Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sevgili @crazycells cevap için teşekkürler . Yalnız şöyle bir durum var toplamda 5 yıl Amerika’da yaşanmışlığım yok . Doğum belgesi ve pasaport için ise başvuralı üç ay oldu fakat dosya hakkında bir geri dönüş alamadık . Avukatımız sorduğunda under review olduğunu söylemişler . Benim daha bekleyecek vaktim de yok biran önce Amerika’ya gitmem lazım . Ne yapılabilir acaba ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• Merhaba. 27 Nisan'da Türkiye'de doğan kızım ile Amerika'ya gideceğiz. Doğumdan sonraki ilk giriş olacak bu. Öncelikle Türkiye'den çıkarken görevlilere durumu açıklamak için CBP Inspector's Fıeld Manuel 14.5'i göstermemiz yeterli olur mu? Ayrıca gerekli evraklar arasında belirtilen Formul A belgesini Apostillettim ve çeviri yaptıracağım yeminli tercümana. Bu durumda tercümeye de apostil yapılıyor mu bilmiyorum ama ona da yaptırmalı mıyım?
    Özetle elimde olacak belgeler;
    1- Formul A apostilli ve tercümeli
    2- Sağlık Bakanlığının verdiği E Devletten alınan doğum belgesi ve tercümesi (Apostile gerek var mı?)
    3- Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve tercümesi (Apostile gerek var mı?)
    4- Biyometrik fotoğraf
    5- Pasaport
    6- https://www.govinfo.gov/content/pkg/CFR-2012-title8-vol1/pdf/CFR-2012-title8-vol1-sec211-1.pdf (211.1 (b))
    7- https://www.shusterman.com/pdf/cbpinspectorsfieldmanual.pdf (madde 14.5)
    Yeterli midir? Eklemem gereken başka bir şey var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn öncelikle gözünüz aydın, sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim.

1- OK
    2- Apostile normalde gerek değil ama tavsiyem yaptırın
    3 - Apostile normalde gerek değil ama tavsiyem yaptırın
    4 - OK
    5 - OK
    6 - OK
    7 - OK

şimdiden iyi yolculuklar.

• @gucarslan Sağolun Uğur bey. Tüm yardımlarınız ve destekleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Sizin hakkınızda da en hayırlısını dilerim.

• @srhnkskn
    daha once soyle birsey paylasmistim bu grupta,

Mesaj soyleydi

Merhabalar,
    Gelecek ay Amerika'ya gidecegiz, cocugum baska ulkede dogdu ve suan 6 aylik.

Tum postlari okudum ve ozet olarak:

Gerekli belgeler:

Doguma ait tum belgeler - Dogum belgesi, pasaport, nufus cuzdani
    Anne babanin green karti.
    Ulkeye girerken;

bebek icin alien number
    vize memuru NA3 kategorisinde ABD'ye alip, ayni zamanda girerken bir I-181 doldurmalari gerekiyor
    ABD'ye girerken bu I-181 belgesinin bir kopyasini istemeyi unutmayin, ayrica pasaporta vurulacak I-551 damgasinda A number'in yani gocmenlik numarasinin yazdigina da emin olun.
    bu formlari ve diger tum belgeleri alip bir USCIS InfoPass randevusu almak olmali.

• @Wahap Teşekkürler evrakları hazırladım. Ama daha önceki iletilerde havaalanında görevlilerin çocuk için greenkart başvurusu yaptığı yazılmıştı. Gene de uscis ofise gitmek gerekiyor mu?

• @srhnkskn şu şekilde oldu bizimki görevli memur tüm işlemleri tek seferde halletmiş bu yüzdende bebeğimizin green kartı 1 ay sonra adresimize geldi bizde çok şaşırmıştık fakat bazen görevli memurlar işin kolayına kaçıyor bu yüzdende uscise gitme ihtiyacı doğuyor

• @49leon Nereden giriş yapmıştınız?

• @srhnkskn Houston Texas

• 27 Nisanda Newyork jfk Hava limanindan giris yaptik. Havalimaninda back ofisteki polis sadece pasaporta vize basti ve dogum belgesi ile fotografi Aldi sisteme birseyler girdi ama Bize sadece baby visa processing documenti Verdi baska bir form vs Vermedi. Israrla sorduk greencard icin basvuruyu sizmi yapacaksiniz diye ama biz sadece evraklari yollicaz uscis yapacak dediler. Bu Durumda bizim is uscise gidip basvuru yapmamiz gerekecekmi ayrica Suan ssa ofise gitsem henuz greencardi gelmemis bebegimiz icin ssn cikartabilirmiyiz

• Merhaba, Haziran ayında Türkiye’de doğan bebeğimiz ile giriş yapmayı planlıyoruz. Apostilli Doğum raporu, apostilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, formul A, biyometrik fotoğraf ve pasaportu ile giriş yapmayı planlıyoruz, vukuatlı nüfus örneği, formul A, ve Doğum raporunu yeminli tercümana çeviri yaptırıyoruz, noter tasdiki de gerekiyor mu, birde yeminli tercüman sertifikası gerekiyor mu? yanıt verebilirseniz çok sevinirim. @crazycells sayfalarda noter ile ilgili pek bir bilgi göremedim, sizin bir yorumunuz olur mu?

Şimdiden teşekkürler,

• @iceberg06 Apostil yaptırıp yeminli tercumana tercüme ettirirseniz yeterli olur. Fotoğrafı da unutmayin lütfen. Şimdiden hayırlı olsun

• @srhnkskn, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

27 Nisanda Newyork jfk Hava limanindan giris yaptik. Havalimaninda back ofisteki polis sadece pasaporta vize basti ve dogum belgesi ile fotografi Aldi sisteme birseyler girdi ama Bize sadece baby visa processing documenti Verdi baska bir form vs Vermedi. Israrla sorduk greencard icin basvuruyu sizmi yapacaksiniz diye ama biz sadece evraklari yollicaz uscis yapacak dediler. Bu Durumda bizim is uscise gidip basvuru yapmamiz gerekecekmi ayrica Suan ssa ofise gitsem henuz greencardi gelmemis bebegimiz icin ssn cikartabilirmiyiz

Buna bir yorumu veya paylaşacak bilgisi olan varmı acaba?

• @srhnkskn merhaba, siz noter tasdikli mi hazırladınız belgelerinizi, noter tasdik olmadan çevirileri apostile yapmıyorlar diye biliyorum. Yeminli tercüman bürosunun Tercüme sertifikasıda isteniyor mu acaba? Cevap verebilirseniz çok sevinirim

• @iceberg06 Noter onayı yaptırmadım. Apostil yaptirdim ve apostilde dahil yeminli tercüme yaptırdım. Yeminli tercümanın kaşesinde zaten sertifika numarası gibi bir numara oluyor ayrıca bir belgeye gerek yok.

• @srhnkskn merhabalar aynı durum bizde de oldu çok korktuk olmayacak diye uscis aradık randevu talebi için kaç defa ama bebeğimizin kartı adrese geldi hiçbir işlem yapmadan memur başvuruyu yapmıştı yinede siz uscisi arayıp bilgi alın anumber varsa elinizde

• @srhnkskn zaten çoğu yeminli tercümanlar noter onaylı oluyor apostil yapmanız çok iyi

• @49leon siz noter onaylı mı yaptırdınız belgelerinizi, tercüman ayrıca notere gönderilebileceğini iletti belgeleri, belge başına ayrı bir ücret kalemi çıkıyor bu şekilde, emin olamadığımız için süreci yaşamış birinden bilgi almak çok faydalı olur, yorumlarınız için çok teşekkürler

• @iceberg06 benim gittiğim tercüman noter onaylı yaptırdı fakat ekstra ücret talep etmedi

• Bizde bugün kendimiz tercüme bürosunun kayıt olduğu notere götürdük belgeleri, tekrar apostil de yaptırdık, gelişmeleri ve tecrübelerimi yine bu başlıktan aktaracağım, çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |