Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Berkan-0 belgelerin gecersiz olmasi gibi bir durum yok hangi avukat soyledi bunu merak ettim?Nerde nasil tecrube etmis bu avukat arkadas bizede iletirseniz daya aydinlatici olur? Tarih vs bende bakan kimse gormedim 2022 aos ekibindende boyle bir sikinti yasayan gormedim benim evraklardan 1 yil oncesinde ceviri yapilanlar vardi hayta daha eski hicbir sekilde sikinti olmadi ayrica gorevli sadece 1 kere tursit olarak mi geldiniz diye soruyor beyan esas onun disinda bu konuyla ilgili birsey sormuyor hatta abd giris ve mulkat arasinda cocuklarini okula yollayanlar araba alanlar var hicbiri bir problem yasamadi biraz abartiliyor bu konular.

• @notry Evet,Türkiyedeyken birçok ülkeye dosya taşıma talebim olumsuz karşılanınca açıkçası stresim had safhaya çıkmıştı.Neyse şimdi işler yolunda gidiyor.Bu arada Washington’da bir Avukata danışmıştık fakat bir yandanda adama hak vermiyor değilim.Madem ülkeye girdin ve AOS yapma niyetin sonradan gelişti,belgelerde bu tarihten sonra olması gerekmezmi? Mülakat günü bir gelsin de göreceğiz bakalım,inşallah bizimkide güzel geçer.🙏🙏🙏

• @Figen 13 Haziran tarihinde turist vizemle Amerika ya geldim dv 2023 talihlisiyim .dosyam Ankara da. CN 13.000 lerde acaba Temmuz mülakat dağıtım yakalar miyim? yoksa amerika da AOS mu yapayım? sizinle nasıl irtibat kuracağım?

• @Berkan-0 avukatınız size zaman ve para kaybı yaşatmış gibi hissettim. Eşim 20 Haziran giriş yaptı aynı şekilde TR'den çevirip götürdü evrakları noter onayı dahi yok sadece certified translate, diğer tüm formlar ile birlikte (sağlık raporu, I-485 vs vs.) bugün usps ile tarihler abd girişi öncesi olarak gönderdi. Sonuçlandığında size bilgi vereceğim bakalım avukatınızın dediği gibi mi oluyor 🙂

• @bilgeagrak Hanımefendi inşallah herşey umduğunuz gibi olur.Yanlız “Avukatınız” demişsiniz,sadece genel bir bilgi alma,danışma konuşmasıydı o sadece ,yani devam eden bir süreç değil.Ben SGK’dan hizmet dökümü istediğimde Soyadımın en az 10 defa hatalı yazıldığını farketmiş ve düzeltme talep etmiş biriyim.Ayrıca Dosya taşıma aksilikleri sebebiyle 5 ay geç Emekli olabilmiştim.Amerika’ya gelmeden son iş günü Nüfus Dairesinde (Apostilli Nüfus Kayıt örneği aldıktan sonra) tek bir harfin yanlış yazılması sebebiyle düzelttirmek için Cuma günü mesai son saatlerini nasıl koşturmacayla geçirdiğimi bir ben bilirim.(Uçuşumuz Pazar günüydü) Velhasıl işini iyi yapmayanların ceremesini çok çektiğimden dolayıdır ki yoğurdu üfleyerek yiyorum.Ha siz böyle şeylerle karşılaşmamış olabilirsiniz,yaşamayında çünkü çok berbat bir şey.Tüm bu sebeplerden dolayı işini gerçekten iyi yapan insanlarla çalışmak insana huzur veriyor.Figen Hanımda bunlardan biri,takıldığınız yer olursa herkese olduğu gibi sizlerede yardımcı olabilir.👍🙏

• @zümrüt-Eryigit Zumrut Hanim Selamlar . TR deki Konsoloslugun mulakat dagitip dagitmayacagi veya hangi siraya kadar dagitacagi hakkinda yorum yapmam maaalesef mumkun degil 😞 Insallah artik sona dogru yaklasildi hizlanir ve herkese mulakat verirler diye umit etmekten baska birsey soyleyemiyorum . En az Eylul sonuna kadar Amerikada kalabilme durumunuz var ise , AOS iyi bir alternatif yol olabilir . Normal sartlarda 3/4 ay suruyor buradada islemler , sona yaklastikca USCIS de biraz hizlanip , mumkun oldugu kadar GC lari verme yonunde yaklasimlari var . Tabiki bu bir garanti degil ama gecmis yillarda 2 ay 1 ay gibi kisa surelerde GC alabilmisligimiz var . Bu sebeple kararinizi mumkun oldugunca erken veririseniz yol almaya baslarsiniz . Bol Sans dilerim

• @bilgeagrak %90 -%95 sorun olmuyor gundeme gelmiyor fark edilmiyor . Bu gibi minik konulara dikkatimiz o kadar %1 lik sorun bile olsa karsimiza cikmamasi . Bu ve bunun gibi yazili olmayan fakat dikkat etmekte fayda olan bircok konu var . Evet buyuk cogunluk sorun yasamamis olabilir ama kismet bu ya bir kisinin uyuzluk yapasi acik arayasi , isi yokusa suresi gelir .. ki ben bunu sahsen deneyimledim . Bu sebeple yogurdu ufleyerek yiyenler tarafindayim , hazirladigim Dosyalardada her turlu kil tuyu elimine edecek sekilde davranirim . Bildigimiz yerlerden gol yememeye calisirim . Cok sukur simdiye kadar tek bir RFE yada eksik cikmadi , tum basburularda GC lari sorunsuz aldik . DV gibi sureli islerde maalesef eksik , yanlis , hatali vs evrak duzenleme luksumuz yok . Ayni sekilde bu bircok kisiyi Mulakat esnasinda gelebilecek gereksiz sorulardan da korumus oluyor . Apostil istenmiyor o dogru , ama tercume islemi bahsi gecen 2 evrak icin sayfa basi 100TL ve ceviri ayni gun elimizde . Risk almaya ve aldirtmaya degmez yani . Sizede Bol Sans dilerim

• AOS sürecinde WALK İN ile parmak izi ve biometrik foto randevu tarihi nasıl öne alınabiliyor? cevaplarınız için teşekkürler

• @Figen güzel yorumunuz için teşekkür ederim.Benim de gönlüm Ankara dan yana ümit ederim güzel haberler alırız.Amerika da kalmak daha fazla maddi yük tabii ayrica 12 yaşında oğlum turist vizesi olmadığı icin bizimle Amerika 'ya gelemedi yani buradan devam edemedi.Sizce işlemleri Amerika da yürütürken GC alabilme garsntisi daha mı yüksek olur yani islemleri başlatınca illaki verilir mi? En azindan degecegjni ve neticeye ulasilacagini bilmek istatistik olarak onemli benim için🙏

• selamlar, AOS başvurusu yapıldıktan sonra ortalama mülakat verilme süresi hakkında fikir sahibi olan var mı?

• AOS sürecinde WALK İN ile parmak izi ve biometrik foto randevu tarihi nasıl öne alınabiliyor? cevaplarınız için teşekkürler

• @berenelesabd Appointment notice geldikten sonra, kağıttaki adrese giderek erken vermeyi deneyebilirsiniz.

• @berenelesabd elinizde randevu kagidiyla gidip, durumunuzu anlatip walk-in yapabilir miyim diye sordugunuzda yogunluga gore kabul edeceklerdir. ben oyle yaptim.

• Merhaba, AOS için dosyayı gönderdikten sonra alındı belgesi mi gelmesi gerekli NOA’dan önce? Geçen sene 10-15 gün içinde NOA gelmiş sanırım. Yaklaşık 1 ayda da biometrik için randevu verilmiş. Bu sene en fazla kaç gün içinde geliyor bu belgeler bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Dosyamı gönderdim ama ne kısa mesaj ne de mektup geldi. Bir sıkıntı mı var diye tedirgin oldum.

• ⭐⭐

@aysekrmn Merhaba, oncelikle forum kurallari geregi lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

• @aysekrmn merhaba, ben mart sonunda basvuru yaptim 5 gun sonra sms aldim, bir hafta sonra da ulastigina dair belgelerim geldi ve biometrik randevum ayni ay icinde verildi.. ben de suan SSN ve calima iznimin gelmesini bekliyorum ama en kadar surede gelecegini hic bikmiyorum:/ siz basvuru yaparken online bildirim almak icin doldurulan formu iletmismiydiniz?

• @pin teşekkür ederim cevabınız için evet o formu da iletmiştim ama gelmedi henüz bakalım umarım gelir

• Merhabalar, biraz gec oldu ama AOS deneyimimi simdi yazabiliyorum. Oncelikle @Figen Hanim'a tesekkurlerimi borc bilirim.
    AOS surecimde kendisiyle beraber calistik. Benim pek bir sey yapmama gerek kalmadi, kendisi cok titiz bir sekilde dosyami hazirladi ve dosyam mulakatsiz onaylandi. AOS yapmayi dusunen varsa, kendisinden danismanlik almanizi siddetle tavsiye ederim (surecle ilgili tum tarihler imzamda mevcut)

Surecimi su sekilde anlatabilirm:
    Ailevi sebeplerden dolayi Ekim ayi gibi ABD'deki kardesimi ziyaret etmem gerekti (turist vizem ile). ABD'ye giderken AOS yapip yapmayacagimi tam olarak bilmiyordum bile. Case numaram fena degildi, submit tarihim de erkendi. Ankara'da mulakata cagrilmam halinde Turkiye'ye gidip mulakata girmeyi dusunuyordum. Turkiye'deki mevcut calistigim sirketten de bu sebeple istifa etmedim. Sirketime durumumu anlattim, sagolsunlar uzaktan/remote calismama izin verdiler. Ekim ayi gibi, annem ile birlikte New York'tan giris yaptik. Giriste rutin sorular soruldu. Kardesimi ziyaret edecegimizi soyledik. 1 ay sonrasina da donus biletimiz vardi. Zaten daha once de bircok kere ABD'ye kardesimin yanina geliyorduk.

Daha sonra, ABD'deyken, tavsiye uzerine Figen Hanim'la iletisime gectim, AOS kararimi ABD'deyken netlestirdim.
    Netlestikten sonra dokumanlarimi toplamaya basladim.

-Diplomami ve cevirisini Turkiye'den ABD'ye kargolattim (ups kargo kullandim)
    -PNC Bank'tan checking hesabi actim (bu hem hesabinizda para gosterebilmek icin hem de USCIS odemelerini personal check ile yapabilmeniz icin isinize yarayacak)
    -Dogum sertifikasi icin konsolosluga gittim (belgenin ucreti 8 dolar gibi bir seydi)
    -Saglik raporu icin cok arastiramadim, o yuzden bana biraz pahaliya patladi (5 adet asi + kan-idrar tahlili + muayene, toplamda bin dolar, rontgen cekmediler) (muayene cok guzel gecti, doktorla gobeklitepe hakkinda konustuk :D, netflix'te atiye dizisini izlemis ve cok begenmis)
    -Diger belgeler (I94, I485, Dv Lottery Kazandi Belgesi vb.)

Imzamda tum kronolojik siralama mevcut.

Beni en cok zorlayan, biometric verdikten sonraki bekleme suresiydi. O sure bir turlu gecmek bilmedi 🙂 23 Subat'ta biometric verdikten sonra hemen mulakatim gelir diye dusunuyordum ama bir turlu gelmedi (gecen seneden gordugumuz kadariyla surec sonlara dogru hizlaniyor). Bunun uzerine Nisan ayinda Congressman ile iletisime gectim, sureci hizlandirma konusunda ise yaramis midir bilmiyorum ama Congressman ile iletisime gectikten 1 ay sonra greencard'im onaylandi. Eger surecinizin yetisememe gibi bir durumu olursa, bulundugunuz yerin Congressman'i ile follow-up amacli iletisime gecmenizi oneririm. Google'a "ilgili congressman'in ismi follow up uscis case" yazarsaniz nasil iletisime gececeginiz hakkinda ilgili Congressman'in websitesindeki yonergeleri goruyor olursunuz.

Sonuc olarak; evet, AOS yapmak oldukca masrafli ve stresli bir surec. Ama Ankara'nin durumu da hepimizin malumu. Her ne kadar @gucarslan Bey bizleri alternatifler konusunda cokca kez uyarmis olsa da, nispeten dusuk case numaralarin bile bu derece stres yasayacagini tahmin etmiyorduk. Simdi gecmise baktigimda iyi ki AOS yapmisim diyorum. Hem kardesime yardimci olabildim, hem buraya alismis oldum, hem de greencard'imi alabildim.

Herkesin vizesine kavusmasini dilerim...

• @mikhail_tal teşekkürler

• @nura Canimcim tekrar tebrikler .. Esas ben tesekkur ederim . Sabrettik cabaladik mutlu sona ulastik . Yeni hayatin sana tum sahanelikleri ile gelsin 😘

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |