Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @waterman biz de şuan 3 yıldır evliyiz. Hatırlatmalıyım öyle mi ters tepmez umarım

• @waterman Teşekkür ederim.

• Merhabalar, nvc için dosya dolduracağım. Vukuatlı nüfus belgesini e devletten aldığımda kabul ediliyor mu? Ve tercümesini istiyorlar mı? Şimdiden öğrenmek istiyorum ki bana sonradan eksik evrak diye mail gönderip süreci daha da uzatmasınlar 🙂 bir de e devletten çıkarttığımda 1 ay boyunca geçerlidir yazıyor altta. O sorun olur mu? Teşekkür ederim şimdiden

• @hanifeersan sormanıza gerek yok zaten 3 yıl olmuş ır1 gelecektir.

• @gzdtkntknr siz eşinizin boşanma evrağını neden götürdünüz onu anlamadım ilginç gelmedi zaten götürülecek belgeler arasında sizinle ilgili belgeleri istiyorlar boşanmanızı vs. Siz o evrağı verdiyseniz memurun ilgisini çekmiş ve sistemde görünmüyor demiştir. Size neyse evrağınızı vermişiniz.Kendi önceki evliliğinizi sorguluyorlar orada diye biliyorum.Mahkeme kararı vs.

• Merhabalar,

Bugun esimin interview vardi Ankara'da. Gorusme gayet iyi gecmis sorulan sorular oyle pek absurd degilmis, ancak esime eksik evraginiz var bu eksik evragi hemen gun icinde sisteme yukleyin ve bir hafta icinde pasaportunuza vizeyi basip gonderecegiz demisler. Eksik olan evrak ise; sponsorun vergi iade formu. Bu arada esimin pasaportunu konsoloslukta tutmuslar, yani esime geri iade etmemisler. Interview ile ilgili herhangi baska bir sorunun olmadigini da belirtmisler. Sisteme hemen yuklemeyi yaptim, ama sistemde yukleme yaptiktan sonra halen hernagi bir desigiklik yok. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaslar var mi acaba? Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederiz.

• ⭐⭐⭐

Herkese örnek olması açısından bende bir deneyim aktarmak istiyorum.

Çalıştığım yerde müdür yardımcım , ABD vatandaşı birleşmiş milletlerde ABD adına çalışan bir askeri personelle evlenmişti ve bugun green card görüşmesi vardı. Süreç ortalama 1.4-2 ay gibi inanılmaz hızlı sürede gerçekleşti ben bile şok oldum. Vize görüşmesinde sorulanlar;

• Eşinizle nerde tanıştınız?
    • Eşiniz ileride abd ordusundan ayrılmayı düşünüyor mu?
    • Kaç defa yüzyüze görüştünüz?
    • evliliğin gerçek olduğuna dair kanıtlar istenmiş.

Sonunda konsolos tebrikler vizenizi onaylıyorum demiş askeri personel olmanın cok ciddi bi avantajı var sanırım

• @Berkan-Duru yanlış yapmış 1 yıl daha bekleyip 3yılda vatandaşlığa başvuru yapsa iyi olurmuş bir bayan öyle yapmış 3. Yılın sonunda tıpkı videodaki gibi eline uzatma kağıdı gelmiş sanırım.Sonra kendi vatandaşlığa başvurmuş mülakat tarihi beklerken daimi kartı gelmiş video eklemesi nasıl oluyor bilmiyorum sayfaya ekleyeyim.

• @gzdtkntknr tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Deneyiminizi aktardığınız için ayrıca teşekkürler.

• @cedric, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar, nvc için dosya dolduracağım. Vukuatlı nüfus belgesini e devletten aldığımda kabul ediliyor mu? Ve tercümesini istiyorlar mı? Şimdiden öğrenmek istiyorum ki bana sonradan eksik evrak diye mail gönderip süreci daha da uzatmasınlar 🙂 bir de e devletten çıkarttığımda 1 ay boyunca geçerlidir yazıyor altta. O sorun olur mu? Teşekkür ederim şimdiden

Cevap verebilecek biri yok mudur 😞

• Ben e devletten alıp çevirtip hem türkçesi hem ingilizcesini yüklediydim sorun olmadı. Yalnız mülakata giderken nufus müdürlüğünden kırmızı damgalı olan evrakla gideceksiniz bilginize.

• @skrbtk teşekkür ederim. Peki aile mi yoksa kişi olarak mı seçmeliyim?

• Aile detaylı nüfus kayıt örnegi olacak kişi değil

• @cedric, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cedric, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar, nvc için dosya dolduracağım. Vukuatlı nüfus belgesini e devletten aldığımda kabul ediliyor mu? Ve tercümesini istiyorlar mı? Şimdiden öğrenmek istiyorum ki bana sonradan eksik evrak diye mail gönderip süreci daha da uzatmasınlar 🙂 bir de e devletten çıkarttığımda 1 ay boyunca geçerlidir yazıyor altta. O sorun olur mu? Teşekkür ederim şimdiden

Cevap verebilecek biri yok mudur 😞

Evet e devletten alabilirsiniz nvc tercüme istemiyor ben türkçe yükledim tüm evrakları kabul edildi. Süresi sorun olmaz zaten mülakata giderken güncellerini alıp götürürsünüz.

• @ecom teşekkür ederim ben yinede tercüme ettirdim 🙈 peki mülakata giderken e devleti kabul ediyorlar mı?

@ecom teşekkür ederim ben yinede tercüme ettirdim 🙈 peki mülakata giderken e devleti kabul ediyorlar mı?

Hayır etmiyorlar, nüfus müdürlüğünden aldığın kırmızı mühürlü damgalı olanı götürmek zorundasın..

• @skrbtk @cedric kırmızı mühür mü istiyorlar ama şartlarda maksimum 1aya kadar güncel aldığınız barkodlu belgeyi kabul ediliyor yazıyordu.Kurallar mı değişti. o,bu cvp şimdi düşündürdü .Bildiğim kadarıyla boşanmış olanlar için geçerli,sistemde adli sicil belgesi İngilizce veriliyor arşivli olduğu için vukatlı nüfus belgesinin İngilizcesine gerek yok sistemde yok zaten.
    Başka bu deneyimi yaşayan var mı @skrbtk gibi yakında mülakata girişte kırmızı mühür istendiğine istinaden önceki girenler hep oluyor yazıyordu.

• @cedric bir çok deneyim okudum bununla ilgili son üç yıldır e devletten aldığı belgeyle gidip vizesini alan bir çok arkadaşımız oldu. O belgenin üzerinde herkesin rahatça orjinalligini sorgulatabilecegi barkod var. Istenilen tüm bilgilerde var. Yani götürülebilir karişik bir durumunuz yoksa ben görüşmeye giderken gidip kurumdan mühürlü almayı düşünüyorum ama bu diğeri kabul edilmiyor anlamina gelmiyor zaten gidip çeviri yaptırıp boşuna masrafa girmişsiniz tüm bilgiler resmi web sitelerindede var. Ayrıca bu başlığın ilk sayfasindada var. Nvc tüm belgeleri türkçe kabul ediyor eğer belgenin orjinali türkçe ise, kesin onay almak adına bir sürü evrak yüklemek aslında memurun kafasını karıştırıp daha fazla sıkıntı yaratabilir. E devletten alinan belgelerle mülakatta sıkıntısız vize alan çok kişi okudum. Ama ben gidip kurumdan mühürlü almayı düşünüyorum " sadece tercih " iciniz nasıl rahat edecekse ,,oburu kabul edilmiyor diye bir şey yok. Kolaylıklar diliyorum

• @yasmin982 ben bugüne kadar bir çok arkadaşın e devletten aldığı belgeyle gidip vizesini aldığını okudum. Bizim avukatta mühürlü götürün daha iyi olur dedi "tavsiye olarak" Ama ben böyle bir sart okumadım değişiklik olduysa haberimde yok. Ikiside resmi ve kabul edildiklerini deneyimlerden okudum. Geçmiş sayfaları biraz karistiran herkeste okuyabilir. Böyle bir değişiklik varsa yada biz yanlış biliyorsak link paylaşırsa arkadaşlar güzel olur bizde öğrenmiş oluruz yasemin hanım.

• @ecom güncel ankara için mülakat öncesi kontrol listesiankara büyük elçiliği
    Doğum belgesinin aslı yazıyor o zaman mühürlü gerekiyor konsolosluk kısmında nvcde barkodluyu kabul ediyorlar lakin mülakatta aslını istiyorlar.Anladığım kadarıyla sadece şu aklıma takıldı evlilik cüzdanı yeterli mi yoksa tercümede gerekecek mi anlayamadım bu hafta mülakata girenler yazarsa bilgilenmiş oluruz.Hatta diğer götürdüğünüz belgeleride yazarlarsa mutlu oluruz.

Benzer Başlıklar

• 4876
  • 654
  • 57
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |