Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

DV2024 kazananıyım. DS260 formunu doldurup yolladım fakat yolladıktan sonra bir bölümde hata yaptığımı farkettim. Mülakat tarihi alınca DS260 formunu açtırıp düzeltmeyi planlıyorum acaba DS260 formunu açtırdığımı gördüklerinde benim randevum iptal edilebilir mi? mülakkatta bana sıkıntı yaratır mı?

• @waterman Hallettim hocam, teşekkür ederim. Dün gece kendim için olan formu gönderdim. Bu gece de eşimin formunu göndereceğim.

• Merhaba arkadaşlar,

Son üç aydır Karadağ'da çalışıyorum. İkamet adresim Ankara. DS-260 formunu yeni hazırlıyorum. Bilgilerimi yazdım, iş bilgilerine gelince tıkandım. Mevcut iş bilgilerimi none yazıp, geçmiş iş bilgilerimi ekleyerek mi devam edeyim, yoksa şu an Karadağ'da çalıştığım işyerini mi yazayım ? Bu sefer ikamet adresimi de Karadağ yapmam gerekecek, burada resmi bir ikamet adresim olmadığı için belge hazırlama ve teslim etme de sıkıntı yaşayabilirim. Çok değerli yardımlarınızı bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@blackmamba24 öncelikle forumda caps lock kullanmayın lütfen. Kcc sizden evrak istemeyecek, mülakat alınca açtırıp düzeltirsiniz sorun değil

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya herkes red almaz sizinle birlikte göçmen olmak istemeyenlerin form doldurmasına gerek yok ama iyi düşünün derim. Siz gittikten sonra o kişi gelmek isterse onu yanınıza aldırmanız çok zor bir süreç oluyor DVye nazaran

• Geçmiş yılların excel tablolarına bakmaktan kafayı sıyırıcam artık 🙂 2024 için 21k CN'ım var. Geçen sene aşırı aralıklı şekilde mülakatlar verilmiş. İnsan GC kazandığı için aşırı mutlu olup sonra da geçen senelerdeki durumu görünce üzülüyor, bu kadar heyecanlanıp gidemezsem oturur baya diye düşünüyorum. Umarım meslek seçimi, yaş gibi kriterlerin de etkisi vardır.

• ⭐⭐⭐

@Umut-Şele mülakat almadan sağlık raporu almaya gitmeyin bunun çok basit 2 nedeni var.

1. sizin lotteryi kazanmanız vizeyi kesin alacağınız anlamına gelmez boş yere sağlık raporuna kişi başı 300$ civarı masraf etmeyin henüz mülakat almadan

2. sağlık raporunu aldıktan sonra 6 ay içinde ABDye giriş yapmanız gerekir. Ama mülakatı ne zaman alacağınızı bilmiyorsunuz

• ⭐⭐⭐

@misha90 evet mülakat alınca açtırınca güncelleyin iyi olacaktır

• ⭐⭐⭐

@İlker-Bulak yeni üye olduğunuz için yazdıklarınız öncelikle onaydan geçip öyle yayınlanıyor onun için bir mesaj yazınca yayınlanmasını bekleyin tekrar tekrar yazmayın

• ⭐⭐⭐

@dilan14 mülakat alınca açtırıp güncellersiniz sorun yok

• ⭐⭐⭐

@blackmamba24 iptal edilmez, bir sorunsa yaratmaz. Mülakat aldıktan sonra açtırabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@waterman izlediğim bir videoda başkasının mülakatına kulak misafiri olmuşlar. Memur kızınızı kaydetmediğiniz için size red vermek zorundayım demiş net olarak. Bizde çocuklardan değilde ebeveynlerden biri göçmek istemiyor bu yüzden formu doldurmayacak ve mülakata da gelmeyecek.

burada bahsedilen noktayı çok yanlış anlamışsınız.
    ilk başvuruda kişi, aile bireylerinden herhangi birini yazmazsa zaten bu koşulsuz şartsız red sebebi. her sene bu şekilde bir çok kişi red alıyor zaten.. yani kişi, çekilişe başvururken çocuklarını yazmıyor ve sadece kendini yazıyor. çekilişi kazanıyor, mülakata gidiyor ve bingo! çocuklar da var.. ama çocuklar ilk başvuruda yazılmamış..

sizin bahsettiğiniz durumda, aile üyelerinden herhangi biri ya da bir kaçı göçmen olmak istemiyorsa bu red sebebi değildir. kimse kimseyi zorla göçmen olmaya şart koşamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bilgileri girerken 3 adet okul yazdım , fakat e devlette 5 adet gözüküyor 2 tanesini okumadığım için yazmadım bir problem olurmu

e-devlet kayıtlarınıza bakmayacaklar. lise ve üzeri diplomaya sahipseniz bu okul bilgilerinin çok da bir önemi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GOKAY-0 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın..
    eğer resmi olarak evebeynleriniz teyzeniz görünüyorsa onu yazmalısınız. eski başvurunuzdaki hiçbir bilgi, kanıtlandığı sürece size sorun yaratmaz. evlat edinme belgelerini, varsa mahkeme kayıtlarını yeminli tercüme ettirip yanıza alın. babanızın olduğu kısma da "yaşamıyor" işaretleyebilir, "aynı adreste mi oturuyor" sorusuna "yes" diyebilrisiniz.

bu konulara çok fazla takılmayın, onlar vize almayacağı için sürecinize bir etkisi olmayacak.

• merhbalar ds 260 formunda aile bilgileri kısmına baba doğum yerini yanlışlıkla doğum yeri değil nüfusa kayıtlı olduğu yeri yazdığımı gönderdikten sonra farkettim bunu nasıl düzeltebilirim acaba bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler

• Herkese merhaba,

Greencard talihlilerinden biriyim. Sonuçlar açıklandığında pasaportum yoktu. Other travel documents seçeneğini seçip ds-260 formunu doldurdum ve submit ettim. Sonrasında pasaport için başvurdum. Pasaport elime geçtiğinde nasıl bir yol izlemeliyim? Mülakata kadar pasaport numara mı bildirmem gereken bir birim var mı? Varsa nasıl yapmam gerekiyor.

Teşekkürler

• @gucarslan Green Card çekilişine başvururken girdiğimiz bilgileri şu an görme şansımız var mı peki?

• Merhaba , dv-24 kazananlarındanım ankara da mülakat sırası gelirmi case numaram 24 binlerde pasaportum 1-2 güne geliyor ve ardından hemen ds-260 ı yollayacağım tavsiyeleriniz nedir direk yurtdışından dosya transferi yaparak randevu almak daha garanti mi olur yoksa ankarada sıra gelir mi çok kararsız ve endişeliyim...

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya maalesef görebilme şansınız yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlker-Bulak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir diğer sorum da 6-7 sene önce gittiğim 2 ülkeyi de yazmışım gidilen ülkeler kısmına. O sırada aceleyle yazınca son 5 yılı düşünemedim. Sorun olur mu, mail atmam gerekir mi ?

siz gittiyseniz sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |