Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayin @crazycells oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.

Evet ABD ' ye girmeden 2 ay once ucreti odemistim.

Bir an verify ettigim halde neden goremedim diye telaslanmistim. Guncellenmesi uzun suruyormus bunu ogrendim sizler sayesinde.

Desteginiz icin tekrardan tesekkur ederim.

• Merhaba USCIS üzerinden hesabıma ilişkin verify işlemini 11-12 Mayıs gibi yaptım fakat halen ınbox kısmı açılmadı. Acaba verify işleminde yanlış birşey mi yaptım diye tekrar verify yapmak istediğimde ilk giriş sayfasına dönüyor ve kullanıcı adı şifre istiyor sürekli. Farklı web browserlarda da deneme yaptım ama olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

• @CroM bende de ayni sekilde su an

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CroM @Byz Suradan USCIS fee odediginizde ekranda gordugunuz receipt number ile su sayfadan kontrol yapar misiniz?

USPS zarfi almissa, tracking information da orada yer alacaktir. Ayrica su asagidaki sayfadan USCIS'e ulasip, USCIS hesap bilgilerinizi verip (email adres ve Alien number) bu "receipt number"i verip ilgili dosyayi hesabiniza eklenmesini ister misiniz?

Belki boyle bir guncelleme yapilirsa hesap duzelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

@CroM @Byz Suradan USCIS fee odediginizde ekranda gordugunuz receipt number ile su sayfadan kontrol yapar misiniz?

USPS zarfi almissa, tracking information da orada yer alacaktir. Ayrica su asagidaki sayfadan USCIS'e ulasip, USCIS hesap bilgilerinizi verip (email adres ve Alien number) bu "receipt number"i verip ilgili dosyayi hesabiniza eklenmesini ister misiniz?

Belki boyle bir guncelleme yapilirsa hesap duzelir.

Ikinci sayfada yeniden online access code isteyin ve basvuru formunu OS155A olarak secin...

• Sayın @crazycells belirttiğiniz şekilde OS155A talebi yaptım bekleyeceğiz cevabı. Ben daha ABD'ye giriş yapmadığım için USPS zarfı da maalesef elimde yok. Yardımınız için teşekkürler gelişme olursa bilgi veririm. Selamlar.

• Sayin @crazycells dediginiz gibi yeniden online code istedim ve basvuru formunu OS155A olarak sectim gelecek cevapla birlikte sorumu burada guncelleyecegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CroM, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Sayın @crazycells belirttiğiniz şekilde OS155A talebi yaptım bekleyeceğiz cevabı. Ben daha ABD'ye giriş yapmadığım için USPS zarfı da maalesef elimde yok. Yardımınız için teşekkürler gelişme olursa bilgi veririm. Selamlar.

bu durumda dosyanizin hesabinizda gorunmesi icin ABD'ye girisi beklemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Byz, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Sayin @crazycells dediginiz gibi yeniden online code istedim ve basvuru formunu OS155A olarak sectim gelecek cevapla birlikte sorumu burada guncelleyecegim.

Evet, dosya hesabinizda gorununce inbox bolumu acilacaktir. Su an herhangi bir dosya olmadigi icin mesaj bolumunun gorunmemesi normal diye dusunuyorum.

• merhabalar, uscis immigrant fee ödemesi ve adres değişikliği yapmak için account oluşturdum. ödeme yapmadan önce ds-260 a girdiğim adresi değiştirmek istiyorum ancak ilgili sayfayı bulamıyorum. değişiklik için ilk vermiş olduğum adresi sistemde görmem gerekiyor diye anlıyorum ancak bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler şimdiden.

• Arkadaslar merhaba,

Ben yaklasik 1.5 senedir Amerikada yasiyorum. Ilk girisimi Atlantadan yaptim ve butun process kayitlarim FL uzerindeydi Yaklasik 4 Aydir Bostonda yasiyorum ve calisiyorum, arastirdigimde adres degisikligi yapmam gerektigi bilgisine ulastim fakat AR-11 formunu doldurdum ama kontrol edemiyorum adrese de postaladim cikti alip baska yapmam gereken bir sey var mi? FL adresimi MA e tasimak istiyorum tamamen. Desteginiz icin tesekkur ederim simdiden,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysthehk, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Arkadaslar merhaba,

Ben yaklasik 1.5 senedir Amerikada yasiyorum. Ilk girisimi Atlantadan yaptim ve butun process kayitlarim FL uzerindeydi Yaklasik 4 Aydir Bostonda yasiyorum ve calisiyorum, arastirdigimde adres degisikligi yapmam gerektigi bilgisine ulastim fakat AR-11 formunu doldurdum ama kontrol edemiyorum adrese de postaladim cikti alip baska yapmam gereken bir sey var mi? FL adresimi MA e tasimak istiyorum tamamen. Desteginiz icin tesekkur ederim simdiden,

Adres kontrolü yapabileceğiniz bir sistem yok. Online veya posta ile AR-11 gönderdiyseniz sıkıntı yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elif678, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

merhabalar, uscis immigrant fee ödemesi ve adres değişikliği yapmak için account oluşturdum. ödeme yapmadan önce ds-260 a girdiğim adresi değiştirmek istiyorum ancak ilgili sayfayı bulamıyorum. değişiklik için ilk vermiş olduğum adresi sistemde görmem gerekiyor diye anlıyorum ancak bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler şimdiden.

Hayir, o bilgileri goremiyorsunuz. Direkt adres degisiklik formu doldurun ve eski adres bilgisini oraya yazin.

• @crazycells Guncelleme !!! maalesef durum ayni os155a doldurmama ragmen bir degisiklik olmadi 15 gun sonra da 90 gun doluyor . Hala diger kisimdan kontrol ettigim de odemeniz alindi yaziyor durum degismedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Byz, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Guncelleme !!! maalesef durum ayni os155a doldurmama ragmen bir degisiklik olmadi 15 gun sonra da 90 gun doluyor . Hala diger kisimdan kontrol ettigim de odemeniz alindi yaziyor durum degismedi.

odeme sonrasi aldiginiz receipt notice'i suraya koydugunuzda ne goruyorsunuz, hatirlatir misiniz?

ayrica USPS sayfasindan takip numarasini girip son eylemin ne oldugunu kontrol edin.

Eger ulasmamis gorunuyorsa suradan "Did not receive card by mail" secenegini secerek kartinizin bir daha gonderilmesini talep edin:

• @crazycells Sayin Crazycells Case status online da hala odeme alindi gozukuyor.1.jpg

USPS in sayfasinda IOE ile baslayan kodu girdigimde bu sekilde herhangi bir sey yok2  .jpg

Bugunde os155a ya cevap olarak bu mail geldi fakat bunlarin hepsini yaptim zaten

3.jpg

Artik karti bi daha istemekten baska caremiz kalmadi dediginiz gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Byz aynen, yanlis yaptiginiz hicbir sey yok. sadece sistemden kaynaklanan bir sorun.

dediginiz gibi su sayfadan kartim gelmedi diye isaretleyin, yeniden gondersinler:

eger oncesinde adres degisikligi yapmaniz gerekiyorsa once AR-11 formunu doldurup gondermeyi unutmayin.

• @crazycells cok tesekkur ederim desteginiz icin dediginiz gibi yeni karti isteyecegim

• Merhabalar, uscis üzerinden immigrant fee'lerimizi ödedik. Ardından Uscis'e üye de olduk. İlk girişimizi 11 Temmuz tarihinde yapmak niyetindeyiz.
    ABD'ye girmeden online olarak AR-11 formu doldurarak kartlarımızın gönderilmesini istediğimiz adresi değiştirebilir miyiz ? Yoksa girdiğimiz zaman havaalanında görevliye söyleyip ardından uscis üzerinden online olarak kontrol mu etmeliyiz ? Hangi yolu önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope123, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhabalar, uscis üzerinden immigrant fee'lerimizi ödedik. Ardından Uscis'e üye de olduk. İlk girişimizi 11 Temmuz tarihinde yapmak niyetindeyiz.
    ABD'ye girmeden online olarak AR-11 formu doldurarak kartlarımızın gönderilmesini istediğimiz adresi değiştirebilir miyiz ? Yoksa girdiğimiz zaman havaalanında görevliye söyleyip ardından uscis üzerinden online olarak kontrol mu etmeliyiz ? Hangi yolu önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Biz ikisini de yaptığımız halde kartlar ilk verdiğimiz adrese gitti. Eğer ilk adreste bir sıkıntı yoksa değiştirmeyin. Değiştirmek zorundaysanız bu yazdıklarınıza ek olarak Uscis çağrı merkezi üzerinden de teyid etmeye çalışın. Online olarak kontrol etmek mümkün değil maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |