Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@yerdeniz ben de sizin dediginiz gibi anladim sayin yerdeniz, eger Brezilya'da yasamiyorsaniz ve bu belgeyi alamiyorsaniz konsolosluk sizden bu belgeyi istemeyecektir...

Soyle bir liste vardi... bu, konsoloslugun 5 yil once yayimlamis oldugu yonergede bulunan bir liste... Ilginctir burada Brezilya yok. Fakat bu listeyi yeni yonergelerde goremiyoruz, o nedenle ulkelerde guncelleme var mi yok mu bilmiyorum, ama sizin alamayacaginiz bir belgeyi sizden zaten istemeyezler. O nedenle telas yapacak bir durum yok 🙂

alt metni

Buradaki listeye göre Libya dan polis belgesi alınamıyor. Acaba bu liste güncel mi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@yerdeniz ben de sizin dediginiz gibi anladim sayin yerdeniz, eger Brezilya'da yasamiyorsaniz ve bu belgeyi alamiyorsaniz konsolosluk sizden bu belgeyi istemeyecektir...

Soyle bir liste vardi... bu, konsoloslugun 5 yil once yayimlamis oldugu yonergede bulunan bir liste... Ilginctir burada Brezilya yok. Fakat bu listeyi yeni yonergelerde goremiyoruz, o nedenle ulkelerde guncelleme var mi yok mu bilmiyorum, ama sizin alamayacaginiz bir belgeyi sizden zaten istemeyezler. O nedenle telas yapacak bir durum yok 🙂

alt metni

Buradaki listeye göre Libya dan polis belgesi alınamıyor. Acaba bu liste güncel mi.

Aciklama zaten post'ta yaziyor 🙂

Su anki resmi sitede de soyle yaziyor:

A "Criminal Status Certificate," issued by the Criminal Identification Department of the General Administration for Criminal Investigation of the General People's Committee for Public Security, is available to residents of Libya. The individual must submit an application with two 2 photographs and proof of residency to his/her local neighborhood People's Security Office for a minimal fee (currently LD 3-5). The certificates are not available to former residents or to non-residents.

Dolayisiyla Libya icin polis belgesi gerekmeyecek.

• @crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@civilengineer_83 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

alt metni

Aciklama zaten post'ta yaziyor 🙂

Su anki resmi sitede de soyle yaziyor:

A "Criminal Status Certificate," issued by the Criminal Identification Department of the General Administration for Criminal Investigation of the General People's Committee for Public Security, is available to residents of Libya. The individual must submit an application with two 2 photographs and proof of residency to his/her local neighborhood People's Security Office for a minimal fee (currently LD 3-5). The certificates are not available to former residents or to non-residents.

Dolayisiyla Libya icin polis belgesi gerekmeyecek.

Çok teşekkür ederim. 2 gündür ne yapacağımı bilemedim. Hatta nerden gittim Libya ya bile dedim 🙂

• Ben ingiltereden aldigim kaydi verdigimde konsolos hanimefendi ne alaka der gibi bakti suratima 🙂 bayagi inceledi. Ama better safe than sorry.

• @green01 Katılıyorum. Temkinli olmakta her zaman fayda var.

• Merhaba , Irak Hükümetinden adli sicil kaydı almak ile ilgili tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

1 - Öncelikle Irak vatandaşı olup - Bağdat şehrinde yaşayan veya oraya seyahat edebilecek birini bulmanız gerekiyor. Bu kişinin kimlik bilgilerini alıyorsunuz.
    2- Irak iç işleri bakanlığından sizin için '' Shahadat Adam Mahkoomiyah '' adlı belgeyi alabilmesi için Ankara istanbul veya Gaziantep şehirlerinden birinde Noter yolu ile vekalet veriyorsunuz. (191 tl )
    3- Verilen vekaleti yeminli tercüme ettirip Arapçaya çeviriyorsunuz. 2 kopya alacaksınız. ( 60 tl )
    4- Tercümeyi Yeminli tercümanın anlaşmalı oldugu Notere Tastik ettiriceksiniz. ( 105 tl )
    5-Valilikten veya Kaymakamlıktan Tercümeyi Apostil ettireceksiniz. ( bedava )
    6- Gaziantep - Ankara veya istanbul Irak konsolosluklarından bu vekaletinizi 15 dolar karşılığında Tescil ettireceksiniz.
    7-Tastik edilmiş orjinal belgeyi Irakta vekalet verdiğiniz şahısa göndereceksiniz. Şahıs sizin yerinize İç işleri bakanlığından gidip belgeyi alacak ve size geri gönderecek.

Bunları yapmak istemiyorsanız bir uçak bileti bulup Bağdat a gidebilir işleminizi 5 gün içerisinde halledip dönebilirsiniz.

*** şimdilik işlemleri yapıp orjinal belgeyi gönderdim.Yarın itibari ile Irakta olacak belge. Bakalım 5 Kasım 2018 de gerçekleştireceğimiz Vize Mülekatına yetiştirebilecekmiyiz ??

• Merhaba . ıraktan adli sicil kaydı ile ilgili ek bilgileri paylaşmak istiyorum.

Ben işlemleri Gaziantepten yaptım fakat Irak iç işleri bakanlığı parmak iziminde alınması gerektiğini vekalet ettiğim kişiye söylemiş. Yani Gaziantep Irak konsolsoluğuna bu konuyu sordum yinede parmak izine gerek olmadığını belirttiler.

Tüm emeklerim boşuna gitti ve işlemlerin tamamını Tekrar Ankara üzerinden yapacağım ve Parmak izini vereceğim. Vize görüşmesine yetiştiremeyeceğim ve tüm planlarımız alt üst olacak Malesef. Benden sonra bu işlemi yapmak isteyenler için söylüyorum. Kesinlikle ANKARA dan işlemi yapmanız gerekiyor. Diğer şehirlerdeki konsolsoluklara güvenmeyin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhaba . ıraktan adli sicil kaydı ile ilgili ek bilgileri paylaşmak istiyorum.

Ben işlemleri Gaziantepten yaptım fakat Irak iç işleri bakanlığı parmak iziminde alınması gerektiğini vekalet ettiğim kişiye söylemiş. Yani Gaziantep Irak konsolsoluğuna bu konuyu sordum yinede parmak izine gerek olmadığını belirttiler.

Tüm emeklerim boşuna gitti ve işlemlerin tamamını Tekrar Ankara üzerinden yapacağım ve Parmak izini vereceğim. Vize görüşmesine yetiştiremeyeceğim ve tüm planlarımız alt üst olacak Malesef. Benden sonra bu işlemi yapmak isteyenler için söylüyorum. Kesinlikle ANKARA dan işlemi yapmanız gerekiyor. Diğer şehirlerdeki konsolsoluklara güvenmeyin!

Elinizdeki butun yazismalari konsolosluga mulakat sirasinda goturun, bu kadar ugrasin bosa cikmasindan sonra konsolos bu belgeyi sizden istemeyebilir. Zaten imzanizdaki bilgiye gore mulakatiniza az bir sure kalmis, bence su anda elinizde olan bilgi ve belgelerle konsolosluga mulakatiniza gitmeniz yeterli.

• @crazycells içimi bir nebze de olsa rahatlattığınız için çok teşekkürler, umarım dediğiniz gibi olur..

• Merhabalar , mülakat zamanı 1 yıl 9 ay çalıştığım Iraktan adli sicil kaydını alamadığımı , bunun için çok uğraştığımı hatta kendilerine mail attığımızı konsolos a bildirdik oda '' önemli değil zaten dışarı çıkmamışsınızdır dedi güldü ve vizeniz onaylandı '' diyip geçti :))

Etkenleri , SSN numaramın olması , 2 defa WAT yapmam , B2 turist vizemin olması ve 3 defa girişimin olması ve Rusyadan adli sicil kaydı almış olmam olabilir diye düşünüyorum.

Eğer sizde 3. dünya ülkelerinden birinden alamıyorsanız veya çok zorlanıyorsanız bu belgeyi Ankara büyük elçiliğine açıklayıcı bir mail atın ve cevapladıkları mailin çıktısını alıp gönül rahatlığıyla vizenizi alın 🙂

• @Monarizzaa hayırlı olsun. Konsolosun bu şekilde ilerlemesi ilginç doğrusu. Yani sorun değil dışarı çıkmamışsınızdır yaklaşımı ilginç. 1y9a az bir zaman değil. Ama karar onların tabiki.

• @roccorocco aynen öyle 🙂 etkenlerini önceki post ta bahsettim. onlardan olabilir heralde diye düşünüyorum :))

• @Monarizzaa :))keşke banada Ap ye gerek yok sizi daha önce ülkeye almamakla ayıp etmişiz deselerdi ya.

• @roccorocco Merak etme sağlık raporunda problem yoksa ve sicilin temiz ise kesinlikle AP yi olumlu şekilde atlatacaksınızdır. Sonuçta sizi göçmen olmanız için seçtiler öyle düşünmek lazım 🙂

• @Monarizzaa Bekliyoruz bakalım. Bu bekleme artık sıkmaya başladı ama yapacakta birşey yok. Plan yapamaz, adım atamaz oldum. Allah bahtını açık etsin. Şimdiden hayırlı yolculuklar. Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@Monarizzaa :))keşke banada Ap ye gerek yok sizi daha önce ülkeye almamakla ayıp etmişiz deselerdi ya.

😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@Monarizzaa hayırlı olsun. Konsolosun bu şekilde ilerlemesi ilginç doğrusu. Yani sorun değil dışarı çıkmamışsınızdır yaklaşımı ilginç. 1y9a az bir zaman değil. Ama karar onların tabiki.

her ulkeden bu belge kolay alinamiyor, onlar da farkindalar. Onceki sayfalarda listeyi paylasmistim.
    Dolayisiyla bazi ulkeler icin almamaniz sorun olmuyor.

• @monarizzaa Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhabalar , mülakat zamanı 1 yıl 9 ay çalıştığım Iraktan adli sicil kaydını alamadığımı , bunun için çok uğraştığımı hatta kendilerine mail attığımızı konsolos a bildirdik oda '' önemli değil zaten dışarı çıkmamışsınızdır dedi güldü ve vizeniz onaylandı '' diyip geçti :))

Etkenleri , SSN numaramın olması , 2 defa WAT yapmam , B2 turist vizemin olması ve 3 defa girişimin olması ve Rusyadan adli sicil kaydı almış olmam olabilir diye düşünüyorum.

Eğer sizde 3. dünya ülkelerinden birinden alamıyorsanız veya çok zorlanıyorsanız bu belgeyi Ankara büyük elçiliğine açıklayıcı bir mail atın ve cevapladıkları mailin çıktısını alıp gönül rahatlığıyla vizenizi alın 🙂

Ben de Rusya'da 2 yıl bulundum. İstanbul'daki Konsolosluktan mı aldınız, yoksa Moskova'dan mı? Bir de kolay temin edebildiniz mi? Teşekkürler.

• @paw-of-eagle Merhabalar , Rusyadaydım aldığım zaman direk bulunduğum bölgedeki MDV den aldım 1 ay sürdü , nasıl aldığımı anlatmıştım üstlerde okuyabilirsin 🙂

• @monarizzaa Evet okumuştum, MDV’yi görünce hatırladım:)) Saygılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |