Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fireandwater DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,11 Aralık tarihinde mülakatımız var,eğer Aralık'ta mülakata girersek en geç haziran ayında Amerika'ya gitmemiz gerekecek,bize de Temmuz yada Ağustos
    daha uygun görünüyor,2 seçeneğim var mülakata eksik evrakla gitmek(sağlık raporu olmadan), diğeri de mülakata gitmeyip daha sonra konsolosluk ile iletişime geçip yeniden görüşme talep etmek,biz ikinci seçeneği yapacağız.Bu durumda mülakat günü için Ankara'ya gidemediğim için rapor almam mı gerekir,bunu konsolosluğa nasıl bildirmeliyim,bir format var mı?Bu şekilde mülakatı bir kaç ay ertelememizin bir sakıncası var mı?

Hayir, bir sey yapmaniza gerek yok. Sadece mulakata girmeye hazir oldugunuzda konsoloslukla iletisime gecmelisiniz.
    Mulakat tarihinin ne kadar ertelenecegine siz karar veremiyorsunuz, yeni tarihi konsolosluk size gonderiyor.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Merhabalar, arkadaşlar çok önemli bir sorum olacaktı size ds260 formunu benim bir arkadaşım doldurmuştu bugün forma baktığım da ben temmuz ayında aöl lisesinden mezun oldum ancak halen diplomayı yada cıkma belgesini almadım ve 3-4 aydır insaat isinde sigortalı çalışıyorum arkadaşım ds260 formunun eğitim bölümüne beni öğrenci olarak kaydetmiş mülakatta herhangi bir sıkıntı olur mu acaba
    Birde Daha önce herhangi bir işte çalıştın mı bölümünede hayır yazmış nasıl düzeltirebilirim bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor
    yardımcı olabilirmisiniz

• @redsat2000 araba anahtarından emin miyiz acaba? Sanki daha önce başka birisi alıyorlar diye yazmıştı. Birde yüzükte bir sorun oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, arkadaşlar çok önemli bir sorum olacaktı size ds260 formunu benim bir arkadaşım doldurmuştu bugün forma baktığım da ben temmuz ayında aöl lisesinden mezun oldum ancak halen diplomayı yada cıkma belgesini almadım ve 3-4 aydır insaat isinde sigortalı çalışıyorum arkadaşım ds260 formunun eğitim bölümüne beni öğrenci olarak kaydetmiş mülakatta herhangi bir sıkıntı olur mu acaba
    Birde Daha önce herhangi bir işte çalıştın mı bölümünede hayır yazmış nasıl düzeltirebilirim bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor
    yardımcı olabilirmisiniz

Arkadasiniz formu ne zaman doldurdu? Yeni mi doldurdu?

• @crazycells 1 ay önce doldurdu case numaram 6400 lerde mülakat tarihim belli oldu 3 aralık şimdi ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells 1 ay önce doldurdu case numaram 6400 lerde mülakat tarihim belli oldu 3 aralık şimdi ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

ok, anladim. Normalde formdaki bilgilerin formu doldurdugunuz gune gore dogru ve guncel olmasi yetiyor ama anladigim kadariyla sizin durumunuzda guncel bilgilerle doldurulmamis.

1 hafta, 10 gun sonra su web sitesi uzerinden konsolosluga ulasin:

Egitim bilgilerinizde ve is durumunuzda guncelleme oldugunu ve formda degisiklik yapmak istediginizi belirtin, sizin formunuzu acarlar, degisiklikleri oyle yaparsiniz. Eger mulakattan once degistiremezseniz yine sorun olmaz, konsolos mulakat gunu kendisi de bilgileri guncelleyebilir ama sizin durumunuzda onlara birakmamak daha dogru olur, cunku guncel bilgileriniz farkliymis.

• ⭐⭐⭐⭐

@met araba anahtarı uzaktan kumanda sistemli ise almıyorlar. İstanbul'daki gibi emanet yeri Büyükelçilik'te yok .Yüzük sorun değil

• ⭐⭐⭐⭐

@bthndv19 öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla mülakat ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor. İsim benzerliği veya listelerindeki bazı isimler takılabiliyor. 11 eylül sonrası vizeye başvuran bir arkadaşıma Usama ailesinden birisinin ismine benzerliği nedeniyle USA konsolosluğu herkese normal olarak 10 yıl verilen turistik vize sadece 1 haftalık verilmişti. Umarım bu tip bir sebep değildir. Türk memurlar yerine Diğer görevlilerin görüşmeye girmesi önceden bununla ilgili hazırlık yapıldığı intibası veriyor.
    Kısa zamanda sorun çözülür.

• Yasaklı

@crazycells Merhaba. Bugün KCC'den bir e-mail aldım ve benden aşağıdaki belgelerin fotoğraflarını [email protected]'a e-maillemem isteniyor. Diğer kazananlara doğrudan randevu verildiğini biliyorum.Acaba bir aksilik mi var?
    • Copy of passport biodata page (no translation required)
    • Birth certificate
    • Military records for any applicant who has previously served in the military
    • Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    • If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alkinalkin DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

İyi akşamlar herkese,

Az önce [email protected] adresinden aşağıdaki maili aldım. Acaba böyle bir mail alan birileri oldu mu? @crazycells sizin bu konuda merak ediyorum, bu şekilde bir maili neden almış olabilirim?

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or.pdf format to [email protected]. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address; for any document processing questions use the [email protected] email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of State's Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:
    • Birth certificate
    • Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    • If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at [email protected]. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST).

Sayin @alkinalkin dosya numaraniz nedir? Acaba Ankara konsoloslugunda mulakat tarihi aldiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Merhaba. Bugün KCC'den bir e-mail aldım ve benden aşağıdaki belgelerin fotoğraflarını [email protected]'a e-maillemem isteniyor. Diğer kazananlara doğrudan randevu verildiğini biliyorum.Acaba bir aksilik mi var?
    • Birth certificate

Surec degismis olabilir sayin @grslarc , sizin dosya numaraniz kacti? Bir de mulakat tarihi almis miydiniz, hatirlatir misiniz?

• Yasaklı

@crazycells Yok DS260 forumunu zaten 10 gün kadar önce göndermiştim. Case Number: 2019EU00005xxx.

• @grslarc sırası gelip DS260 formunu geç dolduranlar için böyle bir proses uyguluyor olabilirler mi bu durumda acaba @crazycells

• @crazycells case no 9xx ekim başında submit etmiştim formları, açıkçası aralık için gün beklerken az önce bu mail gelince şaşırdım.

• Yasaklı

@alkinalkin Bu akşam aynısı bana da geldi. Şansımıza prosedür mü değişti acaba? Bir ihtimal de AP sürecini erkene almış olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Yok DS260 forumunu zaten 10 gün kadar önce göndermiştim. Case Number: 2019EU00005xxx.

Siz ve sayin @alkinalkin formlari yakin bir gecmiste gondermissiniz, Mayis ayinda gonderenlere gore.

Sayin @mhepekiz 'in belirttigi bu formlari gec gonderen kisilere uygulanan yeni bir surec olabilir. Bu mantikli bir uygulama, cunku KCC'ye gore formu gec gonderenler o kadar istekli kisiler degil o nedenle "bu kisilere randevu verirsek bunlar mulakata gitmeyebilir ama sonucta vize ayirmak gerekecek, yine hesaplamalarda sorun yasayacagiz" diye dusunmus olabilirler...
    Gecen yil yasanan problem yani. KCC bu durumdan emin olmak icin mulakat belgelerinizi onceden istemis olabilir, cunku emaile cevap verip belgeleri gonderenler gercekten de vize almaya hazir olan kisiler diye dusunecek.

Normalde KCC belgeleri online olarak istemiyor. Fakat diger gocmen yollariyla ilgilenen NVC'de butun islemler online yapilmaya baslaniyor, yavas yavas her alanda online'a gecis var yani. Bu durum, bununla ilgili bir sey de olabilir. Ama su an icin elimizde sadece iki ornek var, daha once DV surecinde buna benzer hic durum yasanmadi.

Bir de belki daha dusuk bir ihtimal acaba KCC bazi kisiler icin (belki de idari islemlere kalip clear edemedikleri kisiler icin) boyle bir uygulama baslattigindan olabilir mi, sans eseri hem siz hem de sayin @alkinalkin boyle bir durumda olabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alkinalkin Bu akşam aynısı bana da geldi. Şansımıza prosedür mü değişti acaba? Bir ihtimal de AP sürecini erkene almış olabilirler.

Evet, ben de once idari islemlerle ilgili bir durum oldugunu dusundum sahsen, ama hem siz hem de sayin @alkinalkin 'in ortak yonu formlari ilk aylarda doldurup gondermemeniz, dolayisiyla yukarida ilk yazdigim su an daha mantikli geliyor. Daha net bir aciklama icin, baska arkadaslarin bu sekilde cikip cikmayacagini beklemek gerekecek.

Benzer durumda olan arkadaslar, forumu bilgilendirmeyi unutmasinlar lutfen.

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkürler. Belki AP sürecini öne çekmişlerdir ki çok iyi yapmış olurlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su an arkadaslar yapmaniz gereken bu belgeleri e-devletten alip KCC'ye gondermeniz. Sanirim isterseniz ingilizce olarak da alabiliyorsunuz bunlari, deneyip gormek lazim.

Documents Required for All Applicants:

• Copy of passport biodata page (no translation required) - pasaportunuzun ilk sayfalarinin kopyasi
    • Birth certificate - vukuatli nufus kayit ornegi (e-devlet)
    • Military records for any applicant who has previously served in the military - askerlik durum belgesi (e-devlet)
    • Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet)
    • If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record - eger suc islediyseniz veya ceza aldiysaniz mahkemelerden bunlara dair kayitlar ve cevirileri

e-devlet: https://www.turkiye.gov.tr/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |