Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman Evet, çok teşekkür ederim.

• @mazk2104 Çok teşekkürler.

• Herkese tekrar selamlar,

I-693 RFE'si için mail beklemek gerekiyor mu, yoksa USCIS sisteminde zaten ilgili RFE PDF olarak mevcut, bunun çıktısını alıp ilgili Field Office'e gönderebiliyor muyuz? Şehir dışında olacağımız için eğer maili beklemek gerekiyorsa 1 hafta gibi bir süre gecikebilir işlemlerimiz ve Medical exam aylardır bekliyordu zaten. Bu konuda bir bilgisi olan, deneyimi olan var mıdır?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@tampagv hayır eğer siz ilgili dosyayı upload ettiyseniz ekstra bişey yapmanıza gerek yok. Check status durumunda new card beeing produced gördüğünüz an kartınız basım aşamasına geçmiştir demek oluyor.

• @waterman Upload edilebilecek bir dosya değil, kapalı zarfın içinde ve fiziksel olarak USCIS Field Office'e iletilmesi gerekiyor. USCIS'in bana gönderdiği mail'i beklemek zorunluluk mudur, ondan emin olamıyorum. Çünkü iletilen email'de de aynı barkod var ve önemli olan da barkodlu RFE kağıdı diye biliyorum.

Gelecek RFE mail'i içinde farklı bir doküman çıkabilir mi, ondan emin değilim. Sonuçta RFE'ye yanıt nizami olmak zorunda, yoksa son dakikada Field Office'te oluşabilecek bir karışıklık aylarca sizi geriye atabiliyor.

• ⭐⭐⭐

@tampagv anladım bu kadar karmaşık konularda bilgi sahibi değilim ama mantık üzerinden ilerleyecek olursam RFE gönderildiyse ve bunu postalamanız yeterli okuyorsa bu şekilde dosyayı gönderin.

• @tampagv Merhaba USCIS bir sey istemediyse gonderemezsiniz. Gonderirseniz karisiklik cikar. Ama sorunuz suysa " uscis benden saglik raporu istedi ama orijinal kagit elime gecmedi onu beklemek zorunda miyim' sa hayir degilsiniz. Dokumanlar kisminda olan ayni belgenin pdf ini yazdirin saglik raporunun KAPALI DOKUNULMAMIS ZARFININ UZERINE. yapistirin. Onlar zaten kendileri acar bakar. Bazen o kagidin gelmesi 1 ayi bulabiliyor zaman geciyor orjinalini koymaniza gerek yok. Ayni RFE kagidini renkli yazdirin yapistirin dosyaya yollayin aynisini yaptim bi sikinti olmadi. Eger sordugunuz soru buysa.

• @mazk2104 Selamlar,

Evet, yukarıda başka bir entry'de ifade ettiğim için tekrar baştan almamışım durumu. USCIS RFE isteğini email ile iletti ve USCIS web sitesinde PDF'i görüyorum, ilgili barkod da bu PDF dosyasında mevcut zaten.

Maille bu dosyayı iletmeleri durumunda ayrıca bir doküman ya da barkod geliyor mu, emin olamadığım için USPS'in maili getirmesini bekliyordum; ancak out of state durumumuz olduğunu unuttum.

Dediğiniz şekilde USCIS sistemindeki PDF'i renkli olarak taratıp, Medical Exam'le birlikte Field Office'e ileteceğim.

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

• @tampagv dediginiz gibiyse evet sorun yok pdf dosyasinin birebir aynisi geliyor size zaten. Yazdirin ekleyin yollayin hemen onaylanir diye dusunuyorum benim oyle oldu.

• @mazk2104 Tekrardan çok teşekkürler.

• Merhaba marriage based green card basvurusunda bulunacagim yakinda USCISnin websitesinde I-797 formununda bahseldigini gordum. Bu formu basvuru sirasinda doldurup gondermemiz gerekiyor mu? Yardimci olursaniz sevinirim

• @eylo Merhaba bu form receipt approval form degil miydi bildigim kadariyla siz doldurmuyorsunuz onlar gonderiyor

• Merhabalar. 25.02.2023 sıralarında yeşilkart başvurusunda bulunmuştum. Çalışma iznim onaylandı ve 7 Nisan da çalışma kartım bana ulaştı. Çalışma kartının üzerinde USCIS no diye 9 haneli bir sayı var. Bu SSN yerinde de geçiyor mu yoksa ayrıca SSN numarası almalımıyım. Bu arada ben New York da yaşıyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler saygılar

• @birumutolsun Hayır o SSN değil, SSN ayrıca gelecek.

• Selamlar, evraklarimi 2 ekim 2022 de gondermistim. bugun medical exam dosyasini gondermedigim icin bir an once iletin diye yazi gondermisler. aciklamada dikkatimi ceken Covid 19 asisi olma zorunlulugu. ben tek doz asi oldum ve bazi yan etkilerinden dolayi ikinci dozu olmadim. Esim (5 kusak amerikali) kesinlikle asi olmami istemiyor ve dini & ahlaki gerekcelerle reddetmemi istiyor. Bu konuda bilgisi olan var mi?

• @Jasmine bildigim kadariyla amerikan vatandasi olmayanlarin 2 doz covid asisi olmasi zorunlu.

• ben de oyle biliyorum, tesekkur ederim.

• ⭐⭐

@Pelşin-Kardeş Yeni sisteme gore zaten mulakat olmuyormus

• @emirgenco mülakat olmuyor diye kesin birşey yok benim çarşamba günü mülakatım var . Sadece evrakların tamsa gerektiği kadar evliliğin gercek oldugunun kanıtları varsa mülakatsız onaylanma ihtimali var ama hiçbir zaman kesin diye birşey yok görüşme olmayacak diye .

• Merhabalar K1 vizesiyle geldim evlilik yaptık ve AOS işlemlerine başvuracağım. Yanımda Türkiye'den almış olduğum vukuatlı nüfus kayıt örneği ve tercümesi mevcut bunu kullanabilir miyim ? Yoksa illa konsolosluktan mi almam gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |