Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yavuz-Özyaman hocam sizin kafaniz cok karismis.

Greencard kazanmak turist vizesi almaya Engel degildir. LAKIN ds260 formunu doldurduysaniz Ve sonra green card alamadiysaniz buyuk eksi.

Kizinizin legal yollardan gocmus olmasi +. Xyz sirketindeki bilmemne pozisyonu elciligi ilgilendirmez.

Pasaporttaki xyz ulkesinin damgasi abd vizesine Engel degildir.

Soylediginiz belgelerin tamami gereksiz. Abd belgeye bakmaz,beyana bakar.

Siz bu vizeyi ya Schengenle karistirmissiniz ya da google'da aratip bu konuda bilgisiz olan zibilyon tane tur acentasinin websitesini okuyup telaslanmissiniz.

3 yildir neden gormediniz sorusu gelebilir. Onun cevabini mantikli hazirlayin.

5 kg belge goturmenize de gerek yok. Hicbirisine bakmayacaklar. Bosuna stres oldugunuzla kalirsiniz.

-ds160i dogru doldurmak
    -net planlanmis seyahat plani ve sebebi
    -turkiyeye baglayan sebepler

Britanya kralicesinden odul almis fotografcinin red aldigini gordum ben sirf kendisini iyi aciklayamadi diye.

• ⭐⭐

@makroiktisat, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Serap-2 eşim sgk li ancak ona vize almayacagiz. Ben ise dediginiz gibi sgk li degilim sirkette. Eger onemli bir etkense sirket ortagi olarak girisimi yaptiracagim.

Formda meslek sorusu var ya onun için sordum sgk kaydınız varsa o şirkette çalışan olarak gösterirsiniz kendinizi diye. Ama yine gösterebilirsiniz madem sgk kayıtlarına bakılmıyor Sayın @Muhtaradana nın dediği gibi arkadaşınızın şirketinden bir yazı almak uygun olur.
    Şimdiden hayırlı olsun umarım vizenizi alırsınız

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana çok teşekkür ederim.

• @Muhtaradana cevabiniz icin tesekkur ederim. Bu durumda en kisa zamanda islemlere baslamak mantikli gorunuyor.

• @Muhtaradana sosyal medya hesaplarinda otomatik keywords aramasi yapiliyor diye biliyorum.
    Ama WhatsApp haric.

Keywords ise basvuran kisinin abdde illegal calisacagina dair herhangi bir kelime/kelimeler. Facebook messengera bakiliyor.
    Hatta cbpde yapiyor bunu.
    Facebook messengerdan abi calismaya geliyorum diyip Geri yollanan tanidik var

• Bunu hangi konu başlığına yazacağımı bilemedim. B1/B2 vize randevum için daha erken tarihte randevu var mı diye girdiğimde gördüm eylül ayına randevu açmışlar. Tarihi eylülden daha geç olanların işine yarar umarım.

• Arkadaşlar sizce pasaportta çok sayıda Çin vizesinin olması ve giriş çıkışının olması ABD vize mülakatı için bir avantaj olabilir mi? UK ve İsrail vizelerinin ve giriş çıkışlarının olması çok avantaj diye bir algı var ya, Çin için sizce durum nedir? Forumda bu konuda hiçbir paylaşım vs. bulamadım.

• @Sserturk avantajdan çok dezavantaj olabilir malum Çin İran Rusya vb ülkeler ile Amerika’nın arası çok iyi değil memur gidiş amacınızı daha detaylı sorabilir onun dışında başka bir etkisi olacağını düşünmüyorum

• Merhabalar,
    2020 Greencard çekilişini kazandım ve başvuru formunda yapmış olduğum hatadan dolayı 2022 Mayıs ayındaki mülakkatta elendim. Vize başvurusu yapmak istiyorum ve DS-160 formundaki bir kaç soru aklımı karıştırdı.

1- Have you ever been issued a U.S. Visa?
    Yes No.
    Bu soruya Yes dediğim zaman;
    1.1 Vize tarihimi ve vize numaramı soruyor ki vize tarihim ve vize numaram yok. Buraya mülakata girdiğim tarihi mi yazmam gerekiyor?
    1.2 Are you applying for the same type of visa?
    Yes No
    1.3 Are you applying in the same country or location where the visa above was issued, and is this country or location your place of principal of residence?
    Yes No
    1.4 Have you been ten-printed? bu soruyu anlamadım
    Yes No
    1.5 Has your U.S. Visa ever been lost or stolen?
    Yes No
    1.6 Has your U.S. Visa ever been cancelled or revoked?
    Yes No Bu soruya Yes dediğim zaman açıklama istiyor. Buraya greencard elenme nedenimi yazacağım.

2- Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?
    Yes No Bu soruya Yes dersem açıklama istiyor. Yes dersem yine greencard elenme nedenimi mi yazmam gerekiyor.
    3- Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?
    Yes No Bu soruya Yes dersem açıklama istiyor. Yes dersem yine greencard elenme nedenimi mi yazmam gerekiyor.

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• @Icarus hocam sizin kafanız çok karışmış.
    1- Have you ever been issued a U.S. Visa? (daha önce abd vizesi aldınız mı)
    Red aldığınız için 2.soruya kadar çevirisini yapmaya gerek yok.

2- Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry? (daha önce abd vize reddi aldınız mı ya da abdye girişiniz kabul edilmedi mi?)

3- Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?(göçmen vizesi için başvuru yaptınız mı? siz veya başka birisi sizin adınıza) bu greencard lotosuna katılmak DEĞİLDİR. ds260 formunu doldurup yollamak göçmenlikle alakalıdır.

• @ob16222 zannetmem. İran damgasıyla abd vizesi alip girip çıkanlar var.
    Pasaportunda vizesi oldugunda sorun olabilecek olan ülkeleri zaten dış işleri bakanlığı yazar. Hali hazırda bir liste var mesela.

• ⭐⭐⭐

@Icarus, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar,
    2020 Greencard çekilişini kazandım ve başvuru formunda yapmış olduğum hatadan dolayı 2022 Mayıs ayındaki mülakkatta elendim. Vize başvurusu yapmak istiyorum ve DS-160 formundaki bir kaç soru aklımı karıştırdı.

1- Have you ever been issued a U.S. Visa?
    Yes No.
    Bu soruya Yes dediğim zaman;
    1.1 Vize tarihimi ve vize numaramı soruyor ki vize tarihim ve vize numaram yok. Buraya mülakata girdiğim tarihi mi yazmam gerekiyor?
    1.2 Are you applying for the same type of visa?
    Yes No
    1.3 Are you applying in the same country or location where the visa above was issued, and is this country or location your place of principal of residence?
    Yes No
    1.4 Have you been ten-printed? bu soruyu anlamadım
    Yes No
    1.5 Has your U.S. Visa ever been lost or stolen?
    Yes No
    1.6 Has your U.S. Visa ever been cancelled or revoked?
    Yes No Bu soruya Yes dediğim zaman açıklama istiyor. Buraya greencard elenme nedenimi yazacağım.

2- Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?
    3- Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Siz göçmen vize görüşmesine girip red aldınız mı yoksa sıranız hiç mi gelmedi? 2020 süreci 2021de biter cünkü

• @waterman 2020 başvuru tarihi.2021 mayısta açıklandı.2022 de mülakatta elendim.sorumda mülakatta elendiğimi belirttim.

• Sayın @charon bu durumda tüm sorulara "Hayır" yanıtını vereceğim. Doğrumu?

• @charon hocam ben direk sorun olur ya da dezavantajı olabilir demedim ki zaten sadece memur biraz daha sorgulayabilir diye belirttim. İran damgası vize almaya engel değil tabi ki ama İran damgası pasaport üstündeyken bir Avrupa ülkesi muamelesi yapmayacaklardır.

• @ob16222 iran damgasının bir önemi yoktur. Olsaydı iranlılar green card/abd vizesi vs. alamazdı 🙂

• @Aeroexpres green card mülakatında insan eleniyormuymuş yahu?

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Aeroexpres green card mülakatında insan eleniyormuymuş yahu?

bir arkadaşım başvurduğunda evliydi. kazandı. sonuçlar açıklandığı dönemde boşandılar. mulakatta bu sebepten elediler.

• @charon Genel elenme sebepleri:

1- Basvuru formunda yapilan hata
    2- Foreign State Chargeability hatasi
    3- Yanlis beyan veya gecmis suc kaydi

Bunlar disinda bir elenme gormedim. Bir keresinde de maddiyat konusunda sponsor yada is teklifi gosterin diyerek AP ye birakilan hatirliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |