Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Tercume burosu ile konustum, tercumanlarin kayitli olduklari bir kurum kurulus yokmus o nedenle lisans yada yetki numarasi gibi bir etiketleri yokmus.Onun yerine biz tercume burosu olarak firma kasesi kullaniyoruz dediler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Tercume burosu ile konustum, tercumanlarin kayitli olduklari bir kurum kurulus yokmus o nedenle lisans yada yetki numarasi gibi bir etiketleri yokmus.Onun yerine biz tercume burosu olarak firma kasesi kullaniyoruz dediler

ok, kase de yeterli; bilgiler o firma kasesinde yer aliyor olacak zaten.

• @crazycells

ilk mesajda yer alan surecin 4. adimini yeni prosedure gore guncellemek gerektigini farkettim. 4. maddeyi asagidaki ile degistirmek mumkun mudur? Tesekkur ederim.

+++
    Size ve aile uyelerinize ait DS-260 formlariniz KCC ‘ye ulasip islendikten sonra, gerekli destekleyici belgeleri tarayip dijital ortamda gondermenizi isteyen talimatlar alacaksiniz (email ile). Size iletilen talimatlarda gerekli oldugu belirtilen belgelerin TAMAMI dijital olarak ve istenildigi gibi KCC’ye ulasmadan (gelen talimatlarda belgeleri KCC’ye nasil ileteceginiz aciklanmistir) mulakat tarihiniz belirlenmeyecektir.

Bahsedilen bu belgelerin orjinallerini konsolos ile mulakatiniza gotureceksiniz. Bu sureci mumkun oldugunce erken tamamlamaniz onemle tavsiye edilir (mulakat tarihinizin belirlenebilmesi icin).

Talimatlara uyarak istenen belgeleri KCC’ye yolladiktan sonra dosya numaranizin aktif (current) olmasini bekleyeceksiniz. Dosya numaraniz aktif olduktan sonra dvlottery.state.gov adresindeki sayfaniza girerek (cekilise basvuru yaparken aldiginiz confirmation numarasi ile giris yapiyorsunuz) mulakat tarihinizi ogrenebilirsiniz. Mulakat tarihiniz siteye aktarildigi zaman KCC'den dvlottery.state.gov sayfanizi kontrol etmenizi soyleyen bir e-mail alacaksiniz. Bu e-mail, cekilise basvuru esnasinda yazdiginiz e-mail adresine gonderilecek.

+++

• @crazycells

Ayni nedenle, ilk mesajda en bastaki yesil renkli maddelerin birinci ve ikincisinin arasina yeni bir madde eklemek gerekecek:

• KCC'den email ile gelen talimatlar dogrultusunda, istenilen evraklarin taranip dijital olarak gonderilmesi
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

ilk mesajda yer alan surecin 4. adimini yeni prosedure gore guncellemek gerektigini farkettim. 4. maddeyi asagidaki ile degistirmek mumkun mudur? Tesekkur ederim.

+++
    Size ve aile uyelerinize ait DS-260 formlariniz KCC ‘ye ulasip islendikten sonra, gerekli destekleyici belgeleri tarayip dijital ortamda gondermenizi isteyen talimatlar alacaksiniz (email ile). Size iletilen talimatlarda gerekli oldugu belirtilen belgelerin TAMAMI dijital olarak ve istenildigi gibi KCC’ye ulasmadan (gelen talimatlarda belgeleri KCC’ye nasil ileteceginiz aciklanmistir) mulakat tarihiniz belirlenmeyecektir.

Bahsedilen bu belgelerin orjinallerini konsolos ile mulakatiniza gotureceksiniz. Bu sureci mumkun oldugunce erken tamamlamaniz onemle tavsiye edilir (mulakat tarihinizin belirlenebilmesi icin).

Talimatlara uyarak istenen belgeleri KCC’ye yolladiktan sonra dosya numaranizin aktif (current) olmasini bekleyeceksiniz. Dosya numaraniz aktif olduktan sonra dvlottery.state.gov adresindeki sayfaniza girerek (cekilise basvuru yaparken aldiginiz confirmation numarasi ile giris yapiyorsunuz) mulakat tarihinizi ogrenebilirsiniz. Mulakat tarihiniz siteye aktarildigi zaman KCC'den dvlottery.state.gov sayfanizi kontrol etmenizi soyleyen bir e-mail alacaksiniz. Bu e-mail, cekilise basvuru esnasinda yazdiginiz e-mail adresine gonderilecek.

+++

hemen hallediyorum, elinize saglik.

• Selamlar
    Ben ds 260 formunu submit ettiğim zaman askerlik görevini yapmamıştım
    Ancak geçen ay askerliğim bitti ancak formu tekrar açtırmadım çünkü ocak ayında bebeğimiz doğacak, bunun için bekliyordum...bebeğim doğduğunda askerlik durumumu da güncelleyerek ds 260 formunu güncelleyecektim ancak bugün bana "KCC DV"den 4 belgeyi submit etmem istendi... istenilen belgeler arasında askerlik belgesi de var...bu belge şuan bende mevcut ancak forumu güncellemediğim için askerlik yapmadığım yazıyor...bu durumdan dolayı sorun çıkar mı?
    sizce ds 260'ı açtırıp askerliği güncellesem mi yoksa durumu KCC'ye anlatıp belgelerimi bu haliyle mi atsam

• Bir de KCC DV'ye attığım tüm belgeler e-devletten...bir de hepsi türkçe...ve vukuatlı nüfus kaydını da "kişisel" olarak oluşturdum...sorun olur mu?

• @mardin-le-gund eğer maili gondermezseniz mülakat tarihi alamazsınız.. maili askerlik belgesiyle gönderin, mülakat tarihi verildiğinde ds 260 i Ankara'ya mail atarak açtım ve duzenlemenizi yapın.. bi sorun çıkmayacaktır şimdi mailde belgeyi gönderirseniz ..

• Merhaba, asıl talihli babam ve DS-260 formu hakkında birkaç sorum var.

Babam, vergi dairesinde güvenlik görevlisi ve Primary Occupation bölümünde Other seçeneğini seçerek Security Guard yazdık.

Present Employer or School Name bölümüne Tax Office mi yazmalıyız yoksa bakanlık adı + Tax Office mi yazmalıyız.

Babam memuriyete kurum sınavı ile başladı fakat şuan ilgili mesleğin ön lisans programları da var. Bu yüzden Does this job require at least 2 years of training or experience? sorusuna evet mi diyeceğiz hayır mı diyeceğiz karar veremedik. Hangi cevabı vermeliyiz?

Babam 4 yıllık AÖF Kamu Yönetimi bölümünün 2 senesini tamamlayarak Ön Lisans diploması aldı. Highest Level of Education Completed: bölümünde hangi cevabı vermeliyiz? Diploma almasına rağmen University, No Degree uygun olur mu?

Babam askerliğini jandarma olarak yaptı Branch of Service bölümüe The Turkish Land Forces yazdık fakat Jandarma Komutanlığu şuan İçişleri Bakanlığına bağlı yanıtımız herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Babam, 16 yaşından sonra bulunduğu bazı yerlerin adresini -apartman no, daire no vs- tam olarak hatırlayamıyor bu nedenle hatırlayamadığı kısımları yazmıyoruz. Bir de bulunduğu bazı şehirler sonradan büyükşehir olduğu için merkez, ilçelere bölünmüş bu yüzden yanlış bilgi vermemek adına hatırladığı eski adresleri yazıyoruz. Bu durum sorun teşkil eder mi?

Şimdiki sorum ise benim ile ilgili.
    Ben 1 yıl önce Liseden mezun oldum. Şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ve kursa(dershaneye) gidiyorum. Meslek bölümünde Öğrenci seçeneğini seçersem benden okul adı isteyecek. Çalışmıyor seçeneğini mi seçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, asıl talihli babam ve DS-260 formu hakkında birkaç sorum var.

Babam, vergi dairesinde güvenlik görevlisi ve Primary Occupation bölümünde Other seçeneğini seçerek Security Guard yazdık.

Present Employer or School Name bölümüne Tax Office mi yazmalıyız yoksa bakanlık adı + Tax Office mi yazmalıyız.

Babam memuriyete kurum sınavı ile başladı fakat şuan ilgili mesleğin ön lisans programları da var. Bu yüzden Does this job require at least 2 years of training or experience? sorusuna evet mi diyeceğiz hayır mı diyeceğiz karar veremedik. Hangi cevabı vermeliyiz?

Babam 4 yıllık AÖF Kamu Yönetimi bölümünün 2 senesini tamamlayarak Ön Lisans diploması aldı. Highest Level of Education Completed: bölümünde hangi cevabı vermeliyiz? Diploma almasına rağmen University, No Degree uygun olur mu?

Babam askerliğini jandarma olarak yaptı Branch of Service bölümüe The Turkish Land Forces yazdık fakat Jandarma Komutanlığu şuan İçişleri Bakanlığına bağlı yanıtımız herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Babam, 16 yaşından sonra bulunduğu bazı yerlerin adresini -apartman no, daire no vs- tam olarak hatırlayamıyor bu nedenle hatırlayamadığı kısımları yazmıyoruz. Bir de bulunduğu bazı şehirler sonradan büyükşehir olduğu için merkez, ilçelere bölünmüş bu yüzden yanlış bilgi vermemek adına hatırladığı eski adresleri yazıyoruz. Bu durum sorun teşkil eder mi?

Şimdiki sorum ise benim ile ilgili.
    Ben 1 yıl önce Liseden mezun oldum. Şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ve kursa(dershaneye) gidiyorum. Meslek bölümünde Öğrenci seçeneğini seçersem benden okul adı isteyecek. Çalışmıyor seçeneğini mi seçmeliyim?

sadece bakanlik adi yazabilirsiniz.

evet diyebilirsiniz.

Vocational School ya da Associate Degree varsa bunlari isaretleyebilirsiniz.

Sorun olmaz.

Hatirladiginiz kadarini yazmaniz yeterli.

Evet, ogrenci degilsiniz teorik olarak, unemployed daha uygun olur.

• @crazycells , @katre ,
    Lottery deki yalnış email vermem sonucu kcc den email gelmemesi sorunu kendiliğinden aşıldı gibi,
    Bugun Ankara'dan randevu tarihimi hatırlatan email DS260 güncellediğim doğru email adresime ulaştı. Ama sanırım KCC de hala eski hatalı emailim duruyor. Onlar o email üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorlar.

Konsolosluktan istenen belgeler şöyle :
    Documents to bring with you (all applicants)

-Court Record(s) (Original and English translation with copy), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.
    -Police Certificate (Original and English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    -Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable. (eski evlilik sertifikasını nerden bulacağız? Ancak mahkemeden boşanmayı alabiliriz)
    -Copy of co-sponsor’s U.S. passport or green card, Please bring the U.S. passport or green card copy of your sponsor(s) and/or household member(s), if you have a co-sponsor other than your petitioner.
    -I-134, Affidavit of Support (Original), If you are a Diversity or Fiancée Visa applicant and you have a sponsor, then you should use I-134 Affidavit of Support form.
    -I-864, Affidavit of Support (Photocopy), Not required for the Employment Based visa categories.
    -Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.
    -PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.
    -Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.
    -Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.*

ve
    Details for each applicant
    Documents and/or Actions Required:

-Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    -High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    -Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    -Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    -Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).
    -Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO). Doğum sertifikası nedir? nerden alıyoruz ?
    *
    For Turkish Applicants:

Please note that English translations are not required for the documents in Turkish, except for the court documents excluding the divorce decree. Please bring the original and one copy for each applicant.

• Sayın @sash mail geldiğine göre sanırım bir sorun gözükmüyor. Umarım böylede devam eder. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. İnşallah mülakatınızda sorunsuz bir şekilde geçer.

• Selam arkadaşlar
    şuanda Kıbrıs'ta yaşıyorum
    KCCDV'nin istediği 4 belgeyi mail yoluyla attım(adli sicil,pasaport,doğum belgesi ve askerlik belgesi) 2.5 senedir Kıbrıstayım...peki buranın polis merkezinden adli sicil çıkartıp göndermem gerekir mi....mülakatta zaten yanımda götüreceğim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selam arkadaşlar
    şuanda Kıbrıs'ta yaşıyorum
    KCCDV'nin istediği 4 belgeyi mail yoluyla attım(adli sicil,pasaport,doğum belgesi ve askerlik belgesi) 2.5 senedir Kıbrıstayım...peki buranın polis merkezinden adli sicil çıkartıp göndermem gerekir mi....mülakatta zaten yanımda götüreceğim

KCC hepsini istiyor ama buyuk ihtimal gondermeseniz de sorun olmayacak, eger bunu eksiklik olarak gorurlerse size ulasirlar. Mulakata goturmeniz yeterli, eger KCC bunu yeterli bulmazsa bu konuda bizi de bilgilendirirsiniz.

• @sfati çok sağol kardeş

• @crazycells tamamdır...elbettte bilgilendiririm...sağol Ali Cihan:)

• @crazycells Yanıtladığınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi dolduruyorum.

• Sn @sash randevu tarihiniz nezaman. Benim gorusme tarihim 10 Aralik ve gorusme tarihi ile ilgili mail aldim fakat size gelen mail bana henuz gelmedi. Gorusme tarihine gore nezaman gelir. Tşk.

• @ayek 4 araık

• Kış gelmesi ve havaların soğuması sebebi ile hastalıklar bulaşmadan sağlık kontrolumuze gorusmeden 1 ay once bugun (cuma) gittik. Cunku kan idrar tahlillerimizi sağlıklı olarak ilaç kullanmadan vermekte fayda var ve grip aşısı yapılıyor , gripli halde grip aşısı vurulamıyorsunuz ve boylelikler sağlık kontrolu tamamlanamaz eksik kalır.
    sağlık kontrolu herkesin anlattığı gibi geçiyor odemeyi usd , tl veya kk ile o gunku TL kurundan yapabiliyorsunuz. butun işlemler bittikten ve biz ayrıldıktan hemen 3-5 dakikak sonra telefon geldi , rontgen çekimini tekrarlayacaklarını soylediler, endişelenmedim değil açıkçası , sağlık problemim olduğundan endişe ettim . Rontgen çekimi doktorun talebi ile meme ucuna işaretçi bir minik metal bilye konarak tekrarlandı. Rontgende cıkan doku farklılığı yada nodul un lokasyonu tespit için yapılıyormuş , sonuç olarak temiz raporu verildi , ısrarla sordum bir sorun ve sıkıntı varsa bileyim , hastaneye gidip teşhis tedavi için gerekenlere başlayayım diye . Bir sorun olmadığı tekrarlandı ama soğuk terler dokmedim değil . Kızımızın aşı raporları tam olduğu için ona sadece grip aşısı yapıldı, 15 yaşından kucuk cocuklara tahlil ve rontgen cekimi yapılmıyor sadece muayene ve aşı , muayene ucreti 100usd artı grip aşısı 30 usd aldılar cocuk için ve buyukler 280 dolar artı laboratuvar ucreti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |