Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon Evet 2019'da başvurdum fakat başvurunun son aşamasını uzunca bir süre ertelemek zorunda kaldım.

• @dpdemir, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Batuhan-Catalkaya vasıfsız işçi dediğiniz kategori EW kategorisi oluyor. Bunun için de tüm aşamaların tamamlanması (Türkiye’de konsolosluk görüşmesi dahil) bugünlerde, 4-5 yıl gibi bir zaman alıyor. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Eb3 de vasifsiz isci kategorisine giriyor.
    Eb3 profesyoneller ve digerler olarak ayriliyor

• @Batuhan-Catalkaya dogru. Eb3 vizenin altında EW vize vasıfsız işçiler için geçerli olan. Visa Bulletin’de takip ederken EW vize, EB3 ten ayrı belirtiliyor. O yüzden vurgulamak istedim. Çünkü onun kotası daha kısıtlı.
    Çoğunlukla bu belirtilmiyor, başvuran kişi de Eb3 olarak başvuruldu zannediyor. İşlemlerinizi başlatırken avukatınıza bu konuyu sormanızı tavsiye ederim. İnşallah herşey istediğiniz gibi olsun. Uzun bir süreç ama imkansız değil.

• @Batuhan-Catalkaya dusuk ucretten vermek diye birşey söz konusu değil. İlk aşama pwd şuan 9 ay civari sürüyor department of labora bu işe bu kadar maaş verilmesi için onay alınması gerekiyor. Bunun birçok sebebi var bir taneside ucuz iş gücünü yurt dışından getirip çalıştırıp amerikan vatandaşlarının işsiz kalmasını önlemek. Yani şirketiniz 1 aylık iş ilanını vermeden önce PWD alması gerek burada çok düşük bir wage belirtilirse DOL zaten red eder sizde 9+ ay beklemiş olup, eğer şirket hala ilgileniyorsa tekrardan PWD submit edip bir 9+ ay daha beklemek zorunda kalırsınız.
    Eb2/3 hiç kısa bir süreç değil, uzun ve sancılı bir süreç. Sabır gerektiriyor her anlamda. Şuan pwd 9 ay en az+45 gün job advertisement ve cooldown period+9 ay ETA9089 yada PERM application. Bu aşamalar daha green card başvurusu değil sonrasında I-140 duruma göre I-485 yada consular processing, en iyi ihtimalle 3 senelik bir süreç, en iyi ihtimal. Herhangi bir audit yada RFE istendiğinde çok rahat 1-2 yıl atabilirsiniz.
    Eb3 3 tane alt kategorisi var, skilled worker, professional and unskilledworker. her ne kadar allocation yapıldığı açıklanmasada, bu veriler public data, DOL in sayfasından bütün Perm ve PWD onay/red case verilerine yıllık bakabilirsiniz, quarterly açıklanır. UW için onay rakamları öyle malesef çok yüksek değil. Bunun yanısıra avukatlar stratejik değişimler yapabilir. Mesela şuan EB2 kategorisi retrogression oldu Nov/22 tarihine all continents için, avukatlar eb2 dan başvuru yapılması planlanan insanları eb3 SW yada Professionala kaydırabiliyorlar çünkü eb3 statüsü current olduğu için. Pozitif olmak lazım konuyla ilgili ama gerçekleri göz ardı etmemek lazım. Bol şans

• Merhaba, bu sabah mulakat mailimiz geldi. 25 Mayis interview tarihimiz. Mulakat bekleyen arkadaslari bilgilendirmek istedim. Dq tarihinden 19 ay sonra mulakat maili aldik.

• ⭐⭐⭐

@dpdemir tebrikler görüşme detaylarını bekliyoruz

• @dpdemir Tebrikler, umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Mart ayında ciddi bir hızlanma olmuş. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/visas-backlog.html Geçtiğimiz aylarda toplam ortalama 30K civarı randevu verilmiş. Mart ayında 50K randevu vermişler.
    9 Şubat'ta AILA toplantısı yapılmış, merak edenler için toplantı notları şurda: https://travel.state.gov/content/dam/visas/AILA/AILA-Agenda-02-09-2023.pdf

• ⭐⭐⭐

@mrfry, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@dpdemir Tebrikler, umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Mart ayında ciddi bir hızlanma olmuş. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/visas-backlog.html Geçtiğimiz aylarda toplam ortalama 30K civarı randevu verilmiş. Mart ayında 50K randevu vermişler.
    9 Şubat'ta AILA toplantısı yapılmış, merak edenler için toplantı notları şurda: https://travel.state.gov/content/dam/visas/AILA/AILA-Agenda-02-09-2023.pdf

Verdiğiniz kaynak için teşekkürler 2023 yılında uscisin genel olarak 6 ayda aile birleşimi vizeleri konusunda sözü vardı. Sanıyorum ki bu hızlanmalar uscisin sözünü tutacağının en net göstergesi ki 9 şubatta yapılan toplantının notlarına göre göçmen vizelerdeki süreci en asgariye indirmeye gayret ediyorlar cok güzel bi gelişme..

• @mrfry cok tesekkurler.

• @waterman tesekkurler.

• @dpdemir interview tecrubelerinizi bekliyoruz, gozunuz aydin

• @niwss tesekkurler. Insallah paylasacagim buradan.

• ⭐⭐⭐⭐

Aşağıdaki videoda EB3 Unskilled Workers olarak bir firma ile Green Card alan birisi var. Tüm detayları izleyebilirsiniz.

• @denizci10 bahsettigi firma imzanızda da yer alan eb3vize.com yabi sizin çalıştığınız firma degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@baybarsmutercim evet kurucuları arasında olduğum firma

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• merhaba. şimdiye kadar hep green card'ı çekiliş üzerinden deneyip olumlu sonuç alamayınca farklı vize türlerini araştırmaya başladım ve eb3 vizesi ilgimi çekti. bu konu ile ilgili merak ettiklerim hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

kuzenimin çok yakın bir arkadaşı, abd'de birkaç farklı eyalette operasyonları olan bir tekstil işinin başında. kuzenimle daha önce yaptığımız konuşmalarda "green card çıkarsa iş konusunda arkadaşım sana yardımcı olur" diyordu. tabii iş o noktaya gelmedi hiç.

ben arkeolog olduğum için ve bildiğimiz sponsorluk vizelerinde o arkadaşın şirketinde bana sponsor olabileceği herhangi bir görev tanımı olmadığından sponsorluk vizesini hiç düşünmemiştim ama son günlerde duyduğum bu eb3 vizesi acaba benim işime yarar mı merak ettim.

anladığım kadarıyla aracı firmalar abd'deki bazı zincir restoranlarda çalışmak üzere insanlara vize konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. peki yine bu vize türüyle, kuzenimin arkadaşı kendi şirketine beni alabilir mi? sonuçta benim uzmanlığım arkeoloji ve o şirkette bana uygun pozisyon yok ama vasıfsız işçi olarak mc donalsd's veya amazon nasıl bu vizeyle alım yapıyorsa ben de o şirkete girebilir miyim? aracı firmayla çalışmayıp şirketin kendi avukatıyla bu süreci yöneterek eb3 vizesi almam mümkün mü yoksa yasal olarak bunun önüne geçen engeller var mı?

• Merhabalar employment based vize kategorileri arasinda interview date bekleme istatistikleri var midir bir yerde? Mesela E1, E2 ve E3 den en fazla E3 basvurusu vardir diyebilir miyiz?

• @u2rem Herkesi DQ tarihine göre çağırıyorlar. Örneğin benim başvuru E2, DQ tarihi benden 2 ay önce olan E3 başvurulu birine benden iki ay öncesine randevu verdiler. Bana ve E3 başvurulu arkadaşa 19-20 ay sonra randevu tarihi geldi. Bundan sonra hızlanabilir.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 1116
  • 5
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |