Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bu seneki talihlilerden birisi benim. Benim gibi seçilen arkadaşları tebrik ederim, seçilmeyen arkadaşlara da umarım seneye çıkar. DS 260 formunu bugün mesaiden sonra dolduracağım ancak bir kaç tane sorum var. Videolardan izlediğim kadarıyla bir kaç tanesini anlayamadım. Biraz uzun olacak ama yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    "Have you ever been in US" sorusuna evet diyeceğim, ve Alien Registiration Number kısmına "no" diyeceğim diye düşünüyorum. Çünkü ben göçmen olarak değiş J1 vize ile exchange student olarak gitmiştim. Doğru mudur? Giriş tarihimin ve çıkış tarihimin kayıtları var. O kısımda herhangi bir problem yok.

İkinci sorum "Have you ever been issued a U.S Visa" sorusu ile alakalı. Work &travel dönemki pasaportumu bulamıyorum. Dolayısı ile vize aldığım tarihi ve vize numaramı hatırlamıyorum. Vize numaram için "Bilmiyorum" seçeneğini işaretleyebiliyorum ancak vize tarihim için böyle bir seçenek maalesef yok. Bu adımda ne yapmam gerekiyor? Doldurmadan ilerleyemiyorum, o dönem randevuya gittiğim tarihi yazmam yeterli olur mu?

Diğer sorum aşılar için, covid haricinde herhangi bir aşımın belgesi yok, sağlık raporu alırken ilgili aşıları olup, randevuya bu belgeleri mi götüreceğim ? formda açıklamaya konsoloslukta belgeleri ibraz edeceğim diye açıklama yazılmış.
    Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Kramer Kramer 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fucho2 other travel documents olarak bırakabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jengaver kullanamazsınız. "other travel documents" seçip doldurun lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaan3883 merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail-sadi-kabakçı öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    elbette girebilrisiniz. ilgili kısmı o konsolosluk olarak seçmelisiniz.
    sağlık muayenesi elbette orada yapılıyor, konsolsoluk sitesinde bu yazar.
    askerlik için de mülakat öncesi belgenizi hazır etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamudo yaşadığınız sorun yoğunluktan kaynaklı. sabah erken saatlerde denemelisiniz.

• DV2024 kazananları tebrik ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OzzieOzzy8 merhaba,

"Have you ever been in US" sorusuna evet diyeceğim, ve Alien Registiration Number kısmına "no" diyeceğim diye düşünüyorum. Çünkü ben göçmen olarak değiş J1 vize ile exchange student olarak gitmiştim. Doğru mudur? Giriş tarihimin ve çıkış tarihimin kayıtları var. O kısımda herhangi bir problem yok.

doğrudur.

İkinci sorum "Have you ever been issued a U.S Visa" sorusu ile alakalı. Work &travel dönemki pasaportumu bulamıyorum. Dolayısı ile vize aldığım tarihi ve vize numaramı hatırlamıyorum. Vize numaram için "Bilmiyorum" seçeneğini işaretleyebiliyorum ancak vize tarihim için böyle bir seçenek maalesef yok. Bu adımda ne yapmam gerekiyor? Doldurmadan ilerleyemiyorum, o dönem randevuya gittiğim tarihi yazmam yeterli olur mu?

yeterli olur, tahmini bir tarih de yazabilrisiniz.

Diğer sorum aşılar için, covid haricinde herhangi bir aşımın belgesi yok, sağlık raporu alırken ilgili aşıları olup, randevuya bu belgeleri mi götüreceğim ? formda açıklamaya konsoloslukta belgeleri ibraz edeceğim diye açıklama yazılmış.

hiçbir aşı olmayacaksınız. sağlık muayenesinde ilgili aşılar kurum tarafından yapılacka. ama öncesinde bir aşı karneniz varsa onu sağlık muayenesine götürün. tekrar ediyorum, hiçbir aşıyı şimdi olmayın, covid hariç

• @ysmnb bağlı bulunduğunuz belediye ye email atarak talepte bulunun. (annemin babamın emekliliği için lazım derseniz para istemezler)

• @gucarslan teşekkür ederim

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• @gucarslan belgede kuvvetle muhtemel yoklama kacagi yazacak bu sorun tesgil etmez mi ?

• Merhaba. DV bana çıktı, eşimin pasaportunu yenilememiz gerekiyor. Benim her şeyim tamam. Benim formumu doldurup göndersem, eşime de hemen pasaporta başvurup seri numarasını edinince göndersek mantıklı olur mu?

• Öncelikle kazanan herkesi tebrik ederim. Formu doldurmaya çalışıyorum fakat danışmak istediğim noktalar var :

1- 16 yasından sonraki kaldıgımız adresleri dolduruyorum. Bu noktada üniversite sürecinde sehir dısında iki yılda iki ayrı adreste kaldım. Fakat oturduğum adreslere ikametimi aldırmadım. Bu adresleri yazmalı mıyım ve eğer yazacaksam tarihleri hatırladığım kadarıyla yazsam olur mu? Kaldığım ikinci adresin sözleşmesini bulamıyorum.

2- Lisans okurken aynı zamanda kurumsal bir firmada yarı zamanlı olarak 9 ay calıstım bu bilgiyi deneyime yazmalı mıyım? Ayrıca kısa dönemlik 1 aylık stajlar yazılmalı mı?

Aydınlatırsanız sevinirim, desteğiniz için şimdiden teşekkürler 🙂

• Herkese hayirli olsun/

DS260 formu doldurulurken permanent adres ve greenkart g,nder'lme adresini nasil dolduracagiz? Şu an benim bir adresim yok

• Yatay geçiş ile farklı üniversiteye geçtim bölümüm aynı ve hala okuyorum. Geçiş yapmış olduğum önceki üniversiteyi de yazmalı mıyım acaba?

• Merhabalar. DS-260 formunu dün doldurdum fakat şöyle bir sıkıntım var; üniversite öğrencisiyim 3. sınıfım ve seneye haziranda mezun olacağım. Bu yüzden en azından ocak gibi vizemi alırsam mezun olup gidebilirim 6 ay içinde işimi halledebilmek için. Forumda biraz araştırabildim. Mülakatı erkene verirlerse sağlık raporunu almadan mülakata gir neden raporsuz geldiğini açıkla; ocak, şubat civarı sağlık raporunu gönder vizen o zaman gelir Amerika'ya giriş süreni erteletirsin gibi şeyler söyleyenler var. Bu doğru mu ya da bunu yapmamın herhangi bir riski var mı? En kötü ihtimal ülkeye girip greencard'ı alıp geri dönüp mezun olacağım ama böyle bir yol varsa çok daha iyi olacak. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurmert mülakat tarihiniz geldikten sonra sağlık raporu olmanız ve bu şekilde mülakata gitmeniz gerekir normalde.

eğer vizenizi geç almak istiyorsanız, sağlık raporu almadan mülakata gidip eksik evrak sebebiyle vizeniz basılmadan konsolosluktan ayrılır, sağlık muayenesi olduktan sonra vizeniz basılı pasaportunuzu teslim alırsınız.

ancak bunu hiçbir şekilde önermiyorum. en sağlıklı olan mülakata eksik evrak olmadan katılıp vize almaktır.

• @gucarslan greencard babama çıktı 4000'lerde case number.babamın gitme gibi bi amacı yoktu sadece bir şekilde çıkarsa beni de yanına alır umuduyla girmişti ve çıktı. şu an ben 22 yaşındayım, 21 yaş ve altı değilim ama başvuruyu yaptığımda 21 yaşındaydım 2000 doğumluyum. ben de greencard'tan yararlanabilecek miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raskarnos öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuz için bu başlıktaki hesabı yapabilirsiniz. çıkan sonuca göre vize alıp alamayacğaınız belli olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi/2?_=1683532551908

https://yesilkartforum.com/forum/post/215598

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |