Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aggdk92 bi kez daha herşey gönlünüzce olsun vizeniz hayırlı olsun Gökçecim. Tüm bu uğraşların mücadelelerin mutlu sonla bitmesi hele sizinkine de şahit olmak apayrı bi keyifti. Biz de size desteklerinizden ötürü çok teşekkür ederiz🙏🏻🙏🏻

• Merhaba, benim de bu ay sonunda konsoloslukta mülakat randevum var fakat adres sorununu çözebilmiş değilim, ABD içinde herhangi bir tanıdığım yok o yüzden bana yardımcı olabilecek veya yol gösterebilecek birileri varsa mutlu olurum.

• Herkese merhaba. Gecikmeli de olsa sonunda mülakat hikayemizi burada paylaşmak bize de kısmet oldu. Umarım keyif alırsınız. Green card sonuçlarının açıklandığını öğrenince eşimden kontrol etmesini istedim ancak eşimin çok ihtimal vermediğinden 3 gün kadar erteledi. 3. gün eşimi çağırıp "bize çıktı hissediyorum bu sefer oldu" diyerek zorla bilgisayarın başına oturttum. Önce kendi sonucunu sonra beni kontrol etti. Eşimin öğrencilik zamanlarında çıktığını anlattığı ancak maillerini kontrol etmediği için faydalanamadığı green card bu sefer de bana çıkmıştı. 10 dk boyunca gülümsememe engel olamadım ama nereden bilebilirdik ki en kolay kısmın buraya kadar olduğunu. Aslında amerika hiç planlarım arasında olan bi ülke değildi ancak çekiliş sonrası biraz daha derin bi araştırma yapınca artık amerikadan başka birşey düşünemez olmuştum. Her gün işte evde foruma girip ne olup bittiğini takip etmekten ara ara "ben bu kart çıkmadan önce daha mutluydum" isyanlarıyla aylar ayları kovaladı. 26bin üstü bi numara için çok ihtimal verilmiyordu "tam sınırda" tarzında değerlendiriliyordu. Ben bütün bunlara rağmen yaz aylarında mülakat alacağımıza inanıyordum. İlk ay yüksek bi sayıyla başlayınca hepimiz çok sevindik ancak @gucarslan bey ufak bi değerlendirme yapıp AS bölgesinden gelenlere daha çok mülakat verileceğini ve bizim tabiri caizse süreci izleyeceğimizi söyledi. Dv2023 için sürecin sonuna gelirken ne kadar haklı bi yorum olduğu açıkça ortada. Daha sonra öğrendiğime göre de pandemi döneminden dahi daha belirsiz bi döneme girmiş bulunduk. Verilen mülakatların azlığı en başından beri dikkatimi çekmeye başlamıştı ocak ayında diğer ülke konsolosluklarına mail atmak istediğimi sürecin kötüye gittiğini düşündüğümü ülke dinamiklerinin de bunu destekleyeceğini eşimle paylaştım ancak Ankara da mülakata girmek istediğini daha rahat hissedeceğini söyleyince nisan ayına kadar bekleme kararı aldık 1 nisan itibariyle harekete geçmeye diğer konsolosluklara mail atmaya başlarız diye planladık. Her gün yeni birşeyler öğrenip umutla hayal kırıklığı arasında gidip geliyorduk ancak sürecin istikrarsızlığı kararlı bi şekilde devam ediyordu. Neyse ki nisan ayı geldi ve nisanın 3. haftası itibariyle yaptığımız son değerlendirme sonucunda bazı seçenekler vardı ancak Viyana artık bir seçenek olmaktan çıkmıştı dosya kabul etmemeye başlamıştı. Amerika da AOS yapmak ki vizemiz yoktu ve sürece dahil olduğumuz için de vize verilmiyordu. Herhangi ikinci bir ülkede oturumumuz da yoktu. Karadağ da şirket kurmak(ki bir işe yaramıyormuş), Tayland Kamboçya VB. ülkelere giderek oturum almayı denemek aklımıza gelen onlarca düşünceden sadece bir kaçıydı. Akla gelecek gelmeyecek onlarca yol aradık insanlarla konuştuk bulamadık. Sonuçta excel listesi yapıp ülkeleri bulundukları bölgelere vize olup olmadığına kriminal değerlendirmelere potansiyel masraflara vs. göre kategorilendirmeye başladık. Bir kaç ülke hariç heryere mail attık ve ülkeleri her yönleriyle araştırdık. 2 yer vardı ki onları sona bırakmaya karar verdik. Eşim kültürlerini çok sevdiğinden bi gün Tokyo ve Hong Kong a mail atalım mı diye geldi çünkü Güney Kore ye de mail atmıştık😁. Bu iki seçeneği biraz bekletelim diye düşündük ve ay sonu bu iki yere de mail attık. Çok geçmeden Türkmenistan ve Hong kong dan dosyamızı taşıyabileceklerine dair mail aynı anda geldi. Redlerle dolu mail kutumuzda artık 2 seçenek birden vardı. Karşılaştırma yaptığımızda Hong kong da karar kıldık. Garanti vermemekle beraber dosyamızı taşıyabileceklerini belirten maile onay verdik. Hong kong hiçbir zaman DV dosyası kabul etmemiş bir yer. Hakkında hiç bilgi yok. Ancak süreci o kadar iyi yönettiler ki hayran olduk. Bir kaç mail daha aldık süreci anlattıkları KCC den dosyamızı istediklerine dair ve sonunda 12 haziran gününe bize mülakat verdiler. Üstümüzden nasıl bir yük kalktı anlatamam. Hemen araştırmalara evrakları toplamaya başladık. O kadar topladık o kadar topladık ki sanırım 2 kilo kadar vardır😁 Sağlık mülakatı için gün almak da apayrı bi olay oldu Hong kong grubumuz için😁 telefonlara bakan hanımefendinin I knoooooow ı knoooow deyişi hala kulağımda ya da chooooooose ooooooonneeeeeee deyişi tatlı bi hatıra olarak kalacak🙏🏻 uzun bi uçuştan sonra Hong kongda kalacağımız otele yerleştik ve mülakat gününü beklemeye başladık. İyi ki böyle bi ülkeye gittik ki hem hatırası oldu hem de 13 14 gün boyunca hiç sıkılmadık. Mülakat günü tercüman Ahmet beyle beraber görüşmeye girdik. Evrak teslimini yapıp ücretleri de yatırdıktan kısa süre sonra asıl görüşmeyi yapacağımız amerikalı hanımefendiyle mülakatımız başladı. Yemin ettikten sonra;
    Ne zamandır Hong kong dasınız? Mezuniyetiniz nedir ve ne iş yapıyorsunuz?
    Cevap verdikten sonra işin de eşin de güzelmiş dedi😁
    Başka bir ülkede yaşadınız mı?
    Amerika da nereye gitmeyi düşünüyorsunuz?
    Buna Colorado Denver olarak cevap verdik.
    Neden Colorado Denver?
    Çocuğunuz var mı?
    Hayır kedimiz var dedik😁 çok hoşuna gitti amerikaya götürüp götürmeyeceğimizi sordu evet cevabına ayrıca sevindi.
    Bizim de sağlık randevumuz mülakattan sonra olacağı için;
    Herşey güzel görünüyor. Vizenizi basacağız sadece sağlık raporunuzu getirin dedi.
    Bize mavi bir AP kağıdı verdi. Sağlık randevusunda eşimle bana birer kez kızamıkçık ve Hepatit b aşısı yaptı. Tetenoz olduğumuz için TDAP aşısını yapmadı. Ciğer filmlerimizi çekip kan da alındıktan sonra urgent fee ile beraber 5400 Hong kong doları ödeme yaptık. Ancak ertesi gün diğer arkadaşlarda olduğu gibi genellikle talihlinin eşinden 2. ciğer filmi isteme durumu bize de oldu yine o işlemi de halledip bir kaç gün sonra sonuçlarımızı teslim alarak konsolosluğa teslim ettik. Biz herşey halloldu derken evrak teslimindeki Hong kong lu hanımefendi evrak tesliminde istemesi gereken askerlik durum belgemin olmadığını getirmem gerektiğini söyleyince tekrar otel yolları göründü. Bu evrağı da getirdikten sonra ertesi güne basılacak olan vizeyi sanırım bizi biraz yorduğu için lütfen oturun vizenizi basabilecek miyim dedi. 10 15 dk içersinde de vizemizi basıp teslim etti. Bizim Hong kong maceramızda böyle bitti😊 başta @gucarslan bey ve @lumos hanımefendiye sonsuz sabırları ve destekleri için çok teşekkür ederiz herşeyi onlardan öğrendik. Hong kong sürecinde ve sağlık mülkatında bize yardımları destekleri çok olan yol arkadaşlarımız Gökçe ve eşi Can a çok teşekkür ederiz😊yine Hong kong talihlisi olan Furkan ve Hasan kardeşlerime çok teşekkür ederim😊forum arkadaşlarıma da hem çok teşekkür eder hem de herşeyin gönüllerinden geçtiği gibi olmasını dilerim🙏🏻en kısa sürede herkes vizesini alır umarım🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@warmgrey sorunsuz bir şekilde pasaportlarınız süreç içinde yetişip elinize ulaşır umarım 🙏

• @mbhfp eyalet gruplarına yazarsanız Amerika'da olan kişilerin görüp yardım etmesi daha kolay olur sizin için

• @Yunus35 tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Yunus35 vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim. Turkmenistani neden tercih etmediniz.Bizde mail artik

• @Yunus35 en kısa sürede vizenizin basılması dileğiyle tebrikler 🙂

• @Kramer müthiş anlatım tebrikler amerikada yolunuz açık olsun 🙂

• @EMRE-BİŞGEN hayırlı olsun gerisi bekleyenlerin başına inşallah herkes bir şekilde mülakat alabilir

• @Yunus35 vizeniz hayırlı olsun. Bizimde çekilişten önce amerika aklımızda yoktu aynı sizin gibi bizde kazanınca herşeyimiz usa araştırmaları üzerine oldu. kendimizi gördüm resmen yazılarınızda.

• ⭐⭐

@Yunus35 Cabaladiniz, denediniz ve goze aldiniz. Vizeleriniz hayirli ugurlu olsun, bundan sonrasinda da daha konforlu bir yol sizi bekliyor olsun.

• @jacky_y şimdiden hayırlı olsun

• @warmgrey umarım vizeniz yetişir geçmiş olsin

• ⭐⭐

@warmgrey umarım kısa sürede pasaportunuza kavuşursunuz. Forumda bir çok arkadaş manevi gücüyle size destek olacak sizde vizenizi alacaksınız.

• Merhaba, DS-260 formuna eşimle aynı zamanda gideceğimizi yazmıştım ancak eşimin kalması ve 2 ay sonra gelmesi gerekiyor. Bunun için yapmam gereken işlem nedir? Mülakat sırasında söylemem yeterli olur mu?

• @Yunus35 Vizeniz hayırlı olsun. Hayatınızın yeni döneminde sağlık ve mutluluk dilerim.

• @uraz-mert rica ederim ne demek.

• @Yunus35 vizeniz hayırlı olsun, tebrikler.

• @Yunus35 vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |