Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş beklenen haber gelmiş tebrikler ABD’de bol huzurlu bi yaşam sizi bekliyor 🙃

• @soulja Başından sonuna kadar mülakat günü süreci beraber takip edip yan yana vizelerimizi aldık. Tanıştığıma memnun oldum kardeşim tekrardan hayırlı uğurlu olsun Amerikada görüşmek dileğiyle.😊

• Herkese merhabalar, bugün artık neredeyse 1 yıllık uzun bir bekleyiş mutlu bir şekilde son buldu, vizemiz onaylandı. Belki de randevuyu alabilmiş olmamızın asıl sebebi olan @gucarslan Bey’e ve tüm foruma içten teşekkür etmek istiyorum.
    Forumla tanışmadan önce belki de tek bildiğimiz dv kurası açıklandıktan sonra uzun sürekli birlikteliğimizi evlilik ile taçlandırmamız gerektiğiydi, ama bildiklerimizin okyanustaki bir damla kadar olduğunun farkına varmamız de pek uzun sürmedi. Önce forumu tarayarak ardından grupları takip ederek ds-260 formunu evlenmeden de doldurabileceğimizi, daha sonra güncelleyebileceğimizi ve ne olursa olsun randevu almadan açtırmamamız gerektiğini öğrendik. Bunları idrak ettiğimizde tarihler çoktan mayıs ayının sonunu gösteriyordu. Acil bir karar alıp nikah tarihimizden sadece 4 gün önce hemen bekar şekilde formu doldurduk. Belki de forumla tanışmasak @gucarslan Bey grupta doğru yönlendirmelerde bulunmasa nikahı ve pasaportları bekleyelim derken, hayatımızın en büyük çifte şansı (dv+2xxx) kocaman bir hiçliğe dönüşecekti.

Unganlar Deneyimi (08.03.23): Randevu saatimizin 11:30 olmasına rağmen 10:30 civarında unganlarda hazırdık. Hiçbir sorun olmadan hızlıca aşı kartı, pasaportlar ds260 formu, medikal kayıtlar gibi belgeler alınarak işlemler başladı. Sağlık geçmişimiz ile beraber psikolojimiz ile ilgili sorular da soruldu ve toplamda 5 adet aşı yapıldı (3 tüp), ardından 5. Katta idrar ve kan verdikten sonra 3. Katta akciğer filmi çekildi. Tüm belgeleri 4. Kata teslim ederek ayrıldık ve bir gün sonra 15:00’da raporumuzu teslim aldık. Hatırladığım kadarıyla kişi başı unganlara 340 düzen laboratuvarına da 115 dolar gibi bir ödeme yaptık.

Mülakat Deneyimi (24.03.23): Sabah 8:15’te olan randevumuz için 7:30 da konsolosluğun önündeydik. Konsolosluğun önünde bekleyen onlarca kişiyi gördükten sonra, belki de geç kalabileceğimizi düşünmemizden dolayı oluşan stresle bir an önce sıraya geçtik. Hatta bu nedenle öncesinde de grupta konuştuğumuz arkadaşlarla muhabbet etme fırsatımız olmadı. Sırada ve içeride tekrar karşılaştık, hepsine çok selamlar tekrardan. Velhasıl kelam hızlıca güvenlikten geçtikten sonra ana binaya girdik ardından ilk masadaki beyefendiye pasaportlarımızı verdik arkasına stickerları yapıştırıp beklememiz için bizi yönlendirdi. Daha sonra kişi başı 330 dolar ücreti ödedik ve belgeleri teslim etmek için bir sonraki noktaya geçtik. Pasaport, 2 Adet 51x51 Fotoğraf, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil Kaydı (Arşivli), Üniversite diploma aslı ve fotokopisi, Banka hesap dökümü, Askerlik Durum Belgesi ve Unganlardan alınan Sağlık Raporu’nu teslim ettik ve görüşmeyi İngilizce yapabileceğimizi söyledik ve beklemeye başladık. Numaramızın yanması ile beyefendi ile görüşmemiz başladı. Parmak izlerini verip yemin ettik. Ardından daha önce J1 wat programına beraber mi gittiniz, orada mı tanıştınız diye sordu, Asıl talihli eşime burada ne iş yaptığını ve Amerika’ya gittikten sonra ne iş yapmayı düşündüğünü sordu. Ardından çekilişten sonra evlendiğimiz için götürdüğümüz fotoğraf ve ekran görüntülerinin birkaçına baktı, belgeleriniz tam yeterli paranız var ve sağlıklısınız vizenizi onaylıyorum PTT’den alabilirsiniz dedi.

Görüşme sonucu Starbucks’ta bekleyen diğer arkadaşlarla da tanışma fırsatımız oldu ama İstanbul’a döneceğimiz için onların mülakatlarının bitmesini bekleyemedik kusura bakmayın lütfen, yeni hayatlarınızda bol şanslar diliyorum umarım bir gün yollarımız yine kesişir.

• @uqursen Tebrikler, yeni hayatınızda şans yanınızda olsun 🤟🏻

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş çok sevindim 🥹 allah tez zamanda tanına erdirsin artık yeni evinizden haberler bekliyoruz

• @Emre-Kurtulmuş hayırlı olsun adıniza çok sevindim Amerika'daki hayatınızda mutluluk ve şans daima yanınızda olsun. Darısı başımıza diyelim...

• @MogoltayUral kısa da olsa tanışma fırsatımız oldu tekrardan vizeniz hayırlı olsun tebrik ederim eşinizle beraber ABD’de ki yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @Ozan-D evet 21 binlerdeyiz. Tamamdır size daha gelmemişse bize gelmemesi normal. Bunu merak etmiştim. Teşekkür ederim

• @tolgasatir
    Dosya Numarasi: 2023EU21XXX
    DS-260 Gonderimi: 02/06/2022
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

DV 2021 HAS NOT BEEN SELECTED
    DV 2022 HAS NOT BEEN SELECTED
    DV 2023 HAS NOT BEEN SELECTED
    DV 2024 Waiting....

• @Emre-Kurtulmuş çok sevindim, vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar🙏🏻

• @soulja vizeniz hayırlı olsun, mutluluklar 🙏🏻

• ⭐⭐

@MogoltayUral vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar.

• @uqursen tebrikler ! Deneyiminizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler 🙂

@Emre-Kurtulmuş tebrikler ! vallahi kendim kazanmışım gibi sevindim, mutluluklar dilerim 🙂

@soulja hayırlı uğurlu olsun 🙂

• Herkese merhabalar, uzun mu uzun inişli çıkışlı bu meşakkatli süreci umarım ki herkes sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde geçirip vizesini alır ve ABD’de ki yeni hayatına, yaşantısına başlayabilir. Gelecekte mülakata girecek olan arkadaşlarımıza yol göstermesi açısından faydalı olmasını dileyerek sürç-i lisan ettiysem affola iki gün önceki Unganlar ve bugünkü mülakat deneyimimi detaylıca yazmaya çalıştım. Keyifli okumalar dilerim.
    UNGANLAR DENEYİMİ
    24.03.2023 günü saat 09.15 da ki mülakat görüşmem için 21.03.2023 günü saat 10.05’de Unganlar randevumu oluşturdum.
    Arkadaşım da kaldığım için,Yenimahlleden sabah 7.30 cıktım 7.50 gibi orada olacak şekilde erkenden evden çıktım. Daha önce ki okuduğum mülakat tecrübelerine de dayanarak 9.00’da almaya başlayacaklarını bildiğim için han girişinin yanında bulunan a4 isimli cafe de bir şeyler içip, kahvaltımı yaparak saatin gelmesini bekledim. Sonrasın da han girişinde sizi 2 adet yan yana asansör karşılıyor. Sol tarafta 1-3-5. Kata çıkan asansör, sağ tarafta ise 2-4-6. Katlara çıkan asansörden 4. Kat için olan asansöre 08.55 gibi binip 4.kat’a çıkarak 41 numaralı bekleme salonunda geçtim. Gözlemlediğim kadarıyla o sırada içeride ki tek Türk vatandaşı bendim. (Daha sonra orta yaşlarda (erkek) bir Türk vatandaşı daha geldi.) İçeride birçok ülkeden farklı vatandaşlar vardı. 09.00 gibi hemen bekleme salonunun yanında bulunan 45 numaralı kapıyı çaldım, içeriden otomatla kapıyı açtılar. O sırada çok beklemeyin saat gelince girin yoksa peşinizden çok insan sıraya giriyor. Saat 10.05’da randevum olduğunu söyledim, içeride ki güler yüzle karşılayan hanımefendilerden birisi bilgisayarından bilgilerimi kontrol ederek sonrasında ismimi seslenerek evrak teslimleri için yanına çağırdı.Bu arada gruptan selim abi ile tanıştım
    İstenen Evraklar
    • Pasaport
    • Ds-260 Onay Formu (Case number kontrol edildi.)
    • E-Nabızdan alınan 2 doz covid aşı’sını gösteren aşı karnesi
    GEREKLİ ADIMLAR:
    Genelde herkes gibi benide 5.kata yolladılar kan almak için 47.5 dolar ödedim.Ondan sonra biraz bekledikten sonra 3. Kata yolladılar röntgeni çekmek için odaya çağırdı.Sonra tekrar 4. Kata çıktım ve çağırdılar 4 tane aşı yaptılar ve 340 dolar gibi bir ödeme yaptım. Ertesi gün saat 15.00’te dosyamın hazır olacağını 17.00’ye kadar gelip alabileceğimi söyleyen hanımefendiye teşekkür ederek oradan ayrıldım. Ertesi günde saat 15.00 4.Katta bulunan 45 numaralı oda içerisinden sağlık raporumun olduğu dosyamı sorunsuz bir şekilde teslim aldım.
    Mülakat İçin Yaptıklarım
    -Sabah Saat 7 yola cıktım.7.15 de vardım orda uğur abi vardı onla zaman geçirdik sonrada gruptaki abiler geldiler sohbet ettik.9.15 mülakatım için içeri girdik.Ömer abilerle beraberdik.Tüm süreci beraber geçirdik diyebilirim.
    İstenen Evraklar
    • Pasaport
    • 2 Adet 51x51 Fotoğraf
    • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( E-devlet çıktısı )
    • Adli Sicil Kaydı ( Arşivli / E-devlet çıktısı )
    • Üniversite diploma aslı ve fotokopisi ( Aslını geri verdi )
    • Banka dökümanı ( imza sirküsü olacak şekilde aldım. Dokümanları geri verdi )
    • Askerlik Durum Belgesi ( E-devlet çıktısı )
    • Unganlardan alınan Sağlık Raporu
    • Ais kaydı ( PTT kargo ) istemedi.
    11 Numaralı bir hanımefendi vardı.Bana nerde yaşadığımı ve nereye gideceğimi sordu.
    Sonra üniversite diplomamda ingilizce ders almışsın neden konuşamıyorsun dedi bende almadım dedim hatırlayamadım öyle bir şey olmadı çünkü sonradan dersi ingilizce işlemedik dedim gerçektende dersi ingilizce işlemedik.Sonra bana bu kadar parayı 4 ay çalışarak nasıl kazandın dedi bende biraz birikmişim vardı annemin altınları sattım birazda bitcoinden kazandığımı söyledim.sonra nerde çalışacağımı sordu bende aile dostumuzun yanında akrabam dediğimde hangi taraftan dedi bende yalan söylemek istemediğimden akrabam değil aile dostumuz dedim üniversite diplomasına bakıp ingilizce ders aldığınıza bakın benimkini kontrol etti.Sonra vizenizi onaylıyorum dedi 1 hafta içinde gelir dedi bende tamamdır teşekkürler dedim ve ayrıldım.Kuzenim oruç olduğu için kafeye gelemedim akşam yola çıkıcağımız için uyumamız lazımdı oturamadım ama mülakata gelenlerle tanıştığım için mutluyum herkese iyi yolculuklar darısı kazananların başına

• ⭐⭐

@soulja @MogoltayUral Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@MogoltayUral vizeniz hayırlı olsun amerikada bol şanslar

• @MogoltayUral tebrikler hayırlı uğurlu olsun !

• ⭐⭐

@MogoltayUral Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• ⭐⭐

@soulja Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• ⭐⭐

@achillesoag Çabalarınızın meyvesini almışsınız. Çok tebrik ederim, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 296
  • 243
  • 11426
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |