DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yakın zamanda mülakat maili alan olmadı sanırım değil mi arkadaşlar?

• @Gökhan-Öz Hocam verilere baktığımızda neredeyse 6K ilerlediğini görüyoruz kaç aydır. Şu ay da randevu verilirse 6 ayı geride bırakmış olacağız. Bu şartlar altında 20 bini geçeceğini pek sanmıyorum toplu mülakat verilmezse eğer. Yine de şans diyorum bekleyelim bakalım...

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yakın zamanda mülakat maili alan olmadı sanırım değil mi arkadaşlar?

Bende birilerini görmedim açıkçası excele bakmadımda umarım bir ikide olsa alan olmustur

• Bu ay veya gelecek ay toplu bir mülakat verilir gibi geliyor bana. Hangi submit tarihini şu ana kadar esas almışlarsa, cn35xxx e kadar(yani son cn dahil, son cn e kadar) esas aldıkları submit tarihini baz alarak mülakat verecekler. Tıpkı dv2022 de olduğu gibi. Hatta bir tur tüm cn ler esas aldıkları tarih itibarıyla bitince, başa dönüp dosya onay tarihi itibariyle geriye kalanların çok az bir kısmına da mülakat verebilirler...

• @sanaldeniz Bugün bekliyordum ben kimseye mülakat gelmedi şu ana kadar 17 si 23:00 diye kurdum kafamda kaç gündür.

• Case numberım 26xxx anladığım kadarıyla mülakat sırası bana gelmez dimi ona göre umut etmeyi bırakayım

• Merhabalar! beni telegrama gruba ekleyebilir misiniz. formu doldurdum dun ama hala eklenmedim. tsk

• Merhabalar
    Dosya taşıma ile ilgili detayları bulabileceğim başlık hangisi acaba ?

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz nasıl bir detay arıyorsunuz

• @Emre-Kurtulmuş
    Merhaba
    Detayları öğrenmek istemiştim

1- statü tipiniz bunu yapmak için hangisi olmalı
    2- konsolosluklara atılacak mail içeriği, örneği var mı
    3- olumlu cevap alındığında herhangi bir işlem, kayıt vs yapılıyor mu. Yoksa olumlu mesaj alındığında direk mülakat tarihi de atılıyor mu.
    4- kabul olur ise sağlık raporu Türkiye’den alınıp mı gidiliyor
    5- evraklarda hangi ülkeye gidersen ona göre bir değişiklik gösteriyor mu. Evrak daki diller değişiyor ise bu nasıl yapılıyor

Gibi detayları okumak için istemiştim .

• @Gökhan-Öz DV2022 Mulakat Deneyimleri konusunda bircok ileti paylasildi. Oradan okuyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Emre-Kurtulmuş
    Merhaba
    Detayları öğrenmek istemiştim

1- statü tipiniz bunu yapmak için hangisi olmalı
    2- konsolosluklara atılacak mail içeriği, örneği var mı
    3- olumlu cevap alındığında herhangi bir işlem, kayıt vs yapılıyor mu. Yoksa olumlu mesaj alındığında direk mülakat tarihi de atılıyor mu.
    4- kabul olur ise sağlık raporu Türkiye’den alınıp mı gidiliyor
    5- evraklarda hangi ülkeye gidersen ona göre bir değişiklik gösteriyor mu. Evrak daki diller değişiyor ise bu nasıl yapılıyor

Gibi detayları okumak için istemiştim .

1- her konsolosluğun işleyişi farklı normal şartlarda oturum şartı aranır ama oturumsuz kabul ettikleri olabiliyor bazen
    2- mail örneği pek bulamazsınız önemli olan içerikte CN, doğum tarihi, isim soy isim bilgilerini yazıp altına neden taşıyacağınızı açıklamanız.çünkü herkesin nedenleri farklı siz nedeninizi belirtmeniz lazım
    3- olumlu cevap alındıktan sonra o konsolosluğun size mülakat tarihi vermesini bekleyeceksiniz
    4-türkiyeden sağlık raporu alamazsınız her konsolosluğun kendi kabul ettiği sağlık kurumu vardır
    5- evrak dili ingilizce yada gideceğiniz ülkenin kendi dilinde olması gerekir, evraklarda değişim olabilir size konsolosluk tarafından gerekli evrak listesi mail ile gönderilir

• Arkadaşlar 2 sorum olacak
    1-) eşim Romanya vatandaşı ve greencard 27*** Case numberi , Ds formunu 5 haziranda gönderdik, Ankara da bize sıra gelmiyecek gibi duruyor okuduğum yorumlardan ama benimde Romanya vizem yok. Mayıs hazirani bekleyip mi dosyayı Romanya'ya tasitmaya çalışalım yoksa bültende case numberimiz current olduğu anda mi tasitmaya çalışalım. Ayrıca dosya taşınınca benim vize almam gerekecek hemen mülakata çağırma ihtimalleri varmı vize alamazsam eşim tek mülakata giderse benim hakkım yanıyor mu? Bana ayrı bir mülakat veriyorlar mı?
    2-) herşey yolunda gider ve greencard vizemizi alıp Amerika'ya girdikten sonra greencardlarimizi alınca eşim amerikadan ayrilip 3-4 yıl geri dönmeyince greencard hakki yanmış oluyor. Benim asıl sorum şu eşim gerçek greencard kazananı olduğu için onun hakkı yanınca ben amerikadayken benim greencard hakkımda onunki ile beraber yanıyor mu?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@fatihiuliana, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar 2 sorum olacak
    1-) eşim Romanya vatandaşı ve greencard 27*** Case numberi , Ds formunu 5 haziranda gönderdik, Ankara da bize sıra gelmiyecek gibi duruyor okuduğum yorumlardan ama benimde Romanya vizem yok. Mayıs hazirani bekleyip mi dosyayı Romanya'ya tasitmaya çalışalım yoksa bültende case numberimiz current olduğu anda mi tasitmaya çalışalım. Ayrıca dosya taşınınca benim vize almam gerekecek hemen mülakata çağırma ihtimalleri varmı vize alamazsam eşim tek mülakata giderse benim hakkım yanıyor mu? Bana ayrı bir mülakat veriyorlar mı?
    2-) herşey yolunda gider ve greencard vizemizi alıp Amerika'ya girdikten sonra greencardlarimizi alınca eşim amerikadan ayrilip 3-4 yıl geri dönmeyince greencard hakki yanmış oluyor. Benim asıl sorum şu eşim gerçek greencard kazananı olduğu için onun hakkı yanınca ben amerikadayken benim greencard hakkımda onunki ile beraber yanıyor mu?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim

1. numaranız şu anda aktif zaten yerinizde olsam öncelikle romanya konsolosluğuna yazarım dosyamı taşıtmak için ardından vize işlemlerine başlarım hemen. Mülakata ne zaman çağıracakları romanya konsolosluğunun boşluk duruma bağlı ama o zamana kadar vizeniz çıkmazsa erteleme yapabilirsiniz konsoloslukla konuşup
      2)GClarınızı aldıktan sonra herkesin süreci bireysel devam eder eşiniz gc hakkını bıraksa bile sizin süreciniz devam eder

• @Emre-Kurtulmuş
    Çok sağolun

• @Yılmaz-Yılmaz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Case numberım 26xxx anladığım kadarıyla mülakat sırası bana gelmez dimi ona göre umut etmeyi bırakayım

umarım gelir. toplu mulakatlardan bahsedenler var. bu hızla giderlerse 13binleri göremeyeceğiz belki...( ankara için)

• Merhabalar, dosyanın başka bir ülkedeki konsolosluğa transfer edilmesi halinde sağlık raporunun da o ülkeden mi alınması gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elif678 evet.

• peki şu ana kadar bilinen oturum izni olmadan mülakat veren konsolosluk bilen varmıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erennlk hangi konsolosluklara mail atıp bunu sordunuz?

Benzer Başlıklar

• 1209
  • 9490
  • 2655
  • 4311
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |