Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Change.org yeşilkart için imza kampanyası

• Arkadaşlar konsolosluk mail adreslerinin listesini aradım fakat bulamadım yardımcı olur musunuz

• @datanist teşekkürler

• büyük elçi flake çalışıyoruz dediyse kesin gene almayacak mülakat 2 aydır çalışıyoruz diyor ama mülakat yok biran önce aksiyon alsa herkez sevinir

• sevgili arkadaşlar :))) Beklemekten bir yerlerimiz şişti artık.1 ay önce umutla bekleyin demiştim. Benim cahilliğim :)) Hem büyükelçiye hem de konsolosluğa makul düzeyde baskıya başlamakta fayda var. İnstagram ve twitter yardımcımız olsun diyorum. Şansımızı biz doğurtacağız, o çok belli artık.

• @mamaryoo Hocam aslında elimizden geleni yapıyoruz telegram kanallarında ama bu işler bir az da nasip işleri. Oturumsuz kabül eden doğru düzgün ülke de kalmadı zaten...

• Arkadaşlar mayısta yeni çekiliş yapılacak. Şimdi bu konuyu okuyorumda dosya numarası büyük olanlar büyük sıkıntı yaşıyor. Eğer mayısta çıkarsa dosya numaramız yüksek bir rakam cikarsa ds260 formunu hiç doldurmasak mı. Hali hazırda zaten turist vizem var. Eğer ds260 formunu doldurursam da sıra gelmezse vizem tehlikeye girebilirmi. Abd ye girişte sıkıntı çıkabilirmi?

• Bu ileti silindi!

• @kugutex kardeşim, benim şahsi görüşüm, DV2024'ü kazanırsan, DS260 formunu hemen doldur. Mülakat yerini Ankara diye seç (eğer başka bir ülkede resmi bir oturumun yoksa). Sonra da Case Number'ın çok büyükse, 1 Ekim 2023 tarihi itibariyle green card talihlisinin az olduğu bir ülkede 1 yıllık dil kursuna gitmeye bak, veya herhangi bir ülkeden oturum almaya bak, bunlar da olmazsa KCC'ye yaz, turist vizesiyle ABD'ye git ve mülakat yerini değiştir. Sizin ićin karar verme aşaması kazandığınızı, öğrenip, Case Number'ınız yüksek olduğu zaman başlıyor. DV260'ı hemen doldurun. Case Number'ınızın yüksek olup olmadığına DV2023 talihlilerinin 30.Eylül.2023 tarihine kadar mülakata en fazla hangi Case Number ile girdiği size bir fikir verecektir. Her yıl aynolmasa da önlemi önceden almak önemlidir. Önce bir DV2024'ü kazanın, sonra yine yazışırız.

• ⭐⭐⭐

@Beykentli bundan ziyade artık kartı kazandıktan sonra case numarası küçük olsa bile garantiye almak adına ABD’ye gidip direk aos bile yapabilir. Vizeniz oldugu sürece cok korkmanıza gerek yok @kugutex sizin vizeniz oldugu için dilediğiniz zaman aos yapabilirsiniz. DS260 doldururken sistem size dosyamı USCISe gönder diye bir seçenek sunuyor ancak bu durumda ABD’de olmanız gerekir ve aos başlığını takip etmeniz gerekir

• @waterman kardeşim, o zaman benim yazdıklarım belki ABD turist vizesi olmayanlar için geçerli olabilir.

• ⭐⭐⭐

@Beykentli aksini iddia eden olmadı zaten ☺️ Konsolosluk insiyatifinde olan bi durum dediğiniz kısımlar, konsolosluk dosyayı kabul etmezse mecbur Ankara’yı beklemek belki şansını kaybetme durumuna düşücek. Eğer gerçekten ABD’de yaşamaya istekli biriyse / biriyseniz öncelikle turist vizesine sahip olmak en makulü

• @Beykentli Sanırım en önemli şey hata yapmadan formu doldurmak. O nedenle çok fazla acele etmeden, doğru form doldurmak esas olmalı. Ayrıca hazır bilgiyi almak vermek çok kolay. Araştırmak lazım. Diğerlerinden daha fazla bu formu okumak lazım. Bence sadece ve sadece daha fazla okuyanlar ve araştıranlar bunu hak etmeli. Sizce de öyle değil mi...

• @Sanaldeniz kardeşim, yazdığınıza katılıyorum, hele de benim için DS260 formunu doldurmak çok zaman almıştı, geçmişte ziyaret edilen ülkeler, yapılan işler, yaşanılmış yerlerdeki adresler, tarihler. Benim için bir sürü detay geçerliydi.

• İyi akşamlar arkadaşlar foruma yeni katıldım, iki önemli sorum vardı sizlere umarım bu konuda bilgisi olan birisinden net bir cevap alabilirim.İlkin dosyamı dosya numaram curent olduktan sonra başka bir konsolosluğa taşımayı istiyorum.Numaram Mayıs ayı içerisinde current olursa current olduğu an gerekli konsolosluklara mail atmaya başlayabilir miyim yoksa Haziran ayını mı beklemem gerekir?Bir diğer sorum ise herhangi bir ülkede oturum iznim yok lakin 10 yıllık yeşil pasaport sahibiyim. Yeşil pasaport sahibi olduğumu belirtirsem dosya taşıma isteğimin kabul edilme şansı artar mı? Teşekkürler...

• @Dilara-Taşdemir Merhaba bende de yeşil pasaport var dı. Maalesef dosya taşımada bir etkisi yok...Sadece dosya taşımak istediğiniz ülkeye vize almada kolaylık sağlayabilir...

• ⭐⭐⭐

@Dilara-Taşdemir çok fazla bir etkisi olduğunu söyleyemeyiz ama yerinizde olsam yinede bu durumu mail atarken yazarım. Seyahat kısıtınız olmadığını bilmeleri yinede iyi olabilir

• ⭐⭐

@Dilara-Taşdemir Current olduğunuz an mail atmaya başlayabilirsiniz

• @Serap-2 çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |