Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben 3 doz Biontech aşısı oldum da bunu konsolosluğun istediği şekilde nasıl belgeleyebilirim tam olarak ne yapmam gerekir?

• ⭐⭐

@ardaktas enabızdan rapor olarak alınıyor

• Bütün sene ne ev baktım ne yaşanacak yer ilk sene sürekli yer araştırıyordum video izliyordum. Çok hayal kurdum sonra Hüsran tabii bu sene aynı hüsra'nı yaşamamak için hiç takılmadım Sanki hiç yokmuş gibi davrandım ne olduysa iki gündür forumdaki hareket gaza getirdi yine şehir baktım. Şu anda colombus ve Kansas City mercek altında 😂 4 gün sonra yeniden hayal olur nasılsa 🤦🏼♀

• @josh_ua, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş Türkiye'den bahsetmedim aslında Amerika'ya gelişte isteniyor mu ondan sordum, çocuklarıma aşı yaptırmak istemiyorum.

Direkt Unganlar sitesinden alıntıladım.

1 Ekim 2021'den itibaren CDC, aşı olmaya uygun olan tüm başvuru sahiplerinden muayeneye gelmeden önce Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) onaylı COVID-19 aşılarından 2 doz tamamlamalarını istemiştir.

12 yaşını doldurmuş tüm başvuru sahipleri en az 2 doz DSÖ onaylı (Biontech, Sinovac, AstraZeneca, Johnson&Johnson (1 doz)) COVID-19 aşısı yaptırmaları ve muayeneye gelirken sertifikalarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. 2 doz DSÖ onaylı COVID-19 aşısı tamamlanana kadar vize sürecinize devam edemezsiniz.

• Aaaa çok sevindim hemen takibe alıyorum.Bol bol paylaşım bekliyorum.Herşey gönlünüzce olsun.Bu arada bana ilham oldunuz ,banada üççocuklaamerika hesabı açmak nasib olur inşallah🥹🥹

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra daha çok yeni bir kaç günlük😅 vakit buldukça paylaşım yapacam 🙏🏻 @ikicocuklaamerika diye arattırsanız çıkar sanırım 👍🏻

• İlk başvurumda bana çıkacağını aşırı hissediyorum nedense.

• @aemte bol şans diliyorum hepimize 🙏🏻☺

• @bismail Bol Şans 🙂

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Kaldı 5gün 4saat 53dakika bugun ev sahibimle davalık olduk kiramı 8 ayda zamlanacak kiramı 2400'den 8500çıkarmak istedi ve bu aydan başlayacağını akabinde ocakta 2024'de tekrar zam yapacağını iletti kabul etmezsem çık dedi bende hukuken çözelim dedim oda imzamı taklit ederek tahliye taahhütnamesi imzalayıp icra başlatmış savcılık'dan suç duyurusunda bulunacağım bu nasıl bir vicdandır ya allahım inşallah şu çekilişin sonucu olurda şu ülkeden çıkar giderim

Kiranızı elden veriyorsanız bir sonraki ayları elden vermeyin banka hesabına yatırın kira diye de not düşün. O zaman sittin sene bişey yapamaz.

• ⭐⭐

@Recep-Hatun bak şimdi yaaa, hiç takıntım yokken olana bak.
    şu an kızım 12 yaşında, Ağustos'ta 13 olacak. haliyle hiç Covid aşısı olmadı.
    De ki GC çıktı bana, mülakat tarihinde yaşı 13 olur ve hiçbir aşısı olmaz. ama Unganlar aşı ister mi ister... Hadi çıkınca bir yerlerden bulup 1 aşısını yaptırdık, e ikinci aşı için süre de geçmeli.
    derde bak 🙂

Neyse, çıksın da düşünürüz diyip geçiştireyim 🙂

• ⭐⭐

@teddydaniels tahliye taahhütnamesinin tarihi nedir?
    kira sözleşmesi tarihinden sonra ise hiç geçerliliği yok.
    de ki kira sözleşmesi ile aynı tarih, şahit var mı?
    de ki şahit de var, yine de geçerliliği yok rahat olun.
    yasal olarak 25%'ten fazlasını yapamaz. 5 yılı geçtiyse kira süreniz, emsal kira bedeli davası açar. onda da rayiç ortalaması alınır.

• @debbieLA77 Pasaport ile ilgili çağrı merkezini aradığınızda ekimde başvurduğunuzu ve mayıs ortası uçuşunuz olduğu iletin yardımcı oluyorlar, lütfen sonucu paylaşın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tufank tamamda neden forum yönetimi bunu görmüyor yani.. Forum moderatörlerine sesleniyorum kalmış şunun şurasında 4 gün bu ayvalık denen adamın terslemelerinden saçma sapan tarikatçı cemaatçi paylaşımlarından dolayı insanlar forumdan soğudu.. şuraya her girdiğimde birisini terslediğini görüyorum insanlar forumun arama kısmında bulamadığını dahi sorsa bu agresif tavırla karşılaşmayı haketmiyor. Bu konuda başlarda ne güzel planlar yapıyorduk buluşma planlarımız vardı tatlı sohbetler ediyorduk.. bu adam ne zaman birisini tersleyecek diye kimse beklemiyordu hergün aynı vaka.. 5 sayfa okuyorum adamın 3 kişiye ters cevap verdiğini görüyorum yetmiyor sürekli dini içeriklerle ilişkili şeyler paylaşıyor.. ben bunları görmek için girmiyorum buraya neden önlem almıyorsunuz @crazycells @gucarslan
    Artık uzun uzun yazayım dedim hergün aynı şey.. paylaştığı adam feto güçlüyken feto şiiri okumuş gavs güçlüyken gavs şiiri okumuş kalkmış burda osmanlı anlattığı video paylaşılıyor ne alakası var bunun green cardla ? Neyi empoze etme derdinde ?

Forumda kendisinin bir dokunulmazlığı var. Anlaşılmayacak şekilde agresif tutumları mazur görülüyor. Ben de kendisini engelleyenlerdenim. Her zaman söylerim, konuşulmasından rahatsız olduğunuz konuşmaları (hakaret küfürden bahsetmiyorum, temcit pilavı gibi tekrar tekrar konuşulan, bize göre gereksiz ama adamın aklına takılmış bir sorudan, araştırılmış ve bulunamamış ya da araştırılmadan laaap diye ortaya sorulmuş sorulardan bahsediyorum) Eğer vereceğiniz bir bilgi, yönlendirebileceğiniz bir konu, paylaşacağınız bir tecrübe varsa güzelce yanıtlayın. Yoksa okumayın bile. Neden ortamı gerip insanları tersleyip üzüyorsunuz. Bana da kızıyorlar bazı şeyleri tekrar konuşuyorum falan diye. Yaa konuşmak istiyorum konuşuyorum. Havanın nasıl olduğunu bilmiyormuyuz da karşımızdakine havalar da bir ısınmadı diye muhabbet açıyoruz. Konuşmak, insanın en büyük ihtiyaçlarından biridir.
    Genellemeye bakacak olursak, bu tepkiyi veren insanlarda, kendisini ortamdaki en tecrübeli ve donanımlı kişi sanma hastalığı var. Bir diğer hastalık, bunu en çok, en eskiden beri, en donanımlı ve araştırarak ben istiyorum. Doğal olarak en çok hak eden benim diye bir düşünce var. 15-20 yıldır bekliyorum. Dün duyup başvuran adama bugün çıkmış, hiç bişey de bilmiyor. Neden böyle diye bir agresiflik var. O yüzden konuşarak anlaşmak ve makul bir sohbet sürdürmek mümkün değil. Crazycells in tecrübelerine dayanarak, engellemek benzeri durumlarda daha fazla kin ile geri dönüp tekrar daha büyük rahatsızlık verilmesine sebep oldu, engellemek çözüm değil diyor. Ben de 1. engellemede bu tarz insanların agresif bir tepki verebileceğini düşünsem de 2. ve 3. engellemenin kesin çözüme katkı sağlayacağına inanıyorum.

Sn. @crazycells @gucarslan size @ayvalik10 için rahatsız ediyorum forumdan üyeleri kaçırmakta bir haftalığına yasaklansa foruma huzur gelecek gibi hazırladığı dosyayı sürekli paylaşıyor bu beni de biraz rahatsız etti sanırım kendi hazırladığı için kimsenin yapamayacağını düşünüyor kendisinin iyi niyetli olduğuna eminim ama sıkıntılarını forumdaki üyeleri azarlayarak giderip huzuru kaçırmakta. Dosyası faydalı da olabilir ama pişirip pişirip insanların önüne koyuyor ki nitekim sonuçlar açıklanmadı bu tutumuyla üyeler hazırlık yapmaya kendilerini mecbur hissettirmekte sonuçta ortada daha bu yıl için kazanan yok ben bu hazırlığı da doğru bulmuyorum isteyenler diyerek cümlesine başlaması daha uygun hemen hazırlayın tavrı da biraz geriyor yine de en doğru kararı siz verirsiniz ama 1 kişi için 10larca kişi gidiyor tadını kaçırdı forumun bu sohbet sayfasıyla biraz daha meşgul olur ve @ayvalik10 için bir önlem almanızı rica ediyorum Saygılarımla...

@tufank @ilkerkaynar90 @dytmelek @Emre-Kurtulmuş

Degerli arkadaslar, sayin @ayvalik10 'a da ozelden durumu bildirdim.

Kendisinin bundan sonra yazacagi iletilerde herhangi bir uyeye karsi "zorba" bir tavir takindigini dusunuyorsaniz lutfen cekinmeden iletiyi sikayet edin. Boyle bir durumda hesabi 15 gunlugune forumdan uzaklastirilacak ve sonraki her uslup problemi olan iletisinde uzaklastirma suresi 2 katina cikacak. Tum iletileri okumak mumkun olmadigi icin lutfen boyle bir ileti gorurseniz cekinmeden sikayet edin.

• Selamlar, nasılsınız? Heyecan doruklara çıktı mı? Bizde acaba çıkar mı ümitleri ayyuka çıkmış durumda. Geçen abone olduğum kanal @dytmelek'inmiş sanırım.

Sorulmuş tüm soruları sorayım mı size şimdi? 😂

• ⭐⭐

@zazozu sorular mı? 😁 Gönder teker teker gelsin

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydınlarrr görüşmeyeli nasılsınız arkadaşlar

iyiyiz siz nasılsınız? özlettiniz kendinizi gruptan ne güzel yazıyorduk siz ve seyit bey gidince dağıldık 😢 buradan da o kadar aktif değiliz sanki

3gündür köydeydik eşimin annesinin evini boyadık temizledik, şimdi de kendi evim için kolları sıvadım 🙂 işlerim çok bu aralar ondan pek giremiyorum,

• @ayvalik10 amacım seni incitmek kırmak felan değil sadece kardeşçe bir öneriydi.bu hayatta en güzel şeylerden biriside,birine ses olmak nefes olmak derman olmaktır,varsın araştırmadan gelsin ,birden gelsin aniden gelsin forma,bildiğin birşeyler varsa ona bir abi bir kardeş gibi anlatmalıyız,bence sen kötü bir kalbe sahip değilsin,iyi insanlara çok ihtiyacımız var lütfen iyi insanlar çok olsun.bu arada yazdıklarım seni üzdüyse özürdilerim.

• ⭐⭐⭐⭐

@tubytube, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG Ben kadın değilim ama Tuba Hanım demenizin de takma ismimden kaynaklandığının farkındayım...

Kadınları aşırı destekleyen bu yeni Türkiye düzeni beni korkutuyor. Kadın delisi bir erkek olsaydım bile uzak durabilirdim bu cinsiyetten bu koşullar altında...

Ülke içerisindeki problemler çok büyük ve bu durum konuşmalarımıza da yansıyor. İçimden geçenleri saldırganlaşmadan yazsam dahi "bu ne yazıyor burada" diyenler ABD'ye göçseler ne olur, orada ne yaşarlar çok merak ediyorum...

Kadınları her alanda pozitif olarak ayrıştıran yasa, kural ve alışkanlıkları sonuna kadar destekliyorum. Tek istisnası kötü niyetli olup 3 aylığına evlenerek ömür boyu nafaka alma girişimindeki kadınlar. Bunun haricinde, eğitim, işe alma, her alanda öncelik gösterme, zaman ve olanak tanıma konularında kadınlara gösterilecek ayrımcılık, toplumu dengelemek kalıcı bir süreklilik sağlamak açısından çok çok önemlidir. Banal bir örnek vermek istemiyorum ama, 15 kilo bir çocuğu gezmeye giderken taşıyorsun da belin çıkıyor, bu kadınlar o çocuğu 3-4 yaşlarına kadar taşıyor. Ne olsa annneee diye o kadının başına sarıyor çocuk. Biz ne kadar ilgili baba olursak olalım o çocuğa bir annenin verdiği emeği veremeyiz. Dediğim gibi, bazı kadınların kötü niyetle elde ettiği ayrıcalıklara tahammülümüz az. Fakat ard niyetin olmadığı her alanda kadınlara ayrıcalık gösterilmesini destekliyorum.

• ⭐⭐

@Lossantosdy kolay gelsin bende de iş çok bir haftalığına öteledim şimdilik heyecanı yaşamak için burada takılıyorum 😁 umarım bir sonraki ev yenileme boya badana işi amerikaki house için olur da uğraşırsınız 🙏🏼

• ⭐⭐

@Lossantosdy kolay gelsin bende de iş çok bir haftalığına öteledim şimdilik heyecanı yaşamak için burada takılıyorum 😁 umarım bir sonraki ev yenileme boya badana işi amerikaki house için olur da uğraşırsınız 🙏🏼

İnşallah, ama yok ben kendi evimi boyamıcam normal temizlik sadece 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |