DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@CErlik asıl talihli tek başına giriş yapabilir, ama talihlinin eşi ilk girişi tek başına yapamaz

• ⭐⭐⭐

@CErlik ilk önce talihli olan kişinin girmesi gerekiyor eğer yapabilirseniz birlikte 6 ay dolmadan 1 günlük bile olsa giriş yapmanız. Unutmayın verdikleri vize sadece 6 ay süre ile geçerli, 6 ay içinde giriş yapmaz iseniz hakkınız yanar.

• Merhaba. Talihlilerden değili malesef daha ama aklıma bişey takıldı. Konu içerisinde aradım ama bulmadım. DS260 doldururken 16 yaşından sonra yaşadığınız yerler kısmında askerlik sırasında kaldığınız yeri karakolun adresi olarak falan yazdınızmı yoksa normal ikmetgah mı yazdınız

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@avar Askerlik görevi yaptığınızı belirtmeniz yeterli adres kısmında bunu belirtmenize gerek yok.

• Merhaba ben 2023 talihlisiyim numaram 18 binlerde araniza yeni katildim .Merak ettiğim ilk gelen mail ile mulakat için gelen mail arasındaki zaman ne kadar .

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@avar Askerlik görevi yaptığınızı belirtmeniz yeterli adres kısmında bunu belirtmenize gerek yok.

Doğru mu anladım acaba. 16 yaşından sonra yaşadığınız adresler diyor ya. Sonuçta 6 ay boyunca bayburt ilinde yaşadım. Nisan 2014 - Eylül 2014 ayları arasında Bayburt adresi yazmalımıyım yoksa o anda resmi olarak ikametgahım görünen İstanbulumu göstermeliyim o aralıkta.

• @avar resmi adresleri yazacaksınız, kimse sizin mülakatta geçmiş adreslerinizi sorgulamıyor zaten. Çok önemli bir konu değil

• ⭐⭐⭐

@tohma31 ufak bir düzeltme yapalım sadece resmi ikameti düşünmeyin bu noktada. Örneğin ben Kıbrısda üniversite okudum ilk 2 senesinde ikametim türkiyedeydi aldırmamıştım ama üniversite için kıbrısda olduğum okula başlama ve bitiş yılları nedeniyle belli olacaktı zaten ondan sonra 1 sene amerikada kaldım ikametimi aldırmamıştım ama vizem ve damgam var bunlarıda kaldığım adreslerin içine yazmalıyım mesela

• ⭐⭐⭐

@avar burdaki esas konu aslında yurtdışı adresleri eğer yaşadığın ülke dışında bir ülkede 12 aydan fazla kaldıysan ordan da adli sicil belgesi alman gerekiyor. Askerlik zorunlu bir hizmet ve ordugah yazmanın çok bir mantığı yok ama yurt dışında kaldıysan uzun bir süre bunu belirtmen gerekiyor

• @tolgasatir Gecmiste yasanilan ulkeler icin sure 12 ay. Kaynagi asagida iletiyorum

• ⭐⭐⭐

@datanist doğrudur benim hatam düzelteyim mesajı yanlış anlayan olmasın 🙂 6 ay kalmış aklımda ama mantığı ordan geliyor diye biliyorum bu adres kontrolünün

• @tolgasatir gecen sene bunun tartismasi cok olmustu 🙂 hatta bazi kisiler risk almamak adina yine de police certificate almislardi. Kendimde, gecmiste 10 ay italya'da yasadim ve bununla ilgili police certificate benden istenmedi.

Edit: Su an yabanci bir ulkede yasayanlar icin durum farkli. Orada 6 ay ibaresi var ve karisikliga sebep oluyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@datanist o zaman şöyle netleştirelim.

Yurtışında 1 yıldan fazla yaşayıp Türkiye'ye geri döndüysen isteniyor,
    Şuan halihazırda 6 Aydan uzun süredir yurtdışında yaşıyorsan isteniyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gül-Kazancioğlu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ben 2023 talihlisiyim numaram 18 binlerde araniza yeni katildim .Merak ettiğim ilk gelen mail ile mulakat için gelen mail arasındaki zaman ne kadar .

sadece mülakat maili geliyor, başka bir mail almayacaksınız.

• Excele bir göz attım Ocak mülakatları ayın 16 sında Kasım gelmiş, Şubatta eu ankara mülakat almamış, Mart Mülakatları 17 ocakta verilmiş, Şubatta muhtemelen Nisan ayı için as ankara mülakatı verilmiş olmalı; Bu verilere göre bu ayın 16-17 si veya 20 si gibi muhtemelen ankara eu Mayıs ayı için mülakat dağıtımı yapılabilir gibi görünüyor...

• @tolgasatir peki bu sabıka kaydının geçerlilik süresi oluyor mu? mesela ben 2010-2015 yılları arasında 5 yıl çinde yaşadım ve döndüm, şuan iş için kısa kısa çin'e gidip geliyorum. gitmişken hazır o belgeyi alsam ve lazım olur diye tutsam olur mu acaba

• @sanaldeniz Merhaba; Şubat içinde yapılan tüm dağıtımların (46 dosya) 36 sı AS, 9 u AF ve 1 i EU. Bu ay için sizin dediğiniz tarihlerde ben de yüklü bir EU dağıtımı bekliyorum ama sürprizlere de hazırlıklı olmak lazım.

Bol vizeli günler olur inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sserturk o ülkeye bir daha giriş yapmazsanız kullanabilirsiniz.

• @Mr-Yavuz EU verilmedi şubatta, inşallah dediğiniz gibi olur +350 400 mülakat lazım ki arayı kapatsınlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

264

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |