Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Naile-İlyas Ankara konsolosluğu çok yoğun e-maili göndermeyi unutmuşta olabilirler. Siz durumu kısaca anlatıp hem göçmen vize soru formundan hemde [email protected] e-mail adresinden e-mail atarak sorun. Mutlaka size cevap gelecektir.Sorgudan sonra bir kaç gün bekleyelim, en olmadı boşanma belgesini ve pasaportları zarfa koyup konsolosluğa göndeririz. Ceacda şu an refused, ready yazması önemli değil endişe etmeyin eksik evrak veya ap durumlarında bu şekilde görüntülemeniz çok normal

Göçmen vize soru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ⬇

• ⭐⭐⭐

@Naile-İlyas @Muhtaradana açıklamalarına ek olarak green card sahibi olarak çocuğunuz eğer siz ABD’ye girmeden doğarsa çocuğunuz için ekstradan F2A & F2B sürecine girmeniz gerekmez. Burda sizin vizenizin süresinin bitmemiş olması ve çocuğunuzun 2 yaşına girmemiş olması önemli olan.

Çocuğuna pasaport çıkarttıktan sonra siz göçmen vizeniz ile giriş yaparken cbp görevlilerine çocuğunuzun Na3 türünden girişini talep edeceksiniz, çocuğunu icin alien number olusturulucak ve uscis fee ödemeleri yapıldıktan sonra cocugunuza green card verilecek. Zaten çocuğunuz yeni doğmuş olsa bile konsolosluk çocuğunuz icin vize vermiyor ve bu şekilde yönlendirmelerde bulunuyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @vispir merhaba hayırlı olsun, sorgu mailini hangi email adresine attınız?

• @asa Merhabalar,

konuyla ilgili ayni soru gelmisti, paylastigim aciklamanin hemen bir kac satir altinda sorunun cevabi mevcut aslinda. Ilgili konsoloslugun (Abu Dhabi) IV birimine attim.
    Bol sans.

• Merhaba,

14.02.2022 tarihinde B1 vize için İstanbul konsolosluğunda görüşme gerçekleştirdim ve AP durumuna kaldım. Supplemental questionnaire formunu 24.02.2022 tarihinde gönderdim. Bu tarihten itibaren ayda bir konsolosluğa durumum ile ilgili mail attım ve sürecimin devam ettiği iletildi. Şu an vize için bir yılı aşkın bir süredir beklemekteyim. Bu süre daha ne kadar sürer veya bu durum için yapabileceğim bir şey var mıdır? Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• @Nushet maalesef B1/B2 vizelerinde beklemekten başka yapacak bir şey yok. Süre konusunda da bir şey söylemek zor. İki ayda sonuçlanan da var 2-3 yılda da. benim 15 ay oldu.

• @thunder_74 Teşekkürler geri dönüş için. Artık sabredeceğiz demek ki 🙂

• 3 mayısta tam 6 ay olucak idari işlem(AP) daha ne kadar bekliycem bilen aydınlatsın bi zahmet.

• ⭐⭐⭐

@Hormek maalesef bunu bilmek mümkün değil isterlerse 30 eylülde bile basabilirler isterlerse pazartesi işlemler tamamlandı pasaportla sağlık raporunu gönderin basalım diyebilirler net kimse bilemez..

• @waterman Cevabınız içi teşekkür ederim, resmi olarak 6 ay içinde sonuçlanmıyor mu? bu süre 6 ayı geçiyor mu ?(green card talihlileri için)

• @Hormek benim ki 11 ay oldu yine dosyaya baktılar 2 gün 5 gündür bakan yok 2 kere ds5535 istediler gönderdim hala sonuç yok

• @aligg Sizin daha ilginçmiş 11 ay çok uzun süre sizde bi süre yok herhalde sanırım çekilişle green card talihlisi değilsiniz! Benim 30 eylüle kadar sürem var iyice endişelenmeye başladım hakkım yanıcak diye.😔

• ⭐⭐⭐

@Hormek maalesef idari işlemler için sabredin demekten baska hiçbişey yok.. Geçen yılda bütün APye kalanları sonuçlandırmışlardı.
    Haftalık olarak konsolosluğa sürekli durumunuzu sabırla sorgulatın.

• 27 Şubattaki mülakatımızda eşim ve kızım vizelerini almışlardı. Benim dosyam AP’ye kalmıştı. Bugün itibariyle vizemi pasaportuma basılı olarak teslim aldım. Darısı diğer arkadaşlarımın başına inşallah. Tez zamanda sizler de vizenizi teslim alırsınız.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• Dosyamın amerikada mı yoksa ankarda mı işlendiğini öğrenebilir miyiz? Ap sürecim tam olarak 6 aydan uzun sürdü ve hala hiç bir gelişme yok? Beklemekten başka bişey yok evet biliyorum ama etkili bi email yok mudur dosyamın akıllarına gelmesi için eylüle az bi süre kaldı vizemin yetişmemesinden korkuyorum 😞 cevaplar için şimdiden teşekkür ederim....

• ⭐⭐⭐

@Hormek maalesef keske bunu ogrenebilmenin bi yolu olsa sabırla mail atın her hafta 😞 bu konuda mandamus davası açılsa ne kadar etkili olabilir bilemiyorum isterseniz Muslu hukuk bürosuna bu konu hakkında soru sorabilirsiniz

• @waterman Cevap için çok teşekkür ederim her hafta mail atıyorum ama hiç geri dönüş olmadı mandamus davası 15 bin dolar masrafı diye duydum yanlış hatırlamıyorsam çok yülsek meblağ beklemekten başka çare bulunmuyor o zaman.😔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek 30 eylül'e kadar zamanınız var. tavsiyem yeni bir sağlık raporu alıp hazır bulundurun ve sabırla bekleyin.

• @gucarslan Konsolosluk sağlık raporu için istekte bulunmadan randevu alabilir miyim? Cevap için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek elbette. ilgili siteden ileri bir tarih girerek sağlık muayene randevusu alın.
    zaten muayene oldunuz, aşı vb bir durum olmayacaktır. sadece para ödeyeceksiniz kısaca..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |