Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Sayın @crazycells teşekkürler. Eğer öyleyse çift başvuru yapmış olmayız

hayir, son ekrani gormediyseniz cifte basvuru yapmis olmazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable @UnalS @Murat92 @mörv herkes benzer bir problem yasiyor, demek ki su an yogunluk var. Daha sonra tekrar basvuru yapmayi deneyebilirsiniz arkadaslar, onay numaranizi gosteren "success" yazili sayfayi gormediginiz surece basvuru yapmis sayilmiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ziya Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Merhaba İPad kullanılarak başvuru yapılabilir mi, yoksa normal bilsisayardan yapmak daha mı sağlıklı? Teşekkürler..

Eger uygun fotografiniz varsa ipad'de, yapabiliyor olmaniz lazim ama sonrasinda bilgileri kaydetmek, kopyala yapistir yapmak daha kolay oldugundan genelde bilgisayar tercih ediliyor.

• Merhabalar, biliyorsunuz greencard başvuru formunda doğum yeri bilgisi bölümünde, doğduğunuz yeri sadece il olarak yazın diye bir alan var.
    Bütün videolarda ve forumlarda bu bölüme kimlikte ne yazıyorsa onu yazın diye bir bilgi mevcut.
    Şimdi 2 sorum var;
    Birincisi yeni kimliklerde doğum yeri diye bir bilgi ve alan yok.Dolayısı ile bu bilgiyi kimliğe göre yazamayız.
    İkincisi de formlarda bu alanda ''Sadece doğdunuz şehri yazınız.İlçe, mahalle, kasaba yazmayınız diye bir açıklama var.
    (Enter birth city. Do not enter district, country, province, state.)
    Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz ve bu bölüme ne yazmalıyız?
    Crayzcell den bir yardım bekliyoruz, şimdiden çok teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leonardopicasso Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Merhabalar, biliyorsunuz greencard başvuru formunda doğum yeri bilgisi bölümünde, doğduğunuz yeri sadece il olarak yazın diye bir alan var.
    Bütün videolarda ve forumlarda bu bölüme kimlikte ne yazıyorsa onu yazın diye bir bilgi mevcut.
    Şimdi 2 sorum var;
    Birincisi yeni kimliklerde doğum yeri diye bir bilgi ve alan yok.Dolayısı ile bu bilgiyi kimliğe göre yazamayız.
    İkincisi de formlarda bu alanda ''Sadece doğdunuz şehri yazınız.İlçe, mahalle, kasaba yazmayınız diye bir açıklama var.
    (Enter birth city. Do not enter district, country, province, state.)
    Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz ve bu bölüme ne yazmalıyız?
    Crayzcell den bir yardım bekliyoruz, şimdiden çok teşekkür ederim..

Resmi kayitlarda nasil geciyorsa o sekilde yazmanizi tavsiye ederim. Yeni kimliklerde yazmiyor olmasi, bu bilginin dogru olmadigi anlamina gelmiyor tabii ki 🙂 Eger vukuatli nufus kayit ornegini incelerseniz zaten eski kimliklerdeki bilgilerin aynen orada da oldugunu gorursunuz. Resmi olarak dogum yeriniz ne ise o sekilde cevap verin bu soruya. Turkiye'deki vilayet kavramiyla, ABD'deki city kavrami birebir ayni degil, o nedenle bu yazilanlara cok takilmayin, mumkun oldugu kadar spesifik yazmanizi istiyorlar.

• @crazycells çok teşekkürler, birde çok aklıma takılan bir soru daha var, resimlerde arkaplan düz beyaz arkaplan isteniyor.Sizin videonuzdan yararlanarak resim çektim, çok güzel oldu fakat arka plan tam anlamıyla bembeyaz çıkmıyor fotolarda.Hiç bir oynama ve müdahale etmek istemiyorum, çünkü böyle isteniyor.Bu yüzden biraz arkaplanı foto düzenleyici ile beyazlatmak, oynama yapılmış foto olarak değerlendirilir mi, yani sorun olur mu?Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leonardopicasso Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler, birde çok aklıma takılan bir soru daha var, resimlerde arkaplan düz beyaz arkaplan isteniyor.Sizin videonuzdan yararlanarak resim çektim, çok güzel oldu fakat arka plan tam anlamıyla bembeyaz çıkmıyor fotolarda.Hiç bir oynama ve müdahale etmek istemiyorum, çünkü böyle isteniyor.Bu yüzden biraz arkaplanı foto düzenleyici ile beyazlatmak, oynama yapılmış foto olarak değerlendirilir mi, yani sorun olur mu?Teşekkürler

arkaplanda oynama yapmak sorun olmuyor, eger kirli beyaz olarak gorunuyorsa brightness ve contrast ayarlariyla onu beyazlastirmak mumkun oluyor aslinda... Ama isterseniz editleyebilirsiniz de...
    beyaz ya da beyaza yakin acik bir renk olmasi yeterlidir.

• @crazycells evet, anlatmak istediğim tam da buydu, brigtness ve contrast ayarları ile yapmak istiyordum.Herhangi bir problem oluşturmuyorsa çok güzel, bunu öğrenmem çok iyi oldu, çok teşekkürler..

• ülkedeki neden hiçbir fotografcı adam akıllı çekemiyor su abd vizesi için fotografı anlamıyorum. 600piksele 600 piksel diyorum 5x5cm yapam diyor abicim diyorum 5cm 591 piksele denk geliyor diyorum yok yanlış biliyosun diyor 😃

Neyse o değil de site ne zaman düzelir arkadaşlar başvuruyu yapamıyoruz yav 😞

• @fehmibaba Hafta sonu herkes orada. P.tesi mesai saatlerinde herkes işteyken girilebilir bence.

• 28 Ekim itibarıyla DV-2020 Green Card çekiliş başvurusunu yapmış bulunmaktayım. Daha fazla bekleyip riske girmek istemedim. Herkese hayırlı uğurlu olsun 500.000 başvuruya ulaşmıştır diye düşünüyorum 😁

• 28 Ekim itibarıyla DV-2020 Green Card çekiliş başvurusunu yapmış bulunmaktayım.Umarım bu sene şans benden yana olur artık 🙂 🙂
    Tüm foruma iyi şanslar diliyorum 🙂 🙂

• Merhaba,
    Lise mezunuyum fakat şuan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde okuyorum. Kaydı oluştururken okul bilgileri kısmında 'some university courses' kısmını mı işaretlemeliyim ?

• Arkadaşlar bir sorum var (@crazycells ). Bir arkadaş formun son Submit aşamasında hata almış (internet ile ilgili bir durum sanırım). Ama form submit olmuş büyük olasılıkla. Sonra yeniden denediğinde aşağıdaki gibi bir uyarı gelmiş. Sanırım mükerrer başvuruları bir yere kadar kontrol edebiliyorlar. Şimdi yeniden başvursam mı diye soruyor.
    Ne dersiniz? Sizce başvurusu alınmış mıdır? Başvuru numarasını alamadığından Mayıs ayında unuttum seçeneğinden kontrol edecek.
    alt metni

• @caglaror Bu arada bir başka arkadaşı için yine aynı şekilde (cep telefonundan) başarılı bir kayıt oluşturmuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Bence tekrar başvurmasına gerek yok. Zaten aynı bilgiler ile başvurmasına sistem izin vermiyor.

Ben bu başvurunun PC üzerinden yapılmasından yanayım. ABD'de resmi web siteleri genelde "mobile friendly" olmuyor.

• Önce yıl sonra EU kodu verdiklerini söylediler. Benim kod 20208CX başı. Almanya da doğdum Türkiye de yaşıyorum. Bu nedenle olmuş olabilir mi?

• @caglaror Sorun anlaşılmış. Önceki başvurusunu (arkadaşına yaptığı) kendi epostasını vererek yapmış. Şimdi yeniden aynı epostayı kullandığında bu hatayı almış. Amatörlük işte 🙂 İlk kez başvuruyor da. Şimdi kendisine ait başka bir eposta ile yeniden deneyecek. Bu arada Cep telefonu ile başarılı bir kayıt örneği var, ekran görüntüsünü gördüm. Ama bence de en sağlıklısı ve hızlısı bilgisayar ile olanı. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rbyemine Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Merhaba,
    Lise mezunuyum fakat şuan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde okuyorum. Kaydı oluştururken okul bilgileri kısmında 'some university courses' kısmını mı işaretlemeliyim ?

evet, bu sekilde isaretleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Arkadaşlar bir sorum var (@crazycells ). Bir arkadaş formun son Submit aşamasında hata almış (internet ile ilgili bir durum sanırım). Ama form submit olmuş büyük olasılıkla. Sonra yeniden denediğinde aşağıdaki gibi bir uyarı gelmiş. Sanırım mükerrer başvuruları bir yere kadar kontrol edebiliyorlar. Şimdi yeniden başvursam mı diye soruyor.
    Ne dersiniz? Sizce başvurusu alınmış mıdır? Başvuru numarasını alamadığından Mayıs ayında unuttum seçeneğinden kontrol edecek.
    alt metni

Bu sekilde uyari ciktigina gore basvurusu alinmis demektir, ardarda basvuru yapmaya calisinca boyle bir uyari cikiyor olabilir. Ozellikle baglanti koparsa vs. ikinci basvurunun yapilmasini engellemek icin, benzer bir deneyim aktarilmisti yine foruma birkac gun once.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |