Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Hasan33 hayır siz ABD vatandaşı olana kadar annenize göçmenlik süreci baslatamazsınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1403/ir5-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-anne-ve-babasi?_=1678333658848

• @MertHRB
    merhabalar, evlilik sonrası vize ve GC süresinin son durumunu bilmiyorum ama biz nişanlı vizesine başvurduğumuzda süreç daha kısaydı, o yüzden tercih etmiştik. ama süreç anladığım kadarıyla aynı uzunlukta oldu. bunu bilebilseydik, şahsen türkiyede evlenmeyi tercih ederdim, en azından nikah işlemlerini, düğün telaşını vize beklerken türkiyede halletmiş olurduk ve evli olarak türkiye şartlarında nişanlım ziyaret ettiğinde daha rahat vakit geçirebilirdik. benim kişisel görüşüm bu yönde, ama herkesin ailevi, ekonomik durumu farklı olabilir, dediğim gibi karşılaştırmalı son süreç hızından haberdar değilim.

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa bu fiyat kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor hocam. 450$ ödeyende var 300$ ödeyende var , vurulduğunuz aşılar ücreti belirliyor genellikle. Türkiyeden kabul edilen tek aşı kartı covid aşısı , şansınızı deneyin yinede , e nabızdan aşı kartınızı alın , aile hekimliğinize de kaşe mühür vurdurun bir ihtimal kabul ederlerse ederler. Gitmeden önce aşıları olayım diye bir düşünceniz varsa hiç o topa girmeyin çünkü son 6 ay içinde yapılan aşıların hiç birini kabul etmiyorlar boş yere 2 defa aynı aşıyı olmayın.

Teşekkürler ederim. E nabızdan aşı kartımı alırım.
    Bakalım neler olacak.
    Sizin süreç ne durumda şuan? Randevu alabildiniz mı?

• @MertHRB teksas adresine gönderiyorsunuz , dosya california da işleniyor. Şu an 15.5 ay gösteriyor ancak 12 ay civarına kadar düştü sadece güncelleme yapmadılar sistemlerini , daha da düşeceğini düşünüyorum hızlı yol alıyorlar artık. Türkiyede ben 3-9 ay bekleyen görmedim duymadım. Bekleyen varsa da farklı bir sebeptendir dosyanız geldikten sonra en fazla 2 ay civarı bir bekleme süreniz olur ki bir yıl sonra belkide hiç beklemeyeceksiniz. Türkiyede evlenip green card sürecini başlattığınız da eşiniz yanınızda durabilecekse o süreci başlatın hocam o süreçte minimum 15-16 ay sürüyor ekstra evrak istenmesi durumunda o süreçte uzayacak. Maalesef daha kolay yolu yok. 2 tane yol var hangisini seçmek isterseniz. 3. yol turist vizesi alıp orada 3 ay bekleyip evlenmek ama bu her zaman işe yaramayabilir dosyanıza bakacak memur vizenizi düzgün kullanmadığınız için evliliğinizi geçersiz sayabilir. Tavsiyem hangi vize türü olursa olsun bir anca önce başvurmanız olur. başarılar

• ⭐⭐⭐

@MertHRB eğer ABD’yi göreyim ona göre karar veririm derseniz K1e başvurun. Süreç CR1 vizeleri ile hemen hemen aynı süre şu sıralar. Bu yüzden Türkiye’de evlenip direk green card alsanız cok daha mantıklı.

• @ob16222 12 ay civarına düştü ise benim noa 2 15. Aya girdi Mart 22 15 ay olacak hala bir cevap gelmedi gelen arkadaşlar var mı bu son güncelleme ile 12 ay gelen insan görmedim forumda.

• @waterman esim abd vatandasi onun uzerinden getirebiliiyim yada turist vizesi olabilirmi

• ⭐⭐⭐

@Hasan33 turist vizesiyle ancak geçici olarak yanınıza getirebilirsiniz eğer yaşamayı düşünmüyor her yıl sadece yanınıza ziyarete gelmek istiyorsa tabi turiste başvurabilir

• Ds160 daki şu asker bölümünü nasıl doldurabilirim

Name of Country/Region

Branch of Service

Rank/Position

• ⭐⭐

@Hasan33 esiniz degil sizin usa vatandasi olmaniz gerekiyor.

• @tgy59 hocam bu zaten belirtilen ortalama süre herkesin dosyası ayrı değerlendiriliyor bu forumda denk gelmemiş olabilir ama farklı global forumlarda bir çok kişinin dosyası 12-12.5 ayda onaylandı ara sıra takip ediyorum.

• @shwannn Turkey yazın ülke ye , hangi kuvvetlerde yaptıysanız onun İngilizcesi , örneğin hava kuvvetleri ise , Turkish Air Forces gibi gibi , rank/position da biriminiz düz er olarak yaptıysanız soldier yazıp geçin ya da çavuş olarak yaptıysanız sergeant yazın. Google translatten yardım alabilirsiniz.

• @Hasan33 ziyaret amaçlı turist vizesine başvurabilirler. Sadece şunu belirtmek istiyorum. ABD yeni bir kural getirdi. Red alınan vize türüne 2 yıl boyunca tekrar başvuru yapamıyorsunuz. Böyle bir güncelleme yaptılar. Turist vizesinden Red alırlarsa 24 ay bekleme süresi var tekrar bsşvuru için belki ilerleyen dönemde değiştirirler bunu ama şimdilik böyle

• @ob16222 çok teşekkür ederim. Faydalı bir yazı oldu 🙂

• Arkadaşlar hangi ayın dosyalarına bakiliyor son güncelleme ile 12 ay sürüyor diyorlar benim gibi 2022 Aralık ayı dosyası olan var mı veya ekim kasım ayı dosyası noa 2 gelen var mı bilgilendirebilir misiniz ?

• @tgy59, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar hangi ayın dosyalarına bakiliyor son güncelleme ile 12 ay sürüyor diyorlar benim gibi 2022 Aralık ayı dosyası olan var mı veya ekim kasım ayı dosyası noa 2 gelen var mı bilgilendirebilir misiniz ?

Şuan ağırlıklı olarak Aralık 2021, Ocak 2022 dosyalarına bakıyorlar.

• Şuan dosyalar ağırlıklı olarak 13.5 ay ile 15.5 arası onaylanıyor.

• 27 Ekim 2021 tarihinde başvurup yeni NoA2 alan var. Ortalama bilgi %80 oranında vakalar 15,5 ay içerisinde onaylanıyor diyor USCIS. Kendinizi en kötüsüne göre hazırlayın, erken olursa sürpriz olsun.

• Arkadaşlar ankaradan vize mülakat tarihi alabilenler var mı? 3 haftadır vize mülakatı almaya çalışıyoruz sistemden ama her zaman randevu yok diyor. Acaba ankara konsolosluğunun email’i nedir?

• @mary1014 normal Ankara çok kolay randevu açan bir elçilik değil maalesef o yüzden biraz daha uzun süre bekleyebilirsiniz. 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |