Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ariassacro Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar ve sağlık dilerim.

• @tugrulDrgt
    İyi günler herkese benide telegram grubuna ekleyebilir misiniz ?

• ⭐⭐

@ariassacro Tebrikler, vizeleriniz hayirli ugurlu, yolunuz acik olsun.

• @ahmet_ herkese o kadar yardımcı oldun ve hayatına dokundun ki karşılığını da anlattığın gibi almışsın:) ailenle Amerika’da mutluluklar. Umarım orada da görüşürüz 🙏🙏

• @lumos Teşekkürler tüm destekleriniz için 🤞🏼

• @ahmet_ yüreği güzel kardeşim .bizler sadece vesile olmaya destek olmaya çalıştık .sizler çabalarınız sayesinde hak ettiğiniz vizenizi aldınız .daha nice güzel sevinçler yaşamanız dileğiyle yolunuz açık olsun.@lumos ile geliyoruz arkanızdan :))

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@ariassacro ricalar efendim (: sevgiler.

• @ariassacro vizeniz hayırlı olsun Abd de bol şans dilerim

• Bir yıllık çaba. Forum’u ve Telegram grubunu izleme, Ankara’nın ataleti nedeniyle moral bozukluğu... Ama mutlu son!

Esas talihli olan eşim ve dört yaşındaki oğlumuzla üç kişilik bir aileyiz.

11K dosya numarasıyla Ankara’dan mülakat geleceğini umduğum için dosya taşımaya yeltenmiyordum. Ta ki Uğur Bey (Güçarslan) artık sürecin yokuş aşağı gideceğini ve dosya taşımanın vakti olduğunu söyleyene kadar.

Yeşil pasaportlu olduğumuz için vize almakla uğraşmayacağımız ülkeleri yoklamaya başladım. Çok geçmeden Viyana’dan olumlu yanıt aldım. Kısa bir süre sonra bu defa Viyana’dan mülakat daveti aldık. Gelen epostada mülakatta bekledikleri açık açık yazıyordu. Sorduğum birkaç soruyu hemen ertesi gün yanıtladılar.
    Standart belgeleri hazırlamanın yanı sıra sağlık muayenesi maliyetimi azaltmak için aşılara karşılık gelen antikor testlerini yaptırdık. Testleri devlet hastanesinde yaptırdık.

Sevgili eşim Viyana’da geçireceğimiz her dakikayı planladığı için vaktimiz dolu dolu ve çok keyifli geçti. Viyana’da insanlara soru sormadan kendileri “yardımcı olabilir miyim,” diye soruyor. Çok hoş insanların olduğu muhteşem kültür ve sanat dolu bu şehirde vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Şehrin lunaparkı Prater ve doğal yaşam parkı Schönbrunn’a birer gün ayırın. Eğer varsa, küçük çocuğunuz buralara bayılacaktır.

Arthotel Ana Gala’da kaldık. Fiyat-performans olarak en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Çok memnun kaldık. Ayrıca otel müdürü Çağrı Bey çok yardımcı ve hoş bir insan.

Sağlık muayenemiz 24 Nisan’daydı. Medizin Augarten’daki muayenemiz çok basitti ve hiçbir zorlukla karşılaşmadık. Tercüme edilmiş antikor testlerimiz ve aşı sertifikalarımız kabul edildi ve aşılar için ekstra ödemedik. Ancak muayene sonrası göğüs filmi için gittiğimiz radyoloji merkezi Diagnosezentrum Brigittenau tıpkı Türkiye’dekiler gibi darboğazdı. Bugüne kadar bekletilmediğim bir radyoloji servisi/merkezi hatırlamıyorum. Demek ki Avusturya’da da durum aynıymış😊
    Mülakatımız sağlık muayenesinin hemen ertesi günü, 25 Nisan’daydı. Evrak inceleme özellikle paramız sorgulandı. Bu arada evrak incelemesini yapan hanım Türkçe biliyordu, ama öyle hissettirdiği için mülakatı İngilizce yapmayı tercih ettik. >50K$ beyan ettiğimiz için gayrimenkul belgelerini sunmama rağmen gerek olmadığı yanıtını aldım. Çok kolay bir mülakattı ve sorular çalıştığımız yerlerden geldi😊 Neler mi soruldu?

• Çeşitlilik piyangosuna kaç kere başvurdunuz?
    • Amerika’da yakınınız var mı?
    • Eğitim durumunuz (eşim ve bana ayrı ayrı)?
    • Amerika’da nereye gideceksiniz?
    • Amerika’ya ne zaman gideceksiniz?

Aslına bakarsanız konsolos çocuğumun enerjisi nedeniyle pek soru sormaya fırsat bulamadı. Sonunda sağlık muayenesinde bir pürüz yaratmayacağı müddetçe vizeleri onaylayacağını söyleyip, oğluma küçük bir Amerikan bayrağı hediye ederek bizi uğurladı.

Vizemizin basıldığına dair konsolosluğun epostasını hemen ertesi gün, 26 Nisan’da aldık. Öğleden sonra gönderimizi teslim alabileceğimiz yazıyordu ama kargo şirketi Pack&Weg yetkilisi kargo paketimizin ofiste olmadığını söyledi. Ne dersiniz, Türkiye’deki kargo şirketlerini anımsatmıyor mu?:) 27 Nisan’da kargo şirketine tekrar giderek pasaport ve zarflarımızı teslim aldık.

Ankara’nın çok az mülakat vermesi nedeniyle dosya taşımak tek çözüm. Ama maliyet konusunu atlamamak lazım. Viyana çok hoş bir şehir ve muhteşem zaman geçirdik. Lakin işin mali yönünü ciddiye almanız gerekiyor. 1’e 22 kur nedeniyle Viyana bizler için çok pahalı. Her attığınız adımda avuç dolusu para ödeyeceksiniz. En az sağlık muayenesi ve vize ücreti kadar ilave bir maliyeti göze almalısınız.

Büyük bir özveriyle Yeşil Kart Forum ve Telegram grubunu yürüten Uğur Bey ( @gucarslan ), Gökçe Hanım ( @cerkezkizi09 ), Ogün Bey ( @achillesoag ), Arya Hanım (@ariassacro ), Uğur Bey ( @ugurs1907 ) ve diğer tüm admin ve soruları özenle yanıtlayan yardımsever insanlara kucak dolusu teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bu insanlar onlarca, yüzlerce insanın vize almasını sağlayıp, hayatlarını değiştirdiler. Harika işler yaptılar! Kimileriyle hiç karşılaşmadığımız bu insanlar aile sohbetlerimizin bir parçası oldular.

Tüm talihlilerin vize almasını temenni ediyor ve sevgili Uğur Bey’in bir sözüyle bitirmek istiyorum. Işık sizinle olsun, namaste!

• ⭐⭐

@MuratA Tebrikler, vizeleriniz hayirli olsun.

• @MuratA hayırlı ugurlu olsun dıyelım darısı bızlerın başına 🙂

• ⭐⭐

@MuratA Hayırlı olsun Ailenizle Mutluluklar

• @ahmet_ Hayırlı olsun, yeni hayatınızda sağlık ve mutluluklar dilerim👏🏽

• @MuratA tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Zeynep-Uslu vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• @MuratA Tebrikler. Amerika'da viyana peynirlerinin kokusunu unutmamanız dileğiyle 😅

• @MuratA tebkler,bol şanslar

• @MuratA tebrikler adaş.

• @ariassacro tebrik ederim yolunuz bahtınız açık olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |