Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Abraham-Trust Valla Bende 8 saatte 2 dakika oturuyorumdur anca bu yuzden patron Beni seviyor

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 her seyin legal olmasi daha mantikli. Kacak gelenler cok zorluk yasiyor burada

• ⭐⭐

@ARDA-1 basarilar

• ⭐⭐

@ARDA-1 Burada iyi kotu is bulunuyor. Ben iki is yapiyorum ikisinide indeedten buldum

• @emirgenco inşallah hepimize çıkar.canı gönülden istiyorum

• @ibrahimasar
    Yillarca durumumu duzeltmek amerikaya giris yapmak icin vize basvurusunda bile bulunmadim dedigin yillarda bende amerika hayalleri kuruyordum. Ama ailenin engel olmasi turkiyedeki sartlarin okadarda kotu olmamasi derken unutmustum. Senin gibiyim biraz senden kucuk olmama bakma bende piyasada yogrulmus bir adamim cocuklarim var. 6ay gecmek uzere bir kere turkun birine dolandirildim 3000$ gitti. 6 ayin sonunda cebimde 3000$ para var. Ewt para kazanabilirim belki ama bir gayem yok. Turkiyede bir gayem vardi. Ulkem daha iyi olsun genclerimiz daha iyi yasasin bu duzen boyle gitmez derken buranin duzeni olmayan kisiler icin hicte iyi bir yer olmadigini farkettim. Duzen kurduktan sonrada icinde bulundugun durumu muhafaza ve gelistirmekten baska yapabilecegin bir aktivite yok. Inanirmisin bir turke bir sey sormaya bile cekiniyorsun. Ne bicim bir yer burasi.
    Facebookta bi yorum yaptim miamide yasayan turkler sayfasinda olay oldu.
    "Turklerle gorusebilmen icin en az amerikada 1.5 yil yasamis evinin arabanin ve isinin olmasi lazim. Oyle ustun varlik kendileri" ewet burda tirnagin varsa basini kasi diyorlar. Pakistanlilarin yanina gidiyorum adamlar zevkine bana yardim ediyor. Bizimkilere yardim kelimesi okadar uzakki. Neyse ben 6ay uzattim umarim biraz para yapar bidaha gelmemek uzere turkiyeye geri donerim. Umarim ulkem bahara gebedir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Abraham-Trust, içinde söyledi: Greencard çıkmadan ABD'ye adapte olmak

@ibrahimasar
    Yillarca durumumu duzeltmek amerikaya giris yapmak icin vize basvurusunda bile bulunmadim dedigin yillarda bende amerika hayalleri kuruyordum. Ama ailenin engel olmasi turkiyedeki sartlarin okadarda kotu olmamasi derken unutmustum. Senin gibiyim biraz senden kucuk olmama bakma bende piyasada yogrulmus bir adamim cocuklarim var. 6ay gecmek uzere bir kere turkun birine dolandirildim 3000$ gitti. 6 ayin sonunda cebimde 3000$ para var. Ewt para kazanabilirim belki ama bir gayem yok. Turkiyede bir gayem vardi. Ulkem daha iyi olsun genclerimiz daha iyi yasasin bu duzen boyle gitmez derken buranin duzeni olmayan kisiler icin hicte iyi bir yer olmadigini farkettim. Duzen kurduktan sonrada icinde bulundugun durumu muhafaza ve gelistirmekten baska yapabilecegin bir aktivite yok. Inanirmisin bir turke bir sey sormaya bile cekiniyorsun. Ne bicim bir yer burasi.
    Facebookta bi yorum yaptim miamide yasayan turkler sayfasinda olay oldu.
    "Turklerle gorusebilmen icin en az amerikada 1.5 yil yasamis evinin arabanin ve isinin olmasi lazim. Oyle ustun varlik kendileri" ewet burda tirnagin varsa basini kasi diyorlar. Pakistanlilarin yanina gidiyorum adamlar zevkine bana yardim ediyor. Bizimkilere yardim kelimesi okadar uzakki. Neyse ben 6ay uzattim umarim biraz para yapar bidaha gelmemek uzere turkiyeye geri donerim. Umarim ulkem bahara gebedir.

Benim tavsiyem hazır oradayken, çevre değiştirip denemeye devam etmen. @denizci10 ile iletişime geçeblirsin. Başka bir çevrede baştan başlayabilirsin. Tabi tam durumunu bilmiyorum ama yılgınlıkla kızgınlıkla dönmeden önce daha olumlu bir yere ulaşmayı denemen.

• @ibrahimasar
    Bakin ben amerikaya tam adapteyim. Kimse beni amerikaya adapte olamadi zannetmesin. Tam adapteyim her turlu insanla muhatap oluyorum. Hergun ise otobusle gidiyorum. Trene biniyorum hergun spor salonuna gidiyorum. Yeni gelen biri icin oldukca iyi bir gelirim var. Ama sunu soyleyebilirim. Burda para kazanmanin bir siniri yok hep daha fazla kazanabilirsin. Ve hayattaki tek amacin bundan baskasi olamaz burda bunu degistiremezsin. Adam koca sirket kuruyor yaninda turk calistirmiyor bunla ovunuyor. Yada sirketi var turklerle calisiyor emegini somuruyor. Selam veriyorsun seni carpiyor. Ne dolarmis amk tek gayesi bu burdakilerin.

• @Abraham-Trust, içinde söyledi: Greencard çıkmadan ABD'ye adapte olmak

@ibrahimasar
    Bakin ben amerikaya tam adapteyim. Kimse beni amerikaya adapte olamadi zannetmesin. Tam adapteyim her turlu insanla muhatap oluyorum. Hergun ise otobusle gidiyorum. Trene biniyorum hergun spor salonuna gidiyorum. Yeni gelen biri icin oldukca iyi bir gelirim var. Ama sunu soyleyebilirim. Burda para kazanmanin bir siniri yok hep daha fazla kazanabilirsin. Ve hayattaki tek amacin bundan baskasi olamaz burda bunu degistiremezsin. Adam koca sirket kuruyor yaninda turk calistirmiyor bunla ovunuyor. Yada sirketi var turklerle calisiyor emegini somuruyor. Selam veriyorsun seni carpiyor. Ne dolarmis amk tek gayesi bu burdakilerin.

Yazık ya bir çok kişiden duydum bunları gerçekten üzüldüm. Bizim ülkenin insanını bu denli bilmiyordum. Çok yazık.

• ⭐⭐

@sadikcagan Amin insallah

• @mukeya türkler hiç bir yerde sevilmiyor çünkü mantık başkası üstüne basarak para kazanmak

• ⭐⭐

@Abraham-Trust bu irk ile alakali degil ya karakter meselesi Sizi assagi ceken insanlardan uzak durun guvenmediginiz insanlardan uzak durun. Mesela bende turkum ama. Buyuk bir gemi uretim sirketinin ceosu patronundan is teklifi aldim. Yani eger kalbiniz temiz ise ve durust ahlakli iseniz Hic bir sey sizi bozamaz insallah allah hepimizin yardimcisi olur

• ⭐⭐

amin abicim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Abraham-Trust, içinde söyledi: Greencard çıkmadan ABD'ye adapte olmak

@ibrahimasar

İşin açığı, bu sene, amerikadaki bir semte, evlere vs bakarken, oradaki hayatın yapay ve çalışma üzerine kurulu bir yönü varmış gibi bir his hep aklıma geldi. Kapitalizmin kalbinde bugün çalışmazsan yarın açsın. Herşey para üzerine kurulu. Şurda 3-5 sene içinde emekliliğimizi hayal edebiliyorum ama orada o emekliliğe geçiş pek mümkün görünmüyor gözüme. Çalış çalış çalış.. Ayda 3 bin mi kazanıyorsun, neden 5 olmasın. neden 10 olmasın. Apartmentde hoş bir daire kiraladın. 2000 dolar. 3000 e town house var. 4000 e villa var. 10 bine malikane var. aylık 10 bini veren 15 bin mortgage yi de öder, iyisini al. 30 yıl öde öde... Bi karavan alayım, yıllık eğer izin yapabilirsem grand canyona gideriz. karavanda her ihtiyacımızı karşılasın. lüks olsun konforlu olsun, şık görünsün. Bana sanki tatminsizliğin yoğun olduğu bir yaşantı gibi geliyor. Burada da aynı değil mi? Tabi ki benzer şeyler burada da söz konusu. Ama bu yaşımıza ulaştığımızda hayata karşı 3-3 beraberliği sağlamış gibiyiz. Bilmiyorum, çocuklarımız için bir kurtuluş ve umut arayışında yaşlılığımızı böyle mi geçireceğiz.
    --------------------------------------->>>
    ggd.png

• @sytahmt bunu okuyunca duygulandım. benden başkaları olduğunu bilmiyordum. bende evlere, motorlara filan bakarım, Amazon, walmart gibi sitelerden alabileceğim şeylere bakarım. Hatta walmartın sitesinde tavuğun kilosuna bile bakıp spor yapsam kaç kilo tavuk yiyebilirim ona bile baktım. odamda yaşayıp hayal kuruyorum

• ⭐⭐

@baba-yaga insallah hayallerin gercek olur

• ⭐⭐

@ibrahimasar cok mantikli

• ⭐⭐

@celica Amin insallah

• Bazen youtube videolarini seyrediyorum. Oyle basit bir sekilde araba ehliyet ve banka hesabi actiklarini soyluyorlarki. Hic detaya girmiyorlar. Banka hesabi acmak icin kac subeye girip evraklar kabul edilmeyip geri donduk bir bilseniz. Ayni sekilde ehliyet almakta cok zor ny da 2 ay hatta 3ay suren bir surec. O yuzden gelir gelmez hemen bu islere baslanmali ama paraniz yoksa is bulmaniz para yapmaniz benim gibi 6 ayin sonunda bunlari elde etmeniz durumu.. zorla olsada basardik. Gercekten zorlu surecti.

• @Abraham-Trust banka hesabi acmak eyaletten eyaletten,subeden subeye degisiyor.
    Geldikten 1 gun sonra acan da var, 1 ay sonra da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |