Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @sash
    edevlet den mezuniyet belgesi alabilirsiniz, eger giris yaptıgınızda cıkmıyorsa; mezun oldugunuz universitenin ogrenci işlerini arayıp okul numaranızı veya tc vererek mezuniyet kaydınızın e-devlet yansıtılmasını istiyorsunu 24 içinde aktarım yapılıyor

• yalnış yazdınız soran ben değil @ZaferY idi , üniversite olup olmadığını sordum bu yuzden , okulunu yazarsa ona gore yonlendirme yapabilelim diye.

• Herkese merhaba dvlottery forum doldururken bir türlü ne yazmam gerektiğini bulamadım kimliğimde ve pasaportumda doğum yerim batı almanya yazıyor bugün canlı chat de konsolosluk çalışanlar sorulara cevap verdi 2 kere sordum farklı cevaplar aldım kafam karıştı

1

Merhabalar doğum yerim batı almanya olarak yazıyor kimlikte ve pasaporta forum doldururken ne yazmam gerekiyor?

CEVAP: Doğduğunuz ülkeyi yazmanız gerekmektedir.

Doğudum ülkeyi yazarım 4. City Where You Were Born? Ne yazmam gerekiyor almanya da doğumdur şehir mi? Tc kimliğimde ve pasaportumda sadece batı almanya yazıyor

CEVAP: Almanya'da doğdugunuz şehri yazmalısınız. Doğdugunuz ülke olarak da yine Almanya'yı yazmalısınız. Program kuralları gereği hangi ülkede doğduysaniz o ülkenin kotasndan yararlanacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eres-boss DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba dvlottery forum doldururken bir türlü ne yazmam gerektiğini bulamadım kimliğimde ve pasaportumda doğum yerim batı almanya yazıyor bugün canlı chat de konsolosluk çalışanlar sorulara cevap verdi 2 kere sordum farklı cevaplar aldım kafam karıştı

1

Merhabalar doğum yerim batı almanya olarak yazıyor kimlikte ve pasaporta forum doldururken ne yazmam gerekiyor?

CEVAP: Doğduğunuz ülkeyi yazmanız gerekmektedir.

Doğudum ülkeyi yazarım 4. City Where You Were Born? Ne yazmam gerekiyor almanya da doğumdur şehir mi? Tc kimliğimde ve pasaportumda sadece batı almanya yazıyor

CEVAP: Almanya'da doğdugunuz şehri yazmalısınız. Doğdugunuz ülke olarak da yine Almanya'yı yazmalısınız. Program kuralları gereği hangi ülkede doğduysaniz o ülkenin kotasndan yararlanacaksınız.

Hangi sehirde dogduysaniz o sehri "city where you were born" hanesine yazabilirsiniz, o kisma "almanya" diye yazmayin cunku bu cok yararli olmayacak.

Ulke olarak ise "Almanya" diye belirtin. Bati almanya kismini bir yerde belirtmenize gerek yok.

• @crazycells teşekkürler son bir soru program kuralları gereği hangi ülkede doğduysanız o ülkenin kotasından yararlanacaksınız demiş bu doğru mu? Kazanırsam almanyaya mi gitmem gerekiyor? Bir yanlışlık var sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eres-boss DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler son bir soru program kuralları gereği hangi ülkede doğduysanız o ülkenin kotasından yararlanacaksınız demiş bu doğru mu? Kazanırsam almanyaya mi gitmem gerekiyor? Bir yanlışlık var sanırım

Hayir, Almanya kotasindan yararlanacaksiniz ama surecinizi Turkiye'de de bitirebilirsiniz, Almanya'ya gitmenize gerek yok.

• @crazycells teşekürler

• Merhaba @crazycells case number’a göre (4xxx) Aralık ayında mülakat sıram gelecek. Fakat henüz bir bildirim almadım mülakat tarihini nasıl öğrenebilirim? Diğer bir sorum konsolosluğa götüreceğim tüm evraklar için ( örneğin arşiv kayıtlı adli sicil kaydı vd...) apostil yaptırmam gerekiyor diye duydum bu ifade doğru mudur?

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells ,

Ben Amerikada doktora öğrencisiyim. Bu sene nişanlıma greencard çıktı. Tabi ki bundan ikimiz de faydalanmak istiyoruz ve bu sebeple bu kış evlenmeyi ve eşime F2 vizesi alıp mülakat tarihine kadar Amerika'da yaşamayı ve sonrasında mülakat tarihi verilince birlikte Türkiye'ye mülakata gidip ABD'ye greencardla dönmeyi planlıyoruz. Ancak yaptığım araştırmalarda eğer greencard talihlisiyseniz ve belgelerinizi gönderdiyseniz Amerika'ya yapacağınız bazı nonimmigrant vize başvurularının kabul edilmeyeceğini söylüyorlar. Yani eşimin F2 vize başvurusu kabul edilmeyebilir diye anlıyorum.
    Eğer bu kafa karışıklıklarımı gidermeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

evet, esinize F2 vizesi almaniz zor olur. Turkiye'ye geri donecegini gosteremez esiniz. Direkt gocmen vizeye odaklanmanizi tavsiye ederim, zaten F2 vizesini almaniz da hemencecik olmayacak cunku okulun esinize DS2019 belgesi cikartmalari gerekecek. Mulakat tarihinizin ne zaman olacagini bekliyorsunuz?

@crazycells
    Numarası 28binlerde geçen seneye bakılırsa yaz sonlarına doğru gelecek gibi duruyor. Tabi gelmeme ihtimali de var. Ancak çok değişken birşey Bir anda Nisan'da da olabilir gibi bir durum var. Bu sebepten eğer evliliği yaza bırakırsam kendim faydalanamama ihtimalim var. Bu da bizi ekonomik olarak zorlayacak bir durum oluşturabilir. Bu sebepten bu kış evlenmemiz gerektiğini düşündük.
    İhtimaller şöyle eğer bu kış evlenirsek ve ben tek başıma ABD'ye dönersem, bu sefer greencard mülakatında siz evlisiniz ama beraber yaşamamışsınız derler diye düşündüm. Yani gerçek bir evlilik olmadığını düşünürler. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce kışın evlenip tek başıma dönmem greencard mülakatı açısından sıkıntı olur mu?
    Okulumun eşime DS2019 belgesi çıkartması çok uzun süren bir süreç mi istediğimde hemen çıkaramazlar mı? Geçen sene bir arkadaşım evlenip 1 ay sonra Amerikaya kendi ve eşi için aynı anda vize aldı. Yani F2 vizesi alan insanların geri döneceklerini göstermeleri mi gerekir? Yoksa greencard özelinde bir durum mu?
    Diğer bir ihtimal yazın evlenmek, sizce bu riskli bir hareket mi olur ikimizinde faydalanabilmesi açısından?
    Teşekkürler

Eger iliskinizin gecmisini, dugun fotograflarinizi vs. gosterirseniz kimsenin suphe duyacagini zannetmiyorum.

Okulunuza bagli olarak 1 ayi bulabilir, fakat dosya numaraniz yilin sonuna dogru aktif olabilecek bir numara. Isterseniz F2 vizesini almayi deneyebilirsiniz ama butun gocmen olmayan vizelerde Turkiye'ye geri donup donmeyeceginize bakip vizeyi veriyorlar. Green Card loto talihlisi olmaniz, direkt olarak size diger vizelerde avantaj saglamiyor.

Green Card mulakati acisindan kisin ya da yazin evlenmenizin bir sorun cikaracagini zannetmiyorum, mulakattan hemen once evlenip alanlar da var, onemli olan iliskinizin gercekligini gosterebilmeniz. Diger yollar sizin tercihinize kalmis biraz, o nedenle onlar icin yapin ya da yapmayin diyemiyorum.

Teşekkür ederim görüşleriniz için. Şu cümleyi söylerken ne demek istediğinizi tam anlayamadım: "Green Card loto talihlisi olmaniz, direkt olarak size diger vizelerde avantaj saglamiyor." Yani extra bir avantaj sağlamaz mı demek istiyorsunuz yoksa dezavantajdır mı diyosunuz? @crazycells

Green Card loto talihlisi olmaniz, size F1 vizenin verilecegi anlamina gelmiyor, F1 vizenin butun gereksinimlerini yine karsilamaniz gerekiyor.

Hatta bazi durumlarda dezavantaj bile olabilir cunku ABD'de gocmenlik isteginizi gostermis oluyorsunuz. Eger ABD'ye, Turkiye'ye donmemek uzere gideceginizi dusunurlerse vize almaniz zorlasir.

Benim şu an F1 vizem zaten var evlenince tekrar mı almam gerekecek ben sadece eşime F2 alacağımı düşünmüştüm

Genel anlamda yazdim, F1 yerine herhangi bir vize turunu koyabilirsiniz 🙂 Sizin durumunuzda F2 icin gecerli dediklerim.

Anladım o zaman evlenip F2 ye başvurmadan green card mülakatı tarihine kadar eşimin Türkiye'de kalması en sağlıklı yol diyebilir miyiz? Yine de F2 için şansımızı denememizin greencard mülakatı açısından bir zararı olur mu? @crazycells

Hayir, hicbir sakincasi olmaz. Isterseniz basvuru yapabilirsiniz, ben red edilme ihtimalini yuksek gordugumden oyle yonlendiriyorum ama bu vizeye basvurunuzun ve red alsamaniz dahilinde bile green card surecine hicbir etkisi olmaz.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axuahmet87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells case number’a göre (4xxx) Aralık ayında mülakat sıram gelecek. Fakat henüz bir bildirim almadım mülakat tarihini nasıl öğrenebilirim? Diğer bir sorum konsolosluğa götüreceğim tüm evraklar için ( örneğin arşiv kayıtlı adli sicil kaydı vd...) apostil yaptırmam gerekiyor diye duydum bu ifade doğru mudur?

dvlottery sayfanizi haftada 1 kontrol ederek ogrenebilirsiniz. Eger basvuru zamani verdiginiz email adresine erisiminiz yoksa bildirim almayabilirsiniz. Onumuzdeki birkac hafta icinde mulakat tarihini almis olursunuz.

hicbir evrak icin apostil yaptirmaniza gerek yok.

• merhaba, ds260 formunu doldururken pasaportumuz yoktu, şimdi aldık. kcc’ye mail atıp bildirmem mi gerekiyor pasaport numarasını yoksa mülakatta zaten alıyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, ds260 formunu doldururken pasaportumuz yoktu, şimdi aldık. kcc’ye mail atıp bildirmem mi gerekiyor pasaport numarasını yoksa mülakatta zaten alıyorlar mı?

Mulakattan once konsolosluga gerekli bilgileri gonderebilirsiniz.

• green card a başvurdukten sonra bana verdiği seri numarayı falan kaydetmiştim masaüstüne fakat dün bilgisayarıma format attım ve aklımda değildi o fotoğraf ne yapmam gerekiyor mail adresimden falan tekrar o kodları bulma şansım varmı yoksa bilgisayarcıya gidip geri yüklememi yaptırmam gerek acil yardımınıza ihtiyacım var

• @crazycells benim kimlikte doğum yeri olarak sadece ilçe ve o ilcenin kasabasi yazıyor, ds 260 ta il bölümünü doldurmam gerekir mi bu durumda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells benim kimlikte doğum yeri olarak sadece ilçe ve o ilcenin kasabasi yazıyor, ds 260 ta il bölümünü doldurmam gerekir mi bu durumda

sorunuzu anlayamadim maalesef, ds260 formundaki hangi kisimdan bahsediyorsunuz?

• Doğum yeri sorulan kısım..

Benim kimligimde doğum yeri kisminda il yazmıyor.. sadece ilçe yazıyor.. ds 260 ta doğum yeri sorulan kisimda il bolumune kimligimde yazan ilçenin ilini yazmam gerekir mi..

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, ds260 formunu doldururken pasaportumuz yoktu, şimdi aldık. kcc’ye mail atıp bildirmem mi gerekiyor pasaport numarasını yoksa mülakatta zaten alıyorlar mı?

Mulakattan once konsolosluga gerekli bilgileri gonderebilirsiniz.

konsolosluğa ne yazacağımı nasıl yazacağımı hangi adrese göndereceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

• @dearosemary mulakat tarihiniz verilmiş.. durumu Ankara'ya bildirmeniz gerekmekte..

Bu linkten durumumuzu bildirebilirsiniz..

• Mülakat tarihim belli oldu. 11 Aralık ta Ankara'dayım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |