Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 17 Mart Cuma 09:45 randevusu için 08:50 de taksiyle Tunalı’dan yola çıktık annem ve kardeşimle birlikte . Zaten Ankara’da yaşadığım için on beş dakikada da orada olacağımızı düşünmüştüm çünkü trafik saatini geçmişti . Ama hiç öyle olmadı gerçekten göç yüzünden trafik biraz yoğundu 9:20 gibi konslolosluğun önündeydik açıkçası biraz gerildim ama direk sıraya girdim ve pasaportumu çekmeceden güvenliğe verdim. Mülakatımız kontrol edildi listeden. Sol tarafa yönlendirilip sırayla içeri almaya başladılar . Ben aceleden ailemle bile çok vedalaşamadım ne var ne yok hepsini onlara bıraktım ve içeri girdim . Montumu çıkardım XRayden geçtim , pasaportumu aldım ve bahçedeki yoldan soldaki binaya yöneldim. Girer girmez, yine solda bankoda pasaportlarımızı verdim , çok tatlı bir Türk görevli vardı barkod yapıştırdı bir kağıt verdi mailde de gönderdik ama isterseniz okuyun dedi . 330$ ödeme için vezneye geçmem gerektiğini söyledi ve parayı ödeyip soldan bekleme tarafına geçtim . Sıra numaramın yanacağını ve o zaman evraklarımı teslim etmem gerekeceğini söylediler . Bu arada herkes inanılmaz yardımcı oluyor siz ne kadar gergin olsanızda .15 dk sonra evrak teslimi için numaram yandı .
    Görevli evrakları tek tek istedi;
    Pasaport
    Fotoğraf (5x5)
    Unganlar Sağlık raporları
    Vukuatlı Nüfus örnekleri ( Annemle babam ayrı olduğu için annemin kızlık soy ismi aslında şuanda ki soy ismi bu durumu söyledim isterseniz annemin nüfus örneği de var dedim istemedi bile sorun yok dedi ) .
    Adli Sicil Kayıtları ( E-Devlet çıktısı)
    Üniversite Diploması ve fotokopisi
    İki banka yetkilisi imzalı, kaşeli, noter onaylı, son 6 aylık Banka Hesap dökümü
    DS-260’daki adresimin güncel olup olmadığını sordu. Güncel olduğunu söyledim .
    Mülakatı Türkçe mi ingilizce mi yapacağımızı sordu türkçe istediğimi söyledim . Sonra oturup beklemeye başladım . İnanılmaz gergin dakikalarda hatta saat yaklaşık bir buçuk saat sürdü çünkü içerideki zamanlama .
    DV’ye bakan 3 banko vardı . İkisi hemen yanyanaydı ve yanımdaydı. Biri çok tatlı Amerikalı bir kadın 30 yaşlarında tahmini , diğeri ise bir erkekti . Benden uzak olan bankoda ise kim olduğunu göremiyordum .
    güler yüzlü bir kadın konsolosluk görevlisi görüşmeleri çok relax geçirdi. Onunla görüşmeye giren herkesin mülakat sonrası yüzü gülüyordu. Fakat yantaraftaki beyefendi sanki bana biraz zorladı gibi geldi en azından daha uzun tuttu. Benim numaram ise bir bilinmezliğe yandı en uçtaki bankoda . Dua ediyordum nolur güzel geçsin . İngilizce konuşabilir misiniz, deneyelim mi demeye bile gerek kalmadı. Kısa boylu hafif sarışın bir beyefendi vardı. Direk Türkçe merhaba dedi içimden bir oh dedim . Nereye gideceksin dedi çok düzgün olmayan ama tatlı Türkçesiyle Newyork dedim tanıdığın mı var dedi ? Evet aile dostumuz dedim . Bu banka dökümanları sana
    mı ait dedi evet dedim . İngilizce öğrenmek için çok çalışman lazım biliyorsun dime dedi çok çalışacağım dedim ama o kadar istekli söyledim ki direk gülümsedi o an dedim tamam .
    Vizeni onaylıyorum pttden alabilirsin dedi ve ben on milyon kez thank you dedim tek İngilizce cünlemdi o da bana very much dedi gülerek . Bütün forum , telegram herkese çok teşekkür ederim yardımları için . Özellikle @cerkezkizi09 ve @onrslnyrk @achillesoag sonsuz teşekkürler . @cerkezkizi09 ne sorarsam sorayım hep destek oldu sabırla. ❤❤❤
    Sn. @gucarslan a yaptığı bu platformlar için sonsuz teşekkürler sonsuz ….
    Gönülden diliyorum ki, isteyen herkes bir an önce vizesine kavuşur . . .

• @Buse-Esen Vizeniz hayırlı olsun.Yeni yaşantınızda başarılar dilerim.Darısı bizlere inşallah

• @BuroSulu umarım bir an önce vizenize kavuşursunuz 🙏

• ⭐⭐⭐

@Buse-Esen tebrikler vizeniz hayırlı olsun thank you kısmı komik olmuş 😂😂

• @Buse-Esen vizeniz hayırlı olsun

• @Buse-Esen tebrik ederim . Hersey guzel olacak 🙂 yeni hayatinda simdiden basarilar 🤟🏻🤟🏻🇺🇸

• Nisan ayı gelmiş ve hala 6k civarlarına mülakat veriyorlarsa, bu yılda sürprizler yaşanacak gibi bu gidişle.

• @Apsaras-0 vizeniz hayırlı olsun.Gittiğinizde umarım bize yine yazarsınız

• @mertcanyildiz vizeniz hayırlı olsun,yeni hayatınızda mutluluklar

• @Buse-Esen tebrikler,yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @Buse-Esen canım rica ederim .sen de emek verdin.arastırdın öğrendin. Hak ettin cabaladın ve aldın.guzel bir geleceğin olsun.hayallerinden daha güzel bir yaşamın olsun

• @cerkezkizi09 çok teşekkür ederimmmm çokkk hep birlikte başardık güzel haberlerinizi bekliyorum ❤❤

• @aemte çok teşekkür ederimmm

• @onrslnyrk çok teşekkür ederimmm hepinize 🙏☺

• @karaçay 6 aydan fazla yurt dışından kaldıysanız o ülkenin adli sicil kaydını almanız lazım .

• @Apsaras-0 Vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @mertcanyildiz Detaylı yazdığınız için teşekkürler. Yeni hayatınızdda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @Buse-Esen Vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• Hayırlı olsun - size başarılar diliyorum . Darısı bizim başımıza

• @Buse-Esen hayırlı olsun vizeniz , yeni hayatınızda başarılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |