Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39 Evet, sizin durumda çok karlı olmuş. Biz Verizon faturalı kullanıyoruz. Hepsi sınırsız 3 telefon 2 saat hattı ve bunların cihaz taksitleri için aylık 185 dolar ödüyorum. Hemşire indirimi de var. Bu şartlarda bana karlı oluyor. Faturasızda da 100-120 dolardan aşağı olmaz, üstelik cihazları cepten almam lazım. Ayrıca Hulu-Disney vs de var.

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn Çok iyiymiş gerçekten. Ben SSN olmadan sadece AT&T den postpaid hat ve telefon alabildim ondan şu an şirket olarak değişiklik yapamıyoruz. Ama iki iphone pro max telefon artı 2 sınırsız pakete ayda 187 dolar ödüyoruz. Bence bu da bizim için şimdilik yeterli gibi. İleride SSN olunca Xfinity e geçeriz diye düşünüyorum. Hem telefon hem de ev interneti olunca uygun fiyat oluyormuş diye duydum.

• @denizci10 biz xfinity deyiz. ev interneti 35 dolar 400mbit.
    hatlarda 30 ar dolardi galiba. 2 hat 2 telefon (samsung fold4 ve samsung s22 ultra) 140 veriyoruz.

• Biz ilk geldigimizde pre-paid T-Mobile almistik 2 hat. Benim kayinpeder ABD'ye yazlari geliyor sadece calismaya, ona da bir pre-paid almistik ama ABD disinda iken de kullanmamasina ragmen sanirim uc ayda bir yukleme yapmamiz gerekiyordu.

O prepaid hatlarda bizim iki hatta ayda $85, kayinpederin hatta da $50 odememiz gerekiyordu aylik sinirsiz internet konusma sms icin.

Sonra gecen sene kredi skorumuz falan oturunca hem telefonlari yenileyelim hem de post -paid hatta gecelim dedik. Uc tane toplam hattimizi numaralar degismeden postpaid'e tasidik. Kampanya vardi o zaman belki hala vardir, iki hat alana ucuncu bedava olarak. Yani kayinpederin yilda 4 ay kullandigi kart bedavaya gelmis oldu, stres yapmamiza gerek kalmadi.

Neyse toplamda 3 hat (biri hediye) aylik $90 arti vergiye geldi bize. Sanirim aylik $115 de bir iphone pro 14 bir de iphone 14 pro max taksidi. Onda da kampanya vardi, bir tane alinca ikincisi $700 mi ne offtu.

Kisacasi 3 tane limitsiz hat arti bir iphone 14 pro, bir de iphone 14 pro max (ikisi de 24 ay taksitli) icin toplamda $205 oduyorum aylik.

Benim sirket ayda $100'a kadar olan telefon faturami reimburse ediyor. Daha once prepaid'de odemem vergi dail $85.3'e geliyordu, o kadar geri alabiliyordum sirketten. Yani cebimden aslinda para cikmiyordu.

Simdi $100'e kadar geri veriyor. Geri kalan $105 benim sahsi harcamam oluyor.

T-mobile ile new jersey'de hic problem yasamadim. Reception'u sehir icinde kotu degil yani. Benim sorunum olmadi.

Ev interneti icin de Xfinity kullaniyorum. Ilk aboneligi baslattigimda $55 birseydi. o zaman 300mbitti sanirim hizi. Sonra bir ara 400mbite mi 500e mi ne cikarttilar ama fiyat arttirmadilar.

Ama bir yil doldugunda ucreti $75'e cikarttilar simdi o kadar oduyorum. Bir canim sikildi ama acikcasi usendim ustune durmaya aramaya. Internetten memnun muyum pek degilim. Genelde sikinti cikmiyor ama esim full time evden calisiyor, sikinti ciktigi da oluyor, ya yavasliyor ya da bir 10-20 dakika internet olmuyor. Cok memnun degilim acikcasi. Degistirmeyi de dusunuyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire Biz de Xfinity ev interneti kullanıyoruz. Her yıl sözleşme yapmazsanız fiyatı yüksek oluyor. O nedenle mutlaka sözleşme yenileyin. Boş yere para vermeyin.

• @eire İlk etapta mobilden paylaştırmak yeterli olur mu acaba PC için falan? Mobil hat sınırsız olursa yani?

• ⭐⭐⭐⭐

@Apsaras-0 mobil hat sınırsız ama hotspot olarak paylaşımlar sınırlı oluyor. Ben hep hotspot limitini 10 gb olarak gördüm. Mutlaka sınırsızı da vardır ama ücreti ne kadar bilemeyeceğim.

• @Apsaras-0 Evet @denizci10 un da dedigi gibi hotspotlar genelde sinirli oluyor. Benim planda bakmadim hic nedir ne kadardir diye kullanmadigimdan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Apsaras-0, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@eire İlk etapta mobilden paylaştırmak yeterli olur mu acaba PC için falan? Mobil hat sınırsız olursa yani?

En pahalı şebeke olan Verizon'da bile hotspot kullanımı sınırlı. Düşük hızda sınırsız diyor ama o düşük hız gerçekten çok düşük, email bile yollayamazsınız.

verizon hotspot.JPG

• @Apsaras-0 att prepaid vardi bende baya bir sure, unlimited. Hotspotu 10 gb ile sinirliydi.

Google Fi kullaniyorum 2 3 senedir,cok temiz akiyor. Hotspot limiti yok Ve dunyanin her yerinde cekiyor.

• Yukarida verdigim $205'in breakdown'u yanlis olmus baya simdi faturaya baktim da. Aylik $205 sabit onda sikinti yok ama breakdown'u soyle

• Uc tane hat - Essential paket - Sinirsiz internet, konusma, sms: $90

• T-Mobile fees&charges: toplam $10.61 (ben ilk faturayi alinca bunlar supriz cikmisti, aradim ettim ama silmiyorlar bir turlu, bir cesit tuttugunu opme ucreti sanirim)

• Government taxes&fees: toplamda $3.57 (State mi federal mi bilmiyorum acikcasi)

Subtotal: Uc hat tum ucretler dahil - $104.18

• Telefonlar; Iphone 14 pro max full fiyati, iphone 14 pro'nund a $700'i dusuyor. Toplam 24 ay taksit, aylik iki telefon: $62.51 (yani iki telefon toplamda $1500'e gelecek). Kampanyanin adi "Apple Buy 2 P6" imis hatirlamiyordum, hala devam ediyor olabilir.

• Iphonelarin garantisi; ekstradan garanti de almistik, sanirim cami mami degistiriyorlar kirilirsa, pil degisimi de varmiydi inan hatirlamiyorum; telefon basina $18. Toplamda aylik $36.

Kisacasi $104.18+$62.51+$36 = aylik $205.07.

Faturanin soyledigine gore ivir zivirdan aylik $59.17 saving yapiyormusum. Faturanin icinde detayi var

Faturanin ekran goruntusu asagida.

image.png

• Arkadaşlar merhaba, Amerika'da faturalı hat ve buna bağlı cep telefonunu taksitle almak için şartlar nedir, bilen var mı acaba?

• Benim sorunum var Türk Telekom hattımı konturlu yaptım ve geldim. Hattım tamamen kapalı. Burada çekmiyor, servis dışı bilgisi geliyor, Türk Telekoma ulaşmak imkansız nereye yazsam ne yapsam bilen var mıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adımarabacı gelmeden önce herhangi bir kişiye vekalet verdin mi eğer verdiysen hemen gidip yurtdışına açtırması gerekiyor. Yurtdışına açtırma işlemine roaming denir. Eğer vekalet vermediysen konsolosluk sistemine artık noter sistemi bağlandı yani sen en yakın konsolosluğa gidip Türkiye birine vekalet vermen gerekiyor ki gidip açtırsın sen gelmeden aşağıdaki işlemi yapman gerekiyordu

• Bu ileti silindi!

• @eire, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Yukarida verdigim $205'in breakdown'u yanlis olmus baya simdi faturaya baktim da. Aylik $205 sabit onda sikinti yok ama breakdown'u soyle

• Uc tane hat - Essential paket - Sinirsiz internet, konusma, sms: $90

• T-Mobile fees&charges: toplam $10.61 (ben ilk faturayi alinca bunlar supriz cikmisti, aradim ettim ama silmiyorlar bir turlu, bir cesit tuttugunu opme ucreti sanirim)

• Government taxes&fees: toplamda $3.57 (State mi federal mi bilmiyorum acikcasi)

Subtotal: Uc hat tum ucretler dahil - $104.18

• Telefonlar; Iphone 14 pro max full fiyati, iphone 14 pro'nund a $700'i dusuyor. Toplam 24 ay taksit, aylik iki telefon: $62.51 (yani iki telefon toplamda $1500'e gelecek). Kampanyanin adi "Apple Buy 2 P6" imis hatirlamiyordum, hala devam ediyor olabilir.

• Iphonelarin garantisi; ekstradan garanti de almistik, sanirim cami mami degistiriyorlar kirilirsa, pil degisimi de varmiydi inan hatirlamiyorum; telefon basina $18. Toplamda aylik $36.

Kisacasi $104.18+$62.51+$36 = aylik $205.07.

Faturanin soyledigine gore ivir zivirdan aylik $59.17 saving yapiyormusum. Faturanin icinde detayi var

Faturanin ekran goruntusu asagida.

image.png

@eire merhaba, şimdi gördüm yazınızı.
    Bu hat ve telefon için alımda hangi şartları sağlamak gerekiyor acaba?

• @TUNCAHM Merhaba, kredi skorunuzun olmasi gerekiyor. Sanirim herhangi bir kredi/taksitli alisveris olarak degerlendiriliyor.

Belki kredi skoru olusmadan postpaid hat ve taksitle telefon alan da olmustur bilmiyorum acikcasi, ben kredi skorum olustuktan ve guzel bir seviyedeyken almistim. Oncesinde denemedim acikcasi.

Sunu da ekleyeyim, telefonu taksitle aliyor olsaniz bile telefonun vergisi pesin olarak odeniyor. Yasadiginiz eyalete gore vergisi degisecektir. Ve de telefonun vergisi indirimli fiyat uzerinden degil orijinal fiyati uzerinden odeniyor.

• ÇOK TESEKKURLER

• Arkadaslar best buy da prepaid limitsiz 3 aylik boostmobile hat 38.99$ ben aldim denicem telefonda var 59$ a boostmobile lock

• @eire , @charon , @knnrn @denizci10 çok teşekkür ederim detaylı cevaplarınıza. Hotspot u hiç hesaba katmamışım

Benzer Başlıklar

• 28
  • 5
  • 35
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |