DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nskrgl Hayırlı olsun vizeniz ve yeni hayatınız..

• @Mehmet-Dikici vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• Herkese merhabalar. 8 Mayıs 2022 de kazandığımı öğrendiğimde gözlerime inanamadım ve bir iki gün süren şaşkınlığın ardından 10 Mayıs günü DS-260 formumu submit ettim. Ardından büyük bir heyecanla beklemeye başladım. Bu süreçte forumdan çok kez “Ankara’ya güvenmeyin” lafını duydum fakat case numberım 12 binlerde olduğu için içimde az da olsa bir güven vardı. “12 bin de alamayacaksa çok saçma olur” falan gibi telkinlerim vardı ama dosya taşımayı da aklımın bir köşesinde hep tutuyordum. Sonra aylar geçti, Ankara gıdım gıdım ilerlerken ben de heyecanlanıyordum fakat korkum artıyordu. En son Ankara 2 ayı da boş geçince kafaya koydum dosya taşımayı ve Mart ayında yaklaşık 40 ülkeye mail atmaya başladım. Yeşil pasaportum olduğu için vize sorunum yoktu bu yüzden daha rahattım fakat hiçbir konsolosluk kabul etmiyordu. Belirli periyotlarda mail atmaya devam ettim ve 14 Nisan günü Viyana’dan kabul maili geldi. 20 Nisan günü de mülakat maili aldım. Mülakatım 2 Hazirandı. Hemen Molnara sağlık randevusu için mail attım ve 31 Mayısa sağlık randevumu aldım. Daha sonra 30 Mayıs – 7 Haziran Airbnb rezervasyonumu yaptım ve gidiş dönüş uçak biletimi aldım. Ve evraklarımı yavaş yavaş toparlamaya başladım.

30 Mayıs gecesi sorunsuz Viyana’ya indim ve taksi ile Airbnb adresime gittim. Ertesi sabah saat 10 daki sağlık randevum için 8 de evden çıktım ve metro (U-Bahn) ile kolayca Molnara gittim. Randevu saatinde benden pasaportumu, confirmation sayfamı, ABD’deki adresimi, aşı ve test belgelerimi istediler. Daha sonra beklemeye başladım. İsmimle çağırdılar ve gittiğimde bana bazı sorular soruldu. Bunlar; kalp rahatsızlığın var mı, sigara içiyor musun, daha önce büyük bir ameliyat geçirdin mi, tansiyon rahatsızlığın var mı, alerjin var mı gibi sorulardı. Sonra soruları soran hanımefendi tansiyonumu ölçtü ve kan aldı. Ardından fiziksel muayene için beklemeye başladım ve doktor muayene için geldi. Sırtımı dinledi, karnıma eliyle bastırdı, refleks ölçümü yaptı, nabız ritmimi kontrol etti ve bitti. Ardından idrar tahlili de verdikten sonra 410 euro ödedim. Daha sonra bana bir adres verdiler ve röntgen için oraya gitmem gerektiğini söylediler. Otobüs ile verdikleri adrese kolayca gittim. Cihazdan sıra numarası alıp bekledim. Numaram yandıktan sonra bankoya gittim ve pasaportumu aldılar. Telefon numaramı da alıp beklemem gerektiğini söylediler. Daha sonra bir hanımefendi ismimi anons etti ve röntgen odasında röntgen çekindim. Bundan sonra kısa bir beklemenin ardından bir zarfta CD verdiler. Bu CDyi ABD’ye giderken yanımda götürmem gerektiği söylendi. Tüm işlerim bittikten sonra oradan ayrıldım ve Viyana’yı gezerek mülakatımı beklemeye başladım.

2 Haziran Cuma saat 01.00 deki mülakatım için konsolosluğun önüne 12.15 de geldim ve beklemeye başladım. 12.45 te yukarı çıktım fakat güvenlik 01.00 de tekrar gelmemi söyledi. Tekrar aşağı indim ve geçmek bilmeyen son 15 dakikayı da bekledim. 01.00 da yukarı çıktığımda güvenlik kontrolünden sonra 4 numaralı gişede evrak teslimimi yaptım. Pasaportum, 2 adet biyometrik fotoğrafım, diplomamın orijinali, çevirisi ve bunların birer kopyası, arşivli adli sicil belgem ve kopyası, DS-260 confirmation sayfası, formül A belgem ve kopyası, ABD’deki adresim istendi. Evrak tesliminden sonra başka bir gişeden 330 dolar ödememi yaptım (350 dolar verdim 20 dolar para üstü verildi.). Daha sonra mülakat için beklemeye başladım. 10-15 dakika sonra ismimle çağrıldım ve mülakat başladı. Parmak izlerim alındıktan sonra sohbet havasında geçen kısa mülakat başlamış oldu:

• Öncelikle tebrikler!
    • Teşekkürler.
    • Kaç yaşındasınız?
    • 23
    • Kaçıncı başvurunuzda kazandınız?
    • İlk başvurumdu.
    • Büyük şans. Tekrar tebrik ederim.
    • Teşekkür ederim.
    • Evli misiniz?
    • Hayır
    • Daha önce evlendiniz mi?
    • Hayır
    • Çocuğunuz var mı?
    • Hayır
    • Ne iş yapıyorsunuz
    • Üniversite öğrencisiyim.
    • Kaç yıl bitirdiniz? Kaç döneminiz var?
    • 1.5 yıl bitirdim. 1 yıl da ekstra İngilizce hazırlık okudum. Okulumun bitmesine 2.5 yıl var.
    • Hesabınızdaki bu miktar için aileniz mi yardımcı oldu? ($18,300)
    • Evet.
    • ABD’de bu verdiğiniz adrese mi gitmeyi planlıyorsunuz? (Boston)
    • Evet.
    • Orada tanıdığınız var mı?
    • Evet. Bir aile dostumuz 4 yıldır orada yaşıyor. Başlangıç olarak onun yanında kalacağım.
    • Ne zaman gitmeyi planlıyorsunuz?
    • Haziran sonu gitmeyi planlıyorum.
    • Pekâlâ her şey yolunda görünüyor. Selective Service belgeniz yanınızda mı?
    • Hayır.

Bundan sonra içeriden belgeyi imzalamam için getirdi. Bana imzalattıktan sonra kendi de imzalayıp fotokopisini bana verdi. Ve ardından o kutsal cümleyi duydum; “Congratulations, your visa is approved.”. Pasaportumu almak için gideceğim kargo firmasının adresinin yazılı olduğu bir kağıt verdi ve bana bir bayrak hediye etti. Ardından “Pasaportunu en geç Salı teslim alabilirsin, seni e-posta yoluyla bilgilendireceğiz. Boston’da iyi şanslar.” dedi. Teşekkür edip oradan ayrıldım.

6 Haziran Salı günü öğle saatlerinde gittiğim kargo firmasından vize basılı pasaportumu ve sarı zarfımı sorunsuz şekilde teslim aldım.

Kazandığımı öğrendiğim günden bugüne bana hep “iyi ki buradayım” dedirten başta @gucarslan olmak üzere tüm Yeşilkart Forum ailesine çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince burada amacına ulaşmayı bekleyen insanları bilgilendirip yardımcı olmaya çalışacağım. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Sağlıcakla kalın.

• @chucker tebrikler hayırlı olsun vizeniz ABD hayatında başarılar dileriz 🙏🙏🙏

• 8165 ödeme Unganlar
    15 Haz 2023 9.45 randevum içim 9’ da 237 nolu binanın 4. Katındaki Unganlar tıp merkezindeydim. Hemen buyrun dedi görevli kadın ve AA ile başlayan numaranın olduğu sayfayı istedi. Ardından pasaport ve aşı kartını istedi ve ateş ölçümü ve digital foto çekimini masasında yaptı. 3. Kata inmemi ve akciğer grafisi çektirmemi istedi. Aşağıda 35 Usd karşılığı kart ile Lira olarak ödedim ve ciğer röntgenini çektiler. 4.kata çıktım tekrar ve işlem tamam dedim. 10.45 de tekrar gelin dediler. Biraz yürüdüm ve geri döndüm. 30 dakika kadar kayıt bölümünde bekledim ve 2 TC vatandaşı dışında diğerlerinin başka ülkelerden gelen insanlar olduğunu fark ettim. Genellikle ailelerden oluşan gruplardı. Ömer bey diye anons eden görevli beni alıp içerideki odalardan birine götürdü. Kilomu ve boyumu ölçtü. Ardından siyah bir medikal önlük vererek iç çamaşır dışındakileri çıkarın dedi. Yaklaşık 45 dakika perdenin arkasında bekledim. Sıkıcıydı. Bir kadın doktor geldi ve sedyeye uzanmamı istedi. O sırada o meşhur sorulara başladı; tiroid, verem, kanser, tansiyon vb var mı. Ameliyat geçirdiniz mi, midede böbrekte sorun var mı vb. Soruları yanıtlarken, her iki omuzumdan tüm aşıları yapmıştı bile çaktırmadan. Şimdi giyinin dedi ve çıktı. Kayıt masasındaki kadın görevli 3 dk içinde çıkageldi ve haydi gidelim Ömer bey dedi. 330 dolar karşılığını kart ile TL olarak ödedim ve yarın gelin alın evraklarınızı dedi. Kardeşim alsa olur mu dedim, kabul etti ve kardeşimin adını sisteme girdi. Kan almadılar. Saat 12.00 de her şey bitmişti. Ben dönüyorum İstanbul’a, 23 Haziran sabah 9’da Ankara ile mülakatım var ve geri döneceğim Ankara’ya 22 Haz perşembe günü. Not: Trenle seyahat İST-ANK arasında ideal. Sorunsuz bir deneyimdi. Ciddiyeti seviyorsanız tabi.

• @cebrailoz çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chucker tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. abd'deki hayatınızda bol şans ve huzur diliyorum..

• Yasaklı

@chucker tebrik ederim. vizeniz hayırlı olsun.

• Vizeniz hayırlı olsun @nskrgl ABD'deki hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐

@nskrgl Tebrikler vizeniz hayırlı olsun.Amerikadaki yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• Yasaklı

@nskrgl tebrik ederim. ABD'deki hayatınızda mutluluklar.

• Tebrikler @chucker vizeniz hayırlı olsun, ABD'deki yeni hayatında başarılar dilerim.

• @teamspirit tebrikler iyi günlerde kullanın vizenizi

• @melihturkmn tebrikler iyi günlerde kullanın vizenizi ☺

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @chucker tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

• @nskrgl tebrikler, vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar diliyorum

• @Mehmet-Dikici Mehmet bey öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Muhteşem bir deneyim yaşamışsınız. İnanın okurken ben gerildim. Bu mücadelenin karşılığını yeni hayatınızda alacaksınız umarım. Tebrik ediyorum ve ABD hayatınızda başarı ve mutluluk diliyorum.

• Merhaba. 2023 talihlisi arkadaşları sanki kendimmiş gibi takip ediyorum ve hepsine şans diliyorum 🙏🏼 geçen ay 12 mayısta mail atılmış en son, haziranın 16’sı oldu, yok mu bir güncelleme? tahmini ayın kaçında geliyor mailler bir ortalaması var mı bunun?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |