Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emre29 hocam soru cevaplandı. Tekrar cevaplayayım;
    b1 ile gidip cos yapılınca f1 STATÜSÜ alınır.
    F1 statüsü ile abdden çıkıldığında o statü İPTAL olur.

B1 vizesine birşey olmaz. Lakin b1 ile tekrar girilirse cbp statü değiştirildiğini sistemden görür ve turist olma nedeninizi daha saglam sorgulayabilir.

• Merhaba arkadaşlar,
    Vizelerimiz onaylandı bugün. Sormak istediğim, belge gönderme lokasyonu olarak ;
    PTT - ÇANKAYA MERKEZI – SIMON BOLIVAR SEDAT SIMAVI YILDIZEVLER
    görünüyor. Bizim pasaportlar bu ptt merkezine mi gidecek ? Yoksa ev adresimize mi gelecek ?

• ⭐⭐⭐

@rodman bu PTT adresinze gidecek eve gelmesi için ekstra kişi başı 125 TL gibi bir tutar ödemiş olmanız gerekiyordu

• ⭐⭐⭐

@rodman yazmadıysanız görüşme detaynızı ve kişisel bilgilerinizi de yazarmısınız evli bekar yurt dışı deneyimi var şuralar gibi

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir 123 TL

• Merhabalar benim kız arkadaşım ve ailesi beni davet etmek istiyorlar nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. i-134 formu vs hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@Muhammet-Beşaltı I-134 formu mali yeterliliği olmayan göçmenler için sponsorluk formudur turist vizesiyle ne alakası var?

• @tolgasatir Biz o kısmı yanlış anladık sanırım. Bu saatten sonra da değiştirmenin bir yolu yok galiba ? Biz farklı şehirdeyiz tekrar Ankara PTT`ye mi gitmemiz gerekecek ?

• Merhaba Arkadaşlar,

Benimde bir sorum olacak. Biraz karışık gibi duruyor ama daha önce bu gibi durum ile karşılaşan biri var mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2018'de Amerikada üniversite bitirdim. Mezun olduktan sonra direk Türkiyeye geldim. Şimdi çalıştığım şirketin sponsorluğu ile bir tane kongreye katılmam için Amerikaya gitmem gerekli. Turist vizesine başvuracağım. 2 sene önce Kanadaya eşim ile beraber student vizesine başvurduk fakat red gelmişti iki kere denedik olmadı sonra zaten beni kabul etmeyen yere ben de gitmem diyerek vazgeçtim. Şimdi Amerikaya turist olarak vize almak istiyorum. Sormak istediğim sorular şunlar;

• Eski amerikada okuduğum pasaportu kaybettim ama eski kaybettiğim pasaporttaki Amerika öğrenci vizem görüntüsü var elimde. Yeni pasaportumla da yurtdışına henüz çıkmadım. Bu durum sıkıntı yaratır mı?
    • Evliyim ve eşim Rusyalı. Bir tanede bebeğimiz var. Ben seminer için Amerikaya başvurduğum zaman onlarda benimle beraber başvursalar bunda herhangi bir olumsuzluk olur mu. Ayrıca malum Rusya Amerika ilişkiside var, Eşimin ayrıca Türk pasaportu var çocuğunda öyle. Başvurursak eğer türk pasaportu ile başvuracağız.
    • Hem 2 sene önceki Kanada reddi hem pasaportun kaybolması hem de eşimin ülkesinden dolayı 3 kişi ailecek başvurmaktan biraz tırsıyorum açıkcası. Eşim ve çocuğum olmadan başvuru yapmam sizce daha mı mantıklı olur? Bir yandan zaten orada 4 sene yaşadım sıkıntı olmaz diyorum diğer yandan ailemi yanıma almadan gidip gelmek sadece seminer için olacak. Herhangi bir şekilde kalma niyetim yok sadece eşimi ve çocuğumu gezdirmek istiyorum.

• @pausback 2 kere kanada study permit reddi sıkıntılı. Database'de çıkar.
    sizin abdde okumuş olmanız gerçeği de çıkar.
    Ayrica rusyalı diye birşey yok, rus denir 🙂

Eğer ki şirket yolluyorsa ve bu kanıtlanırsa bir sıkıntı çıkacağını zannetmem.

O ögrenci vizesi görüntüsünü çıktı olarak alın götürün, görmek isterlerse söylersiniz pasaportu kaybettim vs. diye.

Eğer ki rusya vatandaşları abdden vize alabiliyorsa(bilmiyorum bunu), normal bir insan gibi başvurup alabilirler.

Sizin gitme nedeniniz tamamen iş ile alakalı. Sebep belli. Lakin iş gezisine aile ile gidip abi gezicez ya demek bana mantıklı gelmiyor. Siz vizeyi alın, gidin gelin ve ailenize de başvurun diyebilirim.

• @charon değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Katılacağım kongre ile alakalı davetiye ve şirketin üstleneceğine dair belgelerim var. Giderken ailemide gezdiririm diye düşünüyordum. En iyisi gidip geleyim sonra onlarada başvuru yapayım.

• Merhaba bir sorum olacak. Kendim için ve eşim için ayrı ayrı ds160 formu doldurdum. Az önce kendime ait olanı kontrol ettikten sonra onaylayıp yayınladım. Onay aldıktan sonra bir ekran geldi ve bir aile planı oluştur gibi bir sekme vardı. Eşim için oradan bir ds -160 formu mu doldurmam gerekiyor yoksa 2 farklı doldurmuş olmamda sorun olmuyor mu ? (ais kaydını bu işlemden sonra yapacağım )

• ⭐⭐⭐

@salih2825 iki farklı DS160 doldurabilirsiniz, ais kısmında randevu alırken birleştireceksiniz.

• @tolgasatir Teşekkürler. Dediğiniz gibi ais te halledebildim. Ankara için uygun randevu yok diyor şuanda (son 24 ay içinde ret almışım) bilgisi olsun merak edenler için.

• ⭐⭐

@salih2825 ben de doldurken o butonu 1 sefer gördüm ve sonra ekrandan kayboldu. Çok bir işlevi yokmuş. Bazı bilgileri otomatik olarak 2. forma aktarmaya yarıyormuş, zorunluluk değil. Randevu alırken ( ais üzerinden) aile randevusu almanız yeterli. Tüm aile bireylerini ekledikten sonra randevu ve ödeme işlemlerini tamamlamalısınız.

• @salih2825 vize ret tarihinden itibaren 24 ay boyunca yeni randevu almanızı engelliyorlar. Şu ana kadar sadece 18 ay öncesinde ret alan birini görebildik.

• Merhabalar. Randevu sayfasında daha önceden yakın tarihe tek tük de olsa boşluk görüp kaçırmıştım. Son bir iki gündür denediğimde her seferinde Ankara için "seçtiğiniz lokasyonda randevu yok" diyor ve İstanbul içinse en erken Ocak 2025 görünüyor. Sizde de böyle mi?

• @tufank Teşekkürler hallettim.

• @EasternStar Dünyada başka bir ülkeyede böyle bir uygulamaları var mı gerçekten merak ediyorum. İnsanlık dışı bir yaklaşım bence. Takipteyim açılacak tarihleri.

• @ozanpala Aynı ekranı görüyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |