Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ar11 formunu göndermeye calistigimda usps den adres alınamadı hatası aliyorum. Bu yüzden formu gonderemiyorum.usps ye kayıt oldum 10 dk sonra onlarda adres değişikliğini kabul etmedi diye mail atmış.

• @tolgahan adresi kabul ettirdim sonunda. Usps de ardından kabul etti. Format olarak usps den dogrulatabilir bu sorunu yasayan arkadaşlar üye olup

• @crazycells Merhaba, ben yaklaşık 6 aydır yaşadığım adresten başka bir yere taşınıyorum dolayısıyla ilerde vatandaşlıkla ilgili sıkıntı yaşamamak için adresimi güncellemek istiyorum fakat sizin paylaştığınız mesajdaki adımları takip etmeme rağmen online olarak AR-11 formu doldurabileceğim bir yer göremedim, herhangi bir değişiklik mi oldu acaba? Ya da e-verify diye bir kısım var orayı mı ilk açmam gerekiyor? Bir de adres değişikliklerini yapmasak, unutsak vs ilerde bütün şartlarına yerine getirdiğimiz halde sırf bu yüzden sürecin aksaması veya olmaması gibi bir durum olabilir mi? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Merhaba, ben yaklaşık 6 aydır yaşadığım adresten başka bir yere taşınıyorum dolayısıyla ilerde vatandaşlıkla ilgili sıkıntı yaşamamak için adresimi güncellemek istiyorum fakat sizin paylaştığınız mesajdaki adımları takip etmeme rağmen online olarak AR-11 formu doldurabileceğim bir yer göremedim, herhangi bir değişiklik mi oldu acaba? Ya da e-verify diye bir kısım var orayı mı ilk açmam gerekiyor? Bir de adres değişikliklerini yapmasak, unutsak vs ilerde bütün şartlarına yerine getirdiğimiz halde sırf bu yüzden sürecin aksaması veya olmaması gibi bir durum olabilir mi? Teşekkür ederim.

Bu adrese girip "File Online" yazan yere tıklayın.
    Her adres değişikliğini 10 gün içinde bildirmek zorundasınız. Online bildirim 5 dakika sürmüyor. Göçmenlik yasası bunu gerektiriyor. Yasalara uymazsam ne olur diye mi soruyorsunuz? Vatandaşlık alamayabilirsiniz veya göçmenlik süreniz bittiğinde yenileyemeyebilirsiniz.

• Ar-11 formundan adres değiştirdikten sonra.ABD mesai saatinde
    +1 800-375-5283 uscis i arayın. Oto Robota "request info pass " söyleyin. Hemen Görevliye bağlanıp konuyu paylaşın.çok yardımcı oluyorlar ve sabirlilar. Görevli telefonu açınca kendi id sini söylüyor onuda kaydedin

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekop10, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Herkese merhabalar, UCSIS sitesinde profile sayfasinda resident adres ve mailing adres bolumunu kendimiz degistirip guncelleyebiliyoruz. Bu durumda yine de AR - 11 formunu doldurup gondermemiz gerekiyor mu. Eger gerekiyorsa profile sayfasindaki mailing ve resident adres nedir, ne ise yariyor. Bilgisi olan var mi acaba?

Ben 28 gun once giris yaptim. Green card ucretini giriste degil, 28 gun sonra yani bugun odedim. Su anda sadece UCSIS profile sayfasindaki adresimi guncelledim. Acaba green card im bu adrese gelir mi?

Not: 28 Gundur SSN numaram gelmedi, green card ucretini odemedigim icin gelmedigini dusunuyorum. Diger bir olasilikta adres olarak PO box vermistim, belki ondan teslim etmemis olabilirler diye de dusunuyorum

Eger bekleyen bir dosya varsa o durumda AR-11'i de guncellemenizi tavsiye ederim. Belgeler ve kartlar basvuru sirasinda verilen adrese gonderilir, USCIS hesabinizdaki adresi guncellemek bu dosyadaki adresi otomatik olarak guncellemez.

Ama AR-11 formunu doldurarak ilgili dosyadaki adresleri degistirebilirsiniz.

• @knnrn Kenan bey merhabalar ilk verdiğiniz link e tıkladıgımızda barkod numarası istiyor dekont numarası daha dogrusu bu dekont numarasını nereden temin ediyoruz

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

@ozn, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Merhaba, ben yaklaşık 6 aydır yaşadığım adresten başka bir yere taşınıyorum dolayısıyla ilerde vatandaşlıkla ilgili sıkıntı yaşamamak için adresimi güncellemek istiyorum fakat sizin paylaştığınız mesajdaki adımları takip etmeme rağmen online olarak AR-11 formu doldurabileceğim bir yer göremedim, herhangi bir değişiklik mi oldu acaba? Ya da e-verify diye bir kısım var orayı mı ilk açmam gerekiyor? Bir de adres değişikliklerini yapmasak, unutsak vs ilerde bütün şartlarına yerine getirdiğimiz halde sırf bu yüzden sürecin aksaması veya olmaması gibi bir durum olabilir mi? Teşekkür ederim.

Bu adrese girip "File Online" yazan yere tıklayın.
    Her adres değişikliğini 10 gün içinde bildirmek zorundasınız. Online bildirim 5 dakika sürmüyor. Göçmenlik yasası bunu gerektiriyor. Yasalara uymazsam ne olur diye mi soruyorsunuz? Vatandaşlık alamayabilirsiniz veya göçmenlik süreniz bittiğinde yenileyemeyebilirsiniz.

Merhabalar. Ben de adresimi değiştirmek istiyorum fakat "Have you filed an immigration-related application or petition and have not yet received a decision notice, card, or document?" kısmına ne işaretleyeceğimi anlayamadım. (yes mi no mu) Green card ve ssn'imi aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arne-Saknussemm Devam eden green card süreciniz var mı diye soruyor, hayır demelisiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   knnrn knnrn 

• @knnrn Teşekkürler.

• Arkadaşlar AR-11 formunu doldurdum ve adres değişikliğini yaptım. Fakat sonda " IMPORTANT: Be sure to also give your new address to the U.S. Postal Service. You can change your address at usps.com or visit your local post office." uyarısını aldım. Şimdi de USPS sitesine girip de mi adres değişikliği yapmam gerekiyor? Sadece AR-11 formu yeterli olmuyor mu?

• @Arne-Saknussemm Evet usps icin de guncelleme yapin lutfen. Adiniza eski adresinize gelecek postalari yenisine yonlendirecekler. Online yapilabilen bir islem.

• USCIS Üzerinden Adres Değişikliği Yapmak

Herkese merhaba,

Eğer konsoloslukta Green Card teslim adresini değiştiremediyseniz ve ülkeye girmeden adresi güncellemek istiyorsanız USCIS portalını kullanabilirsiniz. USCIS portalı üzerinden adres değiştirmek mümkün. Sanıyorum ABD'de iken de buradan physical address değişikliği yapabiliyoruz.

1. Öncelikle portala giriş için https://my.uscis.gov adresini takip edip, yukardaki Sign In kısmının üzerine gelip Create Account diyip adımları takip edip hesap oluşturuyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.13.19.png

2. Hesap oluşturduktan sonra yukarıdan My Account sekmesinin üzerine gelip aşağıdan Verify Your Identity'i seçiyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.56.51.png

3. Daha sonra çıkan ekranda Amerikan Büyükelçiliği'nden verilen Sarı Zarfa zımbalanmış kağıt üzerinde yazan A-Number'ı ve Case Numaramızı girip devam ediyoruz. A-Number'ınız 9 haneden az ise otomatik olarak 9 haneye tamamlanacak başına sıfır eklenerek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.57.39.png

4. Bu aşamada bir dizi sorular sorulacak. Bu soruları doğru cevaplayıp geçiyoruz. Örneğin doğum tarihiniz, doğum yeriniz vs gibi bilgileri çoktan seçmeli sorular içinde cevaplamanız beklenecek.

5. Sorular cevaplandıktan sonra Profiliniz ve Inbox'ınız açılacak. Profilinizden adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Zaten daha önce yazılmış olan adresi de orada göreceksiniz. Inbox'ı da Immigration Officer ile haberleşmek için kullanabileceksiniz. 2. maddedeki görsele bakabilirsiniz Profilinize ve Inbox'ınıza girme yerini görmek için.

6. Profilinize girdiğinizde adresinizi değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz. ABD'ye giriş yaptıktan sonra da, adres değişiklikleriniz için bu site üzerinden adres güncellemelerinizi yapmanız gerekecek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.24.22.png

• Merhaba Amerikaya giris yapıyorum önümüzdeki hafta. Ds 260 da colorado da bir adres beyan etmistim ancak bunu değiştirmek istiyorum. colorado icinde farkli bir adresi beyan etmek istiyorum giriste sizce bir problem yada gecikme yasarmiyim green card tesliminde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buket bir üstteki iletide anlatıldığı gibi şimdiden adresini değiştirin, hiçbir sorun olmaz.
    girişte de kontrol edersiniz adresinizi.. bu sayede sorunu olmasını da engellemiş olursunuz.

• Merhaba, Kasım ayında ilk girişimizi yaptık ve 10 gün sonra ABD den çıkışımızı yaptık. Green cardlarımız verdiğimiz adrese teslim edildi. Şimdi bir ev kiraladık ama Haziran ayında ABD ye taşınıp, yerleşeceğiz. Uscise adres değişikliğini şimdi mi bildirmeliyim yoksa Haziranda mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@silkydeep, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba, Kasım ayında ilk girişimizi yaptık ve 10 gün sonra ABD den çıkışımızı yaptık. Green cardlarımız verdiğimiz adrese teslim edildi. Şimdi bir ev kiraladık ama Haziran ayında ABD ye taşınıp, yerleşeceğiz. Uscise adres değişikliğini şimdi mi bildirmeliyim yoksa Haziranda mı?

Bence şimdi bildirmekte bir sakınca yok. Adınıza bir adres olduğu için bildirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aşağıdaki link en güncel hali ile formun doldurulmasını gösteren bir videodur.

• @funnelweb

Ben buraya ilk kaydolduğum mail ve parolamla sign in yapabiliyorum. ABD'deki adres bilgilerimi falan görmek için sanırım verify yapmam lazım anlattığınız gibi ancak case id ve alien number'ı doğru girmeme rağmen ısrarla 'We could not find the A-Number and/or DOS Case ID you entered.' hatası veriyor, neden olabilir?

• Aslında sormak istediğim de şu, benim log in olup şu anki adres bilgilerimi görebileceğim yer neresidir? myuscis e girdiğimde adres bilgilerimin olduğu bir alan yok açıkçası.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |