Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gembruce mulakata 1 sene beklersek amerikaya gidicek bir akil sagligim kalmicak gibi duruyor. Baska bir yerden mulakata girmek de sureci daha da uzatir mi bilmiyorum, Ankara konsoloslugu ile mi iletisime gecsek topluca nasil bir yol izlenmeli gercekten tukendik artik!

• ⭐⭐

@itsmebb dua et insallah Allah gorendir

• @gembruce aynı süreçten geçmiş biri olarak eşim ABD de çalışırken ben Türkiye deydim ve lTlN numarası aldım ve beraber doldurduk ,aracı kuruma 120 dolar ödeyerek lTlN numarası aldım bunun için eşinizin gelmesini beklemenize gerek yok.

• @bologna

120 dolar sadece ITIN için miydi? Aynı zamanda vergi beyannamesi de dahil miydi?

Bir de aracı kurum pasaportunuzu fiziksel olarak gördü mü?

• @lina size onay geldi mi

• Yardımcı olabilecek var mıdır?

@lavita, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba,
    Eşim green kart ile Amerika’da yaşıyor. Ben turist vizesi ile onun yanına geldim ve F2A sürecine buradan başvuracağız.
    Benim şöyle bir sorum var:
    Pasaportum ve TC kimlik kartımda eşimin soyadı yer almıyor yani kimliğim evlenmeden önceki şeklinde, henüz değiştirmedim.
    F2A sürecine girerken eski kimlikle ve bu kimlikteki bilgilerle başvurup, kimlik değişince sürecin ortasında soyadı güncellemesi yapabiliyor muyuz? Yoksa en baştan kimliği yenileyip güncel kimlik bilgileri ile mi başvurmak gerekir?
    Teşekkürler.

• @ICu ben daha önce w7 formunu doldurup orijinal ehliyetimi de kargo ettip gondermistim kabul etmediler pasaport istediler ancak kargoda kaybolan cokmus göndermedim sonra araştırdım aracı kurumlar varmış w7 ve pasaport fotokopisi gönderdim 120 dolar ödedim hemen hallettiler hiç uğraşmayın ve beklemeyin

• @bologna hangi aracı kurumla yaptığınızı hatırlıyor musunuz? Biz Floridadayız, official IRS ofisi buldum ancak aradığımda eligible olmadigimi soylediler gitmedim o yuzden, daha once de forumda bu konu konusuldugunda ITIN e basvurup alamayanlar olmustu, sizin almaniz guzel bir ornek oldu. Bilgilendirmeniz icin tesekkurler.

• @bologna
    Benim muhasabecim de eşimin fiziki pasaportunu gördüğü sürece ITIN başvurusunu yapabileceğini söyledi. Kendisi IRS onaylı.

• @ICu evet bana da öyle diyerek 650 USD istemişti bir avukat sonra araştırdım bu işi ve bu şekilde sorunsuz çözdüm "irs acceptance agent " yazarak bulunduğunuz state göre arama yapıp bulabilirsiniz irs in kendi sitesinde onay verdiği agentlarin listesi var arkadaşlar

• @bologna

merhabalar biraz daha acar misiniz bu konuyu. bu basvuruyu amerika icinde mi yaptiniz? yoksa siz turkiyedeyken mi yaptiniz?

120$ demistiniz, bunun yaninda baska bir masraf oldu mu, mesela accountant araciligiyla vergi beyani yapmaniz gerekti mi?

bir de sakincasi yoksa ve amerika icerisinde yaptiysaniz hangi eyalette bu islemleri yaptiniz? bir de amerikada uzun sure kaldiniz mi? yani 6 ay kaldiysaniz belki o sayede aldiysaniz sizin icin gecerli fakat bizim icin gecersiz olabilir. Bazi accountantlar buna eligible oldugumuzu bazilari da in-eligibile oldugumuzu soyluyor.

• Selamlar,
    Nvc surecinde doldurdugumuz belgelerdeki Amerikadaki adresimiz degisti, coktan DQ olduk, mulakat bekleme surecindeyiz.
    Degisen adres ile ilgili yapilmasi gereken bir sey var midir, varsa nereden yapilir?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@itsmebb adresi değiştirmeye gerek yok kartın geleceği adres için mülakat esnasında söylemeniz yeter

• @itsmebb değiştirmeniz muhakkak gerekiyo ben değiştirmeme rağmen eski adrese gitti kartım sanırım uscisten giriş yapıp değiştirei avukatımız

• Merhaba. Ben de deprem bölgesinde yaşıyorum. Eşim Amerika’da ve green card sahibi. 2022 Ağustos ayında nişanlandık ve öğrenci vizesi ile oraya gidip nikah yapacaktık. 2022 kasım ayında f1 vizesine başvurdum ve red aldım. Daha sonra 2 hafta arayla tekrar başvurdum yine red aldım:(( bu durum bizi çok üzdü. Aralık 2022 de eşim Türkiye’ye geldi ve nikah yaptık. Evlilik üzerinden green card almanın daha iyi olacağını düşündük. Daha sonra I130 formumuzu gönderdik ve 4 aydır süreci bekliyoruz. Depremden dolayı hızlandırma işlemi için eşim uscıs arayıp durumu bildirdi ve bize hızlandırma işlemini kabul ettiklerine dair mail geldi. Yaklaşık 2 ay olacak ama henüz ı130 formunun kabul olup olmadığı hakkında Bilgi gelmedi. Bu süreçte ben eşimle yan yana olmak istiyorum. Hızlandırma işlemi kabul olduğunda süreç ne kadar sürüyor veya bu durum hakkında farklı ne yapılabilirde eşimin yanında süreci geçirebilirim. Yardımcı olur musunuz arkadaşlar teşekkür ederim 🙏

• @meryem-b Merhabalar. Expedite request onaylandigina dair bilgiyi aldiktan sonra 45 gune kadar surebiliyor diye biliyorum. Sizden herhangi bir kanit yada detaylarla ilgili belge talebinde bulundular mi?

• @Oguz-Talan merhaba oğuz bey. Cevabınız İÇİN teşekkür ederim. Hayır hiçbir belge talebinde bulunmadılar. Depremden dolayı durumu bildirdi eşim onlardan mail geldi. “ Hızlandırılmış işleme talebinizi aldık ve bu talebi yerine getireceğiz. Davanız şu anda hızlandırılmış işleme altında. Bu bilgilerin size yardımcı olacağını umuyoruz.“ şeklinde cevap aldık. 7 martta bu cevap geldi sonra da 13 martta I797C formu alındı bildirimi geldi. Daha sonra hiçbir cevap gelmedi.

• @horoz merhaba;
    Çocuk 18 yaşındayken başvuru yapıldığında süreç uzar ve çocuk 22 yaşından gün almaya başlarsa sonuç ne oluyor?

• @gembruce merhaba employment based için hız nasıldır acaba?

• @meryem-b

USCIS hesabınıza girip onay alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Zannediyorum dosyanız kabul edildi ve NVC'ye transfer edildi. Fakat NVC'den de dosyanızın alındığına dair email almış olmanız gerekiyor.

Şimdi ikinci aşamada olabilirsiniz. Artık NVC'nin onayını bekleyecek, ardından da mülakatınızı bekleyeceksiniz. NVC süreci 3-4 ay sürebilir, ama 2 ay süren de vardı herhalde, tam bilemiyorum. Mülakat ise ... 😞 Neyse

Bu süreçte eşinizin yanında nasıl olabilirsiniz? Tekrar turist vizesine başvurabilirsiniz mesela ama malum reddediyorlar. Yine de deneyim diyorsanız, sizin tercihiniz tabi

Onun yerine imkanı varsa eşiniz sık sık yanınıza gelebilir

Benzer Başlıklar

• 3
  • 57
  • 2
  • 10449
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |