 31 Temmuzda gorusmem var.
    Nufus kayit ornegi, evlilik cuzdani vs. ceviri ve noter yapmamiza gerek var mi. Orjinallerini goturmemiz yeterli mi ?
    Kopyasini da almali miyim?
    Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |