Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar herhangi bir Avrupa birliği ülkesinde oturumumuz varsa ; oturumumuzun olmadığı diğer avrupa Birliği ülkesine dosyayı taşıyabilir miyiz?

Hic standart bir prosedur degil; ama gecerli bir nedeniniz varsa, ve en onemlisi dosyaniza bakmanizi istediginiz konsoloslugu ikna edebilirseniz boyle bir durum gerceklesebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yiğit-Konur, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Vize danışmanlığı için çalıştığım şirket, bir önceki adresimi forma eklememiş. Üstelik bu adres, greencard'a başvururken girdiğim adres ve formumda hiç yer almıyor. Toplamda 3 hata var:

• Greencard'a başvururken belirttiğim adres eksik, hiç eklenmemiş,
    • Şu an oturduğum yerde sanki 1 yıl önce taşındım gibi yazılmış,
    • Bir önceki oturduğum yere, olması gerekenden 2 yıl öncesi yazılmış,

Sizce Kentucky'e mail atmamı gerektirecek kadar ciddi bir sorun var mı? Çok üzgünüm gerçekten, son kontrolü yapmak için çok ısrarcı olmama rağmen maalesef bensiz göndermişler. Burada okuduğuma göre randevuyu aldıktan sonra dosyayı açıp düzelttreiblirim gibi yorumladım ancak başvururken yazdığım adresin eksik olması beni çok tedirgin etti. Deneyimli üstadlardan bir görüş alabilirsem minettar olacağım.

Her zamanki desteğinize çok teşekkür ederim!

Zaten bu tur problemler yasamamaniz icin tum sureci kendinizin yonetmesini tavsiye ediyoruz. Su an icin bir sey yapmaniza gerek yok, bu dediklerinizi mulakat tarihi aldiktan sonra formu actirip duzeltebilirsiniz, cok onemli bilgiler degil.

• Merhaba arkadaşlar ds-260 ile ilgili birkaç sorum olacak;
    1-İlk başta doğum yerini yazarken city ve state kısımlarının ikisinede erzurum yazmışım.(diğer yerlerde sorun yok)
    2-Telefon numarasını yazarken 00905*** yerine 005*** yazmışım.
    3-Üniversite adını yazarken university değilde universite ve lise kısmınada aynı şekilde high school yerine 'xxx lisesi' yazmışım.(türkçe karakter kullanmadan)
    4-Ben liseyi 12.sınıfa kadar örgün okuyup son sene açık liseye geçtim ve liseye başlama tarihini açık liseye başlama tarihim olarak yazdım yani 9.sınıfa değilde sadece son seneyi yazdım.
    5-Liseyi bitirme tarihimi 2 gün geç girmişim.(e devlet hata verdiği için bakamadım tahmini girmiştim).

Bunlar sıkıntı çıkarır mı,dosya açtırmalık bir durum var mıdır? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar ds-260 ile ilgili birkaç sorum olacak;
    1-İlk başta doğum yerini yazarken city ve state kısımlarının ikisinede erzurum yazmışım.(diğer yerlerde sorun yok)
    2-Telefon numarasını yazarken 00905*** yerine 005*** yazmışım.
    3-Üniversite adını yazarken university değilde universite ve lise kısmınada aynı şekilde high school yerine 'xxx lisesi' yazmışım.(türkçe karakter kullanmadan)
    4-Ben liseyi 12.sınıfa kadar örgün okuyup son sene açık liseye geçtim ve liseye başlama tarihini açık liseye başlama tarihim olarak yazdım yani 9.sınıfa değilde sadece son seneyi yazdım.
    5-Liseyi bitirme tarihimi 2 gün geç girmişim.(e devlet hata verdiği için bakamadım tahmini girmiştim).

Bunlar sıkıntı çıkarır mı,dosya açtırmalık bir durum var mıdır? Teşekkürler.

1. sorun olmaz
    2. sorun yok.
    3. problem yok.
    4. onceli lisenin bilgilerini de yazdiniz mi?
    5. sorun olmaz.

• @crazycells Hayır yazmadım sadece açık liseye başlama tarihimi yazdım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hayır yazmadım sadece açık liseye başlama tarihimi yazdım

o durumda bu bilgiyi guncellemelisiniz. ama guncellemek icin mulakat tarihinin verilmesini bekleyin.

• @crazycells work and travel j1 vizesiydi 28 hazirandan 30 eylüle kadardı

• @symbi0te teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi olur. Pozitifliğe devam 😃

• Merhabahalar ds260 formunu doldururken kendi adresimi şuan yaşadığım yer yazdım annemin yaşadığı yeri e devlet kaydına göre yazdım annemle beraber yaşıyoruz ve adresimiz benim kendi bölümüme yazdığım adresim sorun olur mu açtırmam gerekir mi formu? Şimdiden teşekkürler cevapladığınız için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells work and travel j1 vizesiydi 28 hazirandan 30 eylüle kadardı

gecmis olsun, bir kaza mi gecirdiniz? genelde saglik muayenesi icin B2 vizesi aliniyor, yeniden basvurdugunuzda buna yapmalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabahalar ds260 formunu doldururken kendi adresimi şuan yaşadığım yer yazdım annemin yaşadığı yeri e devlet kaydına göre yazdım ama annemle yaşıyorum annemde benim kendime yazdığım adrestr yaşıyor sorun olur mu açtırmam gerekir mi formu? Şimdiden teşekkürler cevapladığınız için

gercekte yasadiginiz adresleri yazmaniz yeterlidir.

• Merhabalar,
    Benim sıralamam EU23binlerde.Bende birkaç seçenek belirledim ve birkaç gündür de araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.Trde bana sıra gelmeyeceğini düşünüyorum ve daha önceden de hiç yurt dışına çıkmadım.DS-260 formuna bordo pasaportumla başvurdum ama bu sene üniversiteye başlayacağım ve yeşil alma hakkım var.Aklımdaki bir dil okuluna gidip(6 aydan uzun veya kısa,Abd veya ingiltere) oradaki konsolosluktan başvurumu yapmak.Bu süreç içerisinde dosyamı konsolosluklara taşıyabilir miyim?Diğer bir yöntem oturma iznini kolay veren polonya gibi ülkelere gitmeyi düşünüyorum 3-4 ay orada çalışıp oturma izni aldıktan sonra oradaki konsolosluklara taşımayı düşünüyorum.Dil okuluyla gidip ingiltereden oturma izni alabiliyor muyum?Veya abdye dil okuluna başvuru yapsam ve orada aos yapsam kabul ederler mi?Birkaç kişi mülakat gelmeyeceğini düşünerek gitmiş ve vize alabilmiş sizce bende bu yolla vize alabilir miyim?Birde seçenek olarak Türkiyede bir üniversitenin bir bölümü 2 sınıf türkiyede,3-4.sınıfları abdde bir üniversitede okuyacağım sizce bunuda göz önünde bulundurursak vize başvurumu kabul ederler mi?

• @crazycells evet iş kazası geçirdim. Tüm evraklarım var. Gerçekten de birinci yıl kontrolüne gitmem gerekiyor.

Pasaportumda 2 tane Schengen vizesi de var bu arada

• @crazycells iki adrestede yaşadık sonra başka eve geçtik ama ikametgahlarımızı aldırmadık bende ilk başta ikametgaha göre yazdım ama sonra direkt yaşadığım evi yazayım diye değiştirdim. Annemin adresini değiştirmeyi unuttum problem olur mu bu? İlkte karışık yazmışım biraz hocam kusura bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Kutay-Balıkçıoğlu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Benim sıralamam EU23binlerde.Bende birkaç seçenek belirledim ve birkaç gündür de araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.Trde bana sıra gelmeyeceğini düşünüyorum ve daha önceden de hiç yurt dışına çıkmadım.DS-260 formuna bordo pasaportumla başvurdum ama bu sene üniversiteye başlayacağım ve yeşil alma hakkım var.Aklımdaki bir dil okuluna gidip(6 aydan uzun veya kısa,Abd veya ingiltere) oradaki konsolosluktan başvurumu yapmak.Bu süreç içerisinde dosyamı konsolosluklara taşıyabilir miyim?Diğer bir yöntem oturma iznini kolay veren polonya gibi ülkelere gitmeyi düşünüyorum 3-4 ay orada çalışıp oturma izni aldıktan sonra oradaki konsolosluklara taşımayı düşünüyorum.Dil okuluyla gidip ingiltereden oturma izni alabiliyor muyum?Veya abdye dil okuluna başvuru yapsam ve orada aos yapsam kabul ederler mi?Birkaç kişi mülakat gelmeyeceğini düşünerek gitmiş ve vize alabilmiş sizce bende bu yolla vize alabilir miyim?Birde seçenek olarak Türkiyede bir üniversitenin bir bölümü 2 sınıf türkiyede,3-4.sınıfları abdde bir üniversitede okuyacağım sizce bunuda göz önünde bulundurursak vize başvurumu kabul ederler mi?

Basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

Hem ABD, hem Ingiltere, hem de Polonya'ya gidebilirsiniz. 6 aydan uzun kalmaniz isinizi kesinlikle kolaylastiracaktir. O ulkeye tasindiktan sonra adres guncellemesi ve mulakat yeri degisikligi icin KCC'ye ulasmalisiniz. Ama KCC siz gercekte adres degisikligi yapmadan boyle degisiklikler yapmayi genelde reddediyor, bilginize.

Hangi universitenin hangi bolumune baslayacaksiniz? Belli mi? Eger belli degilse ve universiteyi yurtdisinda okumak istiyorsaniz, bu amacla dil ogrenmeniz daha iyi bir plan olur diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells evet iş kazası geçirdim. Tüm evraklarım var. Gerçekten de birinci yıl kontrolüne gitmem gerekiyor.

Pasaportumda 2 tane Schengen vizesi de var bu arada

tekrardan gecmis olsun, doktorunuzdan bu seyahata dair yazi alirsaniz isinizi kolaylastiracaktir.

• @crazycells durum söyle aslında ikisini de yapabilir veya hangisi daha avantajlı konumdaysa onu yapabilir yani iş verme de yapabilir sponsorlukta sizce hangisi daha mantıklı konsolosluk nezdinde?

• ⭐⭐

@karaloyunlar1 Sorunuzun cevabi forumda ziyadesiyle vardi, bosuna beklediniz. Konsolosluk planliyor.

• @crazycells Ben 2023 mülakat sayfasında okuduklarımdan bahsetmiştim aslında bildiğim için değil orda dosyasını taşıyıp sonradan schengene başvuran kişiler gördüm onu söylemek istedim cevabınız için teşekkürler

• @lumos Üslubunuz hiç hoş değil bence ya da yazışarak iletişim kurduğumuz için öyle anlaşılıyor olabilir.Forumu belirli başlıklarda takip ediyorum düzenli sorumun cevabı da forumda var evet 1. İletide @crazycells kcc nin mülakat tarihi verdiğinden bahsetmiş ben de acaba hala öyle mi yoksa konsolosluk mu veriyor diye sormak istedim siz de konsolosluk dediniz hangisi doğru şimdi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |