Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@İrem-Aydın Merhaba;

1. Talihli sizseniz evlenmeyi beklemeden doldurun, mulakat alinca guncellersiniz. Talihli nisanlinizsa da formu doldurun, sizi mulakat alinca ekler.
    2. Gerekli asilari olmazsaniz saglik kontrolunden gecemeyeceginiz icin vizeleriniz basilmaz. Kurallar siz mulakat alana kadar degisebilir, Turkiye icin simdilik asi sart (sadece Covid icin degil bir cok hastalik icin asi sarti var).
      Ricalar.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Aydın merhaba,

1- beklemeyin, şimdiden doldurun. mülakat alınca açtırırsınız.
    2- aşı olmazsnaız sağlık raporu alamaz, haliyle de vize alamazsınız. ileride bu kural değişir mi bilinmez ama aşı olmayan kimse vize alamaz şuan ki kural gereği.

• Merhaba bugün fark ettim ki şuan oturdugum adres devlet tarafından değiştirilmiş kapı numaram 137 iken edevletten baktıgımda 4A olarak görünmekte. (Kapımda hala 137 yazıyor) Bu önemli bir sorun mudur mulakat aldıktan sonra formu açtırıp düzeltmeli miyim? Ayrıca Mülakat aldıktan sonra formu tekrar açtırıp pasaport bilgilerini, previous adress kısmını ve örnegin az önce sordugum sorudaki gibi şuanki adresimi güncellesem cok fazla sey değiştirilmiş diye red verme olanakları artar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 bu başlığın 3. iletisini okumuş muydunuz?

• @gucarslan Okumuştum şimdi tekrar okudum cok da önemli değilmiş 🙂 Bu arada yardım ve desteğinizi hiç bir zaman esirgemediginiz icin tekrardan tesekkur etmek istiyorum size.

• merhaba eski tablolara bakarken dikkatimi şu çekti: dv2022’de cn 3xxx olan kişi mülakat alamamışken 18xxx hatta 25xxx mülakat almış. bunun nedeni nedir?

• @ahuramazda DS260 submit tarihleri. DV22'de 3 Haziran tarihi kıstas alınmıştı ve case numberı düşük olsa bile submit tarihleri 3 Haziran'dan daha geç olan talihlilerden mülakat alamayanlar olmuş oldu.

• Merhaba , Greencard onayı aldım ve bir case numarası verildi, İlk defa başvuru sistemine girmeye çalışıyorum, case numaramı kabul etmiyor, sıfırları atarak denedim yine olmadı. Browserı güncelledim, farklı PC'den denedim yine de aynı erroru alıyorum. Aşağıda aldığım errorun görüntüsünü paylaşıyorum. Case number'ı 2024EU00010XXX (Xlerin yerine rakam olarak yazıyorum) ancak kabul etmiyor , henüz sisteme giremedim.Başka ne deneyebilirim bir fikri olan var mı? Çok teşekkürler şimdidenWhatsApp Image 2023-05-12 at 11.56.44.jpeg

• @gucarslan merhabalar bugün mail geldi ve :
    Thank you for your inquiry.

Your answers on the DS-260 application should be as accurate as possible in order to minimize the potential for confusion and delay in your case. Once submitted, a DS-260 cannot be deleted or removed. If there is an error in your DS-260 application form or if you need to make changes, the Kentucky Consular Center (KCC) can unlock the form for you so that you can make any changes required. If you would like us to unlock one or more forms in your case, please reply to this address, including your case number, date of birth (MMDDYYYY) and the names of the applicants whose forms you would like us to unlock, and an explanation as to why you need the DS-260 unlocked.

Once unlocked, if you would like for KCC to process your application, you must resubmit it. A DS-260 will not continue processing unless it is re-submitted. Unlocking an application is the only way to make changes, or to prevent a form from being processed

Sonuç olarak biz tekrar mail atmadıkça açılmayacaktır değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@menekse öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    evet.. bu maili cevaplamayın bu şekilde kalsın.

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙏

• @menekse Ertesi gün otomatik acıyorlar.aynısı bendede oldu cevap vermedim.

• @ahmetyorulmaz otomatik açarlarsa sıkıntı olmaz mı ama yine dosyam açılmış olacak

• Ds-260 formunu doldurduktan ne kadar süre sonra talimatlar maili geliyor acaba bilen var mı?

• @Summer-0 Aynı sorunu yaşadım, çok denemeyin sistem kilitleniyor geçici süreliğine bende öyle oldu, belli süre denemenize izin vermiyor sanırım daha fazla denerseniz komple kilitleniyor ve işiniz baya zora giriyor, bilginize. Ben sorunumun başvururken doğum tarihimde gün ve ayı ters girdiğimi fark ederek çözdüm, sağolsun forumdan da yardımcı oldular. Sizin durumunuzda bu olabilir. Arada ki 0000 kısmını silerekte deneyebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde çözemezseniz bence direkt mail atın ben dün mail attım daha cevap gelmedi. Bugün sorunu kendim tespit ettim dediğim gibi.

• Acılırsa eksik yanlış bir şey varsa güncelleyip kayıt yapıp göndermen lazım

• GC bana cıktı esimin DS260'ında egitim bolumunde "Course of Study" fakulte adı kalmıs.(Bolumunu yazdığıma adım gibi eminim nasıl değişmiş anlamadım) sorun olur mu? mülakatta mı düzeltirelim yoksa mülakat tarihi alınca formu açtırıp mı düzeltelim? yada hiç karıştırmayalım mı diploma var sonuçta?

• merhabalar tekrardan :), aklıma bir soru takıldı onu sormak istedim. bir dönem farklı bir yerde bir arkadaşımın ikametine ikamet adresimi taşımıştım lakin orda çok kısa bir süre kaldıktan sonra ailemin yanına geri döndüm ve ikamet adresim uzunca bir müddet orda kaldı. formu doldururken e devlette çıkan şekliyle ekledim forma ama fiilen o adreste çok kısa bir süre yaşadım. (eğer alabilirsem) mülakat tarihi aldıktan sonra o adresi komple çıkartayım mı yoksa eklediğim şekliyle kalsın mı ? o adresi yazmazsam e devletteki bilgilerle çelişmemek için eklemiştim ama şimdi de kendi iç dünyamla çeliştiğim için sormak istedim 🙂

• @MinimalistBey aynı hatayı yapmışım! Çok teşekkürler desteğiniz için

• merhaba, geçmişte (son 10 sene içerisinde) girdiğimiz ülkeleri ds formunda ya da mülakatta sorulur ise belirtelim mi?
    eski pasaportlarımızı görmek isterler mi? abd farklı ülkelere olan giriş çıkışımızı görebiliyor mu? şu anda aktif bir abd vizem var ve bu vizeyi almadan önce iran'a girmiştim ki bunu da vize alırken belirttim, mülakatta da detaylı anlatmıştım durumu (iş için olduğunu) ve vize verdiler. ayrıca şimdi de bir de küba eklendi girdiğim ülkelere. yorumlarınızı rica ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |