DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hdemircanusa açıkçası bu sürecin hangi kısmında sevineceğimi bile artık kestiremez oldum. Her sene farklı şeyler oluyor ama 2023 için durum bu şekilde belki de sizin kazanacağınız sene böyle olmaz kim bilir 🙂

• @ahmet_ Bu insanlar bir fotograf detayi yuzunden bile ya da en ufak bir yalan bilgi yuzunden bile RET verirken, ben Arap'misim gibi yaptigim basvuruyu kesin kabul etmezler. Email yazdim, ben boyle boyle bir hata yaptim, hala bir sansim var mi, mulakata katilmamin manasi var mi diye sordum, 3 haftadir cevap vermediler.

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz ağzınızdan bal damlıyor umarım kazanırız ve hayallerimize kavuşuruz kazanan Herkezinde gitmesi dileğiyle 🙏

• ⭐⭐⭐

@tonymiami Merhaba, Ahmet Beyin, @ahmet_ , de dedigi gibi olan olmus, aslinda formunuzu acip birakmaliydiniz. Maalesef hata buyuk ve region bile farkli. Su noktada baskalari icin cok bir sey degismeyecek ama siz deneyin gitmeyi mulakatiniza.

• @lumos Formu acik birakmamin avantajlarini soyleyebilir misiniz? Randevu gelmeyecekti ve ilerde turist vizesi ile gitme sansim olacakti, dogru mu? Bu durumda artik turist vizesi bile alamayacagim, degil mi?

• ⭐⭐⭐

@tonymiami Sizin icin avantajindan bahsetmedim, zaten cumlemden de bunu cikarimlamanizi anlamadim.
    Polemige de gerek yok, bu talihsiz ve kotu niyetten olmasa da bir buyuk bir hata, belki de anlayisli davranirlar, her sey mumkun...
    Bununla birlikte gocmen olmayan vize basvurularinizi (turistik, ogrenim vb.) etkileme ihtimali var eger DV'i bu hata nedeniyle vermezlerse.

• @lumos yok ben gercekten merak ettigim icin soruyorum, polemik filan degil.

• ⭐⭐⭐

@tonymiami Gocmen olmayan vize basvurularinizda sikinti yasama ihtimaliniz var, ama bu kesinlikle alamayacaginiz anlamina da gelmiyor.

• merhabalar bu sene dıkkatımı ceken bır detay var mulakata gırıp vıze alan arkadaslar hesapta gosterıklerı para konusunda fazla bılgı vermemısler yada ben kacırdım bılmıyorum normalde 15bın artı her aıle bıreyı ıcın ekstra 5 bındı hala aynımı acaba

• ⭐⭐

@umutcetnkaya Evet ( Önerilen ) miktarlar bu şekilde , Maalesef bende okuturum mülakat deneyimlerini pek bahseden yok , tabi 1 yılın yorgunluğu , heyecanı olsa gerek

• @lumos kazandı belgesinden kastınız nedir? Elimdeki tek kanıtı koydum. Ds-260 confirmation belgesi uygun mudur? Daha başka nasıl kanıtlayabilirim bilemiyorum.

• Merhaba, benim bir kaç sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu an Avustralya'da yaşıyorum. Master eğitimi için geldim. Her şey yolunda giderse mülakata Sydney'de gireceğim. Ancak bununla ilgili bir kaç sorum olacaktı. Birincisi belgeleri tercüme ettirmem gerekiyor sanırım ancak bunun için normal bir yerden tercüme yaptırmam yeterli mi? yoksa bizim konsolosluğumuza gidip bunları imzalı vs şekilde bir tercümemi yaptırmam gerekir. İkincisi Lisans diplomamın orjinali Türkiye2de ancak yanımda orjinali gibidir diye mühürlü ve imzalı küçültülmüş fotokopisi var. Zamanında öğrenci işlerinden talep etmiştim. Onu kullanmamda bir sakınca olur mu? yoksa illa orjinalini talep ederler mi? Ya da burda öğreniğim gördüğüm üniversiteden transkript alsam onu göstersem diplomamı hiç göstermesem de olur mu? Şimdiden teşekkür ederim. @niko @crazycells @gucarslan

• @tonymiami Bunun size bir etkisi yoktu. Daha önce de sanki yazmıştım diye hatırlıyorum.

Siz formu açtırıp o şekilde bıraksaydınız size mülakat gelmeyecekti. Size ayrılan slot başka biri için kullanılacak ve normalde mülakat alamayacak birisi mülakat alabilecekti.

Sizin yerinize yine birisi vize alacak ama bu Ankara'dan olmayacak.

Madem mülakat geldi, rapor almadan gidebilirsiniz. Sadece vereceğiniz 330 Dolar vize ücreti yanmış olur. Ama aklınızda kalmaz.

• ⭐⭐⭐

@nemotheclownfish Size konu ile ilgili mesaj attim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Osman-2 belgelerinizi yeminli tercüme ettirebilirsiniz, konsolosluktan almanıza gerek yok. diplomanız için de orj. görmeyi isteyebilirler, hazırlıklı olmalısınız. öğrenci belgelerini de kabul ediyorlar ancak; bazı konsolosluklar diploma orj. görmek istiyor.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaslar olur da GC cikarsa diye bir sorum olacak. Cevaplarsaniz sevinirim. Yanlis yere yaziyorsam hatami mazur gorun.

• Su an ulusal vize ile Almanya'da yasiyorum. Oturma iznim henuz yok ama, 3-4 ay icerisinde cikacak. Olur da GC cikarsa DS-260 formunda hangi konsoloslugu secmeliyim Frankfurt mu Ankara mi?

• @gucarslan teşekkür ederim

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @no911, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar olur da GC cikarsa diye bir sorum olacak. Cevaplarsaniz sevinirim. Yanlis yere yaziyorsam hatami mazur gorun.

• Su an ulusal vize ile Almanya'da yasiyorum. Oturma iznim henuz yok ama, 3-4 ay icerisinde cikacak. Olur da GC cikarsa DS-260 formunda hangi konsoloslugu secmeliyim Frankfurt mu Ankara mi?

O seçimi çekiliş başvurusunda yapmış oluyoruz. Kazanırsanız ve oturum çıkarsa frankfurt a taşımayı talep edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |