Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba, bu formlari gonderecegimiz adresler sitede kucuk farklar ile yayinlanmis.
    form I-130 icin adres:
    USCIS Chicago Lockbox
    For U.S. Postal Service (USPS) deliveries:
    USCIS
    P.O. Box 804625
    Chicago, IL 60680-4107
    For FedEx, UPS, and DHL deliveries:
    USCIS
    Attn: I-130
    131 South Dearborn-3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517

form i-485 icin adres:
    USCIS Chicago Lockbox
    For U.S. Postal Service (USPS):
    USCIS
    PO Box 805887
    Chicago, IL 60680-4120
    USCIS
    Attn: FBAS
    131 South Dearborn - 3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517

form I-765 icin adres:
    USCIS Chicago Lockbox
    For U.S. Postal Service (USPS):
    USCIS
    P.O. Box 805887
    Chicago, IL 60680-4120
    USCIS
    131 South Dearborn-3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517

Hangi adrese gondermeliyiz tum formlari? Ve tum formlari instructions ile mi gonderecegiz yoksa sadece doldurdugumuz formlari mi gondermemiz gerekiyor? Tesekkur ederim

ilk sayfadaki adresler hala gecerli, eger I-485 ile beraber gonderiyorsaniz P.O. Box 805887'a gonderiyorsunuz.
    Sadece ilk post'taki formlari hazirlamaniz yeterli.

• Merhaba ben yeni turist vizesi aldim. Mayısta gidiyorum 7 yaşında oğlum burda kalacak ona vize alamdım ben oraya gittiğimde evlenirsem oğlumu nekadar sürede yanıma alabilirim .yada ben oraya gittiğimde evlenip geri gelsem ne kadar surer oğlumla orya gitmem şimdiden tşk ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipekefe ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba ben yeni turist vizesi aldim. Mayısta gidiyorum 7 yaşında oğlum burda kalacak ona vize alamdım ben oraya gittiğimde evlenirsem oğlumu nekadar sürede yanıma alabilirim .yada ben oraya gittiğimde evlenip geri gelsem ne kadar surer oğlumla orya gitmem şimdiden tşk ederim

Bir ABD vatandasi ile evleneceginizi farzediyorum...

IR1/CR1 (kendiniz) ya da IR2/CR2 (oglunuz) sureclerini ~1 yil gibi dusunebilirsiniz. Ilk basvurudan vizeyi alana kadar yaklasik 1 yil suruyor...

• @merbej
    Dedigim gibi illa almaniz gerekmiyor, case'inize bakan officer'a bagli olarak Turkiye'den belge isteme olasiliklari var (ne kadar dusuk de olsa). RFE yolluyorlar adresinize o da 2-3 haftalik bir gecikme yaratiyor.

O yuzden Turkiye'den alinmis bir belgenin kopyasi ve tercumesi de ne olur ne olmaz bulunsun diyordum, tabi size kalmis tamamen opsiyonel. Ben aileme soyledim onlar da scan edip yolladilar ve ayrica Amerika'daki adresime postaladilar (20 lira tutuyor). Belgenin tercumesi de online olarak 27 dolar falan (scan edilmis pdf dosyasinin). Tercume de 2-3 gun suruyor.

• Merhabalar,

Medical examination icin asilama kartim olursa asi yapmayabilirlermis gidecegimiz yerde. Fakat ben asi kartimi bulamiyorum. Tabiki kucukken hepimiz de tum verem kabakulak hepatit kizamik gibi asilari olduk bende oldugumu biliyorum annem de oldugumu soyluyor ama bir kanitim yok. Turkiye de ki bagli oldugum saglik ocagindaki doktoruma basvuru yapsam 27 yil onceki bilgilerime ulasabilir mi? Tekrar asi karti cikarabilir miyim? Yardimlariniz icin tesekkur ederim. 27 yil once dedigim 1991 yilinda dogdum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,

Medical examination icin asilama kartim olursa asi yapmayabilirlermis gidecegimiz yerde. Fakat ben asi kartimi bulamiyorum. Tabiki kucukken hepimiz de tum verem kabakulak hepatit kizamik gibi asilari olduk bende oldugumu biliyorum annem de oldugumu soyluyor ama bir kanitim yok. Turkiye de ki bagli oldugum saglik ocagindaki doktoruma basvuru yapsam 27 yil onceki bilgilerime ulasabilir mi? Tekrar asi karti cikarabilir miyim? Yardimlariniz icin tesekkur ederim. 27 yil once dedigim 1991 yilinda dogdum 🙂

Boyle bir olanak oldugunu sanmiyorum maalesef.

• Merhaba.Ben de ABD vatandaşı ile ABD’de evlendim.Fakat hamile kaldığım içşn Türkiye’ye dönmek zorunda kaldım çünkü çok zor bir hamilelik geçirdim,tek başıma yapamadım.ŞuBat 2018’de başvuruyu yaptık,29 Ekim’de başvuru onaylandı.Şimdi NVC aşamasındayız..Evraklar New Hemsiphre ‘a gönderildi.Sorum şu:NVC ve diğer aşamalar toplamda ne kadar sürer? İlk aşama 8 ay sürdü..Diğer aşamalar da bu kadar uzun sürer mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berry ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba.Ben de ABD vatandaşı ile ABD’de evlendim.Fakat hamile kaldığım içşn Türkiye’ye dönmek zorunda kaldım çünkü çok zor bir hamilelik geçirdim,tek başıma yapamadım.ŞuBat 2018’de başvuruyu yaptık,29 Ekim’de başvuru onaylandı.Şimdi NVC aşamasındayız..Evraklar New Hemsiphre ‘a gönderildi.Sorum şu:NVC ve diğer aşamalar toplamda ne kadar sürer? İlk aşama 8 ay sürdü..Diğer aşamalar da bu kadar uzun sürer mi?

hayir, cogu gitmis azi kalmis 🙂 NVC'e belgeleri online olarak yuklediniz mi? Yoksa posta ile mi gonderdiniz?

Bundan sonraki kisim buyuk ihtimal 2 ay icinde bitmis olur ve bir mulakat tarihi almis olursunuz.

• Merhaba benim şöyle bir sorum olacak bilgi verebilirseniz sevinirim
    Sabıka kaydım var 2005 yılından bu yüzden toplamda 16 ay cezaevinde yattım
    Amerikada bir bayanla tanıştım ve evlenmeyi düşünüyoruz fakat kafamıza takıldı bu sabıka kaydı bizim evlenmemize engel mi
    benim orada yeşilkart almama sonrasında ise vatandaşlık başvuruma bir engeli varmı
    bu arada sabıka kaydımın içeriği kredi kartı dolandırıcılığı bu yüzden 48 ay ceza verdiler 16 ay yattım
    Konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
    Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aybarshi5 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba benim şöyle bir sorum olacak bilgi verebilirseniz sevinirim
    Sabıka kaydım var 2005 yılından bu yüzden toplamda 16 ay cezaevinde yattım
    Amerikada bir bayanla tanıştım ve evlenmeyi düşünüyoruz fakat kafamıza takıldı bu sabıka kaydı bizim evlenmemize engel mi
    benim orada yeşilkart almama sonrasında ise vatandaşlık başvuruma bir engeli varmı
    bu arada sabıka kaydımın içeriği kredi kartı dolandırıcılığı bu yüzden 48 ay ceza verdiler 16 ay yattım
    Konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
    Şimdiden teşekkürler

Sorunuzu su konuya aktarir misiniz? Orada cevaplayayim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

• @crazycells hayır maalesef daha belgeleri istemediler.Dosyamız yeni ulaşmış New Hempshire’a. Çok yavaş ilerliyor her şey😩

• @crazycells hemen aktarıyorum teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hayır maalesef daha belgeleri istemediler.Dosyamız yeni ulaşmış New Hempshire’a. Çok yavaş ilerliyor her şey😩

eli kulagindadir 🙂 2-3 hafta icinde bilgi gelir belgeler konusunda.
    Eger elektronik bildirim istediyseniz, email olarak da gelecek bilginize.

• @crazycells evet e-mail yoluyla da bilgilendirilmek istedik.İnşallah dediğiniz gibi kısa sürer🙏🏼🙏🏼 Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için.İlk kez bir foruma üye oluyor ve yazıyorum.Umarım kurallara uygun hareket ediyorumdur😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet e-mail yoluyla da bilgilendirilmek istedik.İnşallah dediğiniz gibi kısa sürer🙏🏼🙏🏼 Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için.İlk kez bir foruma üye oluyor ve yazıyorum.Umarım kurallara uygun hareket ediyorumdur😊

siz, surecinize Turkiye'de devam edeceginiz icin bundan sonraki kisimlari su konuda paylasabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Bu basliktaki bilgiler, surece ABD'de devam edeceklerle ilgili cunku.

• Merhaba degerli forumdaslar,
    Kisaca bizim surecimizden bahsedecegim:

Dosya gonderme tarhimiz: 6 Ekim 2018
    Dosyanin teslim alindigina dair gelen mesaj Actiono1: 18 Ekim 2018

Dosyayi Tr deki adrese istedik ve gelisi gec oluyor . Sitede 10 kasima (Cuma) kadar dosyalar posta olarak gelmezse onlari aramamizi istediler.
    O yuzden 13 kasimda aradik; dosyanin 16 Ekimde Türkiye’ye gonderilmek uzere postalandigini ilettiler ve bize 2 hafta daha beklememizi eger gelmezse o zaman da ABD’ deki bir adresi gostermemizin islemleri daha cok kolaylastiracagini soylediler.
    Boylece ABD disina da posta gonderdiklerini bizzat kendi agizlarindan teyit etmis olduk. Fakat islem uzuyor basvuracak arkadaslarin bunu goz onunde bulundurmalarini tavsiye ederim.
    Simdilik bu kadar gelisme katettikce eklemeye calisacagim.

Hepinize bu yolda basarilar dilerim.

• @crazycells teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz🙏🏼🙏🏼

• @akhilleus merhaba.Burada NVC aşamasından mı bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus merhaba.Burada NVC aşamasından mı bahsediyorsunuz?

sayin @akhilleus da cevap verir ama yanlis hatirlamiyorsam kendisi K1 vizesiyle ABD'ye giris yapip evlilik yapti. Dolayisiyla AOS yapmasi lazim, AOS'nin asamalari USCIS'te bitiyor, dosya NVC'ye gitmiyor:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @berry ve @crazycells merhaba, bizim dosyamiz 1 ay once nvc’ye gitti. Daha yolun basindayiz. Bu arada yukaridaki entryde bahsettigim no1 evraklari da bugun eve geldi.
    Amerikaya daha girmedik surec devam ediyor. Insallah en kisa zamanda tum evreleri gecip k1 vizesini aliriz. Asagi yikari 6-8 ayimiz var tahminlerimize gore.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |