DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@koray__1158, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon merhaba , öğrenmek için soruyorum . Tr ye neden geri dönemiyor ? COS yaptığında sadece statüsü değişecek , b1-b2 vizesi devam ediyor olacak . Mesela cos yaptı ve okul yaz tatiline girdi . Tr ye yaz tatili için gelip 1 ay kaldı geri dönemeyek mi ? Ya da okul bitti TR ye döndü 2 ay sonra bi ziyaret ediyim diyip devam eden turist vizesiyle giremeyecek mi abd ye ? Bunu mu söylemek istediniz ?

Öğrenci statüsü ABD’de ortalama 5 yıl kalmaya müsade eden bi statüdür. Cos değişikliği ABD’de oldugu icin ABD dışına çıktığı an bu statü kaybedilir okul tatili bittigi zaman B1 vizesiyle okumaya geldiği düşünülebilir ve bu vize ihlalidir

• ⭐⭐⭐

@Whispers hayır baska bi belgeye gerek yok zaten bakmıyorlar..

• @koray__1158 hocam kimse geri dönemez demedi. Statü sadece abd sınırları içinde geçerlidir.
    abdye geri gelmek için pasaportta vize gerekir, işin özü bu. Statü vize DEĞİLDİR.

Okul yaz tatiline girer, siz trye gelirsiniz 1 ay tatile. Daha sonra okula devam edicem hehehe diye abde girmeye çalıştığınızda polis zaten bilgisayarda sizin önceden f1 statüsü aldığınızı görecek ve %99 ihtimal turist olarak geldiğinize inanmayacak ve b1'i iptal edecek.

• Öncelikle bu foruma teşekkür etmek istiyorum, çok bilgi edindim ve anneme yardımcı olabildim.
    Annemin 5 nisan saat 7.45te İstanbul’da randevusu vardı. Tüm güvenlik kontrolleri, onay sayfası, parmak izi aşamalarını geçtikten sonra beklemeye başlamış.
    Sonra siyahi bir konsola ilerlemiş. Günaydın nasılsınız demiş annem direkt, adam da gülümsemiş iyi iyi demiş 🙂
    Sorular yalnızca şunlarmış;

1. Neden Amerika’ya gitmek istiyorsun?
    2. Kızın orada ne iş yapıyor?
    3. Başka çocuğun var mı?
    4. Hiç yurtdışına çıktın mı?

Sonra bişeyler yazmış bilgisayara, annem bitti mi demiş bitti bitti demiş gülerek, pasaportunu almış. O meşhur vizeniz onaylandı kağıdını vermiş. Hiç bir evrak sormamış ve bakmamış.
    Annemin profilinden bahsedeyim.
    57 yaşında, bekar. 23 yıldır aynı yerde çalışıyor. Yurtdışı çıkışları falan yok yalnızca, bir geceliğine Gürcistana çıkmıştı 9 sene önce, Karadeniz turu ile o kadar. O da pasaportunda değildi zaten.
    Ben Amerika’dayım 5,5 yıldır ve Greencard ım var. Onunla ilgili detay da sormamış.
    Umarım isteyen herkes vizesini sorunsuz alır 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@merlin2020 tebrikler hayırlı olsun👌🏻

• Çok teşekkürler her şey için 🙏🏼

• @merlin2020 İstanbul mu Ankara mıydı mülakatı annenizin?
    Hayırlı olsun vizeniz ailenize 😊

• @Bberturk İstanbul’daydı😌

• @merlin2020 o zenci eleman gulumseyebiliyormuymus ya?
    Sasirdim🤣

Annenizin profili vizeye uygun. Almamasina sasirirdim.

• @charon geçen hafta aynı şekilde bir abd vatandaşı arkadaşımın annesine red verdiler Ankaradan. Teyzenin umreye gidişi vardı yurtdısı çıkışı olarak da. Temmuzda oğlunun düğününe gidemeyecek. Aynı profil aslında, bu yüzden vermelerine şaşırdım ben açıkçasi

• @Bberturk hmm üzüldüm, sanırım bazı etkenler var bizim bilemediğimiz veya konsoldan konsola değişiyor belki de. İnanın, 8-9 aydır okumadığım gönderi, websitesi vs kalmadı. Ben de çok aşırı korkuyordum ama bilmiyorum annem gerçekten çok pozitif bi insan belki de karşı tarafa bunu geçirmiş olabilir 🙂

• herkese merhabalar tıp fakültesi 5. sınıf öğrencisiyim ve 3 gün önce b1/2den ret aldım. tekrar ds-160 doldurup yeni tarihi mart 2025 e alabildim başka tarih gözükmüyor. sanırım ret alanlara 24 ay yakın tarihe randevu vermeme gibi yeni birşey çıkmış. böyle bir kural var mı biliyor musunuz 2 yıl yeni tarih alamıyor muyum yoksa belli bir süre mi blokluyorlar? şubatta ve 8 martta ret alıp yine 31 marta tekrar çeken örnekler de duydum. ama şu an durumum bu bilen varsa cevaplarsa çok teşekkür ederim

• @mdaks7 bu durum Şubatta var mıydı bilmiyorum ama Martın başından beri kesin vardı, evet red yiyenlerden en yakın 18 ay sonrasına tekrar mülakat aldığını duydum ben forumda. Ama red yiyip sizin dediğiniz gibi hemen bir-iki ay sonrasına vize mülakatı alabileceğini hiç sanmam. “Son iki yıl içerisinde aynı vize türünden vize reddiniz var mı” sorusuna “Hayır” cevap vermiş olmalıar diye düşünüyorum. Çünkü forumda vize mülakatı erkene çekme danışmanlığı veren Rushvisasnow firması bile red yiyenlere erken randevu alamıyoruz dedi. Çünkü gerçekten açılmıyormuş.

• @merlin2020 keşke her aile bireylerine böyle vizelerinin onaylandığını duyabilsek. Red oranlarının tavan yaptığı son günlerde sizin için çok sevindim. Emekleriniz boşa gitmemiş, bol eğlenceli günler dilerim Amerikada 🙂

• ⭐⭐⭐

@mdaks7 daha önce red aldınız mı sorusuna hayır demişlerdir ve yeni mail ile ais kaydı açmış olabilirler tamamen fikir yürütüyorum ancak bu durumda da yalan beyandan tekrar red almayı garantilemiş olurlar

• ⭐⭐

Abd büyükelçiliği resmi instagram hesabında yoğunluğun farkında olduklarını belirtmiş. İstanbul başkonsolosu video yayınlamış.

• @Bberturk umarım dediğiniz gibi olur ve kimse hayal kırıklığına uğramadan vizesini alır 😌 çok teşekkür ederiz🙏🏼 darısı isteyen herkesin başına 🤗

• Merhaba

Turist vizesinden agustos ayinda kizkardesim red almisti , tekrardan basvuru yapacagiz ama bir soylenti var , red alanlar 2 sene icinde tekrardan basvuru yapamayack diye . Dogruluk payi varmidir ?

• Arkadaşlar eşim için turist vizesi randevumuz mevcut. Götürmemiz gereken güncel belgeler nelerdir ? Listesini bulamadım.

• ⭐⭐⭐

@neslikaan randevu açmıyorlar doğrudur şuan en erken 2025 e veriyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

64

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |