Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Nüfuz cüzdanımda doğum yeri kısmında '' ÜSKÜDAR '' yazıyor, ben İSTANBUL mu yazayım yoksa ÜSKÜDAR mı yazarım ?

• @husok1d1 üsküdar

• Merhaba arkadaşlar ben green card formunu doldurmaya çalışıyorum ama hem cadde hem mahalle ismim çok uzun o yüzden sığmıyor.Onları sığdırsam sokak ismi sığmıyor.Bu durumda ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@perisa Kısaltma kullanıyorsunuz değil mi? "Hurriyet Mah Canan Sok No:1" gibi. Yine de sığmıyorsa "Hurriyet M Canan S N:1" şeklinde de yazabilirsiniz.

Bu arada başvuru formunda adres için iki ayrı satır var "Address Line 1" ve "Address Line 2 (optional)" olarak geçiyor. Adresin bir kısmını ilk satıra, kalanını ikinci satıra yazabilirsiniz. Ben şimdi denedim de, epey bir karakter sığıyor.

• Mah cad olarak yazdım ama ona rağmen sığmadı.Sadece harfle sığar sanırım.Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@perisa Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

Mah cad olarak yazdım ama ona rağmen sığmadı.Sadece harfle sığar sanırım.Teşekkür ederim.

Sigacak sekilde kisaltmalar yapabilirsiniz, bir sorun olmaz.

• kopyala yapıştır yaptım yanlış yere sormuşum
    "Merhaba dv 2020 çekilişine başvurumu yaptım ama aklima takılan bişey var ben almanya doğumluyum ama daha çok küçükken annem babam almanyadan kesin dönüş yapmışlar ve o gün bugündür turkiyedeyiz.. Yani annem babam Türk vatandaşı zamanında oraya çalışmaya gitmişler orda ben doğmuşum sonra kesin
    dönüş yapmışlar ve Türkiye ye gelmişler Başvurumu doğduğum ülke olan almanya dan yaptım. Acaba o bölümde HAYIR deyip turkiye yi mi seçmem gerekiyordu eski tip kimlikte almanyada doğduğum şehir yazıyordu yeni kimlikte yazmıyor bi sorun teşkil eder mi acaba... Bu arada forumda defalarca sorulan her soruya her seferinde ilk kez soruluyormus gibi cevap veren güzel yürekli insanlara teşekkür ederiz"

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

kopyala yapıştır yaptım yanlış yere sormuşum
    "Merhaba dv 2020 çekilişine başvurumu yaptım ama aklima takılan bişey var ben almanya doğumluyum ama daha çok küçükken annem babam almanyadan kesin dönüş yapmışlar ve o gün bugündür turkiyedeyiz.. Yani annem babam Türk vatandaşı zamanında oraya çalışmaya gitmişler orda ben doğmuşum sonra kesin
    dönüş yapmışlar ve Türkiye ye gelmişler Başvurumu doğduğum ülke olan almanya dan yaptım. Acaba o bölümde HAYIR deyip turkiye yi mi seçmem gerekiyordu eski tip kimlikte almanyada doğduğum şehir yazıyordu yeni kimlikte yazmıyor bi sorun teşkil eder mi acaba... Bu arada forumda defalarca sorulan her soruya her seferinde ilk kez soruluyormus gibi cevap veren güzel yürekli insanlara teşekkür ederiz"

Ulkeye Almanya demeniz dogru olmus. Telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

• @crazycells hocam doğum belgesi isteniyor mu bilginiz var mı nedir nasıl çıkarılır hiçbir fikrim yok eğer bunu doğduğumuz ülkeden isterlerse dahada zor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

@crazycells hocam doğum belgesi isteniyor mu bilginiz var mı nedir nasıl çıkarılır hiçbir fikrim yok eğer bunu doğduğumuz ülkeden isterlerse dahada zor

evet isteniyor; su an icin sorun degil, gerektiginde ben sizi yonlendiririm.

• önlisans diploması geçerli (mi)

greencard başburusu yapmak için formu doldurduğumda ilk sayfada önlisans mezunu olduğum için önlisans şıkkını işaretledim. ikinci sayfada girmiş olduğum bilgileri bana gösterince mezuniyet bölümünde şu yazıyodu "Vocational School

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visit http://www.onetonline.org/ to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa."

kafama takılan kısım şurası oldu (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) benim bu durumda ne yapmam lazım, garip bir durumda benle ilgili şöyle bir şey var. ben liseyi dışarıdan okuyup bitiren birisiyim liseden mezun olunca bana verilen diplomayı kaybettim (daha sonra bulundu) meslek yüksek okuluna kayıt olabilmem için, beni ankara gölbaşı eğitim bilimlerine gönderip liseyi bitirdiğime dair bir belge alıp gelmemi istediler. Bu almış olduğum belgeyi de önlisans yaptığım meslek yüksek okuluna verip kayıt işlemimi gerçekleştirdim ve meslek yüksek okulunda iki sene eğitimimi tamamlayıp diplomamı aldım. Bu durumda başvuru yaparken eğitim konusunda nereyi işaretlemeliyim high school şıkkını mı yoksa vocation schools şıkkını mı. beyan esas olduğu için yanlış birşey yapmak istemiyorum.

• @grr Ön lisans mezunları Vocational School şıkkını seçmelidir. Forumda konu ile ilgili bir çok bilgi var, emin olmak için arama yapabilirsiniz. Zaten minimum lise diploması sahibi yada değilseniz O-Net online veritabanında 7 ve üzeri puanı olan meslek dallarından birinde en az iki yıl tecrübeli olmanız gerekmektedir.

• @iacar çok teşekkür ederim. sorduğum soruda, hani belirttiğim (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) yer beni biraz endişelendirdi yanlış birşey yapmak istemedim. tekrar çok teşekkür ederim.

• @grr Rica ederim, bir eksiğimiz olursa zaten @crazycells üstadımızda müdahalede bulunur. Bol Şans.

• sağ olun, hepinize tekrar çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grr Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

önlisans diploması geçerli (mi)

greencard başburusu yapmak için formu doldurduğumda ilk sayfada önlisans mezunu olduğum için önlisans şıkkını işaretledim. ikinci sayfada girmiş olduğum bilgileri bana gösterince mezuniyet bölümünde şu yazıyodu "Vocational School

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visit http://www.onetonline.org/ to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa."

kafama takılan kısım şurası oldu (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) benim bu durumda ne yapmam lazım, garip bir durumda benle ilgili şöyle bir şey var. ben liseyi dışarıdan okuyup bitiren birisiyim liseden mezun olunca bana verilen diplomayı kaybettim (daha sonra bulundu) meslek yüksek okuluna kayıt olabilmem için, beni ankara gölbaşı eğitim bilimlerine gönderip liseyi bitirdiğime dair bir belge alıp gelmemi istediler. Bu almış olduğum belgeyi de önlisans yaptığım meslek yüksek okuluna verip kayıt işlemimi gerçekleştirdim ve meslek yüksek okulunda iki sene eğitimimi tamamlayıp diplomamı aldım. Bu durumda başvuru yaparken eğitim konusunda nereyi işaretlemeliyim high school şıkkını mı yoksa vocation schools şıkkını mı. beyan esas olduğu için yanlış birşey yapmak istemiyorum.

Sayin @iacar 'in dedigi gibi "Vocational School"u secmelisiniz. Iki kelime birbirine benziyor ama aynisi degil; demek ki "vocation school" ile "vocational school" farkli seylere karsilik geliyor. Bizdeki halk egitim merkezlerindeki kurslar gibi okullar olabilir.

Fakat siz "vocational school" diye secin.

• kayıt yaptım şuan önlisans öğrencisiyim ama diploma kısmına lise diplomasını işaretledim. Bunun bana olumsuz bir yönü olur mu ? lise diplomamın fotokopisi bende duruyor. Okulum 2019-2020 haziranda bitiyor. Tabi bu da net değil okulum uzayabilir de sizce nasıl olur bir sorun çıkar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leventt Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? içinde söyledi:

kayıt yaptım şuan önlisans öğrencisiyim ama diploma kısmına lise diplomasını işaretledim. Bunun bana olumsuz bir yönü olur mu ? lise diplomamın fotokopisi bende duruyor. Okulum 2019-2020 haziranda bitiyor. Tabi bu da net değil okulum uzayabilir de sizce nasıl olur bir sorun çıkar mı ?

Hicbir problem olmaz.

• green card a başvurdukten sonra bana verdiği seri numarayı falan kaydetmiştim masaüstüne fakat dün bilgisayarıma format attım ve aklımda değildi o fotoğraf ne yapmam gerekiyor mail adresimden falan tekrar o kodları bulma şansım varmı yoksa bilgisayarcıya gidip geri yüklememi yaptırmam gerek acil yardımınıza ihtiyacım var

• @kadirkaracaoglu bahsettiğiniz confirmation number olsa gerek. 2019 başlığında sanırım okudum bunun cevabını, şuan öğrenebileceğiniz bir yer yok ama telaşa da mahal yok, sonuçlar açıklandığında kontrol ekranında numaramı unuttum tarzı bir bölüm oluyormuş, oradan öğreniliyormuş. Sorun yok yani merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |