Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizem-Babaoglu-Demiroz, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba, I-130 formunu online doldurup akabinde diger belgeleri gondermek mi mantikli yoksa hepsini tek seferde cikti alip gondermek mi?
    Ayrica eger online I-130 formuna ek I-130A formunu bulamiyorum (yani online versiyonunu)
    ben de surece yeni baslayacagim ama bazen kafa karistirici olabiliyor gercekten :/// sorular arasinda da okumaya calistim ama gozumden kacmis olabilir, destek alirsam cok sevinirim

Hangi kategoride vize basvurusu yapiyorsunuz CR-1/IR-1 mi? Imzanizi gunceller misiniz?

• @crazycells IR1 is a permanent marriage green card valid for 10 years ==> ben de farki simdi anladim, saniyorum dogru olan bu (8 yildir evliyiz, TR de evlendik, esim US vatandasi). henuz surece tam baslamadik, yeni geldim US'a, evrakları indirdim, forumm ve online kaynaklardan ne yapmam gerektiğini sırasıyla anlamaya çalışıyorum 🙂 imzami guncelleyeyim, tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizem-Babaoglu-Demiroz, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells IR1 is a permanent marriage green card valid for 10 years ==> ben de farki simdi anladim, saniyorum dogru olan bu (8 yildir evliyiz, TR de evlendik, esim US vatandasi). henuz surece tam baslamadik, yeni geldim US'a, evrakları indirdim, forumm ve online kaynaklardan ne yapmam gerektiğini sırasıyla anlamaya çalışıyorum 🙂 imzami guncelleyeyim, tesekkurler

ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/

I-130A surada: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-130a.pdf

doldurup pdf olarak I-130 formunun sonuna eklemelisiniz. Once I-130'u online olarak doldurup gonderin. Birkac gun icinde USCIS hesabinizda I-797 belgesini goreceksiniz.

O belge ile diger formlari USCIS'e gonderebilirsiniz.

Acele etmenize gerek yok, birkac gun boyunca ilgili basliklari incelemenizi tavsiye ederim.

Sureclere ABD'de devam edeceginiz icin AOS basligi da surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells tamam cok tesekkurler, inceleyip sorum olursa tekrar yazacagim 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba, I-130 & a formlarını doldurmaya başladık, online göndereceğiz. daha önceki sorularda ve forumda arama yaptım ama bulamadım 😕
    I-130 > Evidence > official statement bölümüne dosya yüklenmeli mi mutlaka yoksa yüklemesek oluyor mu, onemi nedir? simdiden tesekkurler

• yani onceki soruma ek : religious record/ school record / DNA / etc yazan bolum ile ilgili 🙂

• yani onceki soruma ek : religious record/ school record / DNA / etc yazan bolum ile ilgili 🙂

• Merhabalar, biz CR1 sürecine başlıyoruz bu hafta. 10 Mayıs'ta evlendik, yaklaşık 1 ay oldu. Ben US vatandaşıyım. Pasaportumu yeni soyismim ile güncelledim ve şimdi form doldurma aşamasına geldik.

• Bu süreçle ilgili başlamadan önce takip edebileceğimiz bir yol haritası var mı? (Güncel)
    • Bir de formu online doldurabileceğimizi görüyorum fakat bu durumda destekleyici belgeleri nasıl göndereceğiz?(fotoğraflar, otel rezervasyonlar, ilişkiyi destekleyecek herhangi bir belge..)
    • Ödeme konusunu nasıl yapıyorsunuz? Money order ya da check gibi gördüm forumlardan ama burda da izleyenecek örnek varsa paylaşabilirseniz çok seviniriz.
    • Bir de çektirdiğimiz fotoğrafları nasıl online submit edeceğiz?

Süreçle ilgili ve formu doldururken buna dikkat edin dediğiniz bir nokta varsa paylaşabilirseniz çok iyi olur.
    Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkürler.

• @crazycells Merhaba, I-130 & a formlarını doldurmaya başladık, online göndereceğiz. daha önceki sorularda ve forumda arama yaptım ama bulamadım 😕
    I-130 > Evidence > official statement > religion, dna vs soran son bölümüne dosya yüklenmeli mi mutlaka yoksa yüklemesek oluyor mu, onemi nedir? simdiden tesekkurler

• ilgili baslik surada:

Merhaba, yardımcı olursa diye bana gecen hafta güncel gelen mesajı size aşağıda kopyaladım. (@crazycells sizin mesajınızı belki görmemiş olabilir çünkü bana reply yapmışsınız, ben de yeni kullanıyorum forumu, surecleri okuyorum ama sorularınız hepimizi için ayni :)) mesaj görmediyseniz :

'https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/

I-130A surada: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-130a.pdf

doldurup pdf olarak I-130 formunun sonuna eklemelisiniz. Once I-130'u online olarak doldurup gonderin. Birkac gun icinde USCIS hesabinizda I-797 belgesini goreceksiniz.

O belge ile diger formlari USCIS'e gonderebilirsiniz.

Acele etmenize gerek yok, birkac gun boyunca ilgili basliklari incelemenizi tavsiye ederim.

Sureclere ABD'de devam edeceginiz icin AOS basligi da surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Biz ikimiz de Türkiyedeyiz ben çift vatandaşım süreci buradan yöneteceğiz. Linkler için çok teşekkür ederiz.
    Bir kaç sorumuz daha var 🙂 Belki @crazycells yardımcı olabilir.
    Soru 1: i130 u online doldurup submit ettikten sonra 130a yı elle doldurup scan edip bahsettiğiniz gibi sonradan mı yüklememiz gerekiyor?
    Soru 2: Bir de online doldurunca nasıl ilişkiyi destekleyen belgeleri submit ediyoruz? Yine online mı?
    Soru 3 Evlilik cüzdanını yeminli tercümana çevirttirmek gerekiyor mu?
    Soru 4: Şu an bizim aklımızdaki belgeler( Benim Amerikan pasaportum, U.S. doğum belgem, SSN kartım, eşimin pasaportu, birbirimize aldığımız hediyelerin fatursının yeminli tercümana çevrilmiş hali, Otel rezervasyonlarımızın çıktısının, yeminli tercümana çevrilmiş hali, kira kontratımızın yeminli tercümana çevrilmiş hali, ve yine bir kaç etkinlik biletinin yeminli tercümana çevrilmiş hali diye düşünüyoruz.) Bunlar dışında eksik bir şey var mı sizce?
    Soru 5: Eğer bunları kargo ile belirtilen adrese göndereceksek formlar da mı öyle gitmeli bunları nasıl göndermeliyiz, nereye göndermeliyiz?
    Soru 6: Ödemeyi nasıl yapacağımızı anlamadık tam olarak, money order veya check deniyor ama bunları yapan biri bize yol gösterirse çok seviniriz.

Çok teşekkürler cevaplar için..

• @crazycells size araya bir soru daha sorsam..ilgili basliklara beni yonlendirmenizi rica edebilir mmiyim.. calisma izni veya yasal olarak calismak / is basvurularina baslamak icin en hizli ne yapmaliyim? butun yesil kart cikma surecini beklemeli miyim yoksa I-130 ile birlikte talep edebilecegim bir izin var mi? (I-765 formunu ornegin online olarak I-130 formuna ekleyebilir miyim?) bir an once is basvurulari yapmak ve calismak istiyorum en hizli nasil olur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mmmwrx, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba, I-130 & a formlarını doldurmaya başladık, online göndereceğiz. daha önceki sorularda ve forumda arama yaptım ama bulamadım 😕
    I-130 > Evidence > official statement bölümüne dosya yüklenmeli mi mutlaka yoksa yüklemesek oluyor mu, onemi nedir? simdiden tesekkurler

elinizdeki butun kanitlari ve resmi belgeleri (evlilik cuzdani dahil) ayri ayri yuklemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yani onceki soruma ek : religious record/ school record / DNA / etc yazan bolum ile ilgili 🙂

hayir, bunun yerine dogum belgesini yani "vukuatli nufus kayit ornegini" ve tercumesini yuklemelisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkorkmaz, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar, biz CR1 sürecine başlıyoruz bu hafta. 10 Mayıs'ta evlendik, yaklaşık 1 ay oldu. Ben US vatandaşıyım. Pasaportumu yeni soyismim ile güncelledim ve şimdi form doldurma aşamasına geldik.

• Bu süreçle ilgili başlamadan önce takip edebileceğimiz bir yol haritası var mı? (Güncel)
    • Bir de formu online doldurabileceğimizi görüyorum fakat bu durumda destekleyici belgeleri nasıl göndereceğiz?(fotoğraflar, otel rezervasyonlar, ilişkiyi destekleyecek herhangi bir belge..)
    • Ödeme konusunu nasıl yapıyorsunuz? Money order ya da check gibi gördüm forumlardan ama burda da izleyenecek örnek varsa paylaşabilirseniz çok seviniriz.
    • Bir de çektirdiğimiz fotoğrafları nasıl online submit edeceğiz?

Süreçle ilgili ve formu doldururken buna dikkat edin dediğiniz bir nokta varsa paylaşabilirseniz çok iyi olur.
    Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkürler.

Suradaki basligi takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/

I-130 formunu gonderme kismini online yapiyorsunuz artik, ama bunun disinda surecte bir degisiklik yok.

Butun destekleyici belgeleri I-130'un sonunda yukleyeceksiniz. Teker teker yuklemenize izin verecek, siz de ne yuklediginizi kisaca belirtip yukleyeceksiniz.

I-130'u online dolduruyorsaniz sonrasinda pay.gov 'dan kredi karti veya banka karti ile de odeyebilirsiniz.

Tum fotograflari gerekli aciklamalarla bir word belgesine tasiyin ve daha sonra o word belgesini pdf haline getirin. Tek tek fotolari yuklemektense bir tek bu pdf'i yukleyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba, I-130 & a formlarını doldurmaya başladık, online göndereceğiz. daha önceki sorularda ve forumda arama yaptım ama bulamadım 😕
    I-130 > Evidence > official statement > religion, dna vs soran son bölümüne dosya yüklenmeli mi mutlaka yoksa yüklemesek oluyor mu, onemi nedir? simdiden tesekkurler

Eger kimliginizi kanitlayacak belgeleriniz yoksa (pasaport, vatandaslik belgesi, dogum belgesi vs.) o durumda yuklemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells size araya bir soru daha sorsam..ilgili basliklara beni yonlendirmenizi rica edebilir mmiyim.. calisma izni veya yasal olarak calismak / is basvurularina baslamak icin en hizli ne yapmaliyim? butun yesil kart cikma surecini beklemeli miyim yoksa I-130 ile birlikte talep edebilecegim bir izin var mi? (I-765 formunu ornegin online olarak I-130 formuna ekleyebilir miyim?) bir an once is basvurulari yapmak ve calismak istiyorum en hizli nasil olur 🙂

Eger ABD'deyseniz tum sureci beraber halletmelisiniz.

Once I-130 formunu online olarak doldurup gonderin, zaten receipt notice'i size 1 gun icinde gonderecekler (daha dogrusu hesabiniza yukleyecekler). USCIS hesabinizdan bu receipt notice'in ciktisini alacaksiniz ve diger tum belgelerle birlikte posta ile gondereceksiniz.

Yani eskiden hepsini bir paket seklinde posta olarak gonderiyordunuz, artik I-130 kismi online, geri kalan kismi hala posta ile devam edecek...

Su basligini da incelemelyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkorkmaz, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Biz ikimiz de Türkiyedeyiz ben çift vatandaşım süreci buradan yöneteceğiz. Linkler için çok teşekkür ederiz.
    Bir kaç sorumuz daha var 🙂 Belki @crazycells yardımcı olabilir.
    Soru 1: i130 u online doldurup submit ettikten sonra 130a yı elle doldurup scan edip bahsettiğiniz gibi sonradan mı yüklememiz gerekiyor?
    Soru 2: Bir de online doldurunca nasıl ilişkiyi destekleyen belgeleri submit ediyoruz? Yine online mı?
    Soru 3 Evlilik cüzdanını yeminli tercümana çevirttirmek gerekiyor mu?
    Soru 4: Şu an bizim aklımızdaki belgeler( Benim Amerikan pasaportum, U.S. doğum belgem, SSN kartım, eşimin pasaportu, birbirimize aldığımız hediyelerin fatursının yeminli tercümana çevrilmiş hali, Otel rezervasyonlarımızın çıktısının, yeminli tercümana çevrilmiş hali, kira kontratımızın yeminli tercümana çevrilmiş hali, ve yine bir kaç etkinlik biletinin yeminli tercümana çevrilmiş hali diye düşünüyoruz.) Bunlar dışında eksik bir şey var mı sizce?
    Soru 5: Eğer bunları kargo ile belirtilen adrese göndereceksek formlar da mı öyle gitmeli bunları nasıl göndermeliyiz, nereye göndermeliyiz?
    Soru 6: Ödemeyi nasıl yapacağımızı anlamadık tam olarak, money order veya check deniyor ama bunları yapan biri bize yol gösterirse çok seviniriz.

Çok teşekkürler cevaplar için..

surada cevapladim: https://yesilkartforum.com/forum/post/367483

• @crazycells çok teşekkür ederiz detaylı açıklamanız için bizim için çok yardımcı oldu. Bu aşamalara göre ilerleyeceğiz, online başvurumuzu bu hafta tamamlayıp süreci bekliyor oluruz. Tekrardan çok teşekkürler..

• Merhabalar benim basvurumdan hemen sonra Receipt Notice ev adresime geldi ama halen hangi VISA CENTER deyim bilmiyorum 😔
    Mart 11 2023 basvurumu yaptim process time 5 Months diyor yardimci olursaniz Cok sevinirim

Benzer Başlıklar

• 114
  • 644
  • 4817
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |