Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslanamca onu verilecek olan bu mülakatta görürüz diye düşünüyorum...

• @EJDER-MALO geçen sene de megafon isimli bir zat vardı. Şöyle bittik, böyle bittik, tövbe sıra gelmez derken, kendisi Nisan Mayıs gibi mülakat aldı. Bana göre 25 bini rahat geçer. Normali 35 bine kadar mülakat verilmesi...

• @achillesoag peki çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@sanaldeniz İnşallah dediğiniz gibi olur yalnız bu yıl seçimler var. Bu bir handikap gibi görünüyor ama umutla bakmak istiyorum 🙂

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Emre-Kurtulmuş Son 3-4 aya kadar kenya geçen sene 8000 lerdeydi. sonrasında o 3-4 ayda bir tur tamamlandı(yani en üst cn'e kadar belirlenmiş ds 260 gönderme tarihi esas alınarak mülakat verildi). Yani bence şu anda sorun edilecek bir şey yok.

28 ustu vize alamaz Ankara'dan.

• Selamlar, bu yıl kazanan arkadaşlara bi sorum var. KCC mail gönderiyor muyuz hala evrakları yoksa direkt DS-260 doldurup devam mı ediyoruz. Teşekkürler

• @mrblack keşke böyle keskin ifadeler kullanmasanız. Ne olacağı hiç belli olmaz benim umudum var hala..

• ⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın evrak gönderimi bu sene de yok. Evraklarını mülakata götürüyorsunuz

• @mrblack Bu net bilgiye hangi kaynaktan yada hangi veriyle ulaştınız? Paylaşırsanız biz de hiç beklemeyelim yırtıp atalım kağıtları.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Yavuz eylül ayında olsak evet dediğin olayı yaparsın ancak daha 6 ay var. Kimsenin sözlerine inanmayın çünkü ilk iletisinde geçmiş dönem listeler var onlara bakarsanız eylül ayında ciddi bir mülakat randevusu alanları göreceksiniz.

• @ayvalik10 Hocam zaten durumun farkındayım ben, çok fazla hesap olasılık muhtemel sonuçlar, konsolosluk performansları, datalar vs. hepsine çalıştım hala da çalışmaya ve olası sonuçları çıkarmaya devam ediyorum. Dosya taşıma için 40 a yakın başka konsolosluğa mail attım. Bunlar problem değil bu süreçte olası şeyler çıkar yada çıkmaz onu da bilemeyiz. Burada insanlar bu umuda tutunmuş bekliyor ve bana '' sundan sonrası beklemesin '' yada '' şunlar hazırlansın '' demek abesle iştigal geliyor. Kimin neyi alacağını bu şansı tanıyan ülke bile bilmezken hariçten gazel okumaktan başka bir şey değil bence, heves kaçırmak, umut kırmak yada insanlara negatif basmak maalesef ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Yavuz Yazınızda ki olgunluk belli oluyor yaş olarak 30 üstündesiniz. Fakat sorun şurada zaten burada bu şekilde yazanlar 25 altı insanlar yani youtube videolarını seyrediyorlar. Ondan sonra deliriyorlar ben neden hala buradayım. Bende gidicem para kazanıcam hayatımı yaşayacağım diye. Fakat amerika hükümeti artık işsiz - evsiz insanlara bakmaktan bıktı. Sürekli meksika kaçak girenlerin başını çekenlerden bir milletiz. Daha sonra turist girip AOS yapan milletlerin başını çekenlerden birisi biziz. Yani olumsuz ne kadar olay varsa hep altında Türk milleti çıkıyor. Hal böyle olunca tabiki de frene basıyorlar. Bu yıl ankara konsolosluğu taşındı. Kaç ay işlem yapmadı. İstanbula kaydırdılar orası da hangisine baksın her ay yayınlanan verilen vize türlerine bir bakın kaç çeşit oluyor. Asıl sorun green kart en büyük sorunu beklemek sonuçta KCC elinde 30 eylüle kadar mülakat verme yetkisi var mı var. Gidipte kardeşim neden vermiyorsun diyemezsin. Bekle diyor sizde istatistik vardır ancak yine de kontrol edin mayıs - hazirandan sonra coşuyorlar (pandemi haricinde) ondan dolayı ağustos ayı olmuş hala bu cn numaralarda dolaşıyorsa evet sorun var demektir.

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz ayakta alkışlanacak bir yazı olmuş bende katılıyorum ama umutsuzluk basan arkadaşımız ayvalık10 değil @ayvalik10 o daha eylülde bile sürüyle mülakat verirler diyor... olaylara olumsuz bakan başka arkadaşlar var forumda onlarında olumsuz söylemlerini fazla kaale almayın herkes kendi bildiği yolu izlesin buradaki fikirler ve düşüncelerde bir nevi yol göstersin size inşallah... herşey gönlünüzce olsun 🙂

• @debbieLA77 teşekkürler, @ayvalik10 un iyi niyetli yaklaştığının farkındayım sözüm kendisine değil zaten o da farkındadır durumun. @ayvalik10 tespitler doğru yaş açığa çıktı 🙂 @debbieLA77 ülke insanımızın böyle bir durumu var maalesef, negatiften beslenmek adet olmuş, umut vermek yerine nedense diğerini tercih ediyorlar. Herkesin süreci kendine ama yol göstermek yada fikir vermek daha olumlu sonuçlar doğurabilir belki 🙂 (yol göstermek tabiri yanlış anlaşılmasın lütfen.)

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz Submit tarihiniz çok iyi. Ankara hızlanırsa ve KCC submite göre giderse size sıra gelir inşallah. Bu arada boş durmayıp diğer ülkelere mail atmış olmanız da çok güzel. Her şeyin hayırlısı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Yavuz çok teşekkür ederim biz birbirimizi anlıyoruz @debbieLA77 sana bahsettiğim olay bu 25 eylülde bile mülakata girenler var. 2020 - 2021 - 2022 yılların sadece nisan - eylül arası mülakat tarihlerine ve sayılarına bakar mısınız.
    11.jpg
    22.jpg
    33.jpg
    44.jpg
    55.jpg
    66.jpg
    77.jpg
    88.jpg
    99.jpg
    100.jpg

• @Serap-2 İyi dilekler için teşekkürler, herkesin gönlüne göre olur umarım. AOS yolum açık 7 yıldır b1/b2 visa sahibiyim son çare bu olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

son bir tane kaldı. Baktığınız zaman @debbieLA77 @Mr-Yavuz haziran sonrası sayamıyorsun o kadar çok ki ondan umutsuzluğa kapılmanın bir mantığı yok. geçen sene 30 eylül de mülakata giren vardı hatta mesai bitmişti zorlaya zorlaya aldı vizesini.

1001.jpg

• Öncelikle herkese merhabalar,
    Nisan için herhangi bir dağılım yapmadı Ankara. Dağılım yapılmadığı ay oldu mu daha önce. geçen seneye göre çok gerideyiz Dv2022 için 12k kadar mülakat verilmişti. Dv2023 6k da kaldı. Toplu mülakat gelir mi?

• ⭐⭐

@ayvalik10 zaten onda hem fikiriz ama sanki insan bir ihtimal olarak başka bir konsoloslukta başka bir ülkede girse mülakata olacakmış gibi geliyor ya yada ne bileyim o süre sonunda dona kalanlarda oluyor ya ya onlardan olursam telaşı 30 ağustosa kadar bekledim diyelim son bir ay beklemek mi daha mantıklı yoksa dosya taşınmak içinde mi geç kalınmış olur o saatte insanlar biraz onun peşinde... ya olmazsa ya çıkmazsa ve verilmezse ya yetişmezse telaşını yaşıyorlar doğal olarak eğer ağustosa kadar mülakat tarihi alınmazsa 1 eylül itibariyle talihlinin nabzı başka türlü atmaya başlar bence bu bir gerçek... seni çok iyi anlıyorum panik olmak için çok erken diyorsun... 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |