DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @piriyatel Merhaba, durumunuzda yeni bir gelişme var mı ?Biz de bir tanıdık bulduk ve polis merkezine başvuruda bulunduk. Belge düzenlenir ama buna apotil yaptırmayın denmiş. Biz de belgenin sahte olabileceğinden şüphe ettik açıkçası. Sonra yeni bir vergi- vatandaş numarası almamız gerektiği söylendi. Onunla birlikte pasaport tercümesi, ve işlemler için de 5000 dolar istediler. Oraya gidip halletmek daha mantıklı gibi 😞

• Alınan yabancı ülke adli sicil kaydı apostil ettiriliyor mu?

• Kazakistan için yazmıştım. polis merkezinden bunu apostilletirmeyin demişler. Oradaki arkadaş ta sahte rapor düzenlendiği için apostilletirmeyin dediklerini düşünmüş. Greencard başvurusu yanabilir dedi. Biz de acaba yine de bu belgeyi alsak ve Türkiyedeki konsoloslukta apostilletirmeye çalışsak ne olur diye düşünüyoruz bir yandan .

• @Alprazolam yok ben genel uygulama olarak sordum gerek yok sanırım

• Merhabalar, Malezya’dan daha önce adli sicil belgesi alan bir arkadaşımız var mıdır acaba? Bu başlıktaki bütün iletileri okudum ama maalesef göremedim herhangi bir bilgi ve tecrübe.Biraz araştırdım nasıl adli sicil belgesi alabileceğime dair Malezya’da fakat tecrübeli bir arkadaşımızın bilgileri çok önemli olacaktır.Mülakat öncesi bana gelen mailde istenen belgeler arasında altı aydan fazla kalınan ülkelerden polis iyi hal belgesi istenmiş fakat mailin geldiği tarihi mi dikkate almalıyım yoksa mülakata gireceğim tarihi mi karar veremedim çünkü şu an beş aydır yaşıyorum Malezya’da mülakat tarihi günü yedi ay bitmiş olucak aslında bunu konsolosluğa soracağım gelen maile belgelerimi yükleyip cevap verirken şu anda tercümeleri bekliyorum ama deneyimli veya bilgili bir arkadaşımızda varsa bilgi almak isterim.Teşekkürler

• @Alprazolam Ben de eşim ve kendim için 96-99 yılları için uğraşmış ve

adresinden Avukat Gülnara hanım ile tamamlamıştım işlemi.

Başta biraz tedirgindim sahte hesap falan olabilir diye ama işini sağlam yapan birisi.

Sayfadaki + 7 (701) 550 58 69 nolu telefondan whatsapp ile bağlantıya geçebilirsiniz..

O sizi yönlendirecek. 10 gün gibi sürüyor işlem..

• Onun gönderdiği İngilizce vekaleti aşağıdaki şekilde tercüme edip, pasaport fotokopileri ekte olacak şekilde noterden onaylatıp alıp gönderdik, gerisini günlük bilgi vererek tamamladı.

VEKALETNAME :

xx.xx.19xx Astana Şehri dogumlu, xxxxxx ave, Bldg xx/ x, Astana, Kazakistan adresinde ikamet eden, Kazakistan Cumhuriyeti lçişleri Bakanlığı tarafından xx.xx.xxxx tarihinde verilen xxxxxxx no ve xxxxxxxx IIN numaralı kimlik belgesine sahip, Sn. xxxxxx xxxxxx xxxxx 'yı, Kamu Hizmeti Merkezi ve Vergi Daireleri dahil olmak üzere Kazakistan Cumhuriyeti'nin tüm kamu kurumlarında, "Police Clearance Certificate" dahil olmak Ozere usulüne uygun belgeleri almak ve bu belgeleri Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılığında apostil yapmak, NJSC "State Corporation Government for Citizens", kurumundan IIN - "lndividal Identification Number" ve elektronik imza almak üzere vekil tayin ediyoruz.

Yukarıda belirtilen amaçla, gerekli tüm beyanları vermesi, IIN kaydını yaptırması,, adımıza temiz adli sicil belgesi yazarak başvuruda bulunması, adımıza imza atması, tarafımızca odenmesi gereken odemeleri ve ilgili diger işlemleri yapması konusunda Sn. Xxxxx xxxxxxxxxx'ya yetki veriyoruz.

Bu Vekaletname, imzalandığı tarihten itibaren xx.xx.2024 tarihine kadar geçerlidir, başka bir kişiye devredilemez.
    Mevcut Vekaletnamenin içerigi vekaleti verenlere yuksek sesle okundu. xx/xx/xxxx

• Merhaba KOSOVA için belge alan var mı?
    mail attım evrakları gelip kendiniz alın diyorlar
    nasıl yapmak lazım yardımcı olabilir misiniz?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

247

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |